Тимчасова пломба

Плюси, мінуси, процес установки

Важливо знати

Установка тимчасової пломби - це дуже важливий етап в лікуванні запальних і деструктивних захворювань зубів. Використання тимчасової пломби дозволяє стоматологу проводити динамічну оцінку стану зуба від моменту звернення до встановлення постійної пломби або використання інших методів реконструкції зуба. Більшість пацієнтів знають про тимчасові пломби, проте не завжди розуміють доцільність їх застосування. Чи справді є необхідність встановлювати тимчасову пломбу перед постійною? Скільки часу можна ходити з тимчасовою пломбою? Яку користь для пацієнта вона несе? На ці та інші питання сьогодні ми спробуємо відповісти максимально докладно. Стоматологи нашої клініки «My Smile» в Ірпені проводять установку різних видів тимчасових пломб, а також подальше лікування захворювань порожнини рота будь-якої складності. Записатися на консультацію до фахівця, а також дізнатися вартість послуг, Ви можете на головній сторінці сайту або по телефону.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Що таке тимчасова пломба з ліками?

Що таке тимчасова пломба з ліками?

Тимчасова пломба з ліками (або просто тимчасова пломба) – це спеціальна пломба, яка встановлюється в патологічну порожнину зуба для купірування симптомів запалення, а також муміфікації нерва.

Тимчасова пломба зуба має такі властивості:

 • Протизапальний ефект;
 • Припинення іннервації зуба (щоб значно зменшити біль);
 • Знищення хвороботворних бактерій.

Установка тимчасової пломби

Пломба тимчасова ставиться в наступних випадках:

 • Глибокий карієс;
 • Пульпіт (запалення судинно-нервового пучка порожнини зуба);
 • Є необхідність провести денервацію зуба при гострому болю.

Першим етапом після попереднього очищення порожнини зуба від некротизованих тканин, ми встановлюємо спеціальний ватяну кульку з девіталізуючою пастою в каріозну порожнину і герметизуємо його тимчасовою пломбою. Тимчасова пломба може бути у вигляді «Дентин-пасти» або фотополімера.

Тимчасова світлова пломба має свої особливості при використанні її з метою ненадовго загерметизувати порожнину. По-перше, фотополімер (синя тимчасова пломба) дорожче «Дентин-пасти», по-друге, не проводить больові імпульси, що іноді ускладнює оцінку ефективності використання тимчасової пломби.

Другим етапом проводиться видалення тимчасової пломби, ревізія патологічної порожнини, механічна обробка кореневих каналів, установка антибіотика і антисептика. Потім ми встановлюємо ще одну тимчасову пломбу для закріплення результату. Через 20-30 днів відбувається заміна тимчасової пломби на постійну.

У деяких випадках, коли при ревізії каріозної порожнини існує ризик провалитися в пульпову камеру зуба, ми встановлюємо склоіномерну пломбу. Даний вид пломб містить велику кількість органічних речовин, які перешкоджають розмноженню бактерій, а також пригнічують запалення.

В кінцевому підсумку існує кілька можливих результатів лікування тимчасовою пломбою:

 1. Заміна тимчасової пломби на постійну;
 2. Установка штучної коронки;
 3. Видалення зуба, імплантація і протезування.

Ефективність лікування в більшості випадків залежить від стану зуба при первинному зверненні, а також від регулярності гігієнічних процедур пацієнта.

Установка тимчасової пломби

На скільки днів встановлюється тимчасова пломба?

Термін лікування за допомогою тимчасової пломби залежить від ступеня тяжкості захворювання і деяких інших чинників. Ми дотримуємося міжнародних протоколів лікування стоматологічних пацієнтів і не рекомендуємо носіння тимчасової пломби довше 1 місяця. Остаточне рішення на скільки днів встановлювати тимчасову пломбу приймає лікар під час лікування. Весь цей період стоматолог може проводити огляди ротової порожнини (якщо це необхідно) для оцінки ефекту від терапії.

Заміна тимчасової пломби на постійну

Заміна тимчасової пломби на постійну

Заміна тимчасової пломби на постійну в клініці «My Smile» відбувається за наступними показниками:

 • Відсутні запальні зміни в тканинах зуба;
 • Відсутній больовий синдром (сталася денервація зуба);
 • Збережено достатню кількість коронки зуба для встановлення постійної пломби

Вибір матеріалу для постійної пломби залежить від варіантної анатомії (яка може бути змінена через патологічний процес) пацієнта, його фінансових можливостей і індивідуальних переваг. У більшості випадків ми рекомендуємо використовувати сучасну фотополімерну пломбу на постійній основі. При установці склоіномерної пломби в якості тимчасової пломби, вона може в подальшому служити прокладним матеріалом, а зверху ставиться постійна пломба.

Процес заміни тимчасової пломби на постійну

 • Огляд ротової порожнини та оцінка результатів лікування;
 • Ізолювання зуба;
 • Видалення тимчасової пломби;
 • Чистка кореневих каналів (якщо потрібно);
 • Обробка порожнини антисептиками;
 • Установка органічної прокладки;
 • Пошарова установка фотополімерної пломби і засвічування ультрафіолетовою лампою;
 • Чистка, поліровка і формування анатомічних горбів зуба.

Ціна установки постійної пломби в «My Smile» залежить від складності випадку і необхідного обсягу витратних матеріалів. Більш точну інформацію ви можете дізнатись за телефоном або під час консультації у нашого стоматолога.

Наша клініка в Ірпені щодня проводить консультації для місцевих жителів, а також для гостей з довколишніх населених пунктів (Буча, Київ, Гореничі, Гостомель і інших).

Процес заміни тимчасової пломби на постійну

Тимчасова пломба з миш'яком

Тимчасова пломба з миш’яком є предметом для обговорення серед пацієнтів вже довгі роки. Чому так сталося? Справа в тому, що миш’як в стоматології почали застосовувати більш 200 років тому, коли інформація про його токсичну дію на організм людини ще не була відома. Миш’як має виражену антибактеріальну дію і сприяє денервації зубного нерва (знеболюючий ефект).

Пасти з вмістом миш’яку на сьогоднішній день практично не застосовуються на території України. Це пов’язано з великою кількістю ускладнень при недотриманні дози і рекомендацій стоматолога по тимчасовим обмеженням носіння пломби.

Ускладнення при використанні миш’яку:

 • Алергічні реакції;
 • Токсична дія на нервову систему, нирки, ендотелій судин;
 • Набряк пульпи, ясен;
 • Некроз тканин зуба, ділянок альвеолярних відростків;
 • Потемніння дентину і інші.

Миш’як не рекомендують використовувати при установці пломб дітям і вагітним жінкам. У клініці «My Smile» не використовуються тимчасові пломби з миш’яком.

Вартість тимчасової пломби в Ірпені

Фахівці клініки «My Smile» в Ірпені надають екстрену та планову стоматологічну допомогу будь-якої складності. Вибір тривалості пломби може бути проведена при первинному зверненні пацієнта. Ціну установки тимчасової пломби можна уточнити у нашого консультанта по телефону. У вартість послуги входить консультація стоматолога.

Вибір тривалості пломби в клініці «My Smile» в Ірпені

Потребуєте термінового лікування карієсу або травми зуба? Зверніться за допомогою до професіоналів – спеціалістів стоматологічної клініки «My Smile». Ми щодня приймаємо безліч пацієнтів з Ірпеня, Києва, Бучі, Гостомеля, Ворзеля та інших міст Київської області. У нас ви можете недорого встановити тимчасову пломбу, а також пройти комплексне стоматологічне обстеження за доступною ціною. Щоб записатися на консультацію або задати ваші запитання зверніться до нашого фахівця по телефону, вказаному в розділі «Контакти».

Часті питання про тимчасову пломбі

 • ➔ Скільки днів можна ходити з тимчасовою пломбою?

  Як правило, ми рекомендуємо нашим пацієнтам замінювати тимчасову пломбу на постійну (якщо це можливо) не пізніше ніж через 30 днів. Якщо після застосування тимчасової пломби відсутня позитивна динаміка і патологічний процес прогресує, або зруйновано значну частину зуба, може знадобитися установка коронки або видалення зуба з подальшою імплантацією.

 • ➔ Що таке рожева тимчасова пломба і для чого вона потрібна?

  Рожева тимчасова пломба - це пародонтальна «пов'язка», яка використовується в основному на території країн СНД. Для її формування застосовується паста «Septo-pack». Дана пломба - це один з десятків можливих варіантів тимчасової пломби. У нашій клініці такий метод не застосовується.

 • ➔ Що робити, якщо випала тимчасова пломба з ліками?

  Тимчасові пломби не надто міцні, і при значному механічному навантаженні, при жуванні можуть відколотися або випасти. Якщо у вас відкололася тимчасова пломба або тимчасова пломба випала повністю, зверніться до стоматолога як можна швидше для попередження ускладнень.

 • ➔ Коли застосовується тимчасова пломба з кальцієм?

  Пломба з кальцієм - це спрощене поняття, яке поширене серед пацієнтів. Варто розуміти, що пасти, які застосовуються для установки тимчасової пломби в більшості випадків містять кальцій, а точніше його солі. Вони необхідні для створення оптимальної міцності структури пломби, мають протизапальний ефект та інше. Кальцієва пломба також встановлюється в нашій клініці.

 • ➔ Тимчасова пломба в домашніх умовах - реальність чи міф?

  Це однозначно міф. До того ж, самолікування може посилити патологічний процес в зубі. Оцінку стану і лікування захворювань порожнини рота повинен проводити професійний стоматолог.  Доведіть, що ви людина, вибравши Автомобиль.