Лінгвальні брекети – що це та коли використовується

Що потрібно знати про невидимі брекети. Сучасні невидимі брекети та їх особливості. Які переваги та недоліки мають внутрішні брекети. Вартість лінгвальних брекетів. Як відбувається встановлення внутрішніх брекетів. Як встановити лінгвальні брекети у клініці Май Смайл.

Важливо знати

Традиційні брекет-системи доставляють чимало морального дискомфорту: стиснення, необхідність звикати до змін зовнішності, а якщо йдеться про шкільний колектив, то проблема погіршується аж до виникнення дитячих травм. Однак зараз можна поставити невидимі брекети та вирівняти зуби без ортодонтичних конструкцій на їхньому передньому боці.

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Лінгвальні брекети в клініці "МайСмайл"

Лінгвальні брекети в клініці

Традиційні брекет-системи доставляють чимало морального дискомфорту: стиснення, необхідність звикати до змін зовнішності, а якщо йдеться про шкільний колектив, то проблема погіршується аж до виникнення дитячих травм. Однак зараз можна поставити невидимі брекети та вирівняти зуби без ортодонтичних конструкцій на їхньому передньому боці.

Що потрібно знати про невидимі брекети

Лінгвальна брекет-система, відома також як невидимі брекети, встановлюється на внутрішній стороні зубів, тому зовсім непомітна оточуючим. З її допомогою можна вирівнювати зуби та виправляти прикус. Щоб встановити лінгвальні брекети, лікарі використовують спеціальний стоматологічний клей. З’єднуючись за допомогою дуг, конструкції м’яко впливають на зуби і поступово переміщують їх у потрібному напрямку.

Лінгвальні брекети, у порівнянні з традиційними конструкціями, мають свої особливості:

 • Вони більш мініатюрні. Естетичні брекети мають менший розмір і більш плоскі. Це робиться для того, щоб пацієнт, торкаючись мовою конструкції, не відчував дискомфорту.
 • Незважаючи на такі розміри, брекет система лінгвальна досить міцна та ефективна для лікування зубів. Вона довго слугує завдяки якісним матеріалам.
 • Брекети на внутрішній бік зубів виготовляються із нержавіючої сталі або золота. Такі матеріали стійкі до корозії та безпечні для здоров’я.
Що потрібно знати про невидимі брекети

Сучасні невидимі брекети та їх особливості

Як і традиційні варіанти, лінгвальні брекети вимагають регулярної перевірки ортодонта. Фахівець коригує натяг, за потреби змінює дуги, а також перевіряє цілісність конструкції. Оскільки ставляться брекети на внутрішній бік зубів, для доступу до них стоматолог використовує спеціальні інструменти та методики. Лікарі клініки My Smile в Ірпені мають усі необхідні знання, навички та інструменти для встановлення та перевірки систем такого типу.

Які переваги та недоліки мають внутрішні брекети

Які переваги та недоліки мають внутрішні брекети

Брекети лінгвальні мають унікальні характеристики, які дають їм низку переваг:

 • Зовнішня частина зубів залишається недоторканою. Пацієнти, у яких стоїть лінгвальна система брекетів, не переймаються зміною посмішки та виразу обличчя.
 • Щоб встановити брекети на внутрішній стороні зубів, робиться спеціальний зліпок або 3D-скан. Вони показують весь зубний ряд, прикус та форму щелепи до найменших деталей. Тому внутрішні брекети ідеально сидять та максимально ефективні.
 • Цей тип системи є універсальним. Він виправляє різні ортодонтичні проблеми: неправильний прикус, великі проміжки між зубами чи навпаки їх скупченість. І традиційні, і невидимі лінгвальні брекети однаково ефективні.
 • Оскільки ці брекети ставляться з внутрішньої сторони, вони не пошкоджують зовнішню емаль.

Недоліків такої системи мало, але про них теж слід згадати. Брекети на задній стороні зубів спочатку можуть доставляти дискомфорт. У деяких випадках спочатку можливо подразнення мови. Лінгвальні брекети також можуть ненадовго змінити дикцію. Організм потрібен час, щоб звикнути до конструкції, а пацієнтам слід бути готовими до можливих труднощів у період адаптації. У міру звикання дискомфорт проходить.

Оскільки ці брекети внутрішні, вони вимагають ретельного догляду. Доступ до них утруднений, тому знадобиться більше часу та зусиль на гігієнічні процедури.

Також варто врахувати, що сучасні невидимі брекети мають обмеження. Довіряйте своє лікування професіоналам. Вони виберуть найоптимальніші сучасні невидимі брекети під ваші потреби, включаючи анатомічні особливості зубного ряду.

Вартість лінгвальних брекетів

Очевидні плюси такого роду системи роблять її дорожчою за традиційну. Це пов’язано зі складністю її виготовлення, встановлення та обслуговування.

На вартість лінгвальних брекетів в Україні впливає низка факторів:

 • Устаткування, у якому створювався зліпок чи знімок зубного ряду.
 • Тривалість та складність лікування. Якщо випадок складний та неординарний або у пацієнта виникають супутні проблеми, йому знадобиться частіше навідуватись до ортодонту.
 • Матеріал, з якого виготовляються невидимі брекети. Зазвичай це золото чи нержавіюча сталь. Чим дорожчий матеріал, тим вища загальна вартість лікування.
 • Встановлення лінгвальних брекетів вимагає від лікаря особливих навичок та професіоналізму. Відповідно, ціна послуг таких фахівців вища, ніж у їхніх колег із меншим досвідом.
 • Пацієнтам, у яких стоять внутрішні брекети, може знадобитися професійне чищення зубів, додаткова діагностика, або буває так, що після зняття конструкції виникне потреба у ретейнерах. Від усіх цих нюансів залежатиме ціна лінгвальних брекетів.

Вартість може змінюватись і залежно від регіону, де надаватиметься послуга. У великих містах і мегаполісах вона зазвичай вище, ніж у невеликих населених пунктах. Також ціна лінгвальних брекетів залежить від престижності медичного закладу, де вони встановлюватимуться.

Клініка My Smile знаходиться у невеликому місті Ірпінь недалеко від столиці. Ми пропонуємо професійне лікування на сучасному устаткуванні за антикризовими цінами. Наші фахівці надають кваліфіковану допомогу на всіх етапах лікування: від консультації та діагностики до встановлення лінгвальних брекетів та їх зняття.

Вартість лінгвальних брекетів

Як відбувається встановлення внутрішніх брекетів

Установка лінгвальних брекетів у My Smile відбувається у кілька етапів:

 1. Консультація та огляд. Лікар вирішує, чи буде таке лікування ефективним для пацієнта.
 2. Виготовлення зліпка та 3D-сканування, за якими у лабораторії виготовлятимуться індивідуальні непомітні брекети.
 3. Виготовлення системи. У середньому на це йде кілька тижнів.
 4. Встановлення внутрішніх брекетів вимагає підготовки: видалення нальоту або каменю, іноді потрібне коригування форми зубів.
 5. Щоб поставити брекети на внутрішню частину зубів, лікар наносить на кожен спеціальний клей та акуратно прикріплює конструкцію.
 6. Встановлення лінгвальних брекетів завершується кріпленням дуги.

Коли брекети зі зворотного боку зубів встановлені, пацієнт отримує інструкцію з догляду за ними.

Як встановити лінгвальні брекети у клініці Май Смайл

Щоб пройти огляд у спеціаліста та дізнатися точну вартість лінгвальних брекетів для вашого конкретного випадку, записуйтесь на безкоштовну консультацію до клініки My Smile в Ірпені. Зв’яжіться з нами по телефону або заповніть форму зворотнього зв’язку на сайті.

Поширені запитання:

 • Чи встановлюються лінгвальні брекети при глибокому прикусі?

  Так, за глибокого прикусу можна встановити лінгвальні брекети. Дізнатись більше про лікування можна на прийомі у наших фахівців в Ірпені.

 • Які рекомендації щодо догляду мають непомітні брекети?

  Лінгвальна брекет-система вимагає регулярного очищення, використання іригатора та зубної нитки.

 • Чи можна ставити естетичні брекети підлітку?

  Так, якщо цей вид лікування підходить для конкретного випадку.

 • Хочу поставити лінгвальні брекети на верхню щелепу. Як довго до них потрібно звикати?

  Зазвичай у пацієнтів клініки Май Смайл адаптація відбувається від кількох днів до двох тижнів.

 • У мене зміниться дикція із лінгвальними брекетами?

  Коли ставляться брекети на задній бік зубів, іноді може порушуватись дикція. Але це тимчасове явище і в міру звикання воно зникає.