Бюгельні протези

Різновиди і переваги бюгельних протезів

Важливо знати

Знімний протез дозволить Вам знову відчути смак їжі, привести до нормальної жувальної властивості порожнини рота

алергія

протипоказання

2-3 раза

кількість відвідувань

індивідуально

анестезія

Вартість знімного протезу, Ірпінь

від 4500 грн

Замовити

Як це працює

Як це працює
1. Записуєтеся через сайт
Запис через сайт дозволяє Вам вибрати день і час Вашого індивідуального прийому
2. Ми Вам передзвонимо
Як правило протягом 15-30 хвилин
3. Прийом в клініці
В узгоджений час Вас чекатиме лікар
Відновити жувальну функцію і естетику зубного ряду можна за допомогою бюгельного протеза. Це дуже зручна і довговічна конструкція, яка підійде для пацієнтів всіх вікових груп. Стоматологи «My Smile» спільно з зуботехнічною лабораторією в Ірпені пропонують послугу виготовлення і установки знімних бюгельних протезів за оптимальною вартістю. Звернутися до нас Ви можете з будь-якої точки Київської області (Ірпінь, Буча, Київ, Гостомель Ворзель). Ми з радістю допоможемо Вам виправити всі дефекти зубів за короткий термін і підкажемо, як уникнути подібних неприємностей в майбутньому.

Бюгельне протезування: особливості

Бюгельне протезування є сучасною методикою протезування. На даний момент в Україні цей тип протезів користується високою популярністю. Причому технологія вдосконалюється з кожним роком.

Бюгельний зубний протез – знімна конструкція, що має вигляд дуги. Ця дуга є водночас базою для встановлення штучних зубів. Бюгельний протез зубів виготовляється з металу, а зверху покривається акриловою пластмасою. Крім того, дуга для протезу може бути виготовлена з ацеталового матеріалу. Такий бюгельний зубний протез виглядає естетичніше, якщо порівнювати з традиційними металевими моделями, він може бути пофарбований в білий або рожевий колір.

Конструкція протеза виконана таким чином, що навантаження між яснами та зубним рядом розподіляється рівномірно. Це гарантує зручність використання протезу. Дуга широка, плоска та досить масивна. Однак це не позначається на комфорті носіння такого протеза. Бюгельне протезування зубів забезпечує щільне прилягання протеза до неба, що гарантує його надійність та довговічність.

Знімний бюгельний протез

Бюгельний протез (бюгель) – це один з видів знімних конструкцій для протезування, який призначений для приховування дефекту 2-4-х суміжних зубів. Бюгельний протез дуже популярний, так як є відмінною альтернативною імплантації, при цьому він має відмінні естетичні властивості.

Складові частини бюгельного протеза

Бюгельний протез складається з:

 • Металевої дуги;
 • Штучних ясен;
 • Штучних зубів на пластикових базисах (коронок);
 • Кріпильних елементів (кламерів, атачменів та інших).

Залежно від анатомічних особливостей пацієнта і виду дефекту зубного ряду можуть бути використані і інші елементи конструкції: пружини, шарніри, додаткові дуги.

Коли потрібен бюгельний протез у роті?

Протез бюгельний використовується в наступних випадках:

 • Відсутність одного або декількох зубів;
 • Пародонтоз (для шинування зубів в період лікування);
 • Дефекти нижньої чи верхньої щелепи;
 • Патологічна стертість зубів;
 • Для корекції прикусу при повній адентії (спільно з імплантацією).
Знімний бюгельний протез

Бюгель - яким він буває?

Бюгельний знімний протез виготовляється за індивідуальними анатомічними параметрами пацієнта, тому його зовнішній вигляд і конструкція можуть сильно відрізнятися у різних людей. Розділяти дані протези прийнято за методом кріплення і положенням в порожнині рота. Ми розповімо про найбільш популярні види бюгелю, які використовуємо у своїй практиці.

Бюгельний протез на кламерах

Бюгельний протез на кламерах використовується найчастіше через свою лояльну ціну. Кламери – це спеціальні гачки (металеві або полімерні), які фіксують протез до опорних зубів. Дуговий протез з кламерами практично не відчувається в роті, не викликає порушення мови, смакових відчуттів і інших проблем. Останні роки стали популярні саме ацеталові (полімерні) кламери, які вважаються більш естетичними, ніж металеві.

Бюгельний протез на атачменах (бюгельний протез на замках)

Бюгель на атачменах – це більш сучасний вигляд протеза, суть якого – закріпити виготовлену конструкцію на опорні зуби за допомогою мікрозамків (тому його ще називають бюгельний протез на замках).

Бюгель на замках може фіксуватися до здорових зубів різними способами, оптимальний варіант кріплення підбирається стоматологом під час установки. Бюгельний протез на атачменах створює ефект природної усмішки, так як всі кріпильні механізми заховані за штучними і здоровими зубами.

У той же час, бюгельний протез на замках має більш високу ціну, однак результат дійсно вартий витрачених грошей.

Бюгельний протез на телескопічних коронках

Протези на телескопічних коронках складаються з 2-х основних частин: знімної і незнімної. Незнімна частина – це металеві кукси, які надійно фіксуються в щелепу і є основою для знімної частини – штучних коронок. Коронки закріплені на одній підставі і надягають на кукси (паз в паз). За допомогою такого протеза можна замінити 1 або 2 зуба.

Переваги бюгельного протеза

Переваги бюгельного протеза
 • Швидка адаптація до протезу;
 • 100% фіксація без ризику випадання конструкції;
 • Ідеальний розподіл навантаження при кріпленні;
 • Відсутнє пластикове піднебіння;
 • Природний зовнішній вигляд;
 • Проста гігієнічна обробка;
 • Немає порушення дикції;
 • Великий термін служби;
 • Доступна ціна.

Односторонній бюгельний протез

Для ліквідації дефекту декількох суміжних зубів застосовується односторонній бюгельний протез. На відміну від деяких інших видів одностороннього протезування, така конструкція рівномірно розподіляє навантаження на здорові зуби і ясна, не викликаючи ускладнень. При виготовленні одностороннього протеза можна використовувати будь-які кріпильні механізми і матеріали для виготовлення коронок.

Бюгельний протез на верхню щелепу

Головною проблемою при протезуванні зубів на верхній щелепі є присутність «піднебіння» на стандартних вставних щелепах. Бюгельний протез на верхній щелепі позбавлений даного недоліку, так як всі складові частини конструкції кріпляться на металеву дугу.

На верхній щелепі можна замінити практично будь-які зуби, в тому числі, в зоні посмішки. Залежно від виду втраченого зуба і Ваших фінансових можливостей, ми готові запропонувати різні варіанти коронок і кріплень протеза.

Бюгельний протез на нижню щелепу

Бюгельний протез на нижню щелепу не заважає руху язика, не порушує дикцію, не посилює слиновиділення. Ми рекомендуємо встановлювати даний протез на нижню щелепу, коли просте протезування коронкою або імплантація неможливі за медичних або фінансових причин.

Виготовлення бюгельного протеза в «My Smile»

В стоматологічну клініку «My Smile» регулярно звертаються як місцеві жителі, так і гості з Бучі, Києва, Ворзеля і ряду інших регіонів Київської області. Наше головне завдання – знайти індивідуальний підхід до проблеми кожного пацієнта і допомогти якомога швидше відновити повноцінність зубного ряду. Записатися на прийом до стоматолога «My Smile» можна онлайн на сайті або по телефону. «My Smile» гарантує високий рівень сервісу і використання європейських стандартів лікування зубів в стінах нашої клініки.

Коли потрібне бюгельне протезування зубів?

Бюгельне протезування застосовується за таких параметрів:

 •     У зубному ряді відсутні кілька зубів.
 •     Відмічається рухливість зубного ряду через пародонтит, бюгельний протез виконує роль стабілізатора.
 •     При односторонній адентії.
 •     При бруксизмі.
 •     Стертість контактної поверхні.

Незважаючи на величезну кількість показань, є й низка протипоказань, коли цей вид протезування не підходить. Сюди відносять: атрофію кістки у області встановлення протеза, відсутність опорних зубів чи його серйозне захворювання.

Встановлення бюгельного протезу: етапи

Будь-яка установка бюгельного протезу починається з первинного прийому стоматолога. Лікар проводить огляд ротової порожнини, проводить санацію, робить знімок для створення індивідуального протезу. На основі цього зліпка виготовляється спеціальний каркас протеза, встановлюються фіксатори.

Етапи встановлення бюгельного протезу:

 •   Діагностика. Після огляду та обстеження, яке включає КТ та рентген, лікар підбирає оптимальний спосіб протезування та план підготовки.
 •   Підготовка включає санування та зняття зліпків. Також цей етап включає лікування опорних зубів, професійне чищення.
 •   Знімання зліпків. Реалізується після всіх етапів лікування. Зліпки спрямовуються зубному техніку.
 •   Примірка передбачає, що пацієнт приходить до клініки. Виявлені недоліки фіксуються, протез вирушає на доопрацювання.
 •   Підсумкова установка передбачає встановлення протеза за допомогою передбачених кріплень.

Клініка «MySmile» пропонує професійну установку протезів. Якщо говорити про те, яка вартість бюгельного протезу, то підсумкова ціна залежить від системи фіксації використовуваних матеріалів. Детальніше можна дізнатися на очній консультації в клініці. Зв’язатися з нами можна за телефонами на сайті. Звертайтеся, ми зможемо допомогти та повернути вам ідеальну посмішку.

Виготовлення бюгельного протеза в «My Smile»

Часто задавані питання про бюгельні протези

 • ➔ Яка у бюгельного протеза ціна?

  При виготовленні бюгельного протеза ціна залежить від матеріалу, складності конструкції, виду кріплення і деяких інших чинників. Прорахунок вартості протеза проводиться після огляду у стоматолога і формування гіпсового відбитка.

 • ➔ Що таке бюгельний протез на ацеталових кламерах?

  Ацеталовий бюгельний протез більш естетичний, так як на ньому використовуються прозорі полімерні кламери, які практично непомітні під час усмішки. Їх основний недолік - вища вартість в порівнянні з металевими.

 • ➔ Чи можна відновити 2-3 зуба на верхній щелепі за допомогою бюгельного протеза?

  Так, для цієї мети ми рекомендуємо використовувати односторонній бюгельний протез на верхню щелепу.

 • ➔ Як виглядає бюгельний протез?

  Подивитися, як виглядає бюгельний протез на фото Ви можете прямо у нас на сайті, або ознайомитися з реальною моделлю під час консультації у стоматолога «My Smile».

 • ➔ З чого виготовляється каркас бюгельного протеза?

  Каркас або дуга бюгельного протеза виготовляється з дуже міцного сплаву металів в різних варіаціях. Кламери і інші додаткові елементи бюгельного протеза можуть бути виготовлені як з металів, так і з полімерних матеріалів.