Коронка зуба

Робимо всі види коронок на зуб

Важливо знати

Коронка зуба дозволить Вам відновити природну жувальну властивість зуба

1-2 рази

рентген зубів

3 прийоми

час виконання

середні

больові відчуття

Вартість коронки зуба, Ірпінь

від 2500 грн

Записатись

Що таке зубна коронка?

Що таке зубна коронка?

Коронка зуба – це частина зуба, яка знаходиться над ясенним краєм. Ясенний край відокремлює зубну коронку від кореня зуба. Зубна коронка сильніше схильна до екзогенного впливу несприятливих факторів, так як постійно контактує з їжею і рідинами (в тому числі «агресивними»: кислотами, солодощами, кавою і т.д.).

Штучна коронка зуба – це протез, який виготовляється зубним техніком або стоматологом для реконструкції втраченої частини зуба.

Які показання до установки коронки на зуби

 • Сильно ушкоджена коронка зуба через довгостроково існуючий карієс;
 • Хронічні запалення ясен, пародонту або пульпи, які привели до деформації коронки;
 • Травматичне ушкодження (зазвичай в результаті сильного удару або спроби пережувати занадто тверду їжу);
 • Вікові зміни емалі – в літньому віці зуби мають властивість поступово руйнуватися за рахунок зниження кровопостачання і банального «зношування» жувальних поверхонь
Які показання до установки коронки на зуби

Коронки на зуби в клініці «My Smile» в Ірпені

Коронки дозволяють значно продовжити життя зуба, захищаючи його від впливу їжі, механічних пошкоджень та інших факторів. Стоматологи нашої клініки щодня розвиваються і отримують нові знання про сучасні матеріали для виготовлення коронок, а також модернізують свою техніку обробки зубів.

Види і вартість коронки на зуб в «My Smile»

Види і вартість коронки на зуб в «My Smile»
 • Металева коронка на зуб – може бути виготовлена з різних видів металу (нікель, кобальт, хром, золото та інші). Відрізняється високою міцністю і стійкістю до кислот, лугів, солодкого і т.д. З недоліків – неприродний вигляд. Зазвичай ми встановлюємо такі коронки на моляри, які не псують естетику посмішки, а також при обмеженому бюджеті. Ціна установки даної коронки – 1500 гривень;
 • Металокерамічна коронка на зуб – це комбінований протез, який складається з металевої основи і керамічного покриття. Такі коронки на зуби одягаються як ковпачки. Їх також можна встановлювати на металевий імплант. Даний вид коронок є самим популярним не тільки в нашій клініці, але і по всій Україні. Ціна послуги установки такої коронки – 2500 гривень;
 • Коронки зубні цирконієві – порівняно новий тип зубних коронок в усьому світі. Серед основних позитивних якостей можна відзначити дуже великий термін експлуатації завдяки властивостям цирконію не вступати в хімічні реакції при стандартній температурі. Крім того, цирконієві коронки мають невелику товщину і природний зубної колір, а значить – термін адаптації людини до такого чужорідного тіла в порожнині рота мінімальний. Серед недоліків даного типу коронок – висока собівартість матеріалу. Вартість коронки на зуб з цирконію – 5500 гривень.

Коронки на передні зуби

Найчастіше пацієнти звертаються з проханням встановити коронки на передні зуби, так як саме різці найбільш важливі з естетичної точки зору. Коронка на передній зуб, на наш погляд, повинна мати не тільки високі показники зносостійкості, але і бути непомітною. Широкий спектр колірної гами для металокерамічних і цирконієвих коронок дозволяє нам виконати процедуру установки з найкращим візуальним ефектом.

Ми використовуємо найсучасніші і якісні матеріали при виготовленні зубних протезів на передні зуби. Сотні задоволених пацієнтів з Ірпеня та Бучі вже оцінили всі переваги зубопротезування в нашій клініці. Можете бути впевнені, після відвідування стоматолога «My Smile», ви перестанете соромитися своєї посмішки.

Коронки на передні зуби

Як виготовляється і встановлюється коронка зуба в клініці «My Smile»

Процес виробництва зубних коронок – це непроста робота, особливо це стосується цирконієвих коронок. Варто відзначити, що всі зубні протези виготовляються, виходячи з індивідуальних параметрів пацієнта. Тому попередньо стоматолог проводить візуальний огляд, виміри всіх параметрів, оцінює рентгенологічну картину будови зубів і щелеп, прикус і багато іншого.

Процедура установки коронки проходить в кілька етапів:

 • Первинний огляд порожнини рота пацієнта, оцінка стану всіх зубів, ясен, слизових;
 • Лікування гострих і хронічних захворювань зубів і ясен (карієсу, пульпіту, гінгівіту, пародонтозу і т.д.). У гострий період хвороби коронка на зуб не ставиться, так як це може привести до серйозних ускладнень;
 • Призначення додаткових інструментальних і лабораторних методів дослідження;
 • Безпосереднє лікування зуба, на який буде встановлюватися коронка (лікування кореневих каналів, депульпація, пломбування);
 • При необхідності, виготовлення культевої вкладки, перед цим отримавши відбиток, за допомогою силіконового блоку;
 • Фіксація культевої вкладки на цемент і препарування її під подальшу коронку;
 • Отримання відбитка силіконом (повного відображення рельєфу порожнини рота і кукси, на яку в подальшому встановлюється коронка);
 • Вибір кольору коронки. Він не повинен відрізнятися від сусідніх зубів, бути занадто білим або занадто темним;
 • Відбиток передається в лабораторію, виготовлення коронки займає 5-7 днів;
 • Останній етап, примірка коронки і фіксація її на постійний або тимчасовий цемент, в залежності від того, що вирішить лікар.

Поставити коронку можна також і на штучний металевий корінь (імплант). Процедура більш тривала і вимагає попереднього видалення зруйнованого зуба і установки імпланта. Потім на імплант ставиться абатмент (спеціальний титановий з’єднувач штифта з коронкою), а зверху – коронка.

Метод імплантації зубів є золотим стандартом реконструктивної стоматології в усьому світі завдяки високому показнику зносостійкості таких протезів. При імплантації зубів пацієнт і лікар також можуть вибрати – які краще коронки встановити в даній ситуації. Ціна коронки на зуб в такому випадку буде вище.

Рекомендації після установки коронки на зуб

Відразу після протезування або імплантації слід дотримуватися деяких гігієнічних рекомендацій:

 • Не вживати «агресивну» їжу і напої (кислі соки, кава, чай, гарячі і холодні напої, сіль);
 • Застосовувати м’яку зубну щітку, протезований зуб не чистити в першу добу;
 • Уникати занадто твердої їжі;
 • Використовувати антисептичні розчини для полоскання рота (якщо такі були призначені стоматологом).

Коронки на зуби – які краще?

У наших стоматологів часто запитують – які коронки на зуби краще? Однозначної відповіді на це питання немає, адже для кожного пацієнта важливі ті чи інші властивості зубного протеза. Все залежить від розташування зуба, віку, фінансових можливостей пацієнта і інших чинників.

На сьогоднішній день найбільш якісна і довговічна коронка на зуб – цирконієва. Крім вищевказаних переваг, цирконієва зубна коронка має високі естетичні якості, в більшості випадків її не можна відрізнити від звичайного зуба неозброєним оком. Завдяки високій вартості матеріалів і складності виготовлення цирконієва коронка на зуб має більш високу ціну.

Металеві і металокерамічні коронки для зубів також мають ряд переваг. Металева коронка на зуб відрізняється прекрасною міцністю і тривалим терміном служби, однак має неприродний вигляд, тому зазвичай встановлюється на жувальні зуби, які не видно при розмові або посмішці. Металокераміка – має схожі показники стійкості і довговічності, при цьому великим плюсом є можливість підібрати колір під тон зубного ряду.

Висновок – які краще коронки на зуби встановити, вирішуєте ви спільно зі стоматологом під час первинної консультації.

Професіоналізм і доступні ціни в одному флаконі – це «My Smile»

Втрата частини зуба – це не вирок. Ми допоможемо вам відновити красу і здоров’я зубів в найкоротші терміни. Приєднуйтесь до тисяч задоволених клієнтів з Ірпеня, Бучі, Києва та всієї Київської області, і отримаєте першу консультацію в нашій клініці вже сьогодні. Записатися до нас на прийом можна прямо на сайті або по телефону. «My Smile» – бездоганна посмішка кожного клієнта.

Часто задавані питання про зубні коронки

 • ➔ Чи боляче ставити коронку на зуб?

  Ні, процедура установки коронки повністю безболісна. Біль може виникати при підготовці зуба до протезування (лікуванні кореневих каналів, полірування і т.д.), однак, стоматологи «My Smile» при необхідності попередньо проводять знеболення місцевим анестетиком.

 • ➔ Краще встановити коронку на зуб або на титановий імплант?

  Якщо життєздатність зуба збережена і залишок тканини зуба дозволяє провести протезування, ми рекомендуємо встановити коронку на зуб. У разі, коли пошкодження зуба незворотні, найкращим рішенням буде його видалення і установка імпланта, з подальшим протезуванням.

 • ➔ Чи можна встановити коронки відразу на кілька зубів?

  Так, після попередньої підготовки стоматолог може протезувати декілька зубів одночасно.

 • ➔ Після установки коронки зуб почав сильно боліти, що робити?

  Обов'язково зверніться до стоматолога в терміновому порядку. Причин виникнення больового синдрому може бути кілька. Наш фахівець проведе огляд і скоректує виявлені недоліки протеза.

 • ➔ Чи реально зробити коронку повністю непомітною?

  Так, якщо мова йде про металокерамічну або цирконієву коронку. Багата палітра кольорів даних протезів дозволяє зробити коронку повністю непомітною.