Лікування кореневих каналів

Застосовується при гострому болю

Важливо знати

Пломбування кореневих каналів зуба позбавить вас від гострого болю в зубі і запобіжить поширенню інфекції за верхівку кореня зуба

гострий біль

симптоми

45-60 хв

час виконання

обов'язково

анестезія

Вартість пломбування зубних каналів, Ірпінь

від 1000 грн до 6000 грн

Записатись

Що таке зубні канали і чому вони болять?

Що таке зубні канали і чому вони болять?

Для того, щоб розібратися в причинах виникнення гострого зубного болю, ми коротко розповімо про будову зуба.

Зуб – це особливий орган людського організму, який складається з декількох компонентів:

 • Дентин – основна структура зуба, що формує його форму;
 • Емаль – найбільш тверда тканина в організмі людини. Вона покриває дентин зверху, над ясенним краєм (так звана коронкова частина зуба);
 • Цемент – суміш органічних і неорганічних речовин, яка покриває шийку і корінь зуба. Служить для надійного кріплення останнього в альвеолярному відростку щелепи;
 • Пульпа – внутрішня частина зуба, яка містить трохи жирової тканини, що живлять судини і нерви зуба.
 • Кореневі канали зубів (або зубні канали) – простір всередині кореня зуба.

 Скільки часу пломбують канали

Під час запису до лікаря-стоматолога багатьох цікавить питання, скільки часу пломбують канали.

Пломбування каналів зуба і всі маніпуляції з цим пов’язані займають близько півтори години. Для прийняття рішення про необхідність тих чи інших маніпуляцій лікарю потрібен не тільки візуальний огляд ротової порожнини і зуба, що пломбується, але і в більшості випадків потрібно зробити рентгенівський знімок каналів у зубах. 

Якщо пломбування каналів зуба передбачає видалення нерва, його проводять та переходять до наступних дій. Насамперед проводять знеболювання, далі простір розширюється, проводиться чищення зубних каналів, дезінфекція. І тільки після цього виконується пломбування каналів. З цією метою використовуються рідкі склади (силери), тверді стрижні. 

Спочатку канали зубів заливаються силером, щоб він проник у найважчі місця. Далі встановлюється гутаперчевий штифт. Важливо, щоб у процесі не з’являлися порожнечі та повітряні бульбашки. Пломбуючи зубні канали важливо, щоб маса для пломбування не вийшла за межі зуба. Якщо все гаразд, переходять до завершального етапу.

Для чого потрібні канали зубів?

Канали в зубах – це вузький довгастий отвір, який з’єднує порожнину зуба з пульпою і магістральні судини і нерви щелеп. У кореневих каналах проходять важливі судини і нерви. Дентин також містить відгалуження від основного кореневого каналу – дентинні канальці. Кількість даних структур індивідуальні для кожної людини.

Чому болять канали в зубах?

Гостро виникає зубний біль, як правило, пов’язаний з прогресією карієсу і інших запальних захворювань зубів і ясен, які призводять до поширення патологічного процесу на пульпу і канали зуба. Різні запальні медіатори, залишки їжі, мікроорганізми і продукти їх метаболізму, при контакті з кореневим каналом зуба, викликають різкий набряк і інфікування судинно-нервового пучка. Як наслідок, виникає больовий синдром. У даній ситуації показана термінова чистка каналу зуба у стоматолога.

Коли може знадобитися тимчасове пломбування кореневих каналів?

Тимчасове пломбування кореневих каналів зубів передбачає заповнення їх спеціальним нетвердіючим матеріалом, який має лікувальні характеристики. Матеріал може поміщатися в канали терміном від кількох діб до місяця. Потім він замінюється стандартним матеріалом для пломбування.

Для чого потрібні канали зубів?

Лікування зубних каналів в клініці «My Smile»

Лікування каналів зуба розуміє під собою проведення декількох основних маніпуляцій. Їх кількість може бути неоднаковиа у залежності від ступеню пошкодження і тривалості перебігу захворювання.

 • Огляд ротової порожнини і вибір подальшої тактики лікування;
 • Проведення місцевої анестезії;
 • Ізоляція ураженого зуба (зубів) кофердамом – спеціальною латексною пластиною;
 • Механічний доступ до пульпарної камери через коронку;
 • Видалення запалених і відмерлих тканин, сторонніх тіл з порожнини зуба і кореневого каналу (чистка каналу зуба);
 • Формування адекватної структури каналу для подальшого пломбування;
 • Промивання порожнини пульпи і кореневого каналу (повторна чистка каналів зубів);
 • Пломбування каналів – проводиться установка спеціальних паст і штифтів;
 • Відновлення форми і цілісності зуба.

 Які методи пломбування кореневих каналів?

Методи пломбування кореневих каналів включають: пломбування термофілом або вертикальної конденсації гутаперчі. Обидва методи забезпечують ефективне пломбування зубних каналів. Однак перший варіант (з нагрітою речовиною) вважається більш складною та дорогою процедурою.

Як проводиться чистка каналів зуба?

Як проводиться чистка каналів зуба?

Чистка зубних каналів є обов’язковою процедурою перед установкою пломби. За допомогою спеціального бура стоматолог ретельно очищає кореневий канал від омертвілої тканини, сторонніх тіл і іншого, з максимальним збереженням здорової тканини. У кілька етапів проводиться рідинна промивка та дезинфекція кореневого каналу антибактеріальними розчинами. Пломбування каналів проводиться тільки після повного очищення порожнини, щоб запобігти розвитку інфекційного процесу під пломбою.

Вартість пломбування каналів у Києві

Якщо потрібно пломбування каналів зуба, то в клініці «MySmile» вам зможуть допомогти. Яка ціна на пломбування каналів визначається на попередній консультації у лікаря. Вартість пломбування каналів можна дізнатись у відповідному розділі на нашому сайті. Звертаючись до «MySmile», ви можете бути впевнені, що розпломбування кореневих каналів буде виконано якісно. 

Лікар-стоматолог на консультації розробить індивідуальний план лікування, провівши його обговорення із пацієнтом. Яка буде на пломбування кореневих каналів ціна залежить від матеріалів, ліків, необхідності використання рентгена і КТ. Яка буде на пломбування каналу, ціна також залежить від вибору пацієнта: пломбування, встановлення коронки або керамічної накладки. Вказані в прайсі ціни на пломбування кореневого каналу актуальні, тому кожен пацієнт зможе спрогнозувати, скільки коштуватиме лікування.

Пломбування каналів зубів – важливий етап лікування. Тому довіряти його можна виключно професіоналам своєї справи. Саме такі лікарі-професіонали працюють у клініці «MySmile». Телефонуйте та записуйтесь на консультацію, тут точно зможуть вам допомогти.

Пломбування каналів зуба

Пломбування каналів може бути тимчасовим (з лікувальною метою) і постійним – на кілька років. Тимчасове пломбування кореневих каналів застосовується при вираженому запальному процесі і наявності інфекції в порожнині зуба, тимчасова пломба буде знаходиться в кореневому каналі доти, поки інфекційний процес не буде повністю переможений. Розпломбування кореневих каналів застосовується в декількох випадках:

 • При невдалому (неефективному) попередньому лікуванні, для корекції стану;
 • При установці тимчасової пломби – для заповнення порожнини зуба постійною пломбою;
 • При «зносі часом» пломби. Залежно від матеріалу, пломба може прослужити до 7 років, в кінцевому підсумку її, звичайно, доведеться замінити на нову.

Пломбування кореневих каналів є завершальним і найбільш складним процесом в ході лікування кореневих каналів. Ціна чистки каналів зуба входить в загальну вартість послуги лікування зубних каналів.

Пломбування каналів зуба

Методи пломбування кореневих каналів

У клініці «My Smile» застосовується пломбування кореневих каналів за кількома технологіями. Вибір методу пломбування залежить від ступеню руйнування зуба, індивідуальних анатомічних особливостей будови каналу зуба і інших чинників. Під час огляду наш досвідчений стоматолог обере найбільш відповідний для вас метод пломбування. Ми рекомендуємо не доводити стан зубів до виникнення серйозних ускладнень і вчасно звертатися до стоматолога нашої клініки. Якщо ви проживаєте в Ірпені, Бучі, Києві або прилеглих населених пунктах, ми запрошуємо вас на першу консультацію і огляд порожнини рота в стоматологію «My Smile».

Отже, в переважній більшості випадків пломбування каналів проводиться за такими методиками:

 • Пломбування каналів однією пастою – після процедур очищення ураженої порожнини зуба в зубні канали вводиться спеціальна паста, яка потім твердіє. Зверху встановлюється коронка для відновлення форми зуба. Це найбільш простий метод лікування при незапущених випадках захворювання зубів;
 • Пломбування каналів зуба штифтом і пастою – даний спосіб повністю ідентичний попередньому, однак, для додаткової фіксації пасти і герметизації порожнини кореневого каналу застосовується гутаперчевий штифт;
 • Пломбування каналів зуба методом латеральної конденсації – один з найбільш надійних способів. В канали зуба вводиться кілька гутаперчевих штифтів, а потім і світловідбиваюча паста. В даному випадку надійно закривається апікальний отвір зуба, що запобігає рецидиву захворювання;
 • Пломбування каналів системою «термофена» – особливістю даної речовини є здатність обтурації додаткових дрібних зубних канальців, а не тільки основний;
 • Пломбування каналів методом введення рідкої гутаперчі – це спосіб для найбільш досвідчених стоматологів, що вимагає глибоких знань і відточених навичок. Рідка гутаперча розігрівається до високих температур, а потім нею заповнюють зубний канал. Перевагою є проникнення даної речовини в дентинні канальці і повна герметизація порожнини зуба.

Ціна лікування кореневих каналів в клініці «My Smile»

Вартість лікування кореневих каналів в нашій клініці – від 1000 до 6000 грн. в залежності від ступеню складності і кількості каналів. У послугу входить огляд стоматолога, знеболювання і чистка каналів зуба. Пломбування зубних каналів є додатковою послугою, ціна буде залежати від матеріалу, розміру пломби, індивідуальних анатомічних особливостей пацієнта.

Лікування та пломбування каналів зуба в Ірпені

Підіб’ємо невеликий підсумок: канали в зубах – це вузькі щілини в порожнини зуба, що містять найважливіші судини і нерви, які підтримують його життєдіяльність. Лікування та пломбування кореневого каналу показано при гострих запальних захворюваннях судинно-нервового пучка зуба.

Лікування каналів – трудомісткий і відповідальний процес, який завжди спрямований на тривалий результат. Щоб остаточно не втратити зуб, необхідно проводити щоденні гігієнічні процедури порожнини рота, відвідувати стоматолога не рідше ніж раз на 6 місяців, а також проводити консервативне лікування зубів і ясен на початкових стадіях захворювання для запобігання серйозних наслідків.

У разі, якщо у вас виникла гостра зубний біль, зверніться до стоматолога в «My Smile» і отримаєте консультацію та рекомендацію щодо подальшого лікування. У нашій клініці застосовується чистка каналів зуба і пломбування каналів по міжнародним протоколам лікування із застосуванням сучасного обладнання та матеріалів.

Тисячі пацієнтів Ірпеня, Бучі та всієї Київської області вже оцінили сервіс нашої клініки. Ціни на всі послуги можна дізнатися в спеціальному розділі сайту. Зробіть перший крок назустріч міцному здоров’ю порожнини рота і запишіться на прийом до стоматолога «My Smile».

Часто задавані питання про канали зубів та їх лікування

 • ➔ Чи боляче проводити чистку і пломбування каналів?

  Дані процедури спочатку спрямовані на боротьбу з гострим зубним болем. Спочатку стоматолог в «My Smile» робить знеболювання зуба і ясен за допомогою місцевого анестетика. Процес лікування кореневих каналів буде повністю безболісним.

 • ➔ Як часто проводиться пломбування каналів при запущеному карієсі?

  Для лікування глибокого карієсу, ускладненого пульпітом, застосовується очищення кореневого каналу, установка тимчасової пломби, а потім фотополімерної пломби. При правильній щоденній гігієні порожнини рота і регулярних профілактичних оглядах у стоматолога фотополімерна пломба прослужить близько 7 років.

 • ➔ Скільки часу займає пломбування каналів?

  Тривалість процедури залежить від ступеня і кількості уражених зубів.

 • ➔ Чи ефективна чистка зубних каналів і пломбування у дітей?

  Наш стоматолог може провести пломбування каналів молочних зубів, однак це не завжди доцільно. Для отримання більш докладної інформації необхідний огляд в клініці.

 • ➔ Чи шкідливе пломбування кореневих каналів для здорових тканин зуба?

  Ні, ця процедура в першу чергу спрямована на зняття больового синдрому і попередження подальшого руйнування зуба.