Що робити, якщо болить зуб?

Основні причини. Болять усі зуби – як визначити джерело проблеми? Чому болять зуби при застуді? Зубний біль під час вагітності. Зубний біль при ГВ. Зубний біль у дитини. Як зняти зубний біль перед відвідуванням стоматолога?

Важливо знати

Гострий зубний біль – дуже неприємний стан, з яким стикалася, мабуть, кожна людина. Біль у зубі відноситься до однієї з найінтенсивніших, вона часто слабо піддається лікуванню знеболюючими таблетками, приносить як фізичний, так і моральний дискомфорт. Дуже сильний зубний біль може навіть викликати нудоту, іррадіювати суглоби нижньої щелепи, шию та інші частини тіла. Причин виникнення болю в зубах досить багато, і щоб ефективно впоратися з проблемою, ми рекомендуємо звертатися за допомогою до фахівців. Стоматологи «My Smile» у Києві (Ірпені) надають допомогу пацієнтам з гострим та хронічним зубним болем, застосовуючи найсучасніші методи діагностики та лікування. Записатися на прийом у клініку можна по телефону або прямо на сайті!

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Зубний біль – основні причини

Зубний біль – основні причини

Що робити, якщо болить зуб? Яке знеболювальне від зубного болю найефективніше? Щоб відповісти на ці питання розберемося з основними причинами болю в зубах:

  • Карієс – найчастіша проблема;
  • Пульпіт – запалення нерва в порожнині зуба;
  • Періодонтит – запалення зв’язок зуба;
  • Пародонтит – запалення ясен та м’яких тканин навколо зуба;
  • Травма зуба;
  • Неякісне лікування зубів.

Підкреслимо, що найсильніший засіб від зубного болю – це не таблетки та розчини, а якісна діагностика та лікування у стоматолога. Щоб зняти біль у кожному окремому випадку лікар підбирає індивідуальну тактику, це може бути пломбування, чищення каналів, видалення нерва і навіть видалення зуба.

Зубний біль у дитини вимагає ще більш відповідального ставлення з боку батьків, несвоєчасне виявлення причини може призвести до втрати молочних зубних одиниць та ускладнень у майбутньому.

Болять усі зуби – як визначити джерело проблеми?

Чому болять усі зуби і що робити у цьому випадку? Розділимо проблему на 2 категорії:

1. Причина в зубах:

  • Карієс;
  • Пульпіт;
  • Періодонтіт;
  • Перікоронарит.

Тут йдеться про сильно занедбані патології, коли запальний процес вражає зубні нерви і сусідні тканини, що викликає іррадіацію болю на відразу кілька зубів або навіть на всі зуби.

2. Причина не в зубах:

  • Артрит скронево-нижньощелепного суглоба;
  • Отит;
  • Гайморит;
  • Невралгія трійчастого нерва;
  • Закупорка протоки слинної залози та інше.

Проблеми побічно пов’язані із зубами, й у певних ситуаціях можуть ховатися під маскою зубного болю. Прибрати зубний біль у цьому випадку Вам допоможе лікар відповідної спеціальності (невролог, ЛОР, хірург і т.д.).

Болять усі зуби – як визначити джерело проблеми?

Чому болять зуби при застуді?

Болять зуби при застуді зазвичай через набряк слизової оболонки в гайморових пазухах верхньої щелепи, сухості в ротовій порожнині, яка пов’язана з постійним диханням через рот, зневодненням. Люди часто зловживають вживанням кислого чаю при ГРВІ, який є сильним подразником для емалі зубів.

Зубний біль під час вагітності – коли варто турбуватися?

Зубний біль при вагітності – результат зниження місцевого імунітету в порожнині рота, перерозподілу вітамінів, кальцію та інших мікроелементів у дитини, що розвивається. Помірне загострення деяких хронічних захворювань можна усунути повноцінною гігієною та харчуванням. Варто звернутися до стоматолога, якщо:

  • Біль інтенсивний, пульсуючий;
  • З’явився неприємний запах у роті;
  • З ясен/зубів виділяється рідина (зокрема кров).

Зубний біль при ГВ – вирішення проблеми

Зубний біль при ГВ – вирішення проблеми
Зубний біль при ГВ повинен здебільшого купуватися без застосування небезпечних для дитини препаратів. Для цього стоматолог використовує місцеве знеболювання за допомогою аерозолю або ін’єкції у ясна. Тимчасово заспокоїти зубний біль перед консультацією лікаря можна полосканням ротової порожнини прохолодною водою з антисептиками.

Зубний біль у дитини – ключові поради батькам

Зубний біль у дітей – не рідкість. Основна причина у немовлят – прорізування зубних одиниць, яке не потребує особливого лікування. В цьому випадку від зубного болю можна використовувати мазь для ясен на основі протизапальних трав, пасти з місцевими анестетиками. При зубному болю у старших дітей причиною найчастіше є карієс, лікувати який ми рекомендуємо з появою найперших симптомів.

Як зняти зубний біль перед відвідуванням стоматолога?

Ми рекомендуємо пацієнтам нестероїдні протизапальні лікарські засоби у дозуваннях згідно з інструкцією. На короткий час (кілька годин) це може знеболити зуб. У разі розвитку гострого пульпіту, гнійних захворювань, таких як періостит, зняти зубний біль таблетками неможливо, необхідні екстрені заходи, які можна провести тільки в умовах клініки.

Чи варто самостійно приймати знеболювальні від зубного болю?

Вилікувати зубний біль самостійно можна далеко не завжди. Якщо біль не надто інтенсивний або спостерігається хронічний процес, можна використовувати таблетки, саше та інші форми знеболювальних препаратів. По можливості, проконсультуйтеся з лікарем у телефонному режимі, він підбере оптимальний засіб від зубного болю відповідно до причини, вашого віку, маси тіла та інших параметрів. Безконтрольний прийом ліків може спричинити небажані побічні ефекти.
Як зняти зубний біль перед відвідуванням стоматолога?

Чи можна повністю прибрати зубний біль у домашніх умовах?

Що робити, якщо болить зуб, але найближчим часом завітати до стоматолога немає можливості? Прибрати зубний біль у домашніх умовах можна кількома способами:

  • Місцеве охолодження зони запалення – можна додати чистий ватний тампон, змочений прохолодною водою;
  • Різні відвари та настоянки – ромашка, дубова кора, шавлія, валеріана, евкаліпт тощо. Від зубного болю можуть допомогти аплікації та полоскання, ці засоби в деякій мірі мають протизапальний ефект;
  • Спеціальні ополіскувачі, аерозолі, пасти із місцевими анестетиками – купити їх можна в аптеці.

Пам’ятайте, найкращий засіб від зубного болю – це своєчасне звернення до стоматолога. Підбір оптимальних ліків від зубного болю має здійснюватися після ретельної діагностики.

Болять зуби? Запишіться на консультацію до стоматолога в My Smile і ми допоможемо Вам вирішити проблему в максимально короткі терміни. Сьогодні фахівці клініки My Smile щодня консультують пацієнтів з Ірпеня, Бучі, Києва, Гостомеля та інших міст Київської області. Ми гарантуємо професіоналізм, індивідуальний підхід до кожного пацієнта та високий рівень сервісу для кожного українця!

Часто задавані питання про зубну біль:

  • ➔ Сильно болить зуб і пульсує, що це може бути?

    Зубний біль і пульсація найчастіше свідчить про розвиток гострого запалення/нагноєння в пульпі зуба, де знаходяться судини та нерви. Такі стани можуть виникати через карієс, після травм або невдалого стоматологічного лікування.

  • ➔ Болять усі зуби після чищення у стоматолога, що робити?

    Зубний біль після ультразвукового чищення зубів може іноді турбувати пацієнта, зазвичай він помірного характеру і триває не більше 1-2 діб. Зменшити зубний біль у домашніх умовах у даному випадку можна за допомогою спеціальних паст, ополіскувачів, які порекомендує стоматолог.

  • ➔ Дуже болить зуб під коронкою, чи доведеться її видаляти?

    На це запитання може відповісти лише кваліфікований стоматолог після консультації та огляду. Якщо кукса під коронкою сильно зруйнована і наростає запальний процес, зазвичай лікар рекомендує зняти коронку, провести лікування, а потім встановити знову.

  • ➔ Як заспокоїти зубний біль у маленької дитини?

    Проти зубного болю у дітей при прорізуванні радимо використовувати пасти та мазі з місцевими анестетиками, давати дитині іграшки-прорізувачі. З профілактичною метою рекомендуємо показати дитину фахівцю.

  • ➔ Порекомендуйте домашній засіб від сильного зубного болю?

    Зняти зубний біль у домашніх умовах можна за допомогою засобів із місцевими анестетиками, перорального прийому знеболюючих (НПЗЗ). Пам'ятайте, що прийом ліків без консультації лікаря може призвести до негативних наслідків.