Пульпіт

Особливості, причини, симптоми, лікування

Важливо знати

Пульпіт є одним з найбільш частих ускладнень глибокого карієсу. Незважаючи на ефективні методи профілактики, пульпіти залишаються актуальною проблемою сучасної стоматології, що вимагає рішучих дій від стоматолога. І все ж, варто відзначити, що завдяки популяризації регулярної гігієни порожнини рота в мас-медіа та застосування сучасних методів професійного чищення зубів, кількість важких форм пульпіту поступово знижується. Фахівці стоматології «My Smile» в Ірпені займаються лікуванням пульпіту будь-якого ступеня тяжкості вже довгі роки. Сучасний підхід до діагностики та лікування пульпіту дозволяє нам домагатися найкращих результатів і знову дарувати пацієнтам радість красивої посмішки. Записатися на прийом до стоматолога в Ірпені з приводу пульпіту Ви можете на головній сторінці сайту або по телефону. Далі ми розповімо про те, як запідозрити пульпіт у себе або у дитини, а також про діагностику і лікування різних видів пульпіту в стоматології «My Smile».

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Особливості анатомії пульпи зуба

Особливості анатомії пульпи зуба

Пульпа – це комплекс сполучної і жирової тканини, який містить безліч нервових закінчень, кровоносних і лімфатичних судин, знаходиться в порожнині зуба.

Пульпа є найважливішою структурою зуба, яка здійснює його харчування і іннервацію. У звичайних умовах пульпа захищена від зовнішніх факторів дентином і емаллю, а при проникненні інфекційних агентів в пульпу розвиваються пульпіти.

Пульпіт - все про захворювання

Пульпіт – це запалення пульпи зуба, яке характеризується специфічною симптоматикою і відноситься до гострих станів в стоматології. Через те, що пульпа зуба – досить «ніжна» структура, проникнення інфекції з порожнини рота миттєво викликає запальну реакцію, що супроводжується дуже сильним болем.
Пульпіт - все про захворювання

Причини розвитку пульпіту

До факторів, що провокує запалення зубного нерва відносять:

  • Прогресуючий карієс – найбільш часта причина;
  • Ретроградна інфекція – з вогнищ в кістковій тканині щелепи, при бактеріємії;
  • Ятрогенний фактор – помилки при виконанні стоматологічних маніпуляцій;
  • Гостра травма зуба;
  • Дефіцит вітамінів, кальцію, фосфору;
  • Остеопороз, цукровий діабет та інші.

Симптоми пульпіту

Симптоми пульпіту

Запалення зубного нерва і судин пульпи викликає яскраво виражену симптоматику, яка відома багатьом з нас. Отже, пульпіт симптоми:

  • Виражений больовий синдром, у багатьох випадках біль може віддавати в область очей, носа, скронь, шиї, вух в залежності від локалізації зуба;
  • Різке підвищення чутливості зуба до гарячого, холодного, кислого, гострого;
  • Почуття розпирання в зубі;
  • Неприємний запах з рота (не завжди);
  • Загальна слабкість, підвищення температури тіла, озноб – при поширенні інфекції.

Важливо сказати, що запалення нерва зуба не завжди супроводжується нестерпним болем, це характерно для хронічних форм пульпіту.

Запалення зубного нерва (пульпіт) - види і особливості

Пульпіти діляться на гострі і хронічні. Вид пульпіту є найважливішим критерієм при виборі оптимальної тактики лікування.
Запалення зубного нерва (пульпіт) - види і особливості

Гострий пульпіт

Гострий пульпіт розвивається при проникненні інфекції крізь тонку стінку пульпарної камери. Гостре запалення нерва зуба протікає зазвичай в 2 фази:

  1. Вогнищевий пульпіт – серозне запалення пульпи. Супроводжується болем, поступовим накопиченням прозорої рідини в камері пульпи.
  2. Дифузний пульпіт – розмноження бактерій і накопичення продуктів їх життєдіяльності, а також загиблих тканин, викликає гнійне запалення – гнійний пульпіт. Гній накопичується в камері, посилюючи біль, з’являється неприємний запах з рота, може підвищитись температура тіла. Гнійний пульпіт також є фактором розвитку важких місцевих і генералізованих ускладнень.

Хронічний пульпіт

Хронічний пульпіт завжди є наслідком гострого. Залежно від виду патологічного процесу хронічний пульпіт підрозділяється на наступні форми:

  • Хронічний фіброзний пульпіт – характеризується проліферативним запаленням пульпи з помірним больовим синдромом ниючого характеру. Хронічний фіброзний пульпіт загострюється при впливі дуже гарячої їжі, різних хімічних речовин.
  • Хронічний гангренозний пульпіт – виникає як в закритій, так і у відкритій порожнині зуба. Пульпа зуба при цьому повністю гине, припиняється кровопостачання і іннервація зуба, емаль набуває тьмяний сірий відтінок.
  • Хронічний гіпертрофічний пульпіт – пульпа зуба представлена грануляційною сполучною тканиною, яка поступово розростається за типом поліпа. Біль виникає в основному під час прийому їжі, нерідко з’являється неприємний запах з рота.
  • Хронічний конкрементозний пульпіт – форма пульпіту, при якій в камері зуба утворюються дентіклі – тверді мінеральні камені. Найчастіше вони локалізуються у верхній третині кореневого каналу. Дентіклі викликають порушення кровообігу в зубі, здавлюють нервові закінчення. Страждають в основному жувальні зуби у людей після 35-40 років.

Деякі фахівці окремо виділяють особливий стан – пульпіт під пломбою або коронкою. Такі пульпіти виникають при помилках стоматолога під час установки пломб / протезів, або унаслідок закінчення строку їх служби. Щоб уточнити причину пульпіту, обов’язково необхідна консультація стоматолога. Записатися на прийом до стоматолога «My Smile» Ви можете прямо на сайті всього за пару хвилин. Ми готові прийняти пацієнтів з Києва, Бучі, Гостомеля та інших міст Київської області в екстреному і плановому порядку в зручний час.

Пульпіт у дитини

Пульпіт у дитини розвивається в більш ніж 90% випадків через прогресування карієсу, який в свою чергу виникає внаслідок недостатньої гігієни порожнини рота, переважання вуглеводів в харчовому раціоні, нижчої здатності до опору інфекційних агентів.

Ознаки гострого пульпіту у дітей схожі з клінічною картиною у дорослих, проте дитячий організм більш схильний до розвитку загальних симптомів:

  • Загальна слабкість;
  • Нудота та інше.

Пульпіт молочного зуба також може бути гострим і хронічним. Багато батьків вважають, якщо молочні зуби – тимчасове явище, значить лікувати їх немає необхідності. Це помилка – дитячі молочні зуби вимагають ще більш ретельного догляду, так як їх безпричинне видалення може в майбутньому вплинути на прикус.

Пульпіт у дитини лікується як консервативним шляхом, так і за допомогою хірургічного втручання. Лікування пульпіту у дітей проводить дитячий стоматолог «My Smile». Щоб записатися на консультацію до дитячого стоматолога в Ірпені зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Лікування пульпіту

Лікування пульпіту підрозділяється на консервативне та хірургічне. Стоматолог віддає перевагу тому чи іншому методу лікування в залежності від форми пульпіту, стадії захворювання та інших факторів.

Біологічний метод лікування пульпіту – застосовується при наявності можливості лікувати запалення в пульпі або попередити його – при травмах зуба, в тому числі ятрогенних. Стоматолог ретельно обробляє пошкоджену стінку пульпової камери спеціальним антисептиком, потім встановлює органічну прокладку, а зверху – пломбу. У більшості випадків біологічний метод дуже ефективний.

Для динамічного спостереження за пульпою такого зуба необхідно проводити рентгенологічне дослідження приблизно один раз на рік. Пульпіт на рентгені під пломбою зазвичай помітний відразу, що змушує лікаря переходити до активного лікування.

Хірургічне лікування пульпіту – якщо з’явилися ознаки незворотних змін пульпи, використовується девітальна ампутація – повне видалення пульпи зуба. Зазвичай ця маніпуляція проводиться в 2 етапи:

  1. Видалення некротизованих тканин з порожнини зуба, установка девіталізуючої пасти і тимчасової пломби з антисептиками;
  2. Після купірування запалення (зазвичай 7-10 днів) проводиться заміна тимчасової пломби на постійну (якщо немає протипоказань).

Вартість лікування кореневих каналів в стоматології «My Smile» – від 1000 грн до 6000 грн. Ціна комплексного лікування від моменту первинного прийому до активізації постійної пломби може бути розрахована нашим консультантом. Дізнатися більше про лікуванні пульпіту в клініці «My Smile» можна під час першої консультації у нашого стоматолога, а також по телефону.

Здорова пульпа або методи профілактики пульпіту

Щоб уникнути виникнення пульпіту необхідно дотримуватися кількох простих правил:

  1. Відвідуйте стоматолога кожні 6 місяців для проведення профілактичних оглядів;
  2. Ніколи не відмовляйтеся від лікування карієсу – пам’ятайте, що спроба заощадити фінанси зараз, обернеться набагато більшими витратами в майбутньому;
  3. Регулярну гігієну порожнини рота: використовуйте хорошу зубну щітку і пасту, користуйтеся зубною ниткою і антисептиком для рота;
  4. Раз в 6-12 місяців проходьте процедуру професійного чищення зубів;
  5. Не зловживайте агресивної їжею.

Лікування пульпіту в Ірпені

Стоматологи «My Smile» завжди готові надати професійну допомогу пацієнтам з гострим больовим синдромом при пульпіті. Ми суворо дотримуємося міжнародних стандартів лікування і готові знайти індивідуальний підхід до проблеми кожного клієнта.

Звертаючись в «My Smile», Ви отримуєте:

  • 100% гарантію ефективності лікування;
  • Позбавлення від болю;
  • Сервіс європейського рівня;
  • Доступні ціни.

Запис на консультацію до стоматолога Ви можете здійснити в режимі онлайн на сайті «My Smile», а також за телефоном, вказаним в розділі «Контакти».

Часто задавані питання

  • ➔ Скільки коштує вилікувати пульпіт в стоматології «My Smile»?

    Ціна лікування кореневих каналів в стоматології «My Smile» - від 700 гривень. Остаточна вартість лікування пульпіту буде залежати від ступеня тяжкості процесу і обраного стоматологом методу.

  • ➔ Чи можна зберегти зуб при гангренозному пульпіті?

    Гангренозний пульпіт - важке захворювання. Тим не менш, у багатьох випадках стоматологам «My Smile» вдається зберегти вражений зуб і провести вітальну пульпектомію. Якщо гангренозний пульпіт викликав важкі ускладнення з незворотним ураженням зуба або навколишніх тканин, його необхідно видалити.

  • ➔ Як лікується пульпіт зуба мудрості?

    Пульпіти в зубах мудрості найчастіше розвиваються через їх неправильні форми і напрямки зростання. У більшості випадків в даній ситуації застосовується радикальне хірургічне лікування - видалення зуба мудрості. Якщо не зробити екстракцію зуба мудрості, це призведе до хронічного пульпіту, а також підвищить ризик більш небезпечних ускладнень.

  • ➔ Чи можна потрапити на прийом до стоматолога «My Smile» в екстреному порядку для лікування пульпіту?

    Уточніть можливість термінової консультації з приводу гострого пульпіту, зв'яжіться з консультантом «My Smile» по телефону. Наші фахівці надають допомогу пацієнтам з гострою стоматологічною патологією з Ірпеня, Бучі, Києва та інших міст Київської області.

  • ➔ Як довго потрібно лікувати пульпіт?

    Тривалість лікування пульпіту залежить від ступеня ураження і виду застосовуваного лікування. Найчастіше це здійснюється в 3 етапи: первинна вітальна ампутація, консервативне купірування запалення і болю, реконструкція зуба за допомогою пломби.