Як правильно чистити зуби

Скільки разів на день потрібно чистити зуби? Правильне чищення зубів, це як? Скільки хвилин потрібно чистити зуби? Коли почати чистити зуби дитині? Як обрати зубну пасту? Як правильно чистити зуби з брекетами?

Важливо знати

На телебаченні та в різних друкованих матеріалах часто зустрічається інформація на тему, наскільки важливо регулярно чистити зуби. Але, як показують дослідження, щоб дійсно правильно виконувати профілактику карієсу та інших захворювань зубів та ясен, важливо дотримуватися правил очищення порожнини рота. Їх не багато, і вони відрізняються залежно від того, яку зубну щітку ви використовуєте, чи носите ортодонтичні конструкції. У цій статті ми розкажемо, як правильно чистити зуби різними пристроями, а також що станеться, якщо цього не робити. Ми хочемо звернути вашу увагу, якщо вам потрібна професійна чистка зубів, ми запрошуємо вас до "MySmile" в Ірпені до лікаря-гігієніста на процедуру або консультацію.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Скільки разів на день потрібно чистити зуби?

Скільки разів на день потрібно чистити зуби?

Стоматологи в Києві та інших містах України рекомендують чистити зуби щонайменше 2 рази на день: вранці і ввечері. Під час ранкових гігієнічних процедур ми освіжаємо дихання, перш ніж вийти з дому, а також видаляємо зубний наліт, що накопичується протягом ночі.

Увечері, під час очищення зубів, видаляємо залишки їжі з міжзубних прогалин, а також м’який наліт. Щоденне регулярне чищення зубів дозволяє ефективно виконувати профілактику карієсу та інших запальних захворювань. Якщо вас зацікавило питання, скільки разів на день потрібно чистити зуби, хочемо звернути вашу увагу на те, що має значення не тільки кількість, а й якість. Ми рекомендуємо вам уважно прочитати наступну інформацію.

Правильне чищення зубів, це як?

Існує багато суперечок, яка найефективніша техніка чищення зубів. Давайте подивимось на методи чищення зубів:

 1. Круговий метод Фоннекса. З назви зрозуміло, зуби очищають круговими рухами. При очищенні зовнішньої поверхні зубів, вони повинні бути закриті.
2. Метод очищення зубів по Бассу передбачає, що щітка повинна знаходитись під кутом 45 градусів. У цьому випадку ворсинки проникають в міжзубний простір і ретельно його очищають.

3. За Леонардом. Щітка повинна знаходитись перпендикулярно до поверхні. Очищають від кореня зуба до його краю. Цей метод вважається більш дбайливий до ясен. Жувальні зуби повинні обробляти рухом вперед-назад.

Правильне чищення зубів, це як?

Скільки хвилин потрібно чистити зуби?

Всі рекомендації щодо того, скільки хвилин потрібно чистити зуби, сходяться на тому, що потрібно чистити принаймні 2 хвилини. Кожну половини щелепи протягом 30 секунд.

Якщо ви використовуєте електричну щітку, кожен зуб потрібно чистити 2-4 секунди. У той же час, не потрібно застосовувати додаткові зусилля, щоб очистити поверхню. Професійна щітка самостійно може видалити залишки їжі та наліт.

Коли почати чистити зуби дитині?

Коли почати чистити зуби дитині?

Щоденна гігієна зубів – корисна звичка. Всі батьки повинні звернути на це увагу і з дитинства привчити дитину регулярно виконувати гігієнічні процедури.

Починати можна, коли в дитини з’являється перший молочний зуб. У той же час зверніть увагу на вибір зубної щітки. Щітинки повинні покривати до 2 зубів.

Крім того, ви можете чистити зуби вашої дитини не лише щіткою, а і спеціальним силіконовим напальчичником. Легкі масажні рухи допоможуть позбутися дискомфорту, що виникає при прорізуванні зубів.

Чистить зуби вранці у вигляді гри. Рекомендується придбати пісочний годинник, з ним легше відміряти 2 хвилини на процедуру, а гра з годинником послужить додатковим стимулом для дитини. У старшому віці скажіть дитині, що люди, які не чистять зуби, частіше страждають від карієсу та інших запальних захворювань.

Стоматологія “MySmile” в Ірпені запрошує дітей різного віку на перший прийом дитячого стоматолога. Ми завжди раді пацієнтам з Києва, Бучі та інших міст. Лікар в ігровій формі огляне дитину, а ще весело та цікаво розповість дитині, як правильно чистити зуби і спостерігати за гігієною рота.

Як вибрати зубну пасту?

Вибір зубної пасти є важливим аспектом належного догляду за ротовою порожниною. Вони бувають терапевтичними та гігієнічними. Лікувальні пасти повинні використовуватись за призначенням стоматолога, оскільки ефект від їх регулярного використання не завжди може бути приємними. Наприклад, відбілюючі пасти можуть спричинити підвищення чутливості зубів до гарячої та холодної їжі. Такі пасти не рекомендуються використовувати дітям.

Слід уникати зубні пасти, у складі яких присутні: SLS / SLES (лаурилсульфат натрію), антибіотики (наприклад, триклозан), пропіленгліколь, хлоргексидин, (антисептик), розчинники та барвники. Крім того, не варто постійно використовувати фторвмісні пасти, оскільки вони викликають флюороз (білі плями на зубах).

Щоб бути легше обрати, ви можете звернути увагу на маркування на тюбику:

1. Зелене – 100% органічна, повністю екологічна.
2. Синє – містить синтетичні речовини у допустимій кількості, безпечна.
3. Червоне – містить шкідливі сполуки.
4. Чорне – містяться небезпечні синтетичні компоненти.

Як вибрати зубну пасту?

Як чистити зуби з брекетами?

Треба чистити зуби з брекетами після кожного прийому їжі. Для цього варто використовувати спеціальну V-подібну щітку, спеціалізовані йоржики (інтердентальні щітки), стоматологічну нитку, рідину для полоскання рота та іригатор.

Для ретельного очищення, спершу поверхня обробляється щіткою. Кожен зуб протягом 10 секунд. Потім йоржиками очищаються проміжки між зубами вздовж дуги. Недоступні місця легко очищаються іригатором.

Часто задавані питання про те, як правильно чистити зуби:

 • ➔ Чи можна чистити зуби з тимчасовою пломбою?

  Так, тимчасова пломба не є протипоказом для щоденної гігієни порожнини рота. Очіщати зуб з тимчасовою пломбою треба обережно і без надмірного зусилля. З такою пломбою можете їсти будь-яку їжу, але не рекомендується жувати на цей бік занадто жорстку.

 • ➔ Чи можна чистити зуби, якщо пломба випала?

  Якщо пломба випала, рекомендується не перевантажувати такий зуб, але чистити необхідно принаймні 2 рази на день, щоб інфекція в ротовій порожнині не развивалась. Це потрібно робити обрежно, а пошкоджену порожнину не травмувати. Крім того, ми рекомендуємо одразу записатись на консультацію до лікаря в Ірпені, щоб швидко усунути проблему.

 • ➔ Чи можна чистити зуби при стоматиті?

  Стоматит не є протипоказом для очищення зубів, але сама процедура може спричинити дискомфорт через біль. Під час захворювання рекомендується приділяти більше уваги полосканням, а також змінити зубну щітку та обробляти її, щоб запобігти розповсюдженню інфекції.

 • ➔ Чи можна чистити зуби без пасти?

  Так, ви можете чистити зуби без пасти. Ви можети зробити її власноруч або замінити зубним порошком. Крім того, для очищення можна використовувати іригатор, що дозволяє чистити зуби водою. Але навіть якщо ви вирішите використовувати іригатор, рекомендується виконувати комбіноване чищення разом з щіткою для більшої ефективності.