Гранульома зуба

Від чого з'являється гранульома на яснах? Симптоми, лікування

Важливо знати

Гранульома зуба - це запальне новоутворення м'яких тканин, що оточують зуб, так званого періодонта. Гранульоми з'являються в прикореневій або кореневій зоні зуба, найбільш часто вона зустрічається на верхівці кореня. Всередині гранульоми поступово утворюється порожнина, заповнена спочатку рідиною, а потім гноєм. Зубні гранульоми - поширене захворювання, яке часто дуже швидко прогресує і викликає неприємні симптоми. Лікування гранульоми потрібно проводити якомога швидше з моменту її виявлення, щоб попередити ускладнення, такі як: періостит, свищ, випадання зуба та інші. У стоматологічній клініці «My Smile» в Ірпені проводиться комплексна діагностика та лікування гранульоми зуба за доступною ціною з використанням сучасних методик і устаткування. Записатися на консультацію до нашого стоматолога можна з будь-якої точки Київської області (Ірпінь, Київ, Ворзель, Буча та інших міст).

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Від чого з'являється гранульома на яснах?

Від чого з'являється гранульома на яснах?

Гранульома – це результат довгостроково існуючого запалення як в самому зубі, так і за його межами. Ми виділяємо кілька причин, через які утворюється гранульома:

 • Не лікувався карієс;
 • Хронічний пульпіт – запалення зубного нерва;
 • Хронічний періодонтит – запалення м’яких тканин навколо зуба;
 • Травма зуба;
 • Погане стоматологічне лікування (чистка каналів, пломбування, установка ортодонтичних конструкцій).

Гранульома на корені зуба - симптоми

Гранульома зуба перший час може ніяк не виявлятися. У рідкісних випадках під час обстеження з іншого приводу виявляється гранульома зуба на рентгені, це можна назвати справжнім везінням, адже процес лікування в даному випадку проходить легше.

До більш специфічних симптомів гранульоми відносять:

 • Помірний біль при жуванні твердої їжі;
 • Підвищення чутливості зуба до холодного та гарячого;
 • При прогресії (гнійна гранульома) – гострий біль при жуванні, а потім і в спокої, набряк ясни, поява «горбка» на ясні в області кореня зуба, витікання гною назовні.

Зубна гранульома характеризується періодами загострення і стихання запального процесу. При утворенні всередині гранульоми порожнини (кістогранульома) з’являється ризик нагноєння, появи флюсу, утворення свища на ясні та інших проблем.

Якщо Ви помітили схожі симптоми у себе або у дитини, запишіться на консультацію до стоматолога-хірурга «My Smile» в Ірпені. Ми гарантуємо швидке та ефективне усунення проблеми за лояльною ціною.

Гранульома на корені зуба - симптомиГранульома зуба перший час може ніяк не виявлятися. У рідкісних випадках під час обстеження з іншого приводу виявляється гранульома зуба на рентгені, це можна назвати справжнім везінням, адже процес лікування в даному випадку проходить легше. До більш специфічних симптомів гранульоми відносять: Помірний біль при жуванні твердої їжі; Підвищення чутливості зуба до холодного та гарячого; При прогресії (гнійна гранульома) - гострий біль при жуванні, а потім і в спокої, набряк ясни, поява «горбка» на ясні в області кореня зуба, витікання гною назовні. Зубна гранульома характеризується періодами загострення і стихання запального процесу. При утворенні всередині гранульоми порожнини (кістогранульома) з'являється ризик нагноєння, появи флюсу, утворення свища на ясні та інших проблем. Якщо Ви помітили схожі симптоми у себе або у дитини, запишіться на консультацію до стоматолога-хірурга «My Smile» в Ірпені. Ми гарантуємо швидке та ефективне усунення проблеми за лояльною ціною.

Гранульома зуба - як зняти біль?

На початковій стадії зуб з гранульомою викликає лише незначні больові відчуття, їх можна частково усунути за допомогою стандартних знеболюючих. При збільшенні в розмірах гранульома на корені зуба може спровокувати дуже сильний пульсуючий біль, яку неможливо прибрати ніякими таблетками. В даному випадку необхідний терміновий огляд у стоматолога і лікування.

Чи можна вилікувати гранульому зуба?

Чи можна вилікувати гранульому зуба?
Гранульома на ясні добре піддається лікуванню, особливо, якщо своєчасно звернутися за допомогою до фахівця. У клініці «My Smile» гранульома на корені зуба лікується медикаментозними та хірургічними методами. Тактика лікування підбирається індивідуально стоматологом в залежності від стадії хвороби. Записатися на прийом до стоматолога в Києві (Ірпені) Ви можете на нашому сайті або в телефонному режимі. Ми консультуємо пацієнтів з усіх регіонів Київської області і завжди досягаємо позитивного результату.

Медикаментозне лікування гранульоми зуба в «My Smile»

Апікальна гранульома в більшості випадків лікується без операції.

 1. Видалення каріозних порожнин, старих пломб на коронці і в каналі зуба (якщо вони є);
 2. Очищення і обробка кореневих каналів;
 3. Вибір тривалості пломби з гідроксидом кальцію.

Антибіотики при гранульомі зуба застосовуються при підозрі на гнійне запалення.
Через 2-3 тижні ми проводимо рентгенодіагностику, якщо гранульома зуба розсмокталася (або значно зменшилася), то проводиться постійне пломбування зуба і відновлення коронки. Початковий розмір гранульоми також грає важливу роль, при великому утворенні консервативна тактика може не допомогти.

Медикаментозне лікування гранульоми зуба в «My Smile»

Гранульома зуба - хірургічне лікування в «My Smile»

Гранульома під зубом може довгий час «мовчати», а потім відразу викликати ряд проблем, через які потрібне термінове хірургічне лікування, наприклад:

 • Непрохідність кореневих каналів;
 • Відсутність можливості розпломбування каналів;
 • Штифт в каналі кореня зуба;
 • Неефективне медикаментозне лікування (гранульома зуба розсмокталася недостатньо);
 • Бажання пацієнта відразу видалити гранульому.

Методи хірургічного лікування:

 1. Розтин капсули гранульоми і обробка антисептиками;
 2. Видалення верхівки кореня зуба з гранульомою;
 3. Гемісекція зуба (видалення гранульоми, кореня і частини зуба).

Видалення зуба з гранульомою

Видалення зуба з гранульомою проводиться рідко, тільки у випадках, коли коронка зуба сильно зруйнована, і протезування неможливо. Прикоренева гранульома видаляється разом з зубом, лунка ретельно обробляється, щоб не допустити рецидиву хвороби. Стоматологи «My Smile» у всіх випадках гранульоми роблять все можливе, щоб зберегти зуб або хоча б основу коронки для подальшого протезування.

Щоб попередити небезпечні ускладнення після видалення зуба з гранульомою, стоматолог дає рекомендації з приводу гігієни порожнини рота, харчування в перші дні, призначає спеціальні ополіскувачі з антисептиком.

Чи можна ставити коронку на зуб з гранульомою?

Пацієнти часто запитують – чи можна ставити коронку на зуб з гранульомою? Гранульома на зубі – це маленька бомба уповільненої дії, яка може «вибухнути» в будь-який момент. Протезування такого зуба строго протипоказано, установка коронки можлива тільки після повного одужання. В іншому випадку, гранульома в ясні запалиться, і доведеться знімати коронку для лікування.

Гранульома зуба під коронкою

Зовсім інша ситуація, якщо гранульома зуба під коронкою утворилася через якийсь час після протезування. Якщо хвороба не зайшла занадто далеко, ми проводимо курс консервативного лікування і спостерігаємо за зубом. Якщо необхідне видалення гранульоми, коронка тимчасово знімається до моменту загоєння ясни і ослаблення запалення.

Часто задавані питання

 • ➔ Від чого з'являється гранульома?

  Гранульома зуба з'являється з кількох причин, основні це: карієс, хронічний пульпіт, хронічний періодонтит, неякісне стоматологічне лікування кореневих каналів, помилки при установці брекетів, травма зуба, гайморит та інші синусити.

 • ➔ У мене гранульома зуба, як зняти біль?

  Гранульома в зубі часто супроводжується дуже сильним розпираючим болем, зняти яку таблетками практично неможливо. Щоб усунути симптоми гранульоми зуба, як можна швидше зверніться за допомогою до стоматолога.

 • ➔ Чи можна вилікувати гранульому зуба без операції?

  Гранульома кореня зуба частіше лікується без операції, для цього використовують ендодонтичне лікування - усунення карієсу, чистка кореневих каналів, установка пломби з ліками. Додатково ми застосовуємо антисептики для порожнини рота.

 • ➔ Що таке кістогранульома?

  Кіста гранульома (кістогранульома) - це друга стадія запального процесу в періодонті. Вона розвивається, якщо гранульома ясни довго зберігається без лікування, в результаті всередині утворення з'являється порожнина з рідиною.

 • ➔ Яка ціна на видалення гранульоми зуба в «My Smile»?

  Вартість хірургічного лікування гранульоми визначається під час первинної консультації стоматолога. Вона залежить від обсягу і складності операції.