Зубна щітка

Як вибрати зубну щітку? Види зубних щіток: дитяча зубна щітка, ортодонтична щітка, бамбукова зубна щітка. Яка вона - найкраща щітка для зубів?

Важливо знати

Зубна щітка - невід'ємний атрибут особистої гігієни кожної людини. Байдуже ставлення і економія при виборі зубної щітки - прямий шлях до зубних каменів, карієсу, інфекцій порожнини рота та іншим стоматологічним проблемам. Як правильно вибрати зубну щітку? На це питання може відповісти тільки лікар-стоматолог після консультації та огляду ротової порожнини, адже велика різноманітність щіток існує не просто так, і саме індивідуальний підбір - це запорука здорових і красивих зубів. Ми розберемо кілька популярних питань, які регулярно ставлять в «My Smile» пацієнти з Ірпеня, Бучі, Києва та інших регіонів Київської області.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Як вибрати зубну щітку?

Як вибрати зубну щітку?

Першу зубну щітку в сучасному розумінні придумали в Китаї приблизно 2600 років тому, а якась їх подоба існувала ще в стародавньому Єгипті та Греції задовго до китайської імперії. На території Європи перша згадка про зубні щітки з’явилася лише у 17 столітті.

Сьогодні ж ринок пропонує сотні видів і брендів: проста, електрична, ультразвукова, з головкою, що обертається, бамбукова, м’яка, жорстка та багато інших. Завдання щітки одне – якісно видалити залишки їжі та наліт з зубів, усі інші її якості повинні бути підібрані індивідуально стоматологом.

Як вибрати зубну щітку по жорсткості?

Зубна щітка – як вибрати жорсткість?

 • Дуже м’яка (sensitive) – використовується для дітей молодшого віку;
 • М’яка (soft) – рекомендована для людей з чутливими яснами, кровоточивістю, вагітних жінок;
 • Середньої жорсткості (medium) – універсальний вибір, підійде для більшості людей при відсутності захворювань зубів і ясен;
 • Жорстка (hard) – застосовують при зловживанні кавою, фарбувальними напоями, курінні. Важливо заздалегідь виключити захворювання ясен і зубів перед використанням;
 • Екстра-жорстка (extra-hard) – використовується тільки для очищення окремих видів протезів, брекет-систем та інших конструкцій.
Як вибрати зубну щітку по жорсткості?

Як вибрати зубну щітку для чутливих зубів?

Чутливість зуба до холодного, гарячого, кислоти, солі та інших факторів – часта проблема. Як підібрати зубну щітку при високій чутливості зубів?

Для чутливих зубів ми рекомендуємо вибирати щітку з позначкою «soft» або «sensitive». Дані варіанти надають найменший абразивний ефект і не викликають неприємних відчуттів при чищенні.

Як вибрати м'яку зубну щітку?

Як вибрати м'яку зубну щітку?

Як вибрати щітку для зубів з жорсткістю «soft» і «extra soft»?

Звертайте увагу на:

 • Тип щітки – звичайна, електрична, ультразвукова;
 • Матеріал виготовлення – якісний полімер або бамбук;
 • Зручність використання;
 • Бренд;
 • Вартість – ціна залежить від матеріалу, виробника, типу щітки.
Сучасні щітки з головками, що обертаються і ультразвукові мають високу вартість, але це не означає, що вони очищають краще. В ціну закладена розробка нових технологій, маркетингові витрати та інше. Якщо Ви купите саму звичайну щітку за середньою ціною і будете користуватися нею правильно, результат буде такий же.

Дитяча зубна щітка

Емаль молочних зубів менш міцна і більш чутлива. Для дітей до 5 років рекомендується щітка з ворсинками «sensitive» або «soft». Дитяча зубна щітка повинна підходити під руку дитини, бути зручною, не мати гострих країв і потенційно небезпечних елементів. Щоб зацікавити дитину батьки часто обирають щітку з яскравими квітами, зображеннями улюблених персонажів дитини.
Дитяча зубна щітка

Перша зубна щітка

Застосування щітки актуально вже з появою першого зуба, ще у дитячому віці. Для перших зубів зубна щітка дитяча може бути у вигляді силіконового напальчника з маленькими ворсинками. Вони продаються в аптеках, спеціалізованих магазинах і стоматології в Ірпені, Києві та багатьох інших містах Київської області. Ближче до року, дитині можна купити її першу щітку з м’якими ворсинками.

Бамбукова зубна щітка

Зубні щітки з бамбука – відносно новий продукт, який активно набирає популярність, як і багато інших ЕКО-товарів.

Переваги бамбукової щітки:

 • Зроблена повністю з натуральних матеріалів;
 • Щетина м’яка, не травмує емаль і ясна;
 • Гіпоалергенна;
 • Можна використовувати при високій чутливості зубів і кровоточивості ясен;
 • Не забруднює навколишнє середовище.

Недоліки бамбукової щітки:

 • Не підходить для ретельного чищення нальоту від кави, сигарет;
 • Не можна використовувати для ортодонтичних конструкцій;
 • Досить швидко втрачає форму, потрібно часто міняти.

Ортодонтична щітка

Ворсинки ортодонтичної щітки виконані у вигляді букви V. Щетинки збоку довше тих, що знаходяться в центрі. Така система дозволяє ефективно очистити емаль зубів і саму ортодонтичну конструкцію. На сучасному етапі частіше використовують електричний варіант ортодонтичної щітки.

Найкраща щітка для зубів

Робимо висновки, яка ж щітка найкраща на сьогоднішній день?

 1. «Найкращої» щітки немає, є відповідна під стан здоров’я зубів і ясен;
 2. В першу чергу щітку потрібно підбирати по жорсткості, і тільки потім по бренду і іншим параметрам;
 3. Звичайна щітка цілком підійде, щоб провести хорошу гігієну порожнини рота;
 4. Дітям рекомендується використовувати м’які зубні щітки, а після 5-7 років – середньої жорсткості;
 5. Популярні нині бамбукові щітки – відмінний варіант як для повсякденного використання, так і для чутливих зубів, вони більш екологічні;
 6. Консультація стоматолога допоможе Вам правильно підібрати зубну щітку собі або дитині.

Отримати консультацію стоматолога-гігієніста в Києві (Ірпені) з приводу вибору щітки Ви можете у клініці «My Smile» за попереднім записом через сайт або по телефону.

Часто задавані питання про зубну щітку

 • ➔ Яка зубна щітка краще: м'яка, середньої жорсткості або жорстка?

  Не можна сказати, що та чи інша щітка краща. Щітки зубні розрізняються за жорсткістю, щоб кожна людина могла підібрати варіант, виходячи з віку, наявності або відсутності захворювань порожнини рота, чутливості зубів і ясен та інших чинників.

 • ➔ Як часто треба міняти щітку зубну?

  Міняти зубну щітку потрібно кожні 2-3 місяці, при більш тривалому використанні щітка втрачає свої основні властивості, недостатньо очищає зуби і сама є джерелом інфекції.

 • ➔ Як вибрати дитячу зубну щітку?

  Для дітей до 5-7 років потрібно обирати щітку з м'якими ворсинками, ручка і головка щітки повинна бути міцною, та не повинна мати гострих країв. Малюкам краще підійде щітка з товстою ручкою і однаковою довжиною щетинок (в ідеалі - з бамбуку).

 • ➔ З якого віку дитині потрібна щітка для зубів?

  Дитячі зубні щітки розраховані на вік 0+. Це означає, що починати гігієну потрібно з прорізуванням першого молочного зуба. Після 2-х років дітей потрібно привчати до самостійного чищення зубів щіткою.

 • ➔ Як правильно підібрати зубну щітку при кровоточивості ясен?

  При явищах хронічного гінгівіту, пародонтиту, пародонтозу та інших проблем, варто обирати щітки Soft і Ultrasoft. Це застереже Вас від постійного ушкодження ясен і появи крові при чищенні зубів.