Зубна щітка - невід'ємний атрибут особистої гігієни кожної людини. Байдуже ставлення і економія при виборі зубної щітки - прямий шлях до зубних каменів, карієсу, інфекцій порожнини рота та іншим стоматологічним проблемам. Як правильно вибрати зубну щітку? На це питання може відповісти тільки лікар-стоматолог після консультації та огляду ротової порожнини, адже велика різноманітність щіток існує не просто так, і саме індивідуальний підбір - це запорука здорових і красивих зубів. Ми розберемо кілька популярних питань, які регулярно ставлять в «My Smile» пацієнти з Ірпеня, Бучі, Києва та інших регіонів Київської області.
Консультація всього від 200 грн.
ЗаписатисьПершу зубну щітку в сучасному розумінні придумали в Китаї приблизно 2600 років тому, а якась їх подоба існувала ще в стародавньому Єгипті та Греції задовго до китайської імперії. На території Європи перша згадка про зубні щітки з’явилася лише у 17 столітті.
Сьогодні ж ринок пропонує сотні видів і брендів: проста, електрична, ультразвукова, з головкою, що обертається, бамбукова, м’яка, жорстка та багато інших. Завдання щітки одне – якісно видалити залишки їжі та наліт з зубів, усі інші її якості повинні бути підібрані індивідуально стоматологом.
Зубна щітка – як вибрати жорсткість?
Чутливість зуба до холодного, гарячого, кислоти, солі та інших факторів – часта проблема. Як підібрати зубну щітку при високій чутливості зубів?
Для чутливих зубів ми рекомендуємо вибирати щітку з позначкою «soft» або «sensitive». Дані варіанти надають найменший абразивний ефект і не викликають неприємних відчуттів при чищенні.
Як вибрати щітку для зубів з жорсткістю «soft» і «extra soft»?
Звертайте увагу на:
Зубні щітки з бамбука – відносно новий продукт, який активно набирає популярність, як і багато інших ЕКО-товарів.
Переваги бамбукової щітки:
Недоліки бамбукової щітки:
|
Робимо висновки, яка ж щітка найкраща на сьогоднішній день?
Отримати консультацію стоматолога-гігієніста в Києві (Ірпені) з приводу вибору щітки Ви можете у клініці «My Smile» за попереднім записом через сайт або по телефону. |
Не можна сказати, що та чи інша щітка краща. Зубні щітки розрізняються за жорсткістю, щоб кожна людина могла підібрати варіант, виходячи з віку, наявності або відсутності захворювань порожнини рота, чутливості зубів і ясен та інших чинників.
Міняти зубну щітку потрібно кожні 2-3 місяці, при більш тривалому використанні щітка втрачає свої основні властивості, недостатньо очищає зуби і сама є джерелом інфекції.
Для дітей до 5-7 років потрібно обирати щітку з м'якими ворсинками, ручка і головка щітки повинна бути міцною, та не повинна мати гострих країв. Малюкам краще підійде щітка з товстою ручкою і однаковою довжиною щетинок (в ідеалі - з бамбуку).
Дитячі зубні щітки розраховані на вік 0+. Це означає, що починати гігієну потрібно з прорізуванням першого молочного зуба. Після 2-х років дітей потрібно привчати до самостійного чищення зубів щіткою.
При явищах хронічного гінгівіту, пародонтиту, пародонтозу та інших проблем, варто обирати щітки Soft і Ultrasoft. Це застереже Вас від постійного ушкодження ясен і появи крові при чищенні зубів.