Як вирвати молочний зуб?

Чи потрібно виривати хиткі молочні зуби? Як вирвати зуб дитині - вдома чи у стоматолога?

Важливо знати

Як вирвати хиткий молочний зуб? Цим питанням задавалися ми всі, спочатку будучи 5-7 річною дитиною, а потім, коли перші зуби стали випадати у наших дітей. Існує безліч різних способів вирвати молочний зуб без допомоги стоматолога, деякі з них навіть можна назвати цікавими, інші - досить небезпечними. По правді кажучи, більшість дітей і самі не проти позбутися від рухомого зуба, ось тільки є проблема - вони бояться, що буде боляче. Спеціально для батьків, ми б хотіли розкрити кілька методів швидкого і безболісного видалення молочних зубів у домашніх умовах. Варто пам'ятати, що у всіх випадках є ризик травми та інших ускладнень, тому ми настійно рекомендуємо звертатися за допомогою до фахівця для екстракції молочного зуба. Записати в «My Smile» дитини можна з будь-якого міста Київської області (Ірпінь, Київ, Буча, Гостомель, Ворзель) та інших регіонів.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Чи потрібно виривати хиткі молочні зуби?

Чи потрібно виривати хиткі молочні зуби?

Коріння молочних зубів починають розсмоктуватися десь в 5-6 років. Процес випадання зуба не дуже швидкий, в середньому близько 5 днів. Перша ознака цього – невелика рухливість зуба, яка поступово наростає. Фізіологічне випадання зуба – безболісне.

Отже, чому краще не допомагати випаданню молочного зуба?

 1. Всі 5-7 днів зуб прикриває лунку в яснах від попадання інфекції;
 2. Молочні зуби створюють умови для формування прикусу;
 3. Хворобливе видалення зуба дитини може викликати страх перед лікуванням в майбутньому.

Іноді випадання зуба може затягнутися, викликати дискомфорт і навіть біль у дитини, тоді батьки замислюються, а як вирвати молочний зуб дитині? Зробити це можна самостійно, або звернутися в стоматологію.

Як вирвати зуб дитині - вдома чи у стоматолога?

Незалежно від того, який спосіб видалення молочного зуба дитині Ви виберете, відсутність знань і досвіду може зіграти не на користь дитини.

Які є ризики?

 • Сильний біль – батьки не завжди можуть оцінити, наскільки екстракція зуба буде безболісною. Якщо зуб ще «не готовий», процедура може бути не з приємних;
 • Кровотеча – в деяких випадках виникає кровотеча з ясен, але з нею можна впоратися за рахунок звичайного ватного тампона;
 • Травма ясни / сусідніх зубів і т.д. – вилітаючий зуб може пошкодити слизову порожнини рота;
 • Інфекція – погана обробка рук і ротової порожнини антисептиком дає шанс бактеріям проникнути в лунку і викликати запалення.

Висновок – видалити молочний зуб в домашніх умовах цілком можливо, проте, в умовах клініки процедура пройде набагато безпечніше.

Як вирвати зуб дитині - вдома чи у стоматолога?

Як видалити молочний зуб у дитини в домашніх умовах?с

По-перше, потрібно поговорити з дитиною, пояснити, що це зовсім не боляче, психологічний настрій відіграє дуже важливу роль в цьому процесі. Підготуйте все необхідне: рушник, антисептик, додайте освітлення в кімнаті і не забудьте про подарунок від зубної феї. Як вирвати молочний зуб дитині?

Є кілька «народних» методів:

 • За допомогою щільної нитки;
 • Пережовування твердої їжі;
 • Чищення зубів з ентузіазмом;
 • Розхитування зуба язиком та інші.

Більшість з нас хоча б раз їх використовували, і швидше за все, досить успішно.

Як вирвати молочний зуб ниткою?

Як вирвати молочний зуб ниткою?
Як вирвати молочний зуб дитині ниткою? Найкраще використовувати нейлонову або зубну нитку. Обробіть руки і порожнину рота водорозчинним антисептиком (без спирту). Зафіксуйте нитку на хиткий зуб і потім різко смикніть за нитку. Якщо інша людина буде розважати малюка, вся процедура може пройти для нього непомітно. Це найпоширеніший спосіб, який майже завжди працює. Розглянемо і інші варіанти, як вирвати молочний зуб без стоматолога.

Як вирвати молочний зуб дитині іншими способами?

Якщо Ви думаєте, що безболісно вирвати молочний зуб у Вас не вийде, можна просто «допомогти» йому і задіяти в цьому дитину.

Поговоріть з малюком на абстрактні теми, а тим часом, дайте йому яблуко, сухарик або іншу тверду їжу. Як правило, діти зовсім забувають про хиткий зуб, і виявляють його вже після випадання;Попросіть дитину «добре» почистити зуби перед сном, тиск щітки на прикореневу зону помітно прискорить процес випадання зуба; Якщо дитина боїться, запропонуйте йому розхитувати зуб язиком або пальцем (попередньо обробивши руки антисептиком). Спосіб не швидкий, але дієвий.

Як вирвати молочний зуб дитині іншими способами?

Догляд за порожниною рота після видалення зуба

Отже, ми розібралися, як вирвати молочний зуб дитині без болю. Якщо все пройшло добре, то Вам слід деякий час подбати про чистоту ротової порожнини дитини.

 • Відразу після видалення обробіть лунку антисептиком (наприклад, хлоргексидином);
 • Обмежте їжу і напої на 2-3 години;
 • Якщо з ранки йде кров, прикладіть сухий марлевий тампон, в крайньому випадку його можна змочити перекисом водню;
 • Увечері перед сном і на наступний ранок дитина повинна використовувати ополіскувач для рота з антисептиком. При цьому створювати присмоктувальні (вакуумні) рухи не можна;
 • Поясніть дитині, що поки лунка не заживе, її не можна чіпати пальцями.

Якщо Ви помітили запалення, або не можете зупинити кров з лунки, швидше зверніться за допомогою. Дитячий стоматолог «My Smile» проведе огляд і допоможе впоратися з будь-якими проблемами. Вартість лікування буде залежати від обсягу допомоги.

Як вирвати молочний зуб без болю?

Ваша дитина дуже боїться видаляти зуб дома? Будь-які дотики до зуба викликають біль? Тоді найправильніший варіант – вирвати його у стоматолога. Це єдиний спосіб, який може гарантувати відсутність болю під час процедури. Дитячий стоматолог «My Smile» знає, як правильно вирвати молочний зуб навіть в нестандартній ситуації, як заспокоїти дитину і створити атмосферу «гри», а не медичної маніпуляції. Ми регулярно допомагаємо малюкам розлучитися з хитким зубом без болю і наслідків для здоров’я. Залишити заявку на консультацію можна на нашому сайті або по телефону, ми приймаємо дітей з будь-яких міст Київської області: Київ, Ірпінь, Буча та інших.

Часто задавані питання про те, як вирвати молочний зуб

 • ➔ Як вирвати зуб дитині без болю в домашніх умовах?

  Швидко вирвати молочний зуб без болю можна за допомогою нитки. Для цього добре зафіксуйте нитку на зубі, і різким рухом видаліть зуб. Пам'ятайте, що всі «народні» методи можуть мати наслідки для здоров'я дитини.

 • ➔ Як висмикнути молочний зуб, який болить?

  Біль - найчастіша ознака запального процесу, якщо зуб хитається і болить, краще отримати консультацію стоматолога, щоб не погіршити процес і не викликати ускладнення.

 • ➔ Коли молочний зуб не можна видаляти дома?

  Коли зуб ще малорухомий, якщо процес викликає біль або сильний страх у дитини, ясна навколо зуба набрякла, запалена.

 • ➔ Чи можна терміново потрапити на прийом до стоматолога, щоб вирвати зуб дитині?

  Так, для цього зв'яжіться з нами по телефону, або відвідайте клініку самостійно, і наш адміністратор підбере для дитини найближчим вільний час лікаря.

 • ➔ Яка ціна видалення молочного зуба в «My Smile»?

  Ми пропонуємо найбільш доступні ціни на видалення молочних зубів в Ірпені. Актуальну вартість послуг Ви завжди можете уточнити на сайті або в телефонному режимі.