Запалення ясен

Причини запалення ясен. Запалилася ясна біля зуба мудрості між зубами. Запалася ясна після пломбування зуба. Запалення ясен під коронкою, під мостом. Запалення ясен під час вагітності. Запалення ясен у дітей - що потрібно знати? Запалення ясен - лікування в «My Smile»

Важливо знати

Запалення ясен (гінгівіт) - поширена патологія, яка супроводжується набряком і почервонінням ясен, болем і іншими симптомами, які можуть проявлятися при тій або іншій формі захворювання. Запалення ясен може бути як тимчасовим, так і результатом інших, серйозніших проблем в порожнині рота. Фахівці "My Smile" практично щодня стикаються з цією патологією у дорослих і дітей, проводять ретельну діагностику, а також підбирають оптимальну лікувальну тактику для кожного пацієнта. Якщо у Вас запалилися ясна, або Ви помітили цю проблему у своєї дитини, запишіться на першу консультацію в "My Smile" в Ірпені. Зробити це можна як в клініці, так і по телефону (для жителів Бучі, Гостомеля і інших міст Київської області). Ми гарантуємо швидке і ефективне лікування запалення ясен за доступною ціною!

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Причини запалення ясен

Причини запалення ясен

Почервоніння, набряк, біль і кровоточивість – основні симптоми запалення ясен. З такими проявами стикався майже кожен, але не багато хто замислюється про причини проблеми. Адже саме виключення головного чинника розвитку запального процесу є ключовою ланкою в лікуванні гінгівіту.

Запалилися ясна, які причини?

Внутрішні:

 • Недостатня гігієна;
 • Травма через неправильне зростання зубів;
 • Дефіцит вітамінів, мікро/макроелементів;
 • Інфекційні і хронічні захворювання;
 • Виражені вікові зміни.

Зовнішні:

 • Травма зуба, ясен, щелепи;
 • Опіки їжею, кислотами, лугами або іншими речовинами;
 • Шкідливі звички;
 • Знос протезів, неякісне стоматологічне лікування.

Якщо запалилися ясна, призначає лікування стоматолог в першу чергу після огляду і опитування пацієнта. Які найчастіші випадки запалення ясен?

Запалилися ясна між зубами

Запалилися ясна біля зуба, запалилися ясна між зубами – дуже часта скарга пацієнта. Як правило, запалення ясен біля зуба пов’язане з наявністю зубного каменю, механічною травмою ясен при чищенні зубів, а також з карієсом.

Запалилися ясна біля зуба мудрості

Зуби мудрості, або “вісімки” нерідко викликають самі різні симптоми – від гінгівіту, до зміни прикусу і ураження суглобів нижньої щелепи. Якщо у Вас запалилися ясна біля зуба мудрості, треба відвідати стоматолога, щоб визначитися з тактикою лікування.

Запалилися ясна після пломбування зуба

Якщо запалилися ясна після пломбування зуба, інтенсивність болю наростає, набряк поширюється далі по слизовій оболонці – це ознака неправильного стоматологічного лікування, що вимагає корекції. Незначний гінгівіт після лікування карієсу може бути нормою.
Запалилися ясна між зубами

Запалення ясен під коронкою

Коронки і інші протези завжди встановлюються вже після купірування запалення (при лікуванні карієсу). Сильне запалення ясен під коронкою може говорити про проникнення інфекції під протез, що обов’язково вимагає повторного втручання стоматолога.

Запалилися ясна під мостом

Установка мостовидних протезів в передніх і бічних відділах зубного ряду відноситься до складного протезування. Іноді пацієнти скаржаться, що запалилися ясна під мостом, це може бути як результатом травми і інфекції, так і нормальною фізіологічною реакцією на процедуру. Професійну оцінку може дати тільки стоматолог.

Запалення ясен біля імпланта

Запалення ясен біля імпланта
Установка імпланта – найтриваліший варіант протезування зубів, в середньому він займає близько 6 місяців і проходить у декілька етапів. Після першої операції по імплантації, запалення ясен – найчастіше, фізіологічне. Якщо запалення ясен біля імпланта з’явилося через декілька місяців/років, то це привід звернутися до стоматолога.

Запалення ясен при вагітності

Запалення ясен при вагітності – результат дефіциту важливих мікро/макроелементів, вітамінів і мінералів, які у великій кількості перерозподіляються на розвиток дитини в утробі матері. Щоб дізнатися, як попередити ускладнення гінгівіту під час вагітності, звернетеся до наших фахівців по телефону або відвідаєте стоматологію “My Smile” в Києві (Ірпені).

Запалилися ясна біля зуба, що робити?

Отже, Ви помітили перші симптоми гінгівіту, а саме: набряк і почервоніння ясен, кровоточивість при чищенні зубів, хворобливість при пережовуванні їжі. Таку проблему ніколи не варто відкладати в довгий ящик, краще відразу записатися на консультацію до стоматолога.

Під час огляду доктор встановить істинні причини запалення ясен, проведе усі необхідні діагностичні і лікувальні заходи, а також розповість про подальшу профілактику гінгівіту.

Дотримуючись простих правил гігієни, а також відвідуючи стоматолога раз в 6 місяців, Ви забезпечите міцне здоров’я зубів, ясен і красиву посмішку. Дізнатися про актуальні ціни на послуги “My Smile” або записатися на консультацію в Києві (Ірпені), заповнюйте форму зворотного зв’язку на сайті або подзвоніть адміністратору по контактному номеру телефону.

Запалилися ясна біля зуба, що робити?

Запалення ясен у дітей - що треба знати?

Запалення ясен у дітей може виявитися практично у будь-якому віці – від моменту прорізування першого зуба, до підліткового періоду, коли гормональний фон помітно впливає на стан здоров’я порожнини рота.

У багатьох випадках складне лікування не потрібне, проте, щоб запобігти серйозному ураженню зубів і ясен, ми рекомендуємо показати дитину фахівцю при появі перших симптомів. Лікування ясен в домашніх умовах, особливо в дитячому віці, може сильно посилити запальний процес і навіть привести до хронічних змін!

Запалення ясен – лікування в “My Smile”

Лікування запалення ясен в “My Smile” грунтується на ретельній діагностиці. Насамперед стоматолог “My Smile” проводить огляд порожнини рота, опитує пацієнта, при необхідності, призначає додаткові методи обстеження, наприклад, рентген зуба.

Метод лікування гінгівіту ми підбираємо індивідуально, це може бути:

 1. Тільки консервативне лікування – полоскання при запаленні ясен антисептиками, протизапальними засобами;
 2. Хірургічне, ортопедичне, ортодонтическое лікування – лікування карієсу, пломбування зубів, установка коронок, видалення кіст, гранульом, екстракція зуба, установка брекетів та інші;
 3. Естетичні і гігієнічні процедури – ультразвукове чищення, Air Flow.
З якими проблемами Ви можете звернутися до нас?

 • Запалення ясен під зубним протезом;
 • Запалення ясен біля коронки;
 • Запалення ясен біля зуба мудрості;
 • Запалення сосочка ясен;
 • Запалення кишені ясен;
 • Запалення ясен у дітей і інше.

Дізнайтесь вартість лікування гінгівіту в індивідуальному порядку, зв’язавшись з нами по телефону або прямо на сайті. Ми завжди раді допомогти нашим пацієнтам з усієї Київської області!

Питання, що часто задають про запалення ясен:

 • ➔ Часто запалюються ясна, в чому може бути причина?

  Причини запалення ясен можуть бути різні: погана гігієна, карієс, травми, прийом агресивної їжі, інфекції і інші. Якщо запалилися ясна, ми рекомендуємо відразу звернутися по кваліфіковану допомогу до стоматолога для повноцінної діагностики.

 • ➔ Як зняти запалення ясен в домашніх умовах?

  При запаленні ясен лікування в домашніх умовах можливо лише в деяких випадках, коли, наприклад, гінгівіт - це лише результат мікротравми ясен. Ліки від запалення ясен, найчастіше, дають тимчасовий ефект, з часом проблема з'являється знову.

 • ➔ Запалилися ясна після видалення зуба, що робити?

  Запалення на яснах в місці видаленого зуба (лунка) може говорити про розвиток інфекції. Необхідно якнайшвидше відвідати стоматолога для корекції лікування.

 • ➔ Запалилися ясна під коронкою, чи доведеться її знімати?

  Зняття і заміна коронки потрібна тільки в тих випадках, коли протез пошкоджений або вийшов термін його служби, або зняти запалення ясен іншим способом неможливо.

 • ➔ Як лікувати запалення ясен у дітей при прорізуванні зубів?

  Запалені ясна у немовлят при прорізуванні зубів - нормальне явище. На етапі прорізування молочних зубів батькам необхідно лише підтримувати гігієну порожнини рота малюка, в крайньому випадку, застосовувати місцевоанестезуючі засоби за рекомендацією стоматолога або педіатра.