Випала пломба зуба

Причини, що робити

Важливо знати

Пломбування зубів є найпоширенішим методом лікування карієсу у всьому світі. За десятки років розвитку стоматології, людство винайшло велику кількість різновидів пломб, кожна з яких має свої переваги і недоліки. Але найбільш неприємною ситуацією при пломбуванні зубів, з якої намагаються боротися всі стоматологи світу, є випадання пломби. Існує кілька основних причин чому випадають тимчасові і постійні пломби із зубів. Сьогодні ми докладно розглянемо всі фактори, які впливають на цілісність пломби, а також розповімо - як правильно себе вести, якщо у Вас випала пломба. Стоматологічна клініка «My Smile» в Ірпені надає термінову та планову допомогу пацієнтам, у яких злетіла пломба з зуба. Ми завжди раді новим клієнтам з усіх міст Київської області (Буча, Гостомель, Ворзель та інших). Уточнити будь-яку інформацію щодо послуг клініки «My Smile», а також їх вартості, Ви можете на головній сторінці сайту або по телефону.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Причини, за якими у Вас відвалилася пломба

Причини, за якими у Вас відвалилася пломба

Причини випадання пломби з зуба можна розділити на 3 категорії:

 • Технічні помилки стоматолога;
 • Недотримання рекомендацій пацієнтом;
 • Перенавантаження (неправильний прикус або патологічна стертість);
 • Вийшов термін служби пломби.

Якщо з третьої категорією все досить просто і неминуче, то на перших двох ми б хотіли зупинитися більш докладно.

Технічні помилки стоматолога

 • Недостатнє видалення вологи з каріозної порожнини;
 • Стоматолог залишив ділянки каріозної тканини;
 • Лікар припустився помилки при обробці зуба фрезером;
 • Клініка використовує неякісні матеріали при виготовленні пломби;
 • Початкові помилки в тактиці лікування (наприклад, пломбування зуба при прямих показаннях до установки коронки).

Кожен з нас може припуститися помилки, однак регулярна недбалість стоматолога може завдати серйозної шкоди здоров’ю пацієнта. Якщо у Вас випала пломба, досвідчений фахівець клініки «My Smile» надасть висококваліфіковану допомогу швидко і недорого.

Технічні помилки стоматолога

Недотримання рекомендацій пацієнтом

Як не дивно, пацієнти часто ігнорують рекомендації лікаря по догляду за порожниною рота, особливо в період лікування карієсу за допомогою тимчасової пломби. Основними помилками пацієнтів є:

 • Нерегулярна гігієна порожнини рота;
 • Велике жувальне навантаження на запломбований зуб (вживання горіхів, цукерок та інших твердих продуктів);
 • Шкідливі звички (куріння, відкривання пляшок зубами, жування різних твердих предметів).

Випала пломба з депульпірованого зуба, що робити?

Випала пломба з депульпірованого зуба, що робити?

Якщо у Вас випала пломба з депульпірованого зуба – не потрібно панікувати, адже паніка завжди посилює будь-яку проблему. Відкрита порожнина зуба без пломби – це завжди ризик інфекції і прогресії руйнування зуба карієсом.

Отже, якщо відлетіла пломба з зуба необхідно:

 • Зв’язатися зі стоматологом і записатися на консультацію на найближчий час;
 • Чистити зуби м’якою щіткою і використовувати ополіскувач з антисептиком кілька разів на день до відвідування стоматолога;
 • Виконати інші рекомендації Вашого стоматолога, які він дав в телефонному режимі (якщо такі є).

Що робити, якщо випала тимчасова пломба?

Якщо у Вас випала тимчасова пломба, швидше за все Ви перевищили допустиме навантаження на хворий зуб при вживанні їжі. Якщо тимчасова пломба вилетіла незабаром після її установки, необхідно терміново встановити нову.

Тимчасова пломба не виконує структурну функцію, а лише служить для ліквідації інфекційно-запального процесу в каріозній порожнині, її консистенція м’якша, ніж у постійній, тому скол пломби в такому випадку або її просідання – це не рідкість.

Випала тимчасова пломба у дитини? – не проблема. Наша сімейна стоматологія «My Smile» в Ірпені надає допомогу пацієнтам будь-якого віку. Вартість лікування зуба в даній ситуації Ви можете уточнити по телефону, який вказаний на головній сторінці сайту.

Що робити, якщо випала тимчасова пломба?

Зламалася пломба і болить зуб, що робити?

Якщо раптом у Вас або у Вашої дитини зламалася пломба на зубі, потрібно пройти огляд у стоматолога, щоб вчасно отримати необхідне лікування. Причини відколу частини пломби залишаються незмінними:

 • Занадто тверда їжа (травма);
 • Закінчення строку експлуатації пломби;
 • Низька якість матеріалу пломби.

Больовий синдром при пошкодженні частини пломби, а також зуба, може бути купіруваний використанням анальгетиків. Щоб уточнити раціональність прийому лікарських засобів зв’яжіться зі стоматологом клініки «My Smile». Ціну відновлення зруйнованої пломби можна дізнатися, звернувшись за контактним телефоном клініки.

Інші проблеми з пломбами

Крім ситуацій, коли пломба випала повністю, існують приватні проблемні випадки з встановленими пломбами. Якщо у Вас просіла пломба або провалилася в патологічну порожнину, це швидше за все пов’язано або з її неефективністю і прогресуванням карієсу, або з зносом матеріалу під час прийому їжі. Залежно від ступеня просадки пломби, стоматолог «My Smile» може збільшити її обсяг або замінити на нову.

У разі, якщо у Вас випала пломба на передньому зубі, не варто хвилюватися. Пломби на передніх зубах, як правило, виготовляються з фотополімера і встановлюються при поверхневому карієсі або при травматичному сколі зубної емалі. Такі пломби легко відновлюються за короткий термін. Ціна лікування даних патологій буде залежати від ступеня складності і кількості необхідних витратних матеріалів.

Стоматологія в Ірпені «My Smile»

Якщо у Вас вилетіла пломба з зуба в самий невідповідний момент – не біда. Зверніться за консультацією до клініки «My Smile» в Ірпені і отримаєте швидку фахову допомогу від кращих фахівців в Київській області. Нашими послугами вже скористалися тисячі жителів Ірпеня, Бучі, Києва, а також інших міст. Залишилися питання, що стосуються відновлення пломби зуба, яка випала? Задайте їх нашому консультанту по телефону або залиште свої контактні дані, і ми Вам зателефонуємо в найкоротші терміни. Ціни на всі послуги Ви можете уточнити на головній сторінці сайту.

Часто задавані питання

 • ➔ Як швидко потрібно звернутися до стоматолога, якщо випала тимчасова пломба?

  Тимчасова пломба встановлюється в порожнину зуба з метою зупинити запальний процес і знищити бактеріальну флору. Якщо тимчасова пломба відвалилася, Вам необхідно якомога швидше записатися на консультацію до стоматолога, щоб попередити ускладнення.

 • ➔ Що робити, якщо постійно випадає пломба на передніх зубах?

  Регулярне випадання пломби з зуба може бути пов'язано з неякісними матеріалами, які використовуються при її виготовленні, недотриманні техніки установки, а також з прогресуючим руйнуванням структури зуба. В останньому випадку варто задуматися про установку коронки або імпланту зуба.

 • ➔ У дитини випала пломба з миш'яком, і він її проковтнув, це небезпечно?

  Зміст миш'яку в деяких тимчасових пломбах вкрай мало. Таке дозування абсолютно ніяк не позначиться на здоров'ї дитини, а пломба вийде природним чином.

 • ➔ У мене випала пломба зі штифтом, яку встановили кілька років тому, зуб не болить, але що робити в ситуації, що склалася?

  Дотримуйтесь регулярної гігієни порожнини рота - чистите зуби щіткою мінімум 2 рази на день, використовуйте зубну нитку і антисептичний ополіскувач. Найближчим часом рекомендуємо звернутися до стоматолога, щоб відновити цілісність зуба.

 • ➔ Пломба зуба випала і з отвору зуба періодично виділяється рідина, що це значить?

  Дана ситуація може бути пов'язана з розвитком інфекційного процесу в порожнині зуба, можливо, закінчився термін служби пломби. Вам необхідно звернутися до фахівця для очної консультації.  Доведіть, що ви людина, вибравши Чашка.