Як доглядати за знімними зубними протезами?

Догляд за знімними зубними протезами в домашніх умовах. Як доглядати за вставною щелепою з нейлону? Професійний догляд за знімними протезами в Ірпені

Важливо знати

Більше 15% людей старше 40-ка років використовують знімні зубні протези. Знімний протез виготовляється індивідуально і коштує не так дешево, щоб міняти його кожні кілька місяців. Тому регулярний догляд за вставною щелепою дуже важливий. У клініці «My Smile» в Ірпені наші фахівці виготовляють усі види знімних зубних протезів, виходячи з потреб пацієнта. Стоматолог-ортопед «My Smile» завжди дає рекомендації по догляду за знімною конструкцією, а при необхідності проводить професійну чистку і обробку протеза в клініці. Вам потрібно отримати консультацію з приводу знімного протезування? Запишіться на прийом до фахівця «My Smile» онлайн з будь-якої точки Київської області (Ірпінь, Київ, Буча, Ворзель) і ми обов'язково допоможемо подовжити життя знімних протезів на максимальний термін.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Догляд за знімними протезами - основні принципи

Догляд за знімними протезами - основні принципи

Догляд за знімними пластмасовими зубними протезами досить простий, важливо лише регулярно дотримуватися основних правил гігієни конструкції та порожнини рота.

Догляд за знімними протезами зубів пам’ятка для пацієнта:

 1. Знімати і мити протез водою потрібно кожен день;
 2. Незважаючи на те, що у Вас немає своїх зубів, потрібно чистити ясна і використовувати ополіскувач;
 3. Очищати пластиковий протез потрібно м’якою щіткою щодня;
 4. Знімний протез з акрилу потрібно обробити хорошим антисептиком;
 5. На 30 хвилин вставну щелепу необхідно замочувати в спеціальному розчині, який продається в аптеках, потім промити від спецрозчину.
Розглянемо, як доглядати за знімними протезами більш докладно.

Догляд за знімними зубними протезами в домашніх умовах

Як доглядати за знімними зубними протезами вдома? Ми часто чуємо це питання від пацієнтів, тому підготували невеликий поетапний гайд. Використовуйте його, і акриловий протез прослужить довгі роки.
Догляд за знімними зубними протезами в домашніх умовах

Як правильно помити знімний протез?

Насамперед акуратно зніміть протез. Піднесіть його до проточній води 35-40 ° С і ретельно вимийте від залишків їжі і нальоту. Використовувати мило, спирт, агресивні миючі засоби не потрібно. Миття необхідно тільки для видалення великих частинок.

Як чистити знімні зубні протези?

Як чистити знімні зубні протези?

Виберіть в аптеці або магазині саму м’яку зубну щітку, можна навіть дитячу. Цього буде достатньо, щоб вичистити дрібні частинки їжі з міжзубних проміжків і прибрати липкий наліт. Купуйте однорідну зубну пасту (без абразивних елементів), щоб не подряпати пластик. Рухи щіткою повинні бути спрямовані зверху вниз.

Засоби для очищення знімних зубних протезів

В аптеках і спеціалізованих магазинах зараз можна знайти безліч засобів для нічної обробки протеза. Ми рекомендуємо використовувати таблетки для приготування розчину: «Корега», «Fittydent», «Protefix», «Lacalut», «Dentipur» та інші.
Засоби для очищення знімних зубних протезів

Догляд за ротовою порожниною

Після очищення протеза обов’язково доглядайте за порожниною рота. Для антисептичної обробки можна використовувати натуральні розчини ромашки, м’яти, шавлії та інших трав, або готові антисептики з аптеки. Регулярний догляд за слизовими знижує шанс розвитку запалення ясен, появи кровоточивості, ерозій і виразок в місці фіксації протеза.

Як доглядати за вставною щелепою з нейлону?

Нейлон – досить ніжний матеріал, і в той же час його ціна вище акрилу. Навіть м’яка щітка здатна його подряпати, що викличе швидке накопичення нальоту і незворотні пошкодження. Протез доведеться викинути. Щоб уникнути цього, промивайте нейлоновий протез звичайною водою 40 ° С і залиште його на 30 хвилин в контейнері з антисептичним розчином, потім ще раз промити і залишити на ніч сушитися. Якщо протез залишити в антисептичному розчині більш тривалий час, наприклад, на всю ніч, він може зіпсуватися.

Професійний догляд за знімними протезами в Ірпені

Навіть найкращі щітки, пасти і засоби по догляду за протезами НЕ гарантують ідеального очищення протеза. Згодом, в міжзубних проміжках і в місцях фіксації конструкції до ясен утворюється щільний наліт, який не можна видалити самому. Ми рекомендуємо проходити професійну чистку порожнини рота в «My Smile» хоча б 1-2 рази на рік.

Актуальну вартість чистки та інших процедур Ви знайдете в розділі «Ціни» на нашому сайті. Вартість також можна уточнити по телефону у адміністратора «My Smile». Записатися на чистку протеза у Києві (Ірпені) Ви можете онлайн з будь-якого міста Київської області.

Часто задавані питання про догляд за знімними пластмасовими зубними протезами

 • ➔ Як часто потрібен догляд за знімними зубними протезами в домашніх умовах?

  Догляд за зубними протезами знімними необхідний кожен день. Це дозволить уникнути швидкого зносу конструкції, а також інфекційних запальних захворювань в порожнині рота.

 • ➔ Як почистити знімні зубні протези самому?

  Потрібно зняти протез, промити його теплою водою, а потім почистити штучні зуби і ясна м'якою щіткою з напрямком рухів зверху вниз, як при звичайному чищенні. Краще використовувати пасту без абразивних компонентів, наприклад, дитячу.

 • ➔ Які засоби для очищення знімних зубних протезів найкращі?

  Для приготування розчину для нічного очищення протеза можна використовувати спеціальні таблетки: «Lacalut», «Корега», «Protefix», «Fittydent» та подібні.

 • ➔ Як чистити знімні зубні протези з нейлону?

  Очищати нейлонові знімні протези щіткою не можна, це швидко призведе до їх пошкодження і неможливості експлуатації. Нейлон потрібно промити проточною теплою водою, залишити на 30 хвилин в антисептичному розчині, промити водою і залишити на ніч сушитися.

 • ➔ Чи є якийсь професійний догляд за знімними зубними протезами?

  Навіть найкращі «домашні» методи не можуть дати 100% результату очищення, тому на протезі накопичується наліт, що може привести до інфекції в порожнині рота. Раз на 6 місяців ми рекомендуємо відвідувати стоматолога для професійного чищення.