Трійчастий нерв

Невралгія трійчастого нерва. Трійчастий нерв і зуб мудрості - де зв'язок? Болить трійчастий нерв після видалення зуба - що робити?

Важливо знати

Трійчастий нерв - один з найбільших в тілі людини. Він складається з трьох великих гілок, дві з яких безпосередньо іннервують наші зуби. Саме тому різні захворювання зубів, а також процедури, що проводяться стоматологом, можуть викликати його пошкодження і запалення. Багато людей знають не з чуток про запалення трійчастого нерва, ця проблема дуже актуальна в стоматології, тому команда «My Smile» відповість на найбільш популярні питання про тригемінальну невралгію, які ми іноді чуємо від наших пацієнтів. Якщо Ви помітили симптоми запалення трійчастого нерва, в першу чергу обов'язково зверніться за допомогою до стоматолога. Записатися на консультацію до фахівця «My Smile» в Києві (Ірпені) можна онлайн або по телефону.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Невралгія трійчастого нерва

Невралгія трійчастого нерва
Невралгія трійчастого нерва (тригемінальна невралгія) – поразка трійчастого нерва запальним процесом, травмою або іншими факторами, що виявляється вкрай сильними болями в області обличчя. Трійчастий нерв має величезну кількість дрібних гілок, які розподілені по більшій частині голови, тому біль може виникати в самих різних областях.

Чому виникає запалення трійчастого нерва?

Невралгія трійчастого нерва може розвинутися з наступних причин:

 • Захворювання тканин і судин головного мозку;
 • Запальні процеси в вусі;
 • Переохолодження;
 • Травма;
 • Вірусні захворювання;
 • Вроджені аномалії розвитку кісток черепа;
 • Запальні захворювання зубів і м’яких тканин навколо зуба;
 • Стоматологічні маніпуляції (видалення зубів, чистка каналів тощо).

Зубна невралгія і неврит після видалення зуба – це синоніми тригемінальної невралгії, пов’язаної зі стоматологічними проблемами. Фахівці «My Smile» регулярно консультують пацієнтів з даною патологією з усіх куточків Київської області (Київ, Ірпінь, Буча та інших міст) і надають професійну допомогу навіть в найскладніших випадках.

Чому виникає запалення трійчастого нерва?

Симптоми тригемінальної невралгії

Неврит трійчастого нерва має характерні симптоми:

 • Якщо вражена гілка верхньої щелепи – біль в області м’язів обличчя, носа, верхніх зубів;
 • Якщо вражена гілка нижньої щелепи – як правило, турбує сильний біль, схожа на зубну;
 • Якщо вражена очна гілка – біль в області скронь, чола.

Біль нападоподібний, напади тривають від кількох хвилин до кількох годин, пусковим механізмом може бути жування, дотик до обличчя або зубів, холодне повітря та інше. Нерідко з’являються дрібні судоми м’язів, почервоніння однієї половини обличчя, оніміння.

Трійчастий нерв і зуб мудрості - де зв'язок?

Трійчастий нерв і зуб мудрості - де зв'язок?
Зуб мудрості і трійчастий нерв – та сама «парочка», яка змушує багатьох людей не спати ночами. На жаль зуби мудрості часто ростуть неправильно, викликають запалення м’яких тканин навколо і згодом – неврит трійчастого нерва. Іноді навіть після видалення зуба мудрості проблема ще зберігається деякий час, і лише після курсу лікування йде сама собою.

Трійчастий нерв або зуб – як дізнатися причину болю?

Болить зуб або трійчастий нерв – як зрозуміти? Ми постійно чуємо це питання під час консультації. Звичайно, для точної відповіді потрібен огляд фахівця і деякі діагностичні заходи, але знаючи деякі особливості, можна відрізнити заздалегідь зубний біль від запалення трійчастого нерва.

Зубний біль

 1. Біль або постійна, або тривала, після жування, пиття.
 2. Біль пов’язана з прийомом їжі, чищенням зубів, симптоми йдуть поступово або не слабшає зовсім.
 3. Не супроводжується іншими симптомами.
 4. Знеболюючі працюють в більшості випадків.

Невралгія трійчастого нерва

 1. Біль нападоподібний, має чіткі часові межі, схожий на удар струмом.
 2. Напад починається раптово після провокуючого фактора: дотик до обличчя, зубу, очей, рух м’язів та інше.
 3. Спостерігається почервоніння обличчя, судоми м’язів, сухість у роті або підвищене слиновиділення, пітливість.
 4. Знеболюючі не дають ефекту, потрібна специфічна терапія.

Запалення трійчастого нерва після видалення зуба

Видалення зуба завжди супроводжується незначним ушкодженням трійчастого нерва. Якщо стоматолог зробив все вірно, і Ви дотримувалися всіх його рекомендації після екстракції, боятися нема чого. Інший варіант – якщо в процесі видалення були технічні складності або в лунку потрапила інфекція, тоді є ризик, що запалиться трійчастий нерв після видалення зуба.
Запалення трійчастого нерва після видалення зуба

Запалився трійчастий нерв після видалення зуба мудрості

Болить трійчастий нерв після видалення зуба мудрості – часта проблема, з якою стикаються стоматологічні пацієнти. Зуб мудрості має не менше трьох коренів, а іноді їх число може досягати 7-8. Така потужна іннервація має зворотну сторону медалі, коли зуб видаляють, виникає ймовірність розвитку невриту трійчастого нерва.

Болить трійчастий нерв після видалення зуба – що робити?

Отже, у Вас запалився трійчастий нерв після видалення зуба – як вчинити?

 • Не використовуйте ніякі медикаменти і ополіскувачі для рота до походу до лікаря;
 • Запишіться на консультацію до стоматолога на найближчий час;
 • Пройдіть повноцінне обстеження та лікування, не ігноруйте ніяких рекомендацій.

Трійчастий нерв і зубний біль – настільки актуальна проблема, що в інтернеті сьогодні можна знайти сторінки в стилі «Запалення трійчастого нерва після видалення зуба форум». Ми настійно не рекомендуємо використовувати народні засоби і сумнівні методи лікування, які рекомендують люди без медичної освіти. Це може бути не тільки неефективно, але й небезпечно.

Як лікувати неврит трійчастого нерва?

Лікування невриту трійчастого нерва, який викликаний стоматологічним захворюванням складається з декількох етапів:

 1. Виявлення причини невриту;
 2. Усунення зубної проблеми (лікування карієсу, пульпіту, пародонтиту, чистка каналів, видалення зуба та інше);
 3. Дотримання певної дієти, режиму харчування, усунення провокуючих чинників;
 4. Застосування медикаментів (назва медикаментів лікар може озвучити на консультації або по телефону);
 5. Фізіотерапевтичні процедури.

Невралгія зуба – лікування в Ірпені

Запалився трійчастий нерв і болить зуб? Не зволікайте, швидше зверніться до стоматолога. Запам’ятайте, чим раніше почати діяти, тим більше шансів на успішне лікування і попередження розвитку хронічного больового синдрому. Записатися на консультацію з Києва, Ірпеня, Бучі та інших міст Київської області Ви можете за телефоном або на нашому сайті. Вартість лікування визначається після огляду лікаря і визначення тактики лікування.

Часто задавані питання

 • ➔ Болить трійчастий нерв або зуб - як визначити?

  Неврит трійчастого нерва характеризується нападами сильного болю, зубний біль більш постійний, часто пов'язаний з прийомом їжі. Також при тригемінальный невралгії нерідко з'являється почервоніння обличчя, м'язові судоми та інші симптоми.

 • ➔ Чому виникає невралгія після видалення зуба?

  Трійчастий нерв віддає свої гілочки до всіх зубах, якщо після видалення зуба в цій зоні виникає запалення, воно може поширитися вище по всьому нерву і викликати неврит.

 • ➔ Як попередити неврит після видалення зуба мудрості?

  Трійчастий нерв і зуб мудрості тісно пов'язані. Стоматолог «My Smile» зробить все, щоб не допустити його запалення після видалення вісімки. Вам достатньо дотримуватися хорошої гігієни та інших рекомендацій лікаря.

 • ➔ Чи можна вилікувати неврит зуба в домашніх умовах?

  Неврит і невралгія трійчастого нерва - досить серйозні стани. Їх обов'язково потрібно лікувати у фахівця, щоб не допустити розвиток хронічного болю.

 • ➔ Як лікують запалення трійчастого нерва в «My Smile»?

  Ми застосовуємо сучасні методи лікування невриту трійчастого нерва, який пов'язаний з хворобами зубів або наслідками їх видалення. Обсяг лікування підбирається індивідуально після консультації фахівця «My Smile».  Доведіть, що ви людина, вибравши Ключ.