Тимчасові коронки

Навіщо потрібна пластмасова коронка? Що робити, якщо зламалася (випала) тимчасова коронка?

Важливо знати

Тимчасові коронки дають можливість пацієнту уникнути дефекту зубного ряду в період виготовлення постійного протеза і провести профілактику різних ускладнень після препарування зуба. Тимчасові коронки на зуби застосовуються в Україні повсюдно, їх естетичний вигляд і фізичні властивості залежать від матеріалу виготовлення та професійних навичок стоматолога-ортопеда. Фахівці стоматологічної клініки «My Smile» в Ірпені пропонують послугу установки тимчасових коронок для місцевих жителів, а також пацієнтів з інших міст Київської області (Буча, Київ, Фастів, Гостомель і інших). Вартість послуги залежить від складності виготовлення і кількості коронок.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Що таке тимчасова коронка?

Що таке тимчасова коронка?

Тимчасова коронка – це спеціальний пластмасовий протез, який встановлюється після лікування зуба, ураженого карієсом (або після травми), на місце майбутньої постійної коронки з кераміки. Керамічні коронки можуть виготовлятися кілька тижнів (в залежності від анатомічних особливостей), в цей період краще поставити тимчасову коронку. Пластмасова коронка – не обов’язковий, але дуже важливий компонент при тривалому лікуванні зубів. Варто відзначити, що в деяких випадках її установка не є виправданим і навіть може призвести до погіршення стану зуба, наприклад, при:

 • Наявності запального процесу в області зуба;
 • Бруксизмі;
 • Підвищеному тонусі жувальної мускулатури.

Навіщо потрібна пластмасова коронка?

Основними завданнями тимчасової коронки є:

 • Обмеження наростання ясни на куксу зуба;
 • Захист обточеного зуба від кислоти, холодної і гарячої їжі;
 • Забезпечення нормальної жувальної функції;
 • Профілактика інфекції;
 • Попередження зміщення зубних одиниць і порушення прикусу;
 • Адаптація організму до чужорідного тіла в роті;
 • Збереження естетики посмішки;
 • Корекція порушення дикції.
Навіщо потрібна пластмасова коронка?

Виготовлення тимчасових коронок в "My Smile"

У нашій клініці використовуються тимчасові коронки при протезуванні зубів. Фахівці «My Smile» на 100% переконані в ефективності тимчасового протезування і при необхідності готові відповісти на всі Ваші запитання щодо даної процедури.

Тимчасова коронка на передній зуб

Тимчасова коронка на передній зуб

Тимчасові коронки на передні зуби встановлюються найчастіше, так як дефект в зоні посмішки викликає серйозний емоційний дискомфорт у пацієнта. Для створення тимчасового протеза ми використовуємо найбільш естетичні матеріали, щоб максимально приховати їх присутність в порожнині рота.

Тимчасова коронка на жувальний зуб

Своїм пацієнтам ми рекомендуємо встановлювати тимчасові коронки на жувальні зуби в більшості випадків, чому? Після препарування жувального зуба естетика посмішки не порушується, однак виникають інші проблеми, наприклад, порушення дикції, біль при попаданні їжі на куксу зуба, підвищується ризик інфікування ясни і зуба та інших ускладнень.
Тимчасова коронка на жувальний зуб

Тимчасова коронка на імплант

Імплантація – ще більш радикальний варіант відновлення зубів. Ми застосовуємо його, коли сформувати міцну куксу з зуба не є можливим або він відсутній повністю. Тимчасова пластикова коронка на імплант не встановлюється, тому що це фінансово невигідно для пацієнта, замість неї використовується спеціальна заглушка, яка надійно захищає оброблену ділянку від всіх агресивних чинників.

Вибір тривалості коронки в “My Smile”

Тимчасові коронки ми виготовляємо і встановлюємо двома основними методами. Вибір методу залежить від бажання пацієнта і анатомічних особливостей зуба.
 • Прямий метод: найбільш простий і швидкий. Стоматолог знімає зліпок з щелепи пацієнта, потім здійснює обробку зуба (обточує його і формує куксу). Зубний технік відливає пластмасову коронку, після чого вона надівається на куксу і додатково обробляється, щоб підігнати розміри кукси. В кінці стоматолог фіксує протез на спеціальний цемент. Вся процедура займає 1-2 години;
 • Непрямий метод: Стоматолог також робить зліпок щелепи і передає його в зуботехнічну лабораторію. Там на підставі зліпка фахівці створюють гіпсову модель і відливають коронку. Тимчасова коронка закріплюється за допомогою цементу на куксу. В даному випадку протез виходить більш анатомічним і естетичним, але процедура може зайняти 1-2 дні.

Зламалася тимчасова коронка – що робити?

При значному жувальному навантаженні, через травму або по закінченню терміну експлуатації тимчасова коронка може зламатися. Щоб дізнатися про необхідність перевстановлення тимчасової коронки, Вам слід звернутися за консультацією до стоматолога. Якщо наближається термін протезування постійною коронкою, від повторного виготовлення пластикової коронки можна відмовитися, в інших випадках фахівець швидко виготовить новий протез.

Що робити, якщо випала тимчасова коронка?

Випадає пластмасова коронка дуже рідко, зазвичай, якщо пацієнт не прийшов вчасно на установку постійного протеза, рідше – через погану фіксацію до культі. Якщо у Вас злетіла тимчасова коронка, не варто панікувати. До моменту звернення до стоматолога обмежте агресивну їжу і напої, а також дотримуйтесь хорошої гігієни порожнини рота.

Скільки коштує тимчасова коронка на зуб в Ірпені?

Ціна коронки з пластмаси в стоматології «My Smile» залежить від матеріалу виготовлення, а також від анатомічних особливостей пацієнта (складності створення протеза). Всі нюанси процедури обговорюються в індивідуальному порядку під час первинного огляду нашого фахівця.

Консультація стоматолога-ортопеда в Ірпені

На виготовлення постійного протеза може знадобитися чимало часу. Щоб уникнути неприємних ускладнень і зберегти естетику посмішки ми рекомендуємо установку тимчасових пластмасових коронок. Не залежно від регіону Вашого проживання (Ірпінь, Київ, Буча та інші міста Київської області) наші фахівці готові допомогти вирішити будь-яку проблему, пов’язану з протезуванням зубів. Дізнатися подробиці про цю процедуру або записатися на консультацію Ви можете, зв’язавшись з нами в телефонному режимі або заповнивши форму зворотнього зв’язку на сайті.

Часто задавані питання

 • ➔ Чи обов'язково ставити тимчасові коронки перед постійним протезуванням?

  Тимчасова коронка - це захист обточеного зуба, профілактика інфекції і наростання ясни на куксу. Їх установка не обов'язкова, однак, ми завжди рекомендуємо дану процедуру своїм пацієнтам.

 • ➔ Відвалилася тимчасова коронка, що робити?

  Будь-яке пошкодження тимчасової коронки - це привід звернутися за допомогою до фахівця. Під час консультації стоматолог-ортопед «My Smile» визначить доцільність повторного виготовлення тимчасової коронки і інших маніпуляцій.

 • ➔ Яка вартість тимчасової коронки в «My Smile»?

  У тимчасової коронки ціна залежить від матеріалу виготовлення і складності створення протеза. Розрахунок вартості послуги Ви можете отримати після первинної консультації фахівця «My Smile».

 • ➔ Чи ставиться тимчасова коронка на видалений зуб?

  Для установки тимчасового протеза необхідна стійка основа. В якості базису ми використовуємо попередньо препарований зуб. Тому після повної екстракції зуба поставити тимчасову коронку неможливо.

 • ➔ Як довго виготовляється тимчасова пластмасова коронка?

  Тимчасові пластмасові коронки виготовляються в той же день після консультації стоматолога-ортопеда та отримання відбитка при прямому методі, і протягом декількох днів при непрямому.