Стоматит

Види, симптоми, лікування

Важливо знати

Стоматит є одним з найпоширеніших запальних захворювань порожнини рота. Дана патологія зустрічається як у дорослих, так і у дітей, однак, причини появи стоматиту в різному віці відрізняються. Тяжкість симптомів стоматиту залежить від виду інфекційного агента, стану імунної системи, обсягу ураження слизової і інших чинників. Стоматологічна клініка «My Smile» регулярно консультуює пацієнтів зі стоматитом з Ірпеня, Бучі, Києва, Гостомеля та інших куточків Київської області. Наші фахівці мають великий досвід в лікуванні і профілактиці даного захворювання, а також пропонують оптимальні ціни на свої послуги.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Виразки в роті або стоматит

Виразки в роті або стоматит

Під поняттям «стоматит» варто припускати цілу групу захворювань слизової рота, які викликаються різними факторами, однак мають один загальний симптом – запалення слизової оболонки.

Стоматит може бути як самостійною патологією, так і проявом інших хвороб і станів (наприклад, грип, скарлатина, прийом антибіотиків, стрес). Подивитися, як виглядає стоматит на фотографії Ви можете на нашому сайті, а також на просторах інтернету.

Симптоми стоматиту

При стоматиті можна виявити такі симптоми:

 • Почервоніння слизової;
 • Поодинокі або множинні виразки в роті, ерозії, висипання;
 • Набряк і біль в області виразок;
 • Підвищене слиновиділення;
 • Білий або коричневий наліт на язику;
 • Кровоточивість ясен;
 • Збільшення регіонарних лімфовузлів.

Виразки в роті при стоматиті можуть локалізуватися практично на будь-якій ділянці слизової, тому іноді його можна сплутати з іншими захворюваннями.

Симптоми стоматиту

Стоматит на слизовій губ і щік

Стоматит на губі або щоці є наслідком травм слизової при пережовуванні. У дефект слизової оболонки потрапляють інфекційні агенти і викликають запалення, біль та інші симптоми. Стоматит на губі також часто виникає у людей зі шкідливою звичкою кусати губи через стрес і з інших причин.

Стоматит на яснах

Стоматит на яснах
Стоматит на яснах може з’явитися при грубому очищенні зубів, пошкодженні ясен під час прийому їжі. Захворювання схоже з виразково-некротичним гінгівітом, проте протікає легше і краще піддається лікуванню.

Стоматит на язику

Стоматит на язику виникає після його випадкового прикусування, опіку їжею або рідиною, а також із-за розмноження грибків і бактерій в роті. Дана локалізація виразок особливо неприємна, так як доставляє серйозний дискомфорт під час розмови і вживання їжі.

Стоматит в горлі

Стоматит на піднебінні або в горлі найчастіше розвивається в дитячому віці. Причиною тому різні інфекції, такі як герпес, стрептокок та інші. Така форма стоматиту ускладнюється фарингітом – запалення слизової оболонки глотки, збільшенням лімфатичних вузлів під нижньою щелепою, на шиї, може з’явитися лихоманка і озноб.

Стоматит у дорослих

Причини стоматиту у дорослих:

 1. Травма слизової оболонки;
 2. Куріння;
 3. Хронічні і гострі інфекції порожнини рота;
 4. Зубний камінь;
 5. Імунодефіцит;
 6. Стоматологічні процедури та інше.

Лікування стоматиту у дорослих полягає в ретельній і регулярній обробці порожнини рота антисептичними розчинами, видаленні зубних каменів, лікуванні карієсу, хронічного пародонтиту та інших патологій. Крім того, для профілактики розвитку стоматиту дуже важливо компенсувати супутні захворювання, наприклад, цукровий діабет

Стоматит у дорослих

Стоматит у дітей

Стоматит у дітей виникає через:

 • Порушення гігієни (смоктання пальців, іграшок та інших предметів);
 • Кандидозу (молочниці);
 • Бактеріальної інфекції (стафілококи, стрептококи та інші);
 • Вірусних агентів (найчастіше, герпесу);
 • Гіповітамінозу;
 • Травми слизової оболонки.

Стоматит у дітей – часта проблема, кожен батько знає про це не з чуток. Дитячий стоматолог «My Smile» швидко усуває симптоми стоматиту у дитини і розповість батькам, які заходи необхідні для профілактики рецидиву хвороби. Наш лікар кожен день консультує дітей з багатьох міст Київської області (Київ, Буча, Ворзель та інші). Якщо ви виявили стоматит у дитини, не варто відкладати візит до фахівця, щоб не погіршити стан малюка.

Стоматит у грудничка

Грудне немовля постійно вивчає навколишній світ за допомогою язика, зубів і ясен. Контролювати це в більшості випадків неможливо. Діти також більш схильні до специфічних інфекцій, таким як: скарлатина, кір, герпес і інші. До моменту формування повноцінного імунітету всі ці хвороби можуть викликати стоматит у грудничка. Виразки в роті у малюка також з’являються через розмноження грибків (кандидоз), який є наслідком регулярного вживання грудного молока. Лікування стоматиту у дітей грудного віку буде залежати від форми і поширеності запального процесу.

Ліки від стоматиту

Ми застосовуємо різні ліки від стоматиту в нашій практиці:

 • Місцеві анестетики – анестезин, гексорал, лідокаїн;
 • Протизапальні засоби і антисептики – стоматидін, каметон, холісал, камістад;
 • Препарати для регенерації тканин – солкосерил, пропосол, масло обліпихи;
 • Специфічні препарати – противірусні (ацикловір), антигістамінні (тавегіл, лоратадин), антибіотики (залежить від флори).

Різні види стоматиту

У стоматології також виділяють окремі форми стоматиту (по локалізації та причини появи):

 • Афтозний стоматит;
 • Кандидозний стоматит;
 • Герпетичний стоматит та інші.

Розглянемо їх основні причини, прояви, і методи лікування.

Афтозний стоматит

Афтозний стоматит – це найбільш часта форма стоматиту у дітей і дорослих. При афтозному стоматиті з’являються круглі або овальні виразки в роті з білим дном. Краї виразок трохи підриті, тому вогнище нагадує кратер.

Афтозний стоматит може бути гострим і хронічним. Гостра форма протікає з яскраво вираженим запаленням і больовим синдромом. Для хронічного афтозного стоматиту характерні періодичні загострення і менш активна симптоматика.

Лікування стоматиту в даному випадку полягає в антисептичній обробці порожнини рота протягом 5-7 днів і обмеженням агресивних продуктів харчування (гаряче, гостре, кисле). Ви можете побачити, як виглядає афтозний стоматит в гострій формі.

Герпетичний стоматит

Герпесний стоматит проявляється у вигляді ерозій і виразок на червоній облямівці губ, а також на слизовій. Вірусний стоматит у дітей нерідко викликає загальні симптоми – підвищення температури тіла, нездужання, втрату апетиту. Ми застосовуємо ефективні препарати від стоматиту герпетичної етіології – ацикловір, зовіракс, пенцикловір і інші. Також дуже важлива протизапальна терапія і профілактика бактеріальних ускладнень.

Лікування стоматиту в Ірпені

Вас турбує стоматит? Отримайте консультацію нашого стоматолога у зручний для вас час. Фахівці «My Smile» використовують безпечні та ефективні методи лікування стоматиту і його ускладнень. Щоб записатися на прийом до стоматолога «My Smile» в Ірпені, залиште заявку на сайті або зв’яжіться з адміністратором по телефону.

Часто задавані питання

 • ➔ Чи можливе лікування стоматиту в домашніх умовах?

  При стоматиті лікування вдома можливо в більшості випадків, однак, щоб домогтися максимально швидкого ефекту від терапії необхідний попередній огляд у стоматолога.

 • ➔ Яка ціна лікування стоматиту в клініці «My Smile»?

  Вартість лікування стоматиту в нашій стоматології буде залежати від обсягу наданої допомоги. Остаточну ціну лікування стоматиту Ви можете дізнатися під час консультації фахівця «My Smile».

 • ➔ Чи потрібно приймати антибіотики, якщо з'явився стоматит в роті?

  Як правило, стоматит вдається вилікувати без застосування системних антибіотиків. Застосування даної групи препаратів може знадобитися при наявності гнійних ускладнень стоматиту.

 • ➔ Чому з'являється ангулярний стоматит?

  Стоматит в куточках рота може бути викликаний різними факторами, а також їх комбінацією: стрептококи, грибки, алергічні реакції, гіповітаміноз, порушення прикусу та інші.

 • ➔ Що робити, якщо стоматит регулярно рецидивує?

  Часте виникнення стоматиту вказує на зниження імунної відповіді організму, наявність хронічної інфекції в порожнині рота, погану гігієну. Щоб впоратися з цією проблемою необхідно провести комплексне обстеження, лікування патологій порожнини рота і супутніх захворювань.