Ріжуться зуби мудрості

У скільки лізуть зуби мудрості? Як зрозуміти, що лізе зуб мудрості? Чи може бути температура, коли лізе зуб мудрості? Чи можуть зуби мудрості не прорізатися?

Важливо знати

Зуби мудрості прорізуються вже в досить зрілому віці, але незважаючи на свою гарну літературну назву, дуже часто приносять людині тільки проблеми. Різноманітність анатомічної будови і положення «вісімок» часто змащує класичну картину прорізування, яку ми можемо спостерігати при зміні молочних зубів. Зуби мудрості можуть викликати і провокувати різні симптоми, на перший погляд ніяк не зв'язані з порожниною рота. Фахівці «My Smile» щодня консультують пацієнтів з проблемними «вісімками» не тільки з Ірпеня, а й багатьох інших міст Київської області (Київ, Буча, Гостомель, Ворзель). Першочерговим завданням стоматолога «My Smile» завжди є усунення неприємних симптомів, а після дообстеження ми приймаємо рішення, залишати зуб мудрості або краще відразу провести видалення.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

У скільки лізуть зуби мудрості?

У скільки лізуть зуби мудрості?
Перший зуб мудрості ріжеться зазвичай у віці 18-23 років. Згідно зі статистикою, вісімки можуть з’являтися від 17 до 27 років. Існують дані про те, що у деяких людей зуби мудрості з’являлися після 30 і навіть 35 років. Процес цей часто затягується, в окремих випадках симптоми, коли ріжеться зуб мудрості можуть проявлятися за кілька місяців до фактичного прорізування.

Як зрозуміти, що лізе зуб мудрості?

Ми часто чуємо питання від наших пацієнтів – «Як зрозуміти, що лізе зуб мудрості?». Дуже важливо вчасно помітити проблему з вісімкою, щоб потім не витратити багато часу і фінансів на його лікування. Коли ріжеться зуб мудрості, симптоми можна розділити на 2 категорії.

Коли сам зуб сформований правильно, він має нормальний напрямок росту:

 • Дискомфорт або не сильні больові відчуття в області прорізування;
 • Набряк і почервоніння ясен;
 • Свербіння в зоні прорізування;
 • Постійне бажання жувати тверду їжу;
 • Підвищене слиновиділення.

Коли лізе зуб мудрості, сформований неправильно або з патологічним напрямком зростання:

 • Сильний біль в яснах, який може віддавати в суглоб нижньої щелепи, скроню, вухо, шию і інші області;
 • Більш виражений набряк і почервоніння ясен;
 • Кровоточивість ясен;
 • Утворення «капюшона» на яснах;
 • Збільшені і хворобливі лімфовузли на шиї;
 • Фарингіт – запалення глотки, біль при ковтанні;
 • Головний біль;
 • Закладеність носа, виділення з носу (вторинний гайморит);
 • Запалення трійчастого нерва (сильний біль в області обличчя);
 • Загальні симптоми – підвищення температури тіла, озноб, слабкість.

Якщо у Вас лізе зуб мудрості і симптоми вказують на його патологічний ріст, рекомендуємо відразу записатися на консультацію до стоматолога. У клініці «My Smile» в Києві (Ірпені) ми можемо гарантувати Вам швидке вирішення проблеми з зубами мудрості із застосуванням найсучасніших методів лікування.

Як зрозуміти, що лізе зуб мудрості?

Скільки часу ріжеться зуб мудрості?

Скільки ріжеться зуб мудрості? Час прорізування може коливатися від декількох тижнів до декількох років. Часто зуби мудрості прорізуються поетапно, тобто спочатку з’являються ознаки того, що лізе зуб мудрості, потім симптоми повністю «загасають», і через деякий час проявляються знову. Така картина частіше спостерігається якраз у випадках неправильно сформованих вісімок.

Чи може бути температура, коли лізе зуб мудрості?

Чи може бути температура, коли лізе зуб мудрості?

Як ми вже з’ясували, симптоми прорізування вісімок дуже різноманітні, але чи може бути температура, коли лізе зуб мудрості, якщо так, то чому? Коли ріжуться зуби мудрості, вони викликають легке запалення в яснах, якщо процес затягується або зуб росте неправильно, але симптоми запалення посилюються, в деяких випадках в яснах утворюється гній.

Якщо гній не видаляється самостійно, людина відчуває сильний пульсуючий біль, підвищується температура тіла до 38-39 ℃ і навіть 40 ℃, з’являється озноб, виражена слабкість. Такі зуби потрібно обов’язково видаляти. В окремих випадках, температура при прорізуванні вісімки може бути індивідуальною реакцією організму і не бути ознакою гнійного процесу.

Чи можуть зуби мудрості не прорізатися?

Зуб мудрості лізе і болить, але не прорізується – цей стан називається неповним прорізуванням, а зуби – ретинованими. Вісімки можуть прорізатися лише частково або бути повністю сховані під яснами. Залежно від того, скільки лізе зуб мудрості, з’являються ті чи інші симптоми:

 1. Спочатку ретинований зуб викликає біль і інші класичні симптоми;
 2. Далі розвивається перикоронарит – запалення м’яких тканин навколо ретинованого зуба, формується «капюшон», в якому накопичується їжа і активно розмножуються бактерії;
 3. Симптоми запалення можуть з’являтися і зникати (хронічний перикоронарит), але без видалення зуба проблема не вирішиться сама собою.

Якщо у Вас боляче ріжеться зуб мудрості, Ви можете звернутися до фахівців «My Smile». Ми проведемо швидку і якісну діагностику і допоможемо Вам позбутися від цієї проблеми раз і назавжди. Записатися на консультацію можна з будь-якої точки Київської області (Київ, Ірпінь, Гостомель, Буча та інших міст).

Чи можуть зуби мудрості не прорізатися?

Що робити, якщо лізе зуб мудрості?

Лізе зуб мудрості, болить ясна, що робити? Правильна відповідь – відразу відвідати свого стоматолога. Тільки фахівець може визначити вірну тактику діагностики та лікування зуба, а також попередити розвиток ускладнень патологічного прорізування.

Якщо в той момент, як лізе зуб мудрості, у Вас немає можливості швидко потрапити на прийом, зателефонуйте стоматолога особисто і він підкаже, які заходи необхідно вжити. Зазвичай ми рекомендуємо прийом знеболюючих і протизапальних препаратів, полоскання ротової порожнини антисептиками, обмеження жувального навантаження, однак рішення має прийматися в індивідуальному порядку.

Лізе зуб мудрості – видаляти або зберегти?

Лізе зуб мудрості, чи обов’язково його видаляти? Зовсім ні, у багатьох випадках вісімки можна зберегти, в «My Smile» не видаляють зуби мудрості, якщо:

 • Вони мають нормальну форму і напрямок росту;
 • Відсутній тиск на сусідні зубні одиниці, а також гайморову пазуху, нерви і інші структури;
 • Положення зуба дозволяє стоматологу провести лікування карієсу та інших захворювань.

Зуб мудрості потрібно видалити, якщо:

 • Зуб мудрості росте неправильно;
 • Вісімка травмує сусідні зуби і тканини;
 • Розвинувся перикоронарит;
 • У зубі мудрості утворилася кіста;
 • Через зуб запалився трійчастий нерв;
 • Прорізування викликало гнійний процес в яснах.

Отже, тепер Ви знаєте: як ріжеться зуб мудрості, як довго ріжеться зуб мудрості, що робити якщо лізе зуб мудрості, чи можуть зуби мудрості не прорізатися і як діяти в цьому випадку. Сподіваємося, що ці знання допоможуть Вам вчасно помітити небезпечні симптоми і звернутися за допомогою до фахівця. Є проблеми з зубами мудрості? Чекаємо Вас на консультації стоматолога в «My Smile» щодня з 10:00 до 20:00. Записатися можна онлайн на сайті або в телефонному режимі.

Часто задавані питання про зуби мудрості

 • ➔ Зуб мудрості лізе в щоку, чи треба його видаляти?

  Якщо зуб мудрості лізе в сторону щоки, це майже завжди викликає дискомфорт. У стоматології не прийнято займатися «вирівнюванням» зубів мудрості за допомогою ортодонтичних конструкцій. Правильніше за все буде такою зуб видалити.

 • ➔ Ріжеться зуб мудрості, як зняти біль?

  Якщо у Вас боляче лізе зуб мудрості, рекомендуємо відразу звернутися до стоматолога. Прийом знеболюючих в даному випадку рідко виявляється ефективним, а відкладання лікування може призвести до ускладнень.

 • ➔ Чим полоскати рот, коли лізе зуб мудрості?

  Коли лізе зуб мудрості і болить ясна, можна використовувати антисептичні та протизапальні ополіскувачі, які продаються в аптеці, а також відвари рослин (кора дуба, ромашка, шавлія, меліса та інше)

 • ➔ Лізе зуб мудрості при вагітності, що робити?

  Видалення зубів мудрості під час вагітності виконується тільки за абсолютними показаннями. У більшості випадків ми намагаємося відкласти екстракцію і провести медикаментозне лікування.

 • ➔ Яка ціна видалення зуба мудрості в «My Smile»?

  Актуальна вартість видалення зуба мудрості в «My Smile» завжди доступна в розділі «Ціни» на нашому сайті. Уточнити вартість можна також по телефону у реєстратора клініки.  Доведіть, що ви людина, вибравши Вантажівка.