Рецесія ясен

Підняття ясни - види патології. Чим небезпечне опущення ясен? Рецесія ясен у дитини

Важливо знати

Рецесія ясни - це опущення ясни відносно коронки зуба. Вона виникає через зменшення ясни в обсязі по самих різних причинах. Рецесія може охоплювати верхню чи нижню щелепу, усі ясна або тільки невелику ділянку. У початковій стадії захворюванню не надають значення, так як людину не турбує ні біль, ні почервоніння, ні інші симптоми. Прогресія патології так чи інакше призводить до ускладнень, усунути які значно складніше. Команда фахівців клініки «My Smile» надає професійну допомогу пацієнтам з Ірпеня, Бучі, Києва та інших міст Київської області в лікуванні рецесії ясен. Ми використовуємо сучасні та ефективні методики і пропонуємо лояльні ціни на всі послуги.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Причини рецесії ясни

Причини рецесії ясни

Всі причини рецесії ясни можна розділити на 3 великі групи:

 • Травматичні – опущення ясни під коронкою, навколо погано запломбованого зуба, в зоні неправильного прикусу, жорстка чистка щіткою, побутові травми та інше;
 • Фізіологічні – внаслідок старіння організму;
 • Симптоматичні – через прогресування патологій порожнини рота, таких як: пародонтит або пародонтоз, а також системних захворювань: цукровий діабет, хронічна анемія.

Підняття ясни - види патології

Залежно від поширеності процесу рецесія ясни може бути локальною і генералізованої. Можна також виділяти окремо рецесію нижньої і верхньої ясни. Визначення виду хвороби допомагає стоматологу «My Smile» швидко виявити причину, призначити оптимальне обстеження і почати лікування.
Підняття ясни - види патології

Локальна рецесія ясни

Локальна рецесія ясни – це пораження ясни в зоні 1-2 зубів, вона виникає через хронічно запальний процес в зубі або м’яких тканинах навколо нього. При цьому може спостерігатися не тільки підняття ясни, але і зміна кольору зуба, його рухливість і болючість. Щоб з’ясувати причини опущення ясни в даному випадку обов’язково необхідний огляд стоматолога і рентген зуба. Після усунення проблеми в зубі ясна може самостійно відновитися, якщо цього не відбувається, ми застосовуємо хірургічне лікування.

Генералізована рецесія ясни

Генералізована рецесія ясни
Генералізована рецесія ясни пов’язана з пародонтозом, хронічним пародонтитом і іншими патологіями, які порушують кровообіг і обмінні процеси в ясні. В даному випадку необхідний комплексний підхід до лікування, в тому числі, із залученням фахівців інших профілів.

Чим небезпечне опущення ясни?

Рецесія в стоматології – це одна з найактуальніших проблем на сьогоднішній день. З патологією стикаються всі – від маленьких дітей до людей похилого віку. Що буде, якщо довго не надавати значення цій проблемі?

 • Підвищується чутливість зубів;
 • Поступово з’являється біль в області рецесії;
 • З’являється ризик розвитку клиновидних дефектів;
 • Тканина ясни змінює колір, стає більш вразливою до травм і інфекцій;
 • Ясна утворює «кишені» в пришийковій частини зуба, в яких накопичується наліт, з’являється неприємний запах з рота;
 • Формуються великі проміжки між зубами, посмішка стає неестетично;
 • Оголюються корені, зуби стають рухливими і можуть пошкодитися при жуванні.
Чим небезпечне опущення ясни?

Рецесія ясни у дитини

Рецесія ясни у дитини в більшості випадків пов’язана з неправильною установкою брекет-систем та інших ортодонтичних конструкцій. Занадто великий тиск на зуби і їх зміщення викликає оголення коренів, процес можна так само швидко виправити, відрегулювати тиск конструкції.

Профілактика опущення ясни

Профілактика опущення ясни – це дотримання якісної гігієни порожнини рота, відвідування стоматолога раз в 6 місяців, проходження ультразвукової чистки зубів або Air Flow, своєчасне лікування захворювань зубів і ясен, а також супутніх патологій (цукровий діабет, системні захворювання крові, сполучної тканини та інше) .

Усунення рецесії ясни в «My Smile»

Усунення рецесії ясни в клініці «My Smile» виконується як консервативними методами (без операції) так і за допомогою хірургічного лікування. Консервативні способи актуальні на ранніх етапах пародонтозу, а також, коли причиною є неправильно встановлені ортодонтичні конструкції. Закриття рецесії ясни за допомогою пластичної операції виконується в разі неефективності медикаментозної терапії.
Консервативне лікування рецесії ясени

 1. Професійна гігієна порожнини рота – ультразвукова чистка зубів, Air flow і інші методи. Очищення зубів від нальоту і каменів знижує кількість бактерій, послаблює запальний процес, вирівнює ясенні кишені;
 2. Медикаменти – протизапальні і метаболічні препарати, антибіотики, антисептики, вітаміни та інше;
 3. Специфічне лікування – використання засобів для збільшення вироблення гіалуронової кислоти та інших регенеруючих речовин;
 4. Плазмоліфтінг – ін’єкції власної плазми крові пацієнта, яка містить велику кількість білка.

Хірургічне закриття рецесії ясени

 • Накладення швів на ділянку слизової – при травмі;
 • Клаптева пластика – перенесення здорової ділянки в зону рецесії;
 • Імплантація фібринової мембрани – для стимуляції росту ясни;
 • Установка генового імпланту – ефективно при рецесії ясни, пов’язаної з віком.

Часто задавані питання

 • ➔ У мене поступово опускаються ясна, що робити?

  Опускання ясни - процес оборотний, якщо вчасно почати лікування. Якщо Ви помітили у себе або дитини дану проблему, запишіться на консультацію до стоматолога, щоб пройти обстеження і лікування.

 • ➔ Як не допустити опущення ясни?

  Щоб попередити опущення ясни дотримуйтесь повноцінної гігієни порожнини рота, регулярно відвідуйте стоматолога, відмовтеся від куріння, повноцінно харчуйтеся і не відмовляйтеся від стоматологічного лікування на ранніх стадіях хвороб зубів і ясен.

 • ➔ Чи можливе лікування рецесії ясни в домашніх умовах?

  При рецесії ясни лікування в домашніх умовах можливо, але тільки якщо причиною проблеми є неправильне харчування, куріння або інші фактори, які не вимагають проведення спеціальних процедур.

 • ➔ В чому полягає операція при рецесії ясни?

  Існує кілька видів хірургічного лікування: лікування колагеном, фібриновою мембраною, клаптевою пластикою ясни при рецесії та інше. Метод підбирається індивідуально під час консультації.

 • ➔ Як лікувати опущення ясни у дитини?

  Рецесія ясни у дітей лікується схожими методами: усунення карієсу, пародонтозу, професійна гігієна, призначення дієти, вітамінотерапія та інше. При неефективності - операція на ясні.