Пришийковий карієс

Що таке прикореневий карієс і чому його важко розпізнати. Чим небезпечний пришийковий карієс у дітей. Методи лікування пришийкового карієсу. Етапи лікування корінного карієсу. Профілактика пришийкового карієсу. Вартість лікування карієсу пришийка в клініці My Smile.

Важливо знати

Симптоми карієсу пришийка знайомі і дітям, і дорослим. Протікання недуги може відрізнятись залежно від місця, виду, величини ураження зуба. Карієс у пришийковій області розпізнати важче, але він може нести куди більшу небезпеку, ніж легка поразка емалі чи дентину.

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Лікування пришийкового карієса в клініці "МайСмайл"

Лікування пришийкового карієса в клініці

Симптоми карієсу пришийка знайомі і дітям, і дорослим. Протікання недуги може відрізнятись залежно від місця, виду, величини ураження зуба. Карієс у пришийковій області розпізнати важче, але він може нести куди більшу небезпеку, ніж легка поразка емалі чи дентину.

Що таке прикореневий карієс і чому його важко розпізнати

Пришийковий карієс зубів виникає між коронкою та коренем. Небезпека проблеми полягає в тому, що емаль у цій галузі тонша, тому поразка поширюється швидше. Причини виникнення карієсу пришийка можуть бути наступні:

 • Нехтування правилами гігієни. Накопичення зубного нальоту – найпопулярніша причина пришийкового карієсу.
 • Неправильне харчування. Надмірне вживання кислого або солодкого знижує кислотність ротової порожнини і є поширеною причиною прикореневого карієсу.
 • Низький рівень слиновиділення. Це може бути пов’язане з віковими змінами чи захворюваннями.
 • Втрата слиною захисних функцій може спровокувати пришийковий карієс.

Поразка емалі чи дентину може бути візуально непомітним. Карієс пришийкової області часто прихований яснами, тому ви не помітите візуальних змін на кшталт плям на емалі. Щоб визначити стан пришийкової області зуба, лікарі використовують різні методи діагностики:

 • Складний пришийковий карієс можна визначити при пальпації.
 • Початковий пришийковий карієс іноді супроводжується потемнінням або побіленням емалі.
 • Якщо карієс пришийковий прихований, його можна побачити на рентгені.
 • Щоб оцінити стан пульпи, застосовується електроодонтодіагностика.
 • Для точнішого дослідження прикореневого карієсу проводиться зондування.

Це найпростіші методи, які допоможуть визначити ступінь та локалізацію карієсу на шийці зуба. На основі отриманих даних визначається яким повинно бути лікування пришийкового карієсу. У клініці My Smile в Ірпені встановлено сучасне обладнання як для діагностики, так і для проведення стоматологічних послуг.

Що таке прикореневий карієс і чому його важко розпізнати

Чим небезпечний пришийковий карієс у дітей

Прикореневий карієс у дітей становить небезпеку з кількох причин:

 • Поразка відбувається швидше, оскільки емаль та дентин у дитини тонша, ніж у дорослих.
 • Якщо не лікувати пришийковий карієс у дитини, недуга прогресуватиме: з’являється біль у зубах і яснах, чутливість, і доводиться вдаватися до більш складного лікування.
 • Через біль та дискомфорт малюк може змінити свої звички – порушаться функції та прикус.
 • Пришийковий карієс у дітей може спровокувати низку проблем із загальним станом організму. Це поганий апетит, знижений імунітет, нестача корисних речовин.

Карієс прикореневий на молочних зубах може спровокувати їхнє передчасне випадання. Внаслідок цього порушиться розвиток постійних зубів.

Методи лікування пришийкового карієсу

Методи лікування пришийкового карієсу

Щоб зрозуміти, чого очікувати від походу до стоматолога, пропонуємо розібратися, як лікують карієс пришийка. Застосовується кілька способів:

 • Найпоширеніший – це пломбування. Цим методом усувають пришийковий карієс на всіх зубах. Видаляються всі пошкоджені тканини, але в їх місце ставиться пломба.
 • Фторидні процедури застосовуються при початковій стадії карієсу пришийка. Фторвмісні засоби зміцнюють емаль і запобігають розвитку ушкоджень. У клініці Май Смайл в Ірпені цей прийом часто використовується при незначному карієсі пришийка у дітей.
 • Коли зачеплений нерв і запалення при пришеечном карієсі, лікування вимагає видалення уражених тканин з каналу зуба. Порожнечі, що утворилися, заповнюються спеціальним матеріалом.
 • Профілактика карієсу пришийка може включати запечатування борозенок на поверхнях зубів.
 • Якщо ураження глибоке й запалилася пульпа, видаляється нерв і заповнюються кореневі канали.
 • Запущений пришийковий карієс із руйнуванням зуба може вимагати протезування.

Коли у нас запитують, чи лікується пришийковий карієс, ми даємо ствердну відповідь. Але спосіб усунення кореневого карієсу лікар вибирає індивідуально. Всі деталі лікування карієсу прикореневого можна обговорити з фахівцем після огляду. У клініці Май Смайл в Ірпені ви можете отримати безкоштовну консультацію стоматолога і поставити йому всі питання.

Чи боляче лікувати пришийковий карієс? Все залежить від конкретного випадку та місця ушкодження. Коли стадія початкова, процедура є абсолютно безболісною. Якщо лікування пришийкового карієсу вимагає роботи з коренем, яснами або нервом, застосовується анестезія.

Етапи лікування корінного карієсу

Щоб зрозуміти, як лікувати карієс пришийка, стоматолог проводить огляд і діагностику. Визначивши ступінь та місце поразки, він обирає найоптимальніший метод усунення проблеми. На цьому етапі фахівець також називає стоїмость лікування пришийкового карієсу. 

Обговоривши деталі проведення процедури з пацієнтом, лікар вводить знеболювальне, видаляє уражену тканину та знезаражує порожнину. Забравши пришийковий карієс, він заповнює порожнину спеціальним матеріалом, який відновить функцію зуба. 

Коли лікується пришийковий карієс на передніх зубах, велика увага приділяється естетиці. Якщо, наприклад, є пришийковий карієс 7 зуба, акцент робиться на максимальне повернення жувальної функції. Після встановлення пломби її коригують та шліфують.

Етапи лікування корінного карієсу

Профілактика пришийкового карієсу

Щоб зберегти здоров’я зубів, важливою є правильна профілактика пришийкового карієсу:

 • дотримання правил гігієни із застосуванням зубної нитки та полоскання;
 • регулярне відвідування стоматолога;
 • щоб не отримати пришийковий карієс, профілактика полягає і у збалансованому харчуванні;
 • застосування фторвмісної пасти.

Більше дізнатися про пришийковий карієс – причини появи, профілактику, догляд за ротовою порожниною – можна під час візиту до стоматолога.

Вартість лікування карієсу пришийка в клініці My Smile

Вартість лікування пришийкового карієсу у My Smile залежить від складності випадку. Наша клініка знаходиться в Ірпені, і ми пропонуємо доступні в Україні ціни на всі види послуг. Щоб дізнатися точну ціну діагностики та лікування своєї проблеми, записуйтесь на безкоштовну консультацію у My Smile по телефону або онлайн. Лікар вас чекатиме у вказаний час.

Поширені запитання:

 • Чи лікується пришийковий карієс на молочних зубах?

  Так, пришийковий карієс у дитини потрібно лікувати, навіть якщо у неї ще не з'явилися постійні зуби.

 • Скільки коштує пломбування карієсу пришийкового?

  На ціну впливає складність випадку, рівень клініки та фахівця, а також вартість самого матеріалу, який використовуватиметься при лікуванні карієсу.

 • Як зрозуміти, на якій стадії пришийковий карієс?

  Зазвичай плями на емалі з'являються на ранніх стадіях, на середній спостерігається чутливість, а при запущеному карієсі пришийка пацієнти скаржаться на гострий біль. Це умовні симптоми карієсу при шийці, точний діагноз встановлює стоматолог.

 • Чи складно лікувати пришийковий карієс передніх зубів?

  Прикореневе карієс передніх зубів лікується за тією ж схемою, що й інші зуби. Особлива увага тут приділяється естетиці результату.

 • Чим небезпечний глибокий карієс пришийка?

  Якщо не розпочати своєчасно лікування кореневого карієсу, можуть виникнути ускладнення: пульпіт, інфекції, руйнування зуба.