Поверхневий карієс

Що таке початковий карієс та які його симптоми. Як відбувається лікування поверхневого карієсу. Як забирається початковий карієс передніх зубів. Чим небезпечний поверхневий карієс у дітей. Лікування поверхневого карієсу у дітей. Лікування поверхневого карієсу в My Smile в Ірпені.

Важливо знати

Поверхневий карієс, на відміну від глибокого та середнього, може не викликати больових симптомів та бути практично непомітним візуально. Незважаючи на відносну легкість випадку, недуга може нести небезпеку та прогресувати, якщо її вчасно не усунути.

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Лікування поверхневого карієса в клініці "МайСмайл"

Лікування поверхневого карієса в клініці

Поверхневий карієс, на відміну від глибокого та середнього, може не викликати больових симптомів та бути практично непомітним візуально. Незважаючи на відносну легкість випадку, недуга може нести небезпеку та прогресувати, якщо її вчасно не усунути.

Що таке початковий карієс та які його симптоми

Коли карієс поверхневий, він впливає лише на емаль. Відбувається демінералізація мінеральних речовин і можуть виявлятися такі симптоми:

 • на поверхні зубів з’являються білі чи кремові плями;
 • з’являється чутливість;
 • при початковому карієсі можуть бути легкі болючі симптоми або дискомфорт при жуванні;
 • зміна текстури зуба;
 • наявність невеликих каріозних порожнин на емалі.

Симптоми поверхневого карієсу звичайно супроводжуються сильними болями. Зазвичай вони ледь помітні і проблему можна визначити тільки на прийомі у фахівця. Діагностика поверхневого карієсу відбувається на спеціальному устаткуванні. Зазвичай застосовується лупа чи рентген.

Що таке початковий карієс та які його симптоми

Як відбувається лікування поверхневого карієсу

Як лікувати поверхневий карієс у пацієнта фахівець визначає в індивідуальному порядку. Він проводить огляд, складає анамнез та вибирає найбільш оптимальний метод усунення проблеми.

Лікування поверхневого карієсу зазвичай відбувається у кілька етапів:

 1. Перший огляд та діагностика.
 2. Підготовка до процедури. При необхідності вводиться знеболювальне.
 3. Видалення уражених тканин емалі та дентину. При початковому карієсі використовується бормашина чи скалери.
 4. Пломбування чи реставрація. Зубу після поверхневого карієсу може знадобитися відновлення форми. Для цього зазвичай використовують композити або амальгаму.
 5. Полірування, щоб пломба була гладкою і виглядала природно.

Як забирається початковий карієс передніх зубів

Як забирається початковий карієс передніх зубів

Лікування поверхневого карієсу на передніх зубах вимагає підвищеної уваги питанням естетики. Це найбільш видима зона посмішки, тому будь-які зміни в емалі повинні мати натуральний та привабливий результат.

Початковий карієс передніх зубів лікується так, щоб зберегти максимум здорової тканини. Якщо пломбування, використовується композитний матеріал такого кольору, який повторюватиме відтінок емалі.

Коли є гострий карієс і без пломби не обійтися, професійний стоматолог приділяє увагу формі зуба. Після втручання у пацієнта відновлюється і прикус та функції зуба.

Чим небезпечний поверхневий карієс у дітей

Хоча на ранніх стадіях проблема може здаватися незначною, потенційна загроза здоров’ю малюка все ж таки існує. Якщо не лікувати поверхневий карієс у дітей, він може прогресувати, вражаючи дентин та корінь зуба. Також дитині можуть завдавати незручності підвищена чутливість та біль у яснах чи зубах.

Поверхневий карієс молочних зубів може негативно вплинути на розвиток і зростання постійних. Якщо є запалення чи інфекції, можуть вразити зачатки постійних зубів. Якщо початковий карієс молочних зубів супроводжується дискомфортом, це може позначатися на звичках малюка. Може змінитися прикус чи мова.

Лікування поверхневого карієсу у дітей необхідне і для того, щоб недуга не послаблювала імунну систему. Будь-які інфекції позначаються на здоров’ї організму, що росте, тому їх потрібно своєчасно усувати

Лікування поверхневого карієсу у дітей

Коли у пацієнта карієс поверхневий лікування відбувається за однією схемою: діагностика, підготовка емалі або дентину, пломбування, корекція. Ці етапи є спільними і для дорослих, і для дітей. Основні відмінності в лікуванні поверхневого карієсу у малюків у наступному:

 • Поводження з дитячими зубками має бути більш щадним, оскільки їх емаль і дентин тонші, ніж у дорослих пацієнтів.
 • Для знеболювання застосовуються легші анестетики.
 • Якщо усунення поверхневого карієсу в дітей віком потрібне пломбування, використовують матеріали з фторидом.

Особлива увага приділяється і моральному стану малюка. Перед тим, як перейти до процедур, фахівці Май Смайл в Ірпені налагоджують контакт із пацієнтом, залучають до процесу в ігровій формі.

Чим небезпечний поверхневий карієс у дітей

Лікування поверхневого карієсу в My Smile в Ірпені

Наша клініка пропонує послуги професійних спеціалістів-практиків. Гострий початковий карієс, болісний середній або тяжкі випадки з ураженням пульпи – фахівці My Smile нададуть кваліфіковану допомогу із застосуванням сучасних методів лікування.

У клініці встановлено сучасне обладнання. Ми пропонуємо антикризові ціни в Україні та безкоштовну консультацію фахівців. Ціна лікування поверхневого карієсу встановлюється в індивідуальному порядку після огляду та вибору способу усунення недуги.

Щоб записатися на прийом до стоматолога My Smile, телефонуйте або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті.

Поширені запитання:

 • Чи боляче лікувати поверхневий карієс?

  Зазвичай лікування поверхневого карієсу не викликає болю чи дискомфорту. За потреби лікар використовує знеболювання.

 • У ціну лікування поверхневого карієсу входить діагностика?

  Апаратна діагностика поверхневого карієсу у клініці Май Смайл в Ірпені оплачується окремо.

 • Як визначити початковий карієс молочних зубів?

  Білі плями на зубах, чутливість, каріозні порожнини, запах із рота у дитини можуть свідчити про поверхневий карієс молочних зубів.

 • Як довго проходить лікування поверхневого карієсу?

  Лікування поверхневого карієсу у дітей та дорослих зазвичай відбувається за один сеанс. В середньому на це йде від 30 до 60 хвилин.

 • У My Smile можна пройти діагностику поверхневого карієсу?

  Так, наші спеціалісти в Ірпені проводять діагностику.