Пластинка на зубах

Ортодонтичні пластинки - що це таке. В яких випадках допоможе пластина на зубах. Плюси і мінуси. Види ортодонтичних конструкцій

Важливо знати

Порушення змикання зубів - поширена проблема у дітей і дорослих, адже лише одна людина з десяти може похвалитися ідеальним прикусом. Визначити необхідність і методи ортодонтичного лікування може тільки стоматолог. І чим раніше пацієнт з порушеннями прикусу потрапить на прийом, тим простіше і швидше можна буде виправити прикус. Універсальний спосіб - ортодонтичні пластинки, які встановлюються не тільки дітям, а й дорослим.

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Ортодонтичні пластинки - що це таке

Ортодонтичні пластинки - що це таке

Пластинка ортодонтична – апарат для виправлення порушень прикусу, здатний змінити ширину щелепи і положення зубів. Обов’язкові елементи конструкції – металева дуга з фіксуючими гачками і полімерний базис, який з’єднується з дугою. Залежно від типу ортодонтичні пластинки для дітей також можуть мати гвинти, лігатури, пружини і ключ, за допомогою якого ортодонт активує апарат. Чим складніша конструкція, тим вища вартість пластини.

Незалежно від того, для дітей або дорослих використовуються ортодонтичні пластинки, види апаратів, принцип дії у них однаковий: конструкція фіксується на зубах і надає низькоінтенсивний, але постійний тиск на щелепу, коригуючи її положення. Ортодонтична пластинка встановлюється на верхню або нижню щелепу.

В яких випадках допоможе пластина на зубах

Виходячи з показань до застосування, зубні пластинки для дітей і дорослих – універсальні конструкції, адже допомагають вирішити не одну, а цілий ряд ортодонтичних проблем:

 • виправити мезіальний, дистальний і інші види неправильного прикусу;
 • відкоригувати ширину щелепи і піднебіння;
 • пластинки для зубів дітям також встановлюють, щоб розширити відстань між молочними зубами, що допомагає уникнути скупченості зубів надалі;
 • дитячі пластинки для зубів можуть змінити форму щелепної кістки;
 • запобігти зсуву зубного ряду;
 • закріпити результат після лікування іншими ортоконструкціямі;
 • пластинка на зубах стимулює або уповільнює ріст щелепи;
 • допомагає зафіксувати зуби і щелепу в правильному положенні;
 • пластина для зубів дитяча використовується перед установкою брекетів.
В яких випадках допоможе пластина на зубах

Пластина для вирівнювання прикусу: плюси і мінуси

Пластини на зуби дітям ставлять у всьому світі: і в Ірпені, і в Бучі, і в Нью-Йорку – апарати використовуються в стоматології з минулого століття, але, судячи по затребуваності, здавати своїх позицій не збираються. Пацієнти нашої клініки в Ірпені називають такі переваги пластин:

 • величезну різноманітність видів пластин, що дозволяє вибрати оптимальну конструкцію для усунення ортодонтичної проблеми;
 • пластинки для зубів дорослих і дітей виготовляються з урахуванням індивідуальної клінічної ситуації пацієнта;
 • самостійний догляд в домашніх умовах;
 • адаптація за 1-2 тижні;
 • доступна ціна в порівнянні з брекетами;
 • висока ефективність: з 6 до 12 років ортодонтична пластинка для дітей – найбільш дієвий спосіб вирівняти зуби і виправити порушення прикусу.

Однак у знімних конструкцій є істотний недолік: пластина на зубах легко знімається навіть дошкільням, а якщо не дотримуватися режиму носіння апаратів, ефект від лікування може не виправдати очікувань. Тому ми рекомендуємо батькам контролювати час використання пластинок дитиною.

Також слід враховувати, що пластинки для зубів дорослим і юним пацієнтам не встановлюються при наявності алергії на компоненти конструкції (найчастіше, на метал).

Ортодонтичні пластинки: види ортодонтичних конструкцій

Ортодонтичні пластинки: види ортодонтичних конструкцій

Сьогодні в стоматології застосовуються десятки видів пластинок, за допомогою яких можна усунути різні ортодонтичні аномалії пацієнтів, починаючи з 6-ти років і старше. Це може бути зовсім проста пластина для зубів дитяча і вироби складної конструкції з великою кількістю елементів. Пацієнту не обов’язково розбиратися у всьому різноманітті пластин: записуйтеся на прийом в клініку My Smile в Ірпені (актуально для Києва і Київської області) і наші стоматологи-ортодонти запропонують найбільш ефективний у вашій ситуації тип апарату.

За способом фіксації всі пластинки ортодонтичні можна поділити на два типи: знімні і незнімні конструкції.

Знімна пластина для зубів

Найпоширеніший вид ортодонтичних пластин – знімні апарати, фіксуються за допомогою гачків. Пластина на зубах встановлюється ортодонтом, лікар пояснює, як поводитися і доглядати за апаратом, і пацієнт в подальшому може самостійно знімати пластину і ставити на місце. Це дуже зручно, нашим пацієнтам з Бучі, Києва та Київської області не потрібно постійно їздити в стоматологію в Ірпені, адже самостійно доглядати за пластиною зможе навіть дитина. Апарат носять по годинах, знімають для чищення та прийому їжі.

Знімна пластина для зубів призначається для вирівнювання зубного ряду або окремого зуба. Як правило, застосовуються однощелепні апарати, які встановлюються на нижню або верхню щелепу. Апарат Андрезена-Гойпля – ортодонтична пластинка для дорослих і дітей комбінованої дії, ефективний при виправленні дистальної оклюзії і інших порушень прикусу. Апарат Брюкль – допомагає відкоригувати мезіальний прикус. Для виправлення дефектів розвитку верхньої щелепи використовуються пластини на зубах з штовхачем.

Знімна пластина для зубів

Незнімні пластини на зуби

Стаціонарні апарати за типом фіксації ближчі до брекетів, це незнімні пластини на зуби. Стоматолог встановлює пристосування один раз, а потім тільки коригує його положення. Пацієнт носить скоби в режимі 24/7. Це оптимальне рішення для дітей молодшого віку: не потрібно постійно контролювати, чи вдягла дитина апарат. Незнімна пластинка на зуби показана при серйозних аномаліях розвитку щелепи, коли конструкції знімного типу неефективні.

Чим відрізняється пластина для зубів дитяча

Ортодонтичні пластинки часто називають альтернативою брекет-систем. Це дійсно так, особливо, якщо врахувати, що до 12 років брекети не встановлюються, тому дитяча пластинка для зубів – найдієвіший і затребуваний спосіб вирішити ортодонтичні проблеми в дитячому віці.Пластина для зубів дитині встановлюється у віці 6-12 років. Це оптимальний період, адже поки щелепа активно розвивається і росте, за допомогою ортоконструкцій можна ефективно впливати на стан щелепи і зубів. При особливих показаннях ортодонт підбере спеціальні пластини на зуби для дітей 3-4 років. Нашим юним пацієнтам особливо подобаються дитячі пластинки для зубів з різнокольоровими полімерними вставками: виглядає яскраво, незвично і круто.

Пластини для розширення щелепи

Щоб сформувати правильний прикус у дитячому віці, часто доводиться розширювати верхню щелепу. І тут не обійтися без спеціальних пристосувань. Ми застосовуємо апарати Хааса – пластини для розширення щелепи. Конструкція з дуги і пластикового піднебінного базису фіксується на молочних іклах і молярах. За допомогою гвинта всередині пластини можна поступово збільшувати ширину щелепи.

Пластинка на зуби для дорослих

Ортодонти справедливо вважають дитячий вік найбільш підходящим для використання скоб. Однак пластинки для зубів дорослим пацієнтам також призначаються. Наприклад, апарат Брюкль допомагає міняти положення передніх зубів. При звуженій щелепі, скороченому зубному ряді, показана однощелепна пластинка на зуби для дорослих пацієнтів. Конструкція з ретракційною дугою виправляє недоліки протрусіонного прикусу. Після вирівнювання зубів брекетами також використовується пластинка для зубів для дорослих.

Знімна пластина для зубів легко знімається, тому можна носити апарат у неробочий час, вночі, при цьому навколишні навіть не здогадуються, що пацієнт користується ортодонтичними конструкціями.

Установка пластини на зуби: як це відбувається в стоматології

Поставити ортодонтичні пластинки набагато простіше і швидше, ніж брекет-системи. Буде потрібно всього 3-4 візити в стоматологію. І мінімум часу, навіть якщо ви приїжджаєте до нас з Києва. Як відбувається установка пластини на зуби в клініці My Smile:

 1. При первинному огляді ортодонт визначить порушення прикусу, підбере конструкцію і назве точну вартість пластинки для зубів.
 2. Далі – рентген щелеп.
 3. Лікар знімає зліпок з обох щелеп.
 4. Етап без пацієнта – виготовлення матриці апарату з гіпсу.
 5. Стоматолог приміряє, як сидить пластина на зубах, якщо не потрібна корекція, виготовляється остаточний варіант.
 6. Фініш – установка пластинки. Процедура займає до 10 хвилин, далі – підгонка апарату. Всі етапи – абсолютно безболісні для пацієнта, тому анестезія не потрібна.

Після того, як пластинка на зубах зафіксована, стоматолог пояснює, як правильно користуватися апаратом, знімати і ставити на місце (якщо встановлена знімна конструкція).

My Smile – клініка, де можна вирішити всі проблеми з прикусом: безпечно, максимально швидко і остаточно. Підберемо ортодонтичні пластинки або інший дієвий спосіб виправлення оклюзії. Записуйтеся на прийом по телефону або на сайті і ми допоможемо зробити посмішку щасливою, а з точки зору ортодонтії – бездоганною.

Часто задавані питання про установку зубних пластин

 • ➔ Скільки коштує поставити пластинку на зуби?

  Ціна пластини на зуби визначається, в першу чергу, типом апарату і складністю конструкції. Самі бюджетні - однощелепні знімні пластини: вартість від 5800 тис. грн. Кількість гвинтів також впливає на ціну пластинки. Точну вартість ортодонтичного апарату зможе назвати лікар на першому прийомі.

 • ➔ Скільки годин на день потрібно носити зубні пластинки?

  Щоб досягти бажаного ефекту однощелепної пластини на зуби дорослим і дітям потрібно носити мінімум 20 годин на добу. Зі знімними двощелепний апаратами простіше: пластинка на зубах носиться 12-14 годин.

 • ➔ Як доглядати за пластинками на зубах?

  Знімні апарати витягають для чищення, перед прийомом їжі, заняттями активним спортом, плаванням. Ортодонтична пластинка зберігається в спеціальному контейнері. Наліт з дуги та інших елементів усувається за допомогою щітки і пасти. Догляд за незнімними пристосуваннями, як за брекетами: пластина для вирівнювання прикусу очищається м'якою зубною щіткою, пастою, іригатором.

 • ➔ Яка тривалість лікування ортодонтичними пластинками?

  Це залежить від тяжкості захворювання, в середньому пластина на зубах носиться 1-2 роки. Термін використання скорочується до півроку, якщо ортодонтичні пластинки для дорослих встановлюються після виправлення прикусу за допомогою брекетів.