Періодонтит

Види, симптоми, лікування

Важливо знати

Різні форми ураження періодонта на сьогоднішній день зустрічаються у 25-30% дорослого населення при планових і термінових оглядах у стоматолога. Це змушує лікарів задуматися про розробку нових ефективних методів профілактики і лікування періодонтиту і його ускладнень. Команда фахівців стоматологічної клініки «My Smile» в Ірпені щодня стикається з даним захворюванням і має великий досвід в лікуванні періодонтиту у пацієнтів різного віку. До нас регулярно звертаються як місцеві жителі, так і пацієнти з інших регіонів Київської області: Києва, Бучі, Ворзеля, Гостомеля. Стоматологи «My Smile» гарантують індивідуальний підхід, швидку діагностику, результативне лікування і приємні ціни для кожного клієнта.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Що таке періодонт і періодонтит?

Що таке періодонт і періодонтит?

Періодонт – це сукупність сполучної тканини, яка розташована між цементом кореня зуба і альвеолою щелепи. Періодонт виконує кілька дуже важливих функцій:

  • Закріплення зуба в альвеолі;
  • Перерозподіл навантаження на зуб при жуванні;
  • Захист навколишніх тканин;
  • Харчування і регенерація суміжних тканин за рахунок добре розвиненої судинної мережі;
  • Сенсорна функція та інші.

Безумовно, періодонт грає ключову роль в збереженні цілісності зубного ряду, а його пошкодження вкрай небезпечно і нерідко призводить до втрати зубних одиниць.

Періодонтит – це запальне захворювання періодонта інфекційної природи, яке в більшості випадків протікає з утворенням гнійних вогнищ навколо кореня зуба і може проявлятися різними симптомами, про які ми розповімо пізніше.

Причини періодонтиту

Стоматологи виділяють кілька основних факторів, які призводять до розвитку періодонтиту:

1. Інфекційний агент – бактерії, активно розмножуються в каріозних порожнинах, а також в пульпі при її хронічному запаленні, є однією з найголовніших причин розвитку періодонтиту;

2. Травма – травматичний періодонтит розвивається у відповідь на механічне пошкодження зв’язкового апарату зуба. Такі ситуації найчастіше виникають при жуванні, падінні або ударі твердим предметом;

3. Медикаменти – застосування агресивних лікарських засобів при пломбуванні зубів або лікуванні каналів також може викликати періодонтит зуба;

4. Погана гігієна порожнини рота – утворення зубних каменів і великої кількості нальоту є одним з факторів розмноження бактерій в роті, і як наслідок – руйнування періодонта;

5. Інші причини – незбалансоване харчування, куріння, цукровий діабет та інші системні захворювання.

Причини періодонтиту

Види і симптоми періодонтиту

Періодонтит протікає в гострій і хронічній формі, як правило, має чіткі фази захворювання і проявляється рядом типових симптомів. Далі ми розглянемо основні види періодонтиту.

Гострий періодонтит

Гострий періодонтит

Перша стадія хвороби – гострий серозний періодонтит. У цю фазу запалення періодонта проявляється вираженим накопиченням рідини в зубоясенному каналі (набряк) та збільшенням припливу крові (почервоніння ясен).

Внаслідок активного розмноження бактерій розвивається друга фаза захворювання – гострий гнійний періодонтит. Гнійний періодонтит проявляється сильним пульсуючим болем в області зуба, виділенням каламутної рідини з каріозних порожнин, утворенням свищів на яснах, розхитування зуба.

Загальний стан людини також страждає, часто з’являється нездужання, головний біль, підвищується температура тіла. Без лікування патологія швидко прогресує і може призвести до поширення гною на сусідні зуби і навіть сепсису.

Хронічний періодонтит

Без належного лікування гостра форма переходить в хронічний періодонтит. Він зазвичай проявляється менш вираженою симптоматикою і протікає у вигляді фаз загострення і ремісії. Хронічний періодонтит має кілька основних форм:

  • Фіброзний періодонтит;
  • Гранулюючий періодонтит;
  • Гранулематозний періодонтит.
Хронічний періодонтит

Фіброзний періодонтит

Хронічний фіброзний періодонтит рідко викликає сильний біль. Пацієнти відзначають дискомфорт при жуванні, відчуття «врослого зуба», зміна кольору емалі. Діагностика полягає в огляді порожнини рота, проведенні рентген-дослідження зуба, дослідженні електропровідності зубів. Лікування комбіноване – медикаменти для купірування запалення і пригнічення життєдіяльності бактерій, лікування кореневих каналів, пломбування зубів. Рідше застосовується хірургічне лікування.

Гранулюючий періодонтит

Хронічний гранулюючих періодонтит характеризується розростанням грануляційної сполучної тканини в зубоясенному каналі. Загострення хронічного періодонтиту в даному випадку виникає після вживання агресивних продуктів харчування (гарячого, холодного, гострого), а також при високому жувальному навантаженні. Вогнища сполучної тканини при запаленні утворюють свищі, які відкриваються на яснах. З отворів виділяється рідина і гній. Лікування передбачає хірургічне видалення частини кореня зуба, антисептичну обробку гнійних вогнищ і прийом антибіотиків.

Гранулематозний періодонтит

Хронічний гранулематозний періодонтит – одна з найчастіших форм захворювання, також має назву «періодонтит». Розвивається через прогресування карієсу або пульпіту. Інфекція з каріозної порожнини проникає в канал зуба і далі до верхівки кореня. У підсумку в апікальній області утворюється гранульома – щільна тканина, яка поступово перетворюється в порожнину, оточену капсулою. Усередині капсули міститься рідина, мікроби, зруйновані клітини. Лікування включає обробку кореневих каналів антисептиками і дренування кістозної порожнини. Без лікування розмір новоутворення поступово збільшується, і в кінцевому підсумку може знадобитися хірургічне видалення гнійного вогнища.

Періодонтит у дітей

На жаль дитячий періодонтит – не рідкість. Серед основних причин розвитку періодонтиту в дитячому віці можна виділити:

  • Недостатню гігієну порожнини рота;
  • Різні зубощелепні аномалії (порушення прикусу, відсутність зубів або їх надлишок);
  • Травми зубів і ясен;
  • Несвоєчасне лікування карієсу.

Симптоми періодонтиту у дітей схожі з проявами хвороби у дорослих. Патологія нерідко має більш стрімку течію через особливості обмінних процесів і імунної системи у дітей.

У нашій клініці використовуються безпечні методи діагностики і найефективніші методи лікування періодонтиту у дітей: лікування кореневих каналів, пломбування, видалення зуба та інші хірургічні маніпуляції. Дитячий стоматолог «My Smile» регулярно приймає маленьких пацієнтів з усіх куточків Київської області (Ірпеня, Києва, Ворзеля, Бучі та багатьох інших міст).

Записати дитину на консультацію до стоматолога можна онлайн на сайті або в телефонному режимі. Вартість лікування періодонтиту молочних зубів залежить від виду та обсягу стоматологічної допомоги.

Лікування періодонтиту в Ірпені

У Вас вже давно болить зуб? Це цілком може бути періодонтит. Не чекайте важких наслідків, зверніться за допомогою до стоматологів «My Smile» вже сьогодні, щоб зберегти красу і здоров’я ваших зубів, а також скоротити витрати на дороге лікування ускладнень хвороби. У нашій клініці для Вас доступні всі сучасні методи діагностики та лікування періодонтиту. Ми готові забезпечити високу якість сервісу і оптимальні ціни для наших пацієнтів зі всієї Київської області. Запис на консультацію здійснюється на сайті, а також по телефону.

Часто задавані питання

  • ➔ Як запідозрити періодонтит на ранній стадії?

    До перших ознак розвитку періодонтиту можна віднести виникнення дискомфорту і болю в зубі при жуванні, відчуття пульсації в області зуба. Гострий періодонтит розвивається стрімко і симптоми швидко посилюються, хронічна форма має більш плавну течію.

  • ➔ Як захистити періодонт від запалення?

    Для профілактики періодонтиту слід дотримуватися хорошої гігієни порожнини рота, правильно харчуватися, регулярно відвідувати стоматолога, своєчасно видаляти зубний наліт і камені, а також лікувати карієс.

  • ➔ Чому при періодонтиті хитається зуб?

    Періодонт включає в себе зв'язковий апарат зуба, який надійно кріпить зубні одиниці до альвеолярного відростка щелепи. Через запалення сполучна тканина періодонта стає пухкою і неміцною, що призводить до хитання зубів.

  • ➔ Які методи лікування періодонтиту використовують в «My Smile»?

    Стоматологи «My Smile» застосовують найсучасніші медикаментозні, ендодонтичні і хірургічні методи лікування періодонтиту і його ускладнень. План лікування завжди індивідуальний і розробляється фахівцем після огляду порожнини рота.

  • ➔ Скільки коштує лікування періодонтиту в «My Smile»?

    Ціна лікування періодонтиту в нашій клініці залежить від обсягу допомоги, який підбирається стоматологом під час консультації. Актуальна вартість різних послуг доступна на сайті в розділі «Ціни».