Пародонтоз

Причини, симптоми, лікування

Важливо знати

Пародонтоз відноситься до одного з найбільш поширених стоматологічних захворювань у всьому світі. Найбільш часто дана патологія зустрічається у людей старше 35 років, однак, бувають і винятки. На відміну від запальних захворювань порожнини рота, пародонтоз неможливо вилікувати всього за кілька днів. Захворювання може розвиватися довгі роки, тому підхід до лікування пародонтозу завжди комплексний і включає відразу кілька методів корекції даного стану. Команда фахівців стоматології «My Smile» в Ірпені допоможе вам впоратися з проявами пародонтозу максимально швидко, використовуючи сучасні методики, розроблені на підставі десятків клінічних досліджень світового рівня. Давайте розберемося, що таке пародонтоз, як його запідозрити на ранній стадії і які способи лікування найефективніші на сьогоднішній день?

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Пародонтоз

Пародонтоз

Пародонт – комплекс тканин, які оточують зуб, який включає ясна, зв’язковий апарат зуба (періодонт), цемент зуба, окістя і кісткову тканину альвеолярного відростка.

Пародонтоз – не запальна дистрофічна поразка пародонту зі зменшенням кількості здорових клітин, заміщенням їх сполучною тканиною, порушенням кровообігу, руйнуванням кісткової основи зуба.

Причини пародонтозу

Пародонтоз – захворювання зі складним патогенезом, яке майже завжди розвивається під впливом кількох чинників. Які основні причини виникнення пародонтозу?

 • Цукровий діабет і деякі інші ендокринні захворювання;
 • Вагітність;
 • Гіпертонічна хвороба;
 • Атеросклероз;
 • Остеопороз;
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • Порушення правил гігієни порожнини рота;
 • Нейрогенна дистрофія пародонта і інші.
Причини пародонтозу

Перші ознаки пародонтозу

Щоб попередити важкі форми пародонтозу і втрату зубних одиниць, важливо звернути увагу на перші симптоми, з якими пацієнти практично ніколи не звертаються до стоматолога, серед них:

 • Підвищена чутливість ясен;
 • Незначний свербіж або печіння ясен;
 • Зміна кольору ясен (зазвичай ясна стає блідою).

Симптоми пародонтозу

Симптоми пародонтозу

На ранніх стадіях симптоми зазвичай розвиваються не так стрімко, що дає можливість стоматологу виявити всі можливі причини виникнення захворювання і призначити необхідне лікування, яке в більшості випадків дає відмінний результат.

Пародонтоз 1 ступеня – проявляється блідістю ясни, її високою чутливістю до подразників, на дотик ясна щільна, безболісна, кровоточивість не спостерігається навіть при механічному чищенні. Шийка зуба може оголюватися на 1/3 (рецесія ясен).

Пародонтоз 2 ступеня – до всіх вищевказаних симптомів додається рухливість зубів за рахунок зниження рівня міжзубної перегородки, рецесія ясен до 1/2 шийки. Часто спостерігається віялувата розбіжність зубних одиниць.

Пародонтоз 3 ступеня – відбувається повне згладжування міжзубних сосочків, виражена рецесія ясен, наростає рухливість зубів, з’являється порушення прикусу. Процес може перейти на пульпу зуба, а також викликати гіперцементоз – надмірне накопичення цементу в області кореня зуба.

Симптоми при пародонтозі розвиваються індивідуально у кожної людини, в залежності від особливостей метаболічних процесів і причин його розвитку. Ціна лікування пародонтозу також залежить від його ступеня тяжкості.

Діагностика пародонтозу

Для діагностики пародонтозу стоматологу зазвичай досить стандартного огляду порожнини рота, а також проведення рентгенологічного дослідження. Лікар завжди бере до уваги факт наявності супутніх захворювань, які провокують пародонтоз, а також запитує про проведені методи гігієни ротової порожнини, харчування і спосіб життя.

На рентген-знімку пародонтоз проявляється при 2 і 3 ступені: висота кісткової міжзубної перегородки знижується, видно склеротичні зміни кісткової тканини щелепи, кортикальні пластини зазвичай збережені, можуть з’являтися вогнища остеопорозу, гіперцементоз, атрофічні зміни судинно-нервового пучка пульпи.

Діагностика пародонтозу

Лікування пародонтозу

Більшість клінічних досліджень, доступних на сьогоднішній день, говорять про те, що повне лікування пародонтозу можливо лише на самій початковій стадії. При подальшому розвитку захворювання всі методи лікування спрямовані на попередження прогресії пародонтозу, усунення больових відчуттів і інфекційних агентів, корекцію прикусу і рухливості зубів, збереження зубних одиниць.

Лікування раннього пародонтозу грунтується на нормалізації харчування, гігієни порожнини рота, стабілізації ендокринних і інших системних захворювань, вітамінотерапії, використанні методів професійного чищення зубів.

Лікування запущеного пародонтозу

Лікування запущеного пародонтозу (2-3 ступеня) проводиться за допомогою таких методів:

 1. Професійне чищення зубів;
 2. Фізіотерапія – електрофорез, УЗ-терапія, масаж ясен;
 3. Медикаментозне лікування – антибіотики, протизапальні препарати (в тому числі гормональні), вітаміни, імуномодулятори;
 4. Плазмоліфтінг – особливі ін’єкції в ясна для поліпшення кровообігу і регенерації тканин;
 5. Шинування зубів;
 6. Ортодонтичне лікування;
 7. Хірургічне лікування – гінгівопластика, синус-ліфтинг та інше.

При пародонтозі лікування обов’язково має супроводжуватися регулярними оглядами стоматолога, щоб вчасно коригувати терапію і переконатися у відсутності ускладнень. Ми гарантуємо швидку діагностику і ефективне лікування пародонтозу в Ірпені за доступною ціною. «My Smile» – одна з провідних стоматологічних установ Київської області, саме тому пацієнти з Києва, Гостомеля, Бучі та інших населених пунктів щодня приходять до нас за допомогою.

Профілактика пародонтозу

Профілактика пародонтозу полягає в декількох нескладних діях для пацієнта:

1. Регулярна гігієна ротової порожнини:

 • Використання спеціальних зубних паст від пародонтозу;
 • Видалення залишків їжі зубною ниткою;
 • Зміна зубної щітки кожні 2 місяці;
 • Періодичний масаж ясен пальцем або м’якою щіткою.

2. Відмова від шкідливих звичок: куріння, зловживання кавою та іншими пігментуючими напоями, дуже гарячою або холодною їжею;
3. Раціональне харчування: вживання достатньої кількості білка, вітамінів, заліза, міді та інших важливих елементів;
4. Лікування супутніх системних захворювань.

Пам’ятайте: профілактика пародонтозу – це найкраще лікування. При появі перших симптомів пародонтозу якомога швидше зверніться до стоматолога.

Лікування пародонтозу в Ірпені

Страждаєте від пародонтозу? Всі спроби позбутися від цієї недуги не дають результатів? Запишіться на консультацію до стоматолога «My Smile» і він допоможе ефективно боротися з цією проблемою. У Клініку «My Smile» регулярно звертаються пацієнти з Ірпеня, Києва, Бучі та інших міст Київської області. Ми настійно рекомендуємо всім відвідувати стоматолога при появі перших ознак пародонтозу, це дозволить нам успішно впоратися з даною патологією за короткий термін, а вам – уникнути небезпечних ускладнень. Ціна лікування пародонтозу в нашій клініці залежить від стадії захворювання, об’єму ураження і кількості застосовуваних методів терапії. Актуальну вартість лікування вам підкаже лікар під час первинної консультації.

Часто задавані питання

 • ➔ Чи можна вилікувати пародонтоз в домашніх умовах?

  У домашніх умовах пацієнт з пародонтозом може виконувати різні рекомендації стоматолога щодо гігієни порожнини рота, харчування, прийому лікарських препаратів, проте, без огляду спеціаліста самолікування навряд чи призведе до позитивного результату.

 • ➔ Чи можливе лікування запущеного пародонтозу без операції?

  Лікування запущеного пародонтозу завжди індивідуальне. Необхідна очна консультація стоматолога, який оцінить ситуацію і дасть рекомендації щодо подальшої тактики. Хірургічне лікування пародонтозу обов'язково при незворотніх змінах зуба або тканин пародонта.

 • ➔ Чи розвивається пародонтоз від куріння?

  Куріння дійсно є провокуючим фактором розвитку пародонтозу. Сигаретний дим містить десятки шкідливих речовин, які погіршують кровообіг в яснах, порушують безліч метаболічних процесів в клітинах, призводять до пігментації емалі і підвищеного утворення зубного нальоту.

 • ➔ Яка ціна лікування пародонтозу в «My Smile»?

  Вартість лікування пародонтозу залежить від обраного стоматологом методу. Медикаментозне лікування пародонтозу завжди дешевше, ніж хірургічне. Остаточну ціну лікування Ви можете уточнити у лікаря під час консультації.

 • ➔ Як проводити зміцнення ясен при пародонтозі?

  Для зміцнення ясен використовуються лікувальні зубні пасти і розчини, масаж ясен, різні аплікації. Також важливо нормалізувати раціон харчування і прийом рідини.