Пародонтоз відноситься до одного з найбільш поширених стоматологічних захворювань у всьому світі. Найбільш часто дана патологія зустрічається у людей старше 35 років, однак, бувають і винятки. На відміну від запальних захворювань порожнини рота, пародонтоз неможливо вилікувати всього за кілька днів. Захворювання може розвиватися довгі роки, тому підхід до лікування пародонтозу завжди комплексний і включає відразу кілька методів корекції даного стану. Команда фахівців стоматології «My Smile» в Ірпені допоможе вам впоратися з проявами пародонтозу максимально швидко, використовуючи сучасні методики, розроблені на підставі десятків клінічних досліджень світового рівня. Давайте розберемося, що таке пародонтоз, як його запідозрити на ранній стадії і які способи лікування найефективніші на сьогоднішній день?
Консультація всього від 200 грн.
ЗаписатисьПародонт – комплекс тканин, які оточують зуб, який включає ясна, зв’язковий апарат зуба (періодонт), цемент зуба, окістя і кісткову тканину альвеолярного відростка.
Пародонтоз – не запальна дистрофічна поразка пародонту зі зменшенням кількості здорових клітин, заміщенням їх сполучною тканиною, порушенням кровообігу, руйнуванням кісткової основи зуба.
Пародонтоз – захворювання зі складним патогенезом, яке майже завжди розвивається під впливом кількох чинників. Які основні причини виникнення пародонтозу?
Щоб попередити важкі форми пародонтозу і втрату зубних одиниць, важливо звернути увагу на перші симптоми, з якими пацієнти практично ніколи не звертаються до стоматолога, серед них:
На ранніх стадіях симптоми зазвичай розвиваються не так стрімко, що дає можливість стоматологу виявити всі можливі причини виникнення захворювання і призначити необхідне лікування, яке в більшості випадків дає відмінний результат.
Пародонтоз 1 ступеня – проявляється блідістю ясни, її високою чутливістю до подразників, на дотик ясна щільна, безболісна, кровоточивість не спостерігається навіть при механічному чищенні. Шийка зуба може оголюватися на 1/3 (рецесія ясен).
Пародонтоз 2 ступеня – до всіх вищевказаних симптомів додається рухливість зубів за рахунок зниження рівня міжзубної перегородки, рецесія ясен до 1/2 шийки. Часто спостерігається віялувата розбіжність зубних одиниць.
Пародонтоз 3 ступеня – відбувається повне згладжування міжзубних сосочків, виражена рецесія ясен, наростає рухливість зубів, з’являється порушення прикусу. Процес може перейти на пульпу зуба, а також викликати гіперцементоз – надмірне накопичення цементу в області кореня зуба.
Симптоми при пародонтозі розвиваються індивідуально у кожної людини, в залежності від особливостей метаболічних процесів і причин його розвитку. Ціна лікування пародонтозу також залежить від його ступеня тяжкості.
Для діагностики пародонтозу стоматологу зазвичай досить стандартного огляду порожнини рота, а також проведення рентгенологічного дослідження. Лікар завжди бере до уваги факт наявності супутніх захворювань, які провокують пародонтоз, а також запитує про проведені методи гігієни ротової порожнини, харчування і спосіб життя.
На рентген-знімку пародонтоз проявляється при 2 і 3 ступені: висота кісткової міжзубної перегородки знижується, видно склеротичні зміни кісткової тканини щелепи, кортикальні пластини зазвичай збережені, можуть з’являтися вогнища остеопорозу, гіперцементоз, атрофічні зміни судинно-нервового пучка пульпи.
Більшість клінічних досліджень, доступних на сьогоднішній день, говорять про те, що повне лікування пародонтозу можливо лише на самій початковій стадії. При подальшому розвитку захворювання всі методи лікування спрямовані на попередження прогресії пародонтозу, усунення больових відчуттів і інфекційних агентів, корекцію прикусу і рухливості зубів, збереження зубних одиниць.
Лікування раннього пародонтозу грунтується на нормалізації харчування, гігієни порожнини рота, стабілізації ендокринних і інших системних захворювань, вітамінотерапії, використанні методів професійного чищення зубів.
Лікування запущеного пародонтозу (2-3 ступеня) проводиться за допомогою таких методів:
При пародонтозі лікування обов’язково має супроводжуватися регулярними оглядами стоматолога, щоб вчасно коригувати терапію і переконатися у відсутності ускладнень. Ми гарантуємо швидку діагностику і ефективне лікування пародонтозу в Ірпені за доступною ціною. «My Smile» – одна з провідних стоматологічних установ Київської області, саме тому пацієнти з Києва, Гостомеля, Бучі та інших населених пунктів щодня приходять до нас за допомогою.
Профілактика пародонтозу полягає в декількох нескладних діях для пацієнта:
1. Регулярна гігієна ротової порожнини:
2. Відмова від шкідливих звичок: куріння, зловживання кавою та іншими пігментуючими напоями, дуже гарячою або холодною їжею;
3. Раціональне харчування: вживання достатньої кількості білка, вітамінів, заліза, міді та інших важливих елементів;
4. Лікування супутніх системних захворювань.
Пам’ятайте: профілактика пародонтозу – це найкраще лікування. При появі перших симптомів пародонтозу якомога швидше зверніться до стоматолога.
У домашніх умовах пацієнт з пародонтозом може виконувати різні рекомендації стоматолога щодо гігієни порожнини рота, харчування, прийому лікарських препаратів, проте, без огляду спеціаліста самолікування навряд чи призведе до позитивного результату.
Лікування запущеного пародонтозу завжди індивідуальне. Необхідна очна консультація стоматолога, який оцінить ситуацію і дасть рекомендації щодо подальшої тактики. Хірургічне лікування пародонтозу обов'язково при незворотніх змінах зуба або тканин пародонта.
Куріння дійсно є провокуючим фактором розвитку пародонтозу. Сигаретний дим містить десятки шкідливих речовин, які погіршують кровообіг в яснах, порушують безліч метаболічних процесів в клітинах, призводять до пігментації емалі і підвищеного утворення зубного нальоту.
Вартість лікування пародонтозу залежить від обраного стоматологом методу. Медикаментозне лікування пародонтозу завжди дешевше, ніж хірургічне. Остаточну ціну лікування Ви можете уточнити у лікаря під час консультації.
Для зміцнення ясен використовуються лікувальні зубні пасти і розчини, масаж ясен, різні аплікації. Також важливо нормалізувати раціон харчування і прийом рідини.