Пародонтит

Симптоми, види, лікування, профілактика

Важливо знати

Незважаючи на великий асортимент сучасних методів догляду за порожниною рота, актуальність проблеми пародонтиту у дорослих і дітей довгі роки залишається незмінною. В основному це пов'язано з порушеннями правил регулярної гігієни, прийомом агресивної їжі, індивідуальними особливостями будови зубів і іншими факторами. Сьогодні поговоримо про причини розвитку пародонтиту, його профілактиці та лікуванні на різних стадіях захворювання. Фахівці стоматології «My Smile» щодня проводять консультації пацієнтів з пародонтитом і іншими захворюваннями пародонту, застосовуючи сучасні консервативні та хірургічні методи лікування. Щоб отримати консультацію стоматолога в Ірпені, залиште замовлення на головній сторінці нашого сайту або зв'яжіться з фахівцем по телефону. Ми завжди готові надати екстрену допомогу пацієнтам з будь-якої точки Київської області.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Що таке пародонт і чому виникає пародонтит?

Що таке пародонт і чому виникає пародонтит?

Пародонт – це сукупність тканин, що включають зв’язковий апарат зуба, кісткову тканину альвеоли і ясен.

Пародонтит – це запальне захворювання інфекційної природи, яке вражає тканини пародонту в різній мірі. Пародонтит відноситься до небезпечних захворювань порожнини рота і може викликати серйозні ускладнення.

До етіологічних чинників розвитку пародонтиту відносяться:

 1. Різні зубощелепні аномалії – скупченість зубів, широкі міжзубні проміжки, порушення прикусу, часткова адентія і інші;
 2. Хронічні мікротравми ясен – внаслідок неправильного чищення зубів, прийому занадто твердої їжі;
 3. Гостра травма ясен – порізи ясен їжею, наслідки нещасних випадків;
 4. Протези і пломби – неправильно встановлені пломби і зубні протези, а також несвоєчасна їх заміна;
 5. Наявність патогенної флори в порожнині рота або носа – постійна присутність хвороботворних бактерій підвищує ризик розвитку запалення пародонту;
 6. Погана гігієна порожнини рота – зазвичай викликає генералізований пародонтит;
 7. Куріння і інші шкідливі звички;
 8. Супутні патології – цукровий діабет, системні захворювання сполучної тканини, атеросклероз та інші.

Симптоми пародонтиту

Симптоми запалення пародонту залежать від причини його розвитку, стадії захворювання, поширеності процесу, наявності інших захворювання.
Основні прояви пародонтиту:

 • Набряк і почервоніння ясен;
 • Хиткість зубів;
 • Неприємний запах з рота;
 • Потемніння зубної емалі;
 • Кровоточивість ясен під час чищення;
 • Больовий синдром;
 • Висока контактна чутливість зубів і ясен.

Пародонтит зазвичай розвивається поступово, і тяжкість симптомів наростає, тому рання діагностика є запорукою успішного лікування.

Симптоми пародонтиту

Види пародонтиту

Залежно від поширення запального процесу в пародонті і перебігу захворювання виділяють наступні види пародонтиту:

 • Гострий пародонтит;
 • Хронічний пародонтит;
 • Локалізований пародонтит;
 • Генералізований пародонтит.

Гострий пародонтит

Гострий пародонтит

Гострий пародонтит розвивається швидко. Виділяють 3 стадії захворювання:

 1. Первинно виникає гінгівіт – запалення ясен, що виявляється її почервонінням, набряком, локальною хворобливістю і кровотечею.
 2. Далі інфекція проникає вглиб ясен, вражаючи зв’язковий апарат зубів, що викликає їх хиткість, збільшуються ясенні кишені, з’являється неприємний запах з рота.
 3. В кінцевому підсумку оголюється шийка і навіть корінь зуба, рухливість досягає 3 і 4 ступеня, часто розвивається гнійний пародонтит. Все це загрожує мимовільним випаданням зуба. Виражене запалення може викликати загальні симптоми – лихоманку, слабкість, нудоту та інші.

Хронічний пародонтит

Характеризується більш м’яким перебігом з періодами загострення і ремісії. Як правило виникає у людей з порушенням прикусу, зубними протезами, цукровим діабетом та іншими захворюваннями. Симптоми менш виражені, однак також вимагають спеціального лікування.
Хронічний пародонтит

Локалізований пародонтит

Локальний пародонтит, як правило, пов’язаний з одиничним пошкодженням ясен або недостатньою гігієнічною обробкою незнімного протеза. Також вогнищевий пародонтит може бути викликаний наявністю великого каменя в пришийковій області.

Генералізований пародонтит

Важке захворювання, яке вимагає термінового лікування. Пародонтит генералізований розвивається через постійне порушення правил гігієни порожнини рота або поширеного ураження зубів камінням.

Пародонтит у дітей

Дитячий пародонтит – нерідке явище, яке найчастіше пов’язане з поганим гігієнічним доглядом за порожниною рота, алергічними реакціями на окремі харчові продукти, мікротравмами ясен.

Симптоми пародонтиту у дітей:

 • Кровоточивість ясен під час чищення зубів або прийомі їжі;
 • Поява рухливості зубів;
 • Почервоніння і набряк ясен;
 • Біль в області ясен або зуба;
 • Поява нальоту на зубах (не завжди);
 • Слабкість, підвищення температури тіла, озноб (з’являються при запущеному пародонтиті).

Методи лікування пародонтиту у дитини залежать від наступних факторів:

 • Ступеня рухливості зуба;
 • Вираженості запального процесу;
 • Наявності або відсутності зубощелепних аномалій та інших соматичних захворювань.

У дитячому віці також застосовується консервативне і хірургічне лікування пародонтиту, яке, як правило, дає хороший ефект, якщо звернутися за допомогою до стоматолога вчасно. Дитячий стоматолог в «My Smile» допоможе Вашій дитині впоратися з пародонтитом швидко і безболісно. Записати дитину на прийом до стоматолога в Ірпені можна на нашому сайті або по телефону.

Лікування пародонтиту

На різних стадіях захворювання застосовуються різні методи лікування:

 • Лікування легкого ступеня засновано на медикаментозному купіруванні запального процесу, нормалізації гігієни порожнини рота і харчування.
 • При пародонтиті середньої тяжкості до консервативного лікування приєднують різні процедури і хірургічні маніпуляції: аплікації на ясна, розтин гнійних порожнин, іммобілізацію зубів і інші.
 • Лікування запущеного пародонтиту майже завжди закінчується видаленням зуба, так як спроби його зберегти можуть привести до ще більш тяжких наслідків. Хірургічне лікування пародонтиту в даному випадку стоїть на першому місці.

У клініці «My Smile» застосовуються всі сучасні методи лікування пародонтиту. Ціна лікування буде залежати від ступеня тяжкості процесу і його поширеності.

Профілактика пародонтиту у дорослих і дітей

Дотримуючись рекомендації щодо профілактики пародонтиту можна знизити ризик його розвитку до мінімуму навіть при наявності схильності до запальних захворювань порожнини рота і інших соматичних патологій.

Як уникнути пародонтиту?

 • Відвідуйте стоматолога 2 рази на рік для перевірки стану зубів і ясен, і раннього виявлення проблем;
 • Дотримуйтесь регулярної гігієни порожнини рота – чистите зуби щіткою середньої жорсткості, використовуйте хорошу зубну пасту, зубну нитку, а також антибактеріальний ополіскувач для порожнини рота. При наявності схильності до утворення нальоту і твердих каменів проведіть професійну чистку зубів у фахівця;
 • Не зловживайте агресивної їжею і напоями, які викликають травми емалі і ясен;
 • Киньте палити;
 • Оптимізуйте свій раціон харчування – він повинен включати як м’яку, так і тверду їжу, а також бути збалансований за обсягом білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин і вітамінів.

Лікування пародонтиту в Ірпені

Наші фахівці використовують тільки перевірені методи лікування пародонтиту та інших захворювань порожнини рота. Ми завжди готові знайти індивідуальний підхід до проблеми кожного пацієнта. Звертаючись в «My Smile», Ви отримуєте сервіс європейського рівня, швидку і якісну діагностику і висококваліфіковану стоматологічну допомогу від провідних фахівців в Київській області. Щоб записатися на консультацію до стоматолога «My Smile» в Ірпені, залиште заявку на головній сторінці сайту або зв’яжіться з нами по телефону.

Часто задавані питання

 • ➔ Чи можна вилікувати пародонтит, якщо сильно хитається зуб?

  Якщо пародонтит викликав незворотні зміни тканин і рухливість зуба 4 ступеня, необхідно провести видалення зуба з наступним протезуванням. Оцінити життєздатність пародонта і можливість консервативного лікування може тільки професійний стоматолог під час огляду порожнини рота.

 • ➔ Яка вартість лікування пародонтиту в «My Smile»?

  Ціна лікування пародонтиту буде залежати від кількості уражених зубів, стадії захворювання, виду проведених стоматологом процедур для його купірування. Реальну вартість лікування Ви можете дізнатися під час консультації.

 • ➔ Чи можна провести протезування при пародонтиті?

  Протезувати зуб при гострому пародонтиті можна, необхідно спочатку провести попереднє лікування, інакше результат буде негативним. Після ослаблення запального процесу, а також відсутності рухливості зуба, можна встановити протез.

 • ➔ Чи можна провести лікування пародонтиту самостійно в домашніх умовах?

  Самолікування пародонтиту та інших запальних захворювань порожнини рота може привести до серйозних ускладнень, таких як: нагноєння, втрата зуба / зубів і навіть генералізація інфекції. Якщо у Вас виникли ознаки пародонтиту, як можна швидше зверніться за допомогою до стоматолога.

 • ➔ Як потрапити на консультацію до стоматолога «My Smile» з Києва?

  Щоб записатися на прийом до стоматолога «My Smile», залиште свої контактні дані в спеціальній формі на головній сторінці сайті або зателефонуйте консультанту клініки по телефону. Ми з радістю приймаємо пацієнтів з Ірпеня, Бучі, Києва та інших міст Київської області.