Відкритий прикус

Види та причини відкритого прикусу. Чому не можна відкладати лікування відкритого прикусу? Виправлення відкритого прикусу брекетами та іншими методами. Лікування відкритого прикусу у дорослих та дітей в Ірпені

Важливо знати

Відкритий прикус – це один із видів неправильного зіставлення зубів верхньої та нижньої щелепи, при якому передні чи бічні зуби не контактують, утворюючи щілину. Прикус відкритий формується у дитячому та підлітковому віці і виявити патологію під силу навіть батькам. Відкритий прикус у дитини викликає проблеми з дикцією, пережовуванням їжі, змінює риси обличчя та порушує естетику посмішки. Виправити проблему можна за допомогою різних ортодонтичних конструкцій, а в найскладніших випадках застосовується хірургічне лікування. У клініці «My Smile» у Києві (Ірпені) застосовуються сучасні та ефективні методи корекції відкритого прикусу у дорослих та дітей. Щоб дізнатися вартість лікування або поставити питання фахівцеві, залиште заявку на нашому сайті, і ми передзвонимо найближчим часом.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Різновиди та причини відкритого прикусу

Різновиди та причини відкритого прикусу

При правильному прикусі зуби симетрично стуляються: верхні частково покривають нижні. Процеси дихання та їди відбуваються без утруднень: усе функціонально. Неправильний прикус — патологія, яку дуже важливо не пропустити та вчасно розпочати лікування.

Різновиди неправильного прикусу

Розрізняють такі різновиди неправильного прикусу:

 • відкритий прикус — при такому стані щелепи не стуляються, немає контакту між фронтальними та бічними зубами;
 • мезіальний — нижня щелепа випирає вперед, через що підборіддя здається масивним, може порушуватися симетрія обличчя;
 • перехресний — спостерігається виражена асиметрія обличчя, оскільки йде зміщення в один бік нижньої щелепи;
 • глибокий верхній ряд зубів сильно перекриває нижній (більше, ніж на третину). Таким чином, верхні зуби можуть травмувати ясна нижньої щелепи, викликаючи запалення.

дистальний — патологія, при якій верхня щелепа сильно розвинена і випирає вперед, а нижня навпаки — недорозвинена, через що підборіддя здається впалим.

Відкритий прикус: причини та різновиди

Відкритий прикус у дітей розвивається з кількох причин:

 • неправильне формування щелеп у внутрішньоутробному періоді;
 • генетичні дефекти;
 • порушення мінерального обміну (наприклад, рахіт);
 • постійне ротове дихання;
 • укорочена вуздечка мови;
 • порушення ковтання в ранньому дитинстві та інше.

Відкритий прикус поділяється на:

 • передній відкритий прикус — не стуляються передні зуби;
 • відкритий бічний прикус — не стуляються бічні зуби, може бути одностороннім та двостороннім.
Різновиди неправильного прикусу

Відкритий прикус: симптоми

Як запідозрити відкритий прикус у дітей? Виявити симптоми відкритого прикусу дуже просто:

 • Рот завжди відкритий (нижня або верхня щелепа занадто висунута вперед);
 • При змиканні зубів видно щілину (зуби повністю не стуляються);
 • Скошене підборіддя;
 • Подовжена нижня частина особи;
 • Складка на підборідді згладжена.

Якщо дитина неправильно вимовляє окремі літери, звуки, постійно дихає через рот, різко змінюються її риси обличчя — це привід звернутися до ортодонту!

Наслідки неправильного прикусу

Наслідки неправильного прикусу

Чому не можна відкладати лікування відкритого прикусу?

Своєчасне виправлення відкритого прикусу в дітей — це запорука гарної посмішки та можливість запобігти ускладненням. Наслідками не лікованого відкритого прикусу можуть стати стійкі зміни рис обличчя, а також функціональні порушення зубощелепної системи. Якщо ігнорувати лікування відкритого прикусу, то згодом можуть виникнути такі проблеми:

 • дефекти мови;
 • підвищене навантаження на окремі зуби; суглоби нижньої щелепи;
 • неправильне пережовування їжі. Через недостатнє формування харчової грудки можуть постраждати інші органи ШКТ. Зайве механічне навантаження на контактні зуби призводить до швидкого стирання емалі;
 • при скупченому розміщенні зубів неможливо адекватно провести гігієну ротової порожнини: швидко розвиваються карієс та запальні процеси в ротовій порожнині. Лікування таких зубів викликає складності, також проблематично за необхідності ставити коронки чи імпланти.

Лікування відкритого прикусу в дітей

Відкритий прикус: як виправити?

На сьогодні є вирішення цієї проблеми: виправлення відкритого прикусу можливе за допомогою брекетів. Це незнімна система, яка кріпиться до зубів спеціальним клеєм і дозволяє зміщувати їх, розташовуючи в анатомічно правильному положенні. Таким чином, після лікування відкритого прикусу в дітей відновлюються всі фізіологічні процеси, пов’язані з дихальною та травною системами.

Діти, як і дорослі, мусять раз на 6–12 місяців відвідувати стоматолога для проведення огляду, а також для лікування карієсу, неправильного прикусу та інших патологій. Клініка My Smile в Ірпені приймає дорослих і дітей, тому ви можете записатися на прийом до лікаря-ортодонта, який проведе огляд і за наявності відхилень від норми підбере адекватне лікування вашій дитині.

Виправлення відкритого прикусу брекетами

Починати лікування відкритого прикусу краще відразу, як було встановлено діагноз. Поки кістки дитини ще до кінця сформувалися, деформацію щелепи можна успішно усунути з допомогою ортодонтичних конструкцій. Якщо ви виявили відкритий прикус у дитини 3 роки або в більш ранньому віці, не ігноруйте патологію, адже вона може перерости в більш серйозну проблему протягом кількох років.

Апарати на лікування відкритого прикусу підбираються індивідуально. Найчастіше ми використовуємо металеві брекет-системи. Виправлення відкритого прикусу брекетами в дітей можливе в більш ніж 90 % випадків. Термін носіння брекетів залежить від ступеня деформації верхньої щелепи та відстані між зубами-антагоністами.

Ортодонт My Smile у Києві (Ірпені) використовує перевірені методи корекції прикусу, використовуючи багаторічний особистий досвід, а також міжнародні рекомендації.

У My Smile ви можете:

 • Отримати першу консультацію ортодонту;
 • Пройти повноцінне обстеження;
 • Замовити брекети з індивідуальним виготовленням;
 • Про ходити регулярні профілактичні огляди в ортодонту;
 • Отримати консультацію стоматолога-хірурга за потреби.
Лікування відкритого прикусу в дітей

Виправлення відкритого прикусу іншими методами

Для лікування відкритого прикусу ми також використовуємо інші конструкції, якщо це потреба.

 • Апарат Гербста;
 • Апарат Френкеля;
 • Активатор Кламта;
 • Ортодонтичні пластини;
 • Силіконові трейнери.

У пацієнтів старше 16–18 років у низці випадків виправити відкритий прикус за допомогою ортодонтичних методів неможливо. У цій ситуації ми пропонуємо пацієнтові оперативне лікування, обсяг якого підбирає ортодонт після консультації та обстеження.

Як виправити відкритий прикус у дорослого

Чи можна виправити відкритий прикус? Так, це триваліший процес, ніж у дитячому віці, але можливий. Необхідно звернутися до ортодонту на консультацію. На прийомі лікар проведе огляд, виявить наявні проблеми та запропонує оптимальні шляхи їх вирішення. Якщо ви не знаєте, де знайти професіонала своєї справи, звертайтеся до клініки «My Smile». Зручне розташування та досвідчені фахівці — це наші головні переваги. Територіально «My Smile» перебуватиме в Ірпені — комфортно добиратися з Києва, Бучі, Ворзеля та інших міст Київської області.

Лікування відкритого прикусу в дорослих та дітей в Ірпені

Команда фахівців My Smile пропонує лікування відкритого прикусу в дорослих і дітей будь-якої етіології та ступеня деформації. Записатися на консультацію можна лише за 1 хвилину прямо в нас на сайті. Приймаємо пацієнтів з усієї Київської області (Київ, Буча, Ірпінь, Ворзель та інші міста).

Щоб уточнити ціни на послуги чи будь-які інші деталі, зв’яжіться з реєстратором My Smile за телефоном.

Поширені запитання про відкритий прикус

 • ➔ Чому формується відкритий неправильний прикус?

  Основні причини відкритого прикусу – це: генетичні аномалії, порушення внутрішньоутробного розвитку щелеп та зубів, гіповітаміноз, порушення обміну мінералів, захворювання дихальної системи.

 • ➔ Відкритий прикус у дитини 2 роки, що робити?

  Лікування відкритого прикусу у дітей віком 2-5 років найчастіше консервативне – гімнастика, позбавлення від шкідливих звичок, лікування захворювань дихальної системи.

 • ➔ Як довго носити брекети, щоб виправити відкритий прикус?

  Лікування відкритого прикусу за допомогою брекетів займає від кількох місяців до кількох років. Термін залежить від ступеня деформації та віку пацієнта.

 • ➔ Яка ціна виправлення відкритого прикусу брекет-системою?

  Брекет-системи виготовляються індивідуально під кожного пацієнта, тому остаточна ціна лікування визначається після огляду та консультації стоматолога. Попередню вартість можна дізнатися телефоном у реєстратора.

 • ➔ Чи можна виправити відкритий прикус у дорослої людини?

  Виправлення відкритого прикусу у дорослих можливе, але займає більше часу, оскільки кісткова тканина вже малорухлива. У деяких випадках відкритий прикус у дорослих може потребувати хірургічного лікування.