Лікування зубів при вагітності

Проблеми та шляхи їх вирішення

Важливо знати

Стан зубів під час вагітності - це своєрідний лотерейний квиток, який набуває майбутня мама під час зачаття. Деякі жінки легко переносять вагітність, і не мають жодних проблем зі здоров'ям зубів, інші стикаються з серйозними труднощами, які часом вимагають невідкладних втручань з боку стоматолога. Нам часто задають питання щодо профілактики та лікування захворювань порожнини рота під час вагітності. Сьогодні ми постараємося розвіяти всі псевдомедичні міфи і відповісти на кілька головних питань, таких як: чи можна лікувати зуби вагітним, як правильно доглядати за порожниною рота вагітній жінці, які методи лікування можуть бути небезпечні для здоров'я дитини та інші. Стоматологія «My Smile» в Ірпені запрошує вагітних жінок, які зіткнулися з різними патологіями зубів і ясен, на консультацію від найкращих фахівців Київської області.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Причини розвитку захворювань зубів при вагітності

Причини розвитку захворювань зубів при вагітності

Хоч більшість чинників, які викликають проблеми з зубами під час вагітності не піддаються впливу мами, ми рекомендуємо завчасно пройти обстеження у стоматолога, щоб зміцнити здоров’я зубів до зачаття дитини (за умови, що вагітність планована).

Отже, чому у вагітних виникають проблеми з зубами?

 • Різка зміна гормонального статусу – під час вагітності гормон прогестерон підвищується в сотні разів, що викликає різні метаболічні порушення в організмі жінки, в тому числі зниження імунної активності слини, як наслідок, посилення таких захворювань як карієс, гінгівіт та інші;
 • Набряки ясен – викликаються підвищеним кровопостачанням ясен в період вагітності. Розширення судин в яснах збільшує шанс проникнення патогенної флори і розвитку запального процесу;
 • Блювота в I триместрі – нудота і блювота на початку вагітності – звичайна справа. На жаль, соляна кислота, яка міститься в блювотних масах, вкрай агресивна і руйнівно діє на емаль зубів і слизову порожнини рота;
 • Перерозподіл кальцію – для формування скелета плоду необхідна велика кількість неорганічних елементів. Найсильніше майбутня мати страждає від нестачі кальцію, який перерозподіляється в організм дитини.

Чи можна вагітним лікувати зуби?

Варто розуміти, що багато медичних маніпуляцій мають певний вплив на дитину в утробі. Більшою мірою малюк страждає від прийому сильнодіючих лікарських засобів (антибіотиків, знеболювальних, транквілізаторів та інших) і рентгенівського випромінювання.
Чи можна вагітним лікувати зуби?

Чи можна вагітним лікувати зуби на ранніх термінах (в I триместрі)

Перші 12 тижнів вагітності – це найбільш відповідальний період для мами. У цей проміжок часу відбувається формування всіх органів і систем немовляти, а значить, він дуже вразливий до різних екзогенних факторів. У першому триместрі не рекомендується проводити планове лікування зубів або професійні гігієнічні процедури. Винятком є невідкладні стани, такі як:

 • Виражений зубний біль при вагітності;
 • Загроза гнійного запалення або системної запальної реакції;
 • Травматичні пошкодження зубів.

Всі лікувальні заходи повинні бути максимально щадними, а лікарські препарати впливати виключно локально.

Чи можна лікувати зуби при вагітності в II триместрі

Чи можна лікувати зуби при вагітності в II триместрі

На даному етапі токсичний ефект від лікування сильно знижується. У другому триместрі можна проводити гігієнічну чистку зубів ультразвуком, лікувати неускладнений карієс, застосовувати деякі місцеві анестетики.

Використання антибактеріальних препаратів рекомендується тільки в разі, якщо є загроза посилення інфекційного процесу. Видалення зубів під час вагітності краще виконувати в цьому періоді. Також слід проводити профілактичні заходи для запобігання проблем з зубами в III триместрі.

Лікування зубів під час вагітності в III триместрі

Третій триместр вагітності характеризується підвищеною стомлюваністю матері, виснаженням енергетичних запасів, підвищенням чутливості матки до зовнішніх впливів. І хоч застосування ліків уже не так сильно впливає на дитину, лікування зубів з використанням медикаментів може спровокувати передчасні пологи. У той же час, бездіяльність при зубному болю у матері також негативно впливає на дитину і може викликати маткові сутички. Тому рішення про тактику лікування повинен приймати досвідчений стоматолог при вагітності.

Лікування зубів під час вагітності в III триместрі

Зубний біль при вагітності

Виражений зубний біль виникає при поширенні запального процесу на судинно-нервовий пучок в порожнині зуба або при травмах. Вагітні вимагають абсолютно такого ж лікування зубного болю, як і всі інші.

Залежно від терміну вагітності стоматолог клініки «My Smile» підбере оптимальну тактику лікування, яка буде наносити мінімальний вплив на дитину. Лікування зубів у вагітних направлено на швидке купірування больового синдрому і, по можливості, відкладання серйозних процедур на післяпологовий період.

Анестезія зубів при вагітності проводиться спеціальними препаратами, які надають тільки місцеву дію і не всмоктуються в системний кровотік. Лікування зубів під час вагітності при сильному болі може зажадати радикальних маніпуляцій, таких як екстракція зуба. Ціна лікування кореневих каналів під час вагітності не відрізняється від стандартної вартості цієї маніпуляції.

Видалення зуба при вагітності

Видалення зуба – це стрес для вагітної жінки, а значить, і для дитини. Видалення зуба під час вагітності – це крайній захід. Стоматолог повинен виставити строгі показання до видалення, коли інші методи лікування неефективні.

Показання до видалення:

 • Гострий зубний біль, який не можна купірувати іншими способами;
 • Перелом зуба;
 • Глибокий карієс, який вражає корінь зуба;
 • Гнійне запалення глибоких структур зуба або щелепи.

Після екстракції зуба лікар може призначити знеболюючі або антибактеріальну терапію. Знеболюючі для зубів при вагітності застосовуються найбільш щадні, які практично не проникають через плаценту. Вартість видалення зуба в клініці «My Smile» можна дізнатися у адміністратора.

Рентген зуба при вагітності

Досить часте питання від пацієнтів – чи можна робити рентген зуба при вагітності? Так, якщо дотримуватися всіх необхідних заходів безпеки. Найбільш небезпечно проводити рентгенологічне дослідження зубного ряду в першому триместрі, проте сучасні методи індивідуального захисту дозволяють повністю обмежити плід від впливу рентгенівських хвиль. Рентген зубів при вагітності проводиться у виняткових випадках, коли без його допомоги ніяк не обійтися.

Чистка зубів при вагітності

У клініці «My Smile» проводиться професійна ультразвукова чистка зубів, а також «Air Flow» чистка. Слід відкласти дані процедури під час першого триместру вагітності через слабо вивчений вплив цих маніпуляцій на плід.

Ультразвукова чистка зубів при вагітності проводиться, як правило, в II триместрі і не робить ніяких негативних ефектів на здоров’я дитини. Вартість ультразвукового чищення зубів в клініці «My Smile» в Ірпені можна дізнатися на відповідній сторінці сайту або у адміністратора.

Анестезія в стоматології при вагітності

Чи можна лікувати зуби під час вагітності з уколом місцевого анестетика? Так, можна, сучасні препарати для місцевої анестезії на основі антикаїну практично не всмоктуються в кров і не впливають на розвиток плода.

Більш того, анестезія для вагітних при видаленні зуба обов’язкове, так як сильний біль у матері може викликати серйозний стрес, гемодинамічні порушення, втрату свідомості і інші негативні наслідки.

Пломбування зубів під час вагітності також часто вимагає застосування анестезії. Сучасні анестетики при вагітності:

 • убістезін;
 • ультракаїн;
 • альфакаїн;
 • альтріфрін і інші.

Знеболюючі при вагітності

Лікування зубів при вагітності супроводжується застосуванням різних знеболюючих препаратів. Найбільш часті з них – НПЗЗ. Абсолютно всі знеболюючі медикаменти потрапляють в системний кровотік, а велика частина проникає через плаценту.

Чи можна лікувати зуби вагітним із застосуванням знеболюючих? На жаль, часто буває, що застосування даних лікарських засобів неминуче, так як відмова від них викличе ще більш серйозні наслідки.

Стоматолог клініки «My Smile» підбере оптимальну знеболюючу терапію, щоб не нашкодити здоров’ю матері і дитини. Найбезпечнішими НПЗЗ при вагітності є:

 • парацетамол;
 • ібупрофен;
 • мефенамінова кислота.

Ціна лікування зубів в клініці «My Smile» залежить від причини звернення пацієнта. Уточнити ціну тієї чи іншої процедури можна в спеціальному розділі на сайті або у консультанта по телефону.

Стоматологія для вагітних в Ірпені

«My Smile» – це найкраща стоматологія під час вагітності. Команда наших досвідчених стоматологів допомагає жителям Ірпеня, Бучі, Києва та інших міст зберігати міцне здоров’я зубів і ясен цілий рік.

Сьогодні ми відповіли на основне питання – чи можна лікувати зуби під час вагітності. Правильний підхід до кожного пацієнта – це запорука успішного лікування навіть найскладніших захворювань зубів, що особливо актуально для вагітної жінки.

Лікування зубів під час вагітності включає командну роботу кількох фахівців, оцінку всіх «за» і «проти» і застосування найбільш безпечних лікарських препаратів. Щоб записатися на консультацію до стоматолога «My Smile», заповніть заявку на сайті або зв’яжіться з лікарями клініки по телефону.

Часті питання про лікування зубів при вагітності

 • ➔ Чи можна видаляти зуб під час вагітності під наркозом?

  Застосування загального знеболювання (відключення свідомості і больових реакцій) не рекомендоване під час вагітності і застосовується тільки у виняткових випадках, коли загроза для здоров'я і життя матері перевищує ризик токсичного впливу медикаментів на плід.

 • ➔ Чи впливає карієс у мами на здоров'я дитини в утробі?

  Наявність вогнищ бактеріальної флори в організмі матері несе потенційну загрозу розвитку системних інфекційних ускладнень, що може викликати наслідки для здоров'я дитини (особливо в I триместрі). Під час планування вагітності необхідно проконсультуватися зі стоматологом і вирішити всі проблеми з зубами.

 • ➔ Як безпечно зробити рентген зубів при вагітності?

  Досвідчений фахівець клініки "My Smile" убезпечить вашу дитину під час рентгенологічного дослідження на 100% за допомогою методів індивідуального захисту.

 • ➔ Чи можна проводити відбілювання зубів під час вагітності?

  Дану процедуру не заборонено проводити при вагітності, однак існують деякі винятки. Остаточне рішення приймає стоматолог "My Smile" під час консультації.

 • ➔ Які знеболюючі необхідно приймати після видалення зуба під час вагітності?

  Призначення всіх медикаментів відбувається виключно в індивідуальному порядку. Просимо вас не застосовувати лікарські засоби під час вагітності без рецепта лікаря.