Лікування молочних зубів

Чи потрібно лікувати молочні зуби? Часті проблеми з зубами у дітей

Важливо знати

Молочні зуби більш уразливі до дії агресивних чинників. До них відноситься гаряча і холодна їжа, газовані напої, барвники, бактерії та інші. Вони можуть викликати гострі та хронічні захворювання у дітей з моменту прорізування перших зубів. Сучасні методи лікування, які ми використовуємо в «My Smile», дозволяють нам добитись відмінних результатів в лікуванні найрізноманітніших патологій молочних зубів - від вроджених аномалій розвитку, до запущеного карієсу. Дитячий стоматолог в «My Smile» щодня веде прийом маленьких пацієнтів з усіх куточків Київської області: Ірпеня, Києва, Бучі, Гостомеля та інших міст. Записати дитину на прийом або дізнатися про ціни на послуги можна прямо на нашому сайті або за телефоном у реєстратора.

Чи потрібно лікувати молочні зуби?

Чи потрібно лікувати молочні зуби?
Багато мам і батьків під час консультації задають питання: «Чи треба лікувати молочні зуби, вони ж все одно випадуть?». Відповідаємо: «Так, обов’язково потрібно». Зуби дуже важливі для дитини, з їх допомогою вона пережовує їжу, формує мову, і нарешті, зуби виконують естетичну функцію, погодьтеся, в школі дитину без зубів не надто «оцінять» однокласники. Варіанти лікування молочних зубів можуть бути самими різними, все залежить від виду хвороби і ступеня її вираженості.

Часті проблеми з зубами у дітей

Дитячий організм по-іншому реагує на хвороби, в тому числі патології зубів і ясен. Висока реактивність іноді грає не найкращу роль в цих процесах, тому діяти завжди треба якомога швидше. Дитина далеко не завжди здатна помітити проблему з зубами, тому вся відповідальність лягає на Вас, батьків. Ми розповімо про найбільш часті хвороби зубів і ясен у дітей. Це допоможе виявити хворобу на ранній стадії, і своєчасно звернутися за допомогою до фахівця.
Часті проблеми з зубами у дітей

Дитячий карієс

Карієс у маленьких дітей може з’явитися відразу після прорізування перших зубів. Хвороба являє собою руйнування твердих тканин зуба – емалі та дентину. Карієс молочних зубів дуже поширений, а його симптоми залежать від стадії захворювання:

 1. Поверхневий карієс – проявляється локальною зміною кольору емалі і неглибокою порожниною. Дитину на цій стадії може нічого не турбувати, але поступово з’явиться чутливість зубів до солодкого і кислого. Для лікування ми застосовуємо фторвмісні гелі та чистку порожнини;
 2. Середній карієс – процес зруйнував емаль на всю товщину і дійшов до дентину. Діти скаржаться на біль в зубах при вживанні холодної та гарячої їжі. Такий карієс лікується пломбуванням, якщо звичайно зуб хитається, його краще видалити;
 3. Глибокий карієс – остання стадія руйнування дентину. Карієс викликає запалення навколишньої ясни і зв’язкового апарату, може розвинутися пульпіт, утворитися кіста, гнійник і інші ускладнення.

Звідки беруться каріозні зуби у дітей?

Звідки беруться каріозні зуби у дітей?

«Звідки дитячий карієс в 4 роки?», «Чому розвивається карієс у дітей до 2 років?» – схвильовані батьки часто задають ці питання дитячому стоматологу. Дійсно, чому карієс вражає молочні зубки в такому ранньому віці?

Ось основні причини карієсу у дітей:

 • Нерегулярна або недостатня гігієна порожнини рота;
 • Часте годування дитини з пляшечки з пустушкою;
 • Зловживання вуглеводами;
 • Хронічна інфекція порожнини рота;
 • Недолік фтору, кальцію, вітамінів;
 • Вроджені зубощелепні аномалії.

Карієс у дітей до 3 років

До 2,5-3 років формується молочний прикус. В цей час батькам необхідно дбати про стан зубів малюка, регулярно проводячи гігієнічні процедури. Якщо Ви помітили перші ознаки карієсу – плями жовтого, коричневого, сірого кольору, які неможливо видалити щіткою, зверніться за допомогою до стоматолога «My Smile» в Ірпені. Лікування карієсу у дітей до 3 років зазвичай полягає в нанесенні спеціальних паст і гігієнічному чищенні, в запущених випадках зуб доводиться видаляти.
Карієс у дітей до 3 років

Карієс у дітей до 1 року

Дитячий карієс у віці до 12 місяців розвивається по 3 основним причинам:

 1. Відсутність гігієнічних процедур;
 2. Вроджені проблеми з прорізуванням зубів, їх становищем або дефіцит мікроелементів;
 3. Передача інфекції від хворих карієсом людей.

Лікування молочних зубів в даному випадку строго індивідуально, і підбирається стоматологом після огляду малюка.

Пульпіт у дитини

Дитячий пульпіт – основне ускладнення глибокого карієсу. Коли зуб сильно зруйнований, інфекція з рота потрапляє в порожнину зуба, де знаходяться важливі нерви і судини, їх запалення дуже болісне і вимагає екстреної допомоги. Пульпіт у дитини лікується видаленням уражених тканин і пломбуванням. Радикальне лікування пульпіту молочних зубів – це видалення зуба і обробка порожнини рота антисептиками.

Інші хвороби порожнини рота у дітей

Захворювання ясен і м’яких тканин в роті також можуть з’явитися і у дитини. Велика частина з них запального характеру, наприклад:

 • Стоматит;
 • Гінгівіт;
 • Пародонтит;
 • Періодонтит;
 • Пародонтоз;
 • Кіста.

При своєчасній діагностиці всі вони добре піддаються лікуванню. Не ігноруйте здоров’я молочних зубів Ваших дітей. Звертайтеся по допомогу до дитячого стоматолога при появі перших ознак хвороби. Записатися на консультацію в «My Smile» можна з будь-якого регіону Київської області (Київ, Ірпінь, Буча, Ворзель або інші міста). Вартість лікування обговорюється з батьками після первинного огляду порожнини рота дитини.

Гігієнічна чистка зубів дітям

Молочний карієс у дітей і його ускладнення в більшості випадків розвивається через недостатню гігієну. Щоб попередити карієс і не витратитися на дороге лікування молочних зубів у майбутньому, краще регулярно приводити дитину на гігієнічну чистку.

У дітей професійна чистка проводиться щадними методами. Для цієї процедури дитячий стоматолог «My Smile» застосовує спеціальну м’яку щітку, ретельно видаляючи зубний наліт у важкодоступних місцях. Для зміцнення і захисту зубів ефект закріплюється за допомогою фторування емалі.

Дітям після 14 років можна проводити чистку зубів ультразвуком або Air Flow. Дізнатися актуальну ціну гігієнічної чистки зубів дітям Ви можете у нашого адміністратора в телефонному режимі.

Стоматолог для дітей в Ірпені

Ви помітили проблему з молочними зубами у дитини? Запишіться на консультацію в «My Smile», і наш фахівець безболісно і швидко впорається з будь-якою з них. За останні 10 років в дитячій стоматології винайдено безліч методів лікування, але жоден з них не може конкурувати зі своєчасною профілактикою. Дитячий стоматолог «My Smile» розповість Вам і Вашій дитині про важливість регулярних оглядів у стоматолога для збереження міцного здоров’я зубів і ясен. Вартість послуг і будь-які інші додаткові питання уточнюйте по телефону.

Часті питання про лікування молочних зубів

 • ➔ Чи треба лікувати молочні зуби?

  Так, молочні зуби вимагають такого ж догляду, як і постійні. Без своєчасного лікування карієсу та інших захворювань дитина може швидко втратити зубні одиниці, що згодом призведе до порушення прикусу і іншим проблемам.

 • ➔ Чи пломбують молочні зуби дітям?

  Так, найчастіше пломбування каналів молочних зубів проводиться при глибокому карієсі. Якщо цього не зробити, виникне ускладнення - пульпіт, біль і набряк, в результаті висока ймовірність втратити зуб.

 • ➔ Чи потрібна професійна чистка зубів дітям?

  Однією з причин дитячого карієсу є недостатня гігієна порожнини рота, тому, гігієнічна чистка молочних зубів у стоматолога рекомендована після 2,5-3 років, коли вже сформований молочний прикус.

 • ➔ Чи лікують передні молочні зуби?

  Так, передні зуби відіграють важливу роль в естетичному плані, в формуванні прикусу, дикції та інших важливих аспектах. Метод і обсяг лікування залежить від ступеня ураження передніх зубів.

 • ➔ Чи буває карієс у дітей до року?

  Так, такі випадки зустрічаються. Ранній карієс може бути пов'язаний з порушенням режиму харчування і дієти дитини, а також з деякими іншими факторами. Дитячий стоматолог «My Smile» проконсультує Вас з приводу профілактики карієсу у малюка під час огляду.