Чому кровоточать ясна і як лікувати?

Що робити, якщо ясна кровоточать при чищенні зубів? Чому у дитини кровоточать ясна? Кровоточать ясна при вагітності, що робити? Яке лікування запропонує стоматолог, якщо кровоточать ясна?

Важливо знати

На початку статті хочемо звернути Вашу увагу - не кровоточать ясна просто так. Якщо у Вас кровоточать ясна, варто звернути на це увагу і виявити причину. Цей симптом може виникнути як результат неправильної гігієни порожнини рота, так і в наслідку серйозного системного захворювання. Якщо вчасно виявити проблему, можна на ранній стадії виявити патологію і своєчасно виконати необхідне лікування.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Причини, через які кровоточать ясна

Причини, через які кровоточать ясна
Усі причини, по яких кровоточать ясна, можна розділити на 2 групи : місцева патологія і системна (зачіпає увесь організм). Серед місцевих варто виділити:

1. неправильна гігієна порожнини рота – як би не було сумно, найчастіше болять ясна і кровоточать через неправильний догляд за зубами. Сюди варто віднести і занадто жорстку зубну щітку, що механічно травмує ясна, і інші помилки при догляді. Щоб дізнатися, як правильно доглядати за зубами, можете прийти до нас на консультацію в Ірпені, або ознайомитися із статтею “Як правильно чистити зуби” на сайті.
2. Надмірне утворення зубного каменю – постійно кровоточать ясна, якщо на зубах скупчуються множинні утворення зубного каменю.
3. Носіння брекетів і інших ортодонтичних конструкцій.
4. Неправильно підібрана коронка або інший протез.
5. Паління – при палінні ясна запалюються і кровоточать. Нікотин порушує кровообіг в слизових оболонках і знижує місцевий імунітет.

Серед системних патологій варто виділити:

1. Порушення здатності згущуватися крові (коагулопатіях) або через низький рівень еритроцитів в крові (анемія).
2. Кровоточать ясна при дефіциті вітаміну С (аскорбінова кислота), К (філохінон) або вітаміну Д.
3. При цукровому діабеті.
4. При хворобах травної системи.
5. При системних аутоімунних захворюваннях.

Також рекомендуємо Вам прочитати статтю про гінгівіт – запалення ясен, яке може протікати в гострій і хронічній формі.

Що робити, якщо ясна кровоточать при чищенні зубів

У будь-якому разі, якщо у Вас кровоточать ясна, рекомендуємо прийти на консультацію стоматолога в “MySmile” в Ірпені. Лікар зможе або виправити цю ситуацію, або відправити на дообстеження.

Також, варто звернути увагу на зубну щітку і пасту. Міжнародна асоціація стоматологів рекомендує вибирати зубну щітку середньої жорсткості. Але при підвищеній кровоточивості можна придбати м’якшу щітку і не сильно надавлювати при чищенні.

Що робити, якщо ясна кровоточать при чищенні зубів

Чому у дитини кровоточать ясна?

Якщо кровоточать ясна у дитини 1-2 років життя – можна обробити ясна гелями “Камістад”, “Мікроцид”, “Стоматидин” і іншими. Найчастіше це виникає при прорізуванні зубів. Але у будь-якому разі варто показати дитину педіатру.

Коли кровоточать ясна у дитини старшого віку, причин може бути декілька:

 • Неправильна гігієна порожнини рота.
 • Наявність інфекції в порожнині рота (стоматит, гінгівіт).
 • Карієс.
 • При вірусних інфекціях (Коксакі і інші).
 • В результаті механічної травми при неправильному розташуванні зубів, скрученості.
 • При неправильному використанні ортодонтичних апаратів.

Навіть, якщо у Вас є підозри, чому у дитини кровлять ясна, рекомендуємо відвідати дитячого стоматолога з метою профілактики розвитку ускладнень.

Кровоточать ясна при вагітності, що робити?

Кровоточать ясна при вагітності, що робити?

Гінгівіт у вагітних найчастіше трапляється на 3-4-му тижні розвитку плоду. Кровоточать ясна при вагітності в результаті гормональної перебудови організму, яка викликає розм’якшення тканин. Також, під час токсикозу може порушуватися гігієна порожнини рота, що також викликає кровоточивість.

Хочемо звернути увагу, що для профілактики гестозу на пізніх термінах вагітним жінкам можуть призначати в малих дозах антикоагулянти (гепарин, аспірин і інші). Якщо Ви помітили, що на тлі терапії почали кровоточити ясна, варто відразу повідомити про це своєму гінекологу.

Що робити, якщо кровоточать ясна під коронкою?

Кровоточать ясна під коронкою, найчастіше, коли встановлений занадто великий протез і він давить на ясна. Ви навіть можете помітити, що кровоточить ясна в одному місці.

Якщо не вдається локалізувати джерело кровотечі, варто замислитися про можливість розвитку гінгівіту, пародонтиту або пародонтозу. Будь-який з цих станів може розвинутися як наслідок неправильного догляду за протезом і порожниною рота в цілому. У будь-якому разі варто звернутися до лікаря, щоб він виявив причину і допоміг її усунути.

Що робити, якщо кровоточать ясна під коронкою?

Кровоточать ясна, чим лікувати?

1. Сильно кровоточать ясна при великому скупченні камня на зубах. Щоб швидко позбавитися від неприємного симптому, варто виконати професійне чищення зубів в клініці. Воно може бути виконане різними методами, але в результаті Ви позбавитися від зубного нальоту і кровоточити між зубів більше не буде.

2. При чищенні зубів кровоточать ясна, найчастіше, при неправильно підібраній щітці і зубній пасті, а також при порушенні техніки виконання процедури. Як правильно чистити зуби можете дізнатися в нашій статті.

3. Коли кровоточать ясна, лікування включає різні антисептичні і загоювальні гелі: “Камістад”, “Мікроцид”, “Стоматидин”, “Метрогіл Дента”, “Холісал” і інші. Але не всі з них можна застосовувати вагітним і дітям, тому спочатку краще проконсультуватися з фахівцем.

4. Для ефективної гігієни порожнини рота рекомендується почати використати ополіскувачі. Вони сприятливо впливають на слизові оболонки і допомагають позбавитися від хвороботворних бактерій. Найбільш популярні: “Listerine”, “Лісовий бальзам”, “Sensodyne” і інші.

5. У Ірпені в клініці “MySmile” Вам можуть виконати плазмотерапію. На жаль, ще не усі клініки в Україні пропонують цю процедуру. Це метод лікування гінгівіту, пародонтиту і пародонтозу. В результаті лікування покращується регенерація ясен і кісткової тканини, підвищується місцевий імунітет і ліквідується локальне запалення.

6. Якщо часто кровоточать ясна, варто змінити раціон. Вживати більше фруктів, вітамінів, рибу, овочі, морепродукти. Також не варто забувати про прийом натуральних кисломолочних продуктів. З раціону варто виключити жирну і тверду їжу. Можна почати пити вітамінні комплекси, але перед вживанням будь-яких препаратів треба проконсультуватися з лікарем.

7. Вагітним, а також тим, хто носить коронки, мости або інші ортопедичні або ортодонтичні конструкції варто замислитися про придбання іригатора. Він дозволяє м’яко очищати важкодоступні ділянки порожнини рота.

Питання, що часто задають про те, чому кровоточать ясна :

 • ➔ Що означає, якщо ясна кровоточать вранці, ввечері або вночі?

  Найчастіше, увечері, вночі або ранком кровоточать ясна при неправильно підібраній щітці. Варто вибрати зубну щітку з м'якими щітинами та більше уваги приділяти гігієні. Використовувати ополіскувачі для боротьби з хвороботворними бактеріями.

 • ➔ Чому кровоточать ясна між зубами?

  Кровоточать ясна між зубами при неправильній гігієні порожнини рота. У такому разі рекомендується після їжі використовувати зубну нитку. З її допомогою легко видалити залишки їжі між зубами і профілактувати розвиток інфекції в міжзубних проміжках.

 • ➔ Що робити, якщо кровоточить зуб?

  Треба прийти на консультацію до стоматолога. Непролікована інфекція (карієс) може викликати кровоточивість зуба мудрості і інших зубів. Клініка "MySmile" приймає пацієнтів з Бучі, Ірпеня і інших населених пунктів Київської області.

 • ➔ Чому сильно кровоточать ясна?

  Причини по яких кровоточать ясна можуть бути різними. Повний перелік можете прочитати в цій статті. Якщо постійно кровоточать ясна, зверніться до стоматолога. Він виявить причину і запропонує варіанти лікування.