Кава і зуби

Вплив кави на зуби і організм. Чи жовтіють зуби від кави? Чи варто відмовлятися від кави?

Важливо знати

Кава - прекрасний напій з насиченим, приємним смаком і ароматом. Більшість людей вживають каву вранці, під час сніданку, це дає заряд бадьорості і піднімає настрій перед важким робочим днем. Вплив кави на зуби і на організм в цілому - неоднозначний. Тут вже, як то кажуть, хорошого потрошку, якщо купувати якісний натуральний продукт і не зловживати, то серйозних проблем можна уникнути. І все ж, один з основних «ударів» кава завдає саме по зубній емалі. Кава і зуби - не найкращі друзі, фахівці клініки «My Smile» в Києві (Ірпені) постійно приймають пацієнтів, які бажають позбутися «кавового» нальоту на зубах, і звичайно ж, дають рекомендації щодо подальшої профілактики цієї проблеми.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Вплив кави на зуби і організм

Вплив кави на зуби і організм
Раніше вважалося, що кава для зубів приносить виключно шкоду, однак, останні дослідження показують і корисні властивості напою для порожнини рота людини і організму в цілому.

Шкода кави для зубів і організму:

 • Кава – це своєрідний «наркотик», який досить швидко викликає залежність. Людина починає пити все більше і більше кави, що може викликати стрес, дратівливість та інші симптоми;
 • Кава порушує засвоєння різних макро/мікроелементів, таких як: натрій, калій, кальцій, магній та інших;
 • Кава створює високе кислотне середовище в порожнині рота, яке потім всмоктується в кров. На нейтралізацію цих кислот організм витрачає кальцій, як підсумок – чим більше чашок кави Ви випиваєте – тим більше Ca втрачається. Ці кислоти не руйнують зубну емаль, на відміну від подібних речовин, що утворюються при вживанні солодощів;
 • У каві знаходиться один з найбільш виражених харчових пігментів, який здатний швидко фарбувати емаль навіть при наявності мікротріщин.

Корисні властивості кави:

 • Кава активно пригнічує ріст і розмноження бактерій в роті, зокрема Streptococcus Mutans, яка є головною причиною карієсу;
 • Кава є природним антиоксидантом і пригнічує запальні процеси у слизовій оболонці рота;
 • Вживання кави у деякій мірі прискорює процес загоєння дрібних ран в слизовій порожнині рота.
Шкода кави для зубів і організму:

Чи жовтіють зуби від кави?

Від кави жовтіють зуби – це знає практично кожен, відбувається це при проникненні барвника в мікроскопічні тріщини в емалі. Якщо проводити повноцінну гігієну порожнини рота і регулярно відвідувати стоматолога, даної проблеми можна уникнути, але в більшості випадків пацієнти звертаються вже з серйозним кавовим нальотом. Варто також відзначити, що куріння і вживання газованих напоїв ще сильніше погіршує жовтизну і потемніння зубів.

Чи можна пити каву з молоком після чистки зубів?

Чи можна пити каву з молоком після чистки зубів?

Кава псує зуби, а як щодо кави з молоком? Багато хто п’є каву саме в такому вигляді, додаючи ложечку цукру або сиропу. Кава з молоком також забарвлює зуби, але в меншій мірі, через низьку концентрацію пігментних речовин.

Стоматологи «My Smile» не рекомендують вживати каву з молоком після чистки зубів наступні 2-3 години, так як в цей проміжок часу зубна емаль найсильніше схильна до пошкодження.

Чи варто відмовлятися від кави?

Чи вірите Ви, що весь світ відмовиться від кави? Звичайно ж, це неможливо, але є способи уникнути серйозних наслідків для зубів при вживанні кави:

 • Пийте тільки натуральну каву, без цукру і штучних сиропів;
 • Обмежте кількість чашок до 2-3 в день (120-140 мл);
 • Спробуйте пити каву через трубочку, так напій менше контактує з емаллю;
 • Після вживання кави проводьте чистку зубів і ополіскування порожнини рота;
 • Не поєднуйте каву з курінням;
 • Проходьте професійну чистку зубів у стоматолога кожні 6-12 місяців.

Записатися на професійну гігієнічну чистку зубів в Ірпені Ви можете онлайн на нашому сайті, а також по телефону, зв’язавшись з адміністратором «My Smile».

Чи варто відмовлятися від кави?

Часто задавані питання про вплив кави на зуби

 • ➔ Яка кава фарбує зуби найсильніше?

  Найсильніше зубну емаль забарвлює чиста, нерозбавлена чорна кава. Більш небезпечними для зубів вважаються штучні пігменти в розчинній каві.

 • ➔ Чи жовтіють зуби від кави з молоком?

  Кава з молоком фарбує зуби в меншій мірі через розведення пігменту. У свою чергу молоко, цукор і різні сиропи створюють сприятливе середовище для розмноження бактерій та розвитку карієсу.

 • ➔ Чи вимиває кава кальцій з організму?

  При вживанні 1 чашки еспресо людина втрачає приблизно 40 мг кальцію, тому зловживання даного напою може призвести до проблем з кістками, зубами і волоссям.

 • ➔ Як очистити зуби від кавового нальоту в Києві?

  Наліт на зубах від кави можна видалити за допомогою процедури професійної чистки (УЗ-чистка або Air Flow). Записатися в «My Smile» можна з усієї Київської області - Ірпеня, Києва, Бучі та інших міст.

 • ➔ Як довго триває ефект професійного чищення зубів від кавового пігменту?

  Ультразвукова чистка зубів та Air Flow відмінно видаляє наліт від кави на зубах, а ефект триває від 6 до 12 місяців за умови дотримання всіх рекомендацій стоматолога.