Керамічна коронка

Незнімні протези. Керамічні коронки: переваги. Керамічні зуби: показання до встановлення.

Важливо знати

Керамічні коронки є незнімними протезами, які виконані повністю з порцеляни без застосування металевих складових. Вперше керамічна коронка була поставлена у Франції приблизно 1962 року. З того часу цей різновид коронок є більш ніж затребуваним.

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Що таке керамічна коронка?

Що таке керамічна коронка?

Керамічні коронки є незнімними протезами, які виконані повністю з порцеляни без застосування металевих складових. Вперше керамічна коронка була поставлена у Франції приблизно 1962 року. З того часу цей різновид коронок є більш ніж затребуваним.

Потрібно відзначити, що кераміка на сьогодні цілком сумісна з різними металами, у тому числі із золотом, сріблом та іншими.

Керамічні коронки: переваги

Керамічна коронка має ряд вагомих плюсів:

 • Естетичний зовнішній вигляд. Кераміка для зубів практично не відрізняється від їхнього натурального виду. Такі протези з високою точністю повторюють колір, всі виїмки та борозенки, які зазвичай присутні на натуральних зубах.
 • Вирізняються високою міцністю та надійністю, довговічністю.
 • Кераміка на зуби відрізняється хімічною нейтральністю. Вона повністю біосумісна з людським організмом і не викликає відторгнення, алергічних реакцій.
 • Легкі за вагою, надають не велике навантаження на імплант.
 • Керамічні коронки не мають усадки.
 • Не псуються з часом, не потребують фарбування.
 • Міцно фіксуються за допомогою спеціального стоматологічного цементу.
 • Керамічні зуби виглядають красиво та естетично.
Керамічні коронки: переваги

Керамічні зуби: показання до встановлення

Керамічні зуби мають такі показання до встановлення: руйнування 40-50% зуба, його повна відсутність, наявність тріщин, сколів, пульпіт, потемніла емаль.

З урахуванням виду деформації коронка на зуб кераміка може бути одиночна або у вигляді мостових протезів, які кріпляться на зуби або на штифт. Може бути встановлена кераміка на передні зуби – це вініри та люмініри, які накривають зуб лише з фронтального боку.

Зубні керамічні коронки: протипоказання

Зубні керамічні коронки: протипоказання

Встановлення керамічної коронки на зуби має як показання, так і протипоказання. Серед них виділяють такі: остеопороз, різноманітні захворювання ясен, глибокий прикус, бруксизм.

Виготовлення керамічних коронок: які види є

Керамічна коронка на зуб відрізняється за способом виготовлення. Серед них слід зазначити створені таким чином:

 • Методика вакуумного випалу.
 • Спосіб гарячого пресування матеріалу.
 • На основі діоксиду цирконію з нанесеною керамікою шарами.
 • За технологією CAD/CAM шляхом фрезерування.

Коронка на зуб керамічна посідає друге місце, на першому – металокераміка. Єдиний мінус, який мають керамічні зубні коронки, – досить висока вартість. Коронка керамічна, ціна якої доступна, – пропозиція від клініки My Smile.

Керамічні коронки на передні зуби

Керамічні коронки на передні зуби використовуються для протезування різців та іклів. Вся справа у високому ступені естетичності та природності. Керамічні зубні коронки нічим не відрізняються від природних зубів. Вони мають максимальну світлопрозорість, тому дають змогу точно підібрати відтінок, який ідеально відповідає природному кольору емалі. Виготовлення керамічних коронок займає лише 3-7 днів. Після встановлення кераміки для зубів пацієнт може жити звичайне життя, адаптаційний період повністю відсутній. Достатньо дотримуватися нескладних правил з догляду.

Етапи встановлення керамічної коронки

Поставити керамічну коронку нескладно, якщо це робить професійний лікар-стоматолог. Процес установки включає такі етапи:

 • Підготовка: огляд, рентген, препарування зуба, обточування, зняття зліпка, комп’ютерна модель.
 • Виготовлення керамічної коронки.
 • Приміряння, усунення недоліків за наявності.
 • Фіксація коронки стоматологічним цементом.

Процес встановлення керамічних зубів

Якщо потрібна керамічна коронка на передній зуб, то встановлюються тоненькі накладки – вініри. Вони ідеальні, щоб замаскувати незначні плями, тріщини та інші дефекти. При правильному протезуванні вініри нічим не відрізняються від натуральних зубів і служать досить довго без втрати зовнішнього вигляду та зберігаючи жувальні якості зуба.

Керамічна коронка на жувальний зуб

Кераміка на жувальні зуби може встановлюватись. Але краще вибрати в цьому випадку вироби з діоксид цирконію. Вони гарантують міцність та естетичність. Не рекомендується повністю встановлювати керамічну коронку на жувальний зуб.

Керамічна коронка на штифті

Головним правилом встановлення керамічної коронки на зуб є якісне лікування кореневих каналів. Цей різновид коронок встановлюється пацієнтам, у яких відзначається зруйнована або відсутня верхня частина зуба, обов’язково проліковані канали. В обов’язковому порядку має бути опора – керамічна коронка на штифті.

Керамічна коронка на штифті вважається міцнішою та надійнішою. Крім того, це єдиний варіант, якщо зуб дуже зруйнований.

Термін служби керамічних зубів

Сучасні керамічні коронки на зуби здатні служити досить довго, термін від 10 до 20 років. Стоматологічні клініки дають гарантію на цей вид коронок – від одного до кількох років.

Щоб керамічні коронки на зуби служили максимально довго, слід виконувати низку нескладних рекомендацій:

 • Використовувати зубну пасту з м’якою або середньою щетиною для чищення зубів.
 • За необхідності використовувати захисні капи.
 • Не гризти тверді предмети та продукти.
 • Виключити перепади температур, тобто не їсти одночасно холодні та гарячі страви.
Процес встановлення керамічних зубів

Відновлення керамічного зуба

Якісні зубні вставні з кераміки ви можете встановити в клініці My Smile в Ірпені.

При незначних дефектах можна провести відновлення кераміки в ротовій порожнині. Якщо коронка сильно пошкоджена, то підійде тільки повна зміна протеза. Старі зубні керамічні коронки знімають та встановлюють нові. Цей процес швидкий та безболісний.

Ціліснокерамічна коронка – приклад краси та естетичності. Пацієнтам із протезами з кераміки рекомендується регулярно відвідувати стоматолога для профілактики.

Щоб керамічне облицювання зубів пройшло успішно, рекомендується обрати хорошу клініку з відмінними відгуками. Саме такою є клініка Май Смайл в Ірпені. Протези, встановлені тут, можуть прослужити вам довгі роки.

Вартість керамічних коронок

Багатьох цікавить вартість керамічних коронок. Слід зазначити, що вартість керамічної коронки залежить від низки чинників. По-перше, це вартість матеріалу від того чи іншого виробника. По-друге, це те, на який зуб потрібна коронка. Це можуть бути керамічні коронки на передні зуби або керамічні коронки на жувальні зуби. У Май Смайл ви можете замовити варіант, який потрібен.

Ціна керамічної коронки в My Smile

Якщо потрібна коронка на зуб, кераміка, ціна якої у клініці My Smile в Ірпені доступна, – найкращий варіант. Те, яка на керамічний зуб ціна буде у підсумковому варіанті, залежить від багатьох чинників. Це питання вирішується на первинній консультації у лікаря. Крім того, ціну на зуб керамічний можна дізнатися на сайті в розділі прайс.

Поширені запитання:

 • Чим відрізняються зубні керамічні коронки від металокерамічних?

  Основна відмінність, якщо ви вирішили вставити керамічний зуб, полягає в тому, що коронка не має металевого каркасу. Для її виготовлення використовують медичну порцеляну.

 • Яка вартість керамічних коронок в Україні?

  Ціна зуба з кераміки може відрізнятися залежно від вибраного матеріалу та клініки. У клініці My Smile в Ірпені ви можете встановити керамічну коронку, вартість якої доступна.

 • Як швидко можна поставити керамічну коронку?

  На фінішному етапі поставити керамічну коронку займає небагато часу, лише 20 хвилин. Однак вам доведеться запланувати кілька візитів до стоматолога (від 3 до 7). Якщо потрібна кераміка на зуби, ціна Май Смайл зможе приємно здивувати.

 • Чи проводите ви відновлення кераміки в ротовій порожнині?

  Так, ми не тільки встановлюємо, ах й реставруємо коронки, що вже встановлені. Ми використоуваємо якісні керамічні коронки, ціна яких вас точно потішить.