Карієс між зубами

Що таке міжзубний карієс і чому він небезпечний. Чому виникає міжзубний карієс. Як відбувається лікування карієсу між зубами. Особливості лікування карієсу між передніми зубами. Чи важко видалити карієс між зубами у дитини. Як видалити карієс між зубами у клініці Май Смайл в Ірпені.

Важливо знати

Міжзубний карієс – досить поширена проблема серед дорослих та дітей. Недуга ускладнюється і тим, що часто вона проходить у прихованій формі. На ранніх та середніх стадіях карієс на стику зубів визначити дуже важко і потрібно проводити апаратну діагностику. Якщо відкладати лікування, висока ймовірність швидкого ураження тканин та ускладнення наявних проблем.

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Лікування карієса між зубами в клініці "МайСмайл"

Лікування карієса між зубами в клініці

Міжзубний карієс – досить поширена проблема серед дорослих та дітей. Недуга ускладнюється і тим, що часто вона проходить у прихованій формі. На ранніх та середніх стадіях карієс на стику зубів визначити дуже важко і потрібно проводити апаратну діагностику. Якщо відкладати лікування, висока ймовірність швидкого ураження тканин та ускладнення наявних проблем.

Що таке міжзубний карієс і чому він небезпечний

Міжзубний карієс руйнує емаль та дентин у місцях, де зуби стикаються. Ці місця найвразливіші, оскільки дістатися до них звичайною щіткою важко. У зв’язку з цим наліт накопичується швидше, і карієс між зубами починає розвиватися і прогресувати.

У чому ще полягає небезпека, окрім складнощів у діагностиці та швидкому поширенні:

 • Якщо вчасно взятися за лікування карієсу між зубами, виникає ризик розвитку ускладнень. Це пульпіт, пародонтит, інфекційні захворювання ясен.
 • Коли є хворобливі симптоми карієсу між зубами, це впливає функції щелепи. Змінюється прикус і може виникнути дискомфорт навіть у статичному стані.
 • Міжзубний карієс передніх зубів впливає на привабливість посмішки. Це може створювати внутрішній дискомфорт та впливати на впевненість у собі.

Щоб зберегти красу посмішки, потрібно бути обізнаними про карієс між зубами: як лікують, як його запобігти та що робити, коли ви помітили карієс між зубами у дитини.

Що таке міжзубний карієс і чому він небезпечний

Чому виникає міжзубний карієс

Міжзубний карієс може виникнути з різних причин:

 • При недостатній гігієні ротової порожнини. Карієс між зубами може з’являтися у важкодоступних для щітки місцях або пацієнт не користується ниткою.
 • Карієс між передніми або жувальними зубами може виникати при великому вживанні солодкого або кислого.
 • Карієс між двома передніми зубами навіть за дотримання всіх правил гігієни може з’являтися через занадто щільне прилягання зубів.
 • Міжзубний карієс може виникнути у пацієнтів із тонкою емаллю.
 • Людям із генетичною схильністю також частіше за інших необхідне лікування карієсу між зубами.

Причини проблеми можуть бути зовнішніми та внутрішніми. Одні безпосередньо залежать від нашого харчування та звичок, інші на кшталт спадковості та положення зубного ряду коригувати важче. У клініці My Smile в Ірпені працюють кваліфіковані стоматологи. На консультації вони з радістю вам розкажуть, чи боляче лікувати карієс між зубами, як уберегти себе від недуги та яким способом краще усунути проблему у вашому випадку.

Як відбувається лікування карієсу між зубами

Як забирається початковий карієс передніх зубів

Якщо у пацієнта виявився міжзубний карієс, лікування має проводити кваліфікований лікар. До цих ділянок важко дістатися, тому, щоб не порушити структуру зуба та прибрати уражені області, стоматолог застосовує особливий підхід та використовує високоточне обладнання.

Найважче лікування карієсу між передніми зубами. Тут важливо не просто усунути проблему, а й подбати про максимально естетичний та природний результат. Є 5 основних етапів лікування, коли між зубами карієс:

 1. Візуальний огляд та діагностика.
 2. Якщо карієс між зубами запущено, застосовуються знеболювальні препарати.
 3. Щоб робоча область залишалася сухою, застосовується кофферди.
 4. Карієс між двома зубами видаляється спеціальними інструментами.
 5. Обробляється ротова порожнина.
 6. Коли карієс між зубами видалений, порожнина заповнюється спеціальним матеріалом, що пломбує.
 7. Пломба формується, шліфується та коригується, щоб відновити прикус.

Забравши між передніми зубами карієс і встановивши пломбу, лікар повинен переконатися, що отриманий результат виглядає природно. Матеріал повинен відповідати кольору та структурі зуба. Якщо лікувався карієс між жувальними зубами, має повернутися жувальна функція. Для цього стоматолог старанно працює над формою пломби.

Особливості лікування карієсу між передніми зубами

Щоб досягти максимально натурального результату, композитні матеріали наносяться шарами. Стоматологи My Smile ретельно стежать за прозорістю, формою, товщиною, відтінками під час лікування карієсу між передніми зубами. Також пломба полірується, щоб її поверхня набула природного блиску.

Чи важко видалити карієс між зубами у дитини

Процедура з дітьми може бути ускладнена тим фактом, що у дітей емаль дуже тонка і не така мінералізована, як доросла. Коли дитина має, наприклад, карієс між передніми зубами, як лікувати і чим – вибирає фахівець. Він враховує як розташування зубів і саму проблему, а й анатомічні особливості організму.

Другий момент психологічний. Не важливо, у маленького пацієнта карієс між передніми зубами або жувальними, пошкоджені молочні або постійні зуби, дитина, швидше за все, боятиметься процедури. Завдання фахівця – створити сприятливу обстановку без страху та тривоги.

В Україні в клініці My Smile застосовуються сучасні знеболювальні, що щадять, працюють досвідчені дитячі стоматологи та використовуються інноваційні методи лікування, які забезпечать ефективне та комфортне лікування малюкові.

Чи важко видалити карієс між зубами у дитини

Як видалити карієс між зубами у клініці Май Смайл в Ірпені

Наша клініка пропонує широкий спектр послуг для пацієнтів різного віку з різними випадками. Ми знаходимося в Ірпені та пропонуємо демократичні ціни на лікування, які будуть доступні сім’ї із середнім рівнем доходу.

Щоб записатись на консультацію за 2 хвилини, телефонуйте нам або заповнюйте форму на сайті.

Поширені запитання:

 • Коли карієс між передніми зубами, яку пломбу краще брати?

  Щоб усунути контактний карієс передніх зубів, краще взяти композитні матеріали, які відповідають відтінку емалі.

 • Чи можна видалити карієс між задніми зубами?

  Так, кваліфіковані стоматологи знають, як видалити карієс між зубами, якщо він знаходиться на жувальних зубах.

 • Чи складно усунути карієс між передніми зубами у дитини?

  Карієс між передніми зубами у дитини може складніше забиратися через анатомічні складності та остраху малюка. Стоматологи My Smile в Ірпені знають працюють з дітьми різного віку і можуть знайти підхід до маленьких пацієнтів.

 • Якщо є міжзубний карієс, лікування довго триває?

  Все залежить від складності випадку і того, як лікувати карієс між зубами.

 • Що таке прихований карієс між зубами?

  Це коли між зубами карієс знаходиться у важкодоступних місцях і при візуальному огляді він майже непомітний.