Як прибрати оніміння після стоматолога

Стоматологічне втручання при лікуванні зубів завжди потрібне, але не завжди проходить безболісно. Ряд маніпуляцій може завдати неприємних відчуттів, і тоді пацієнт сам може попросити використовувати анестезуючі препарати, щоб не відчувати дискомфорт. Стоматологи-хірурги обов'язково застосовують місцеву анестезію при видаленні зубів, адже інакше цей процес буде дуже болючим. Анестезія дозволяє прибрати дискомфорт при лікуванні зубів, проте буває, що не проходить оніміння язика після відвідування стоматолога,крім того зберігається оніміння в роті через деякий час після процедури. Цього дискомфорту хочеться якнайшвидше позбутися. Поговоримо про те, як усунути оніміння після стоматолога.

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Як прибрати оніміння після відвідування стоматолога

Як прибрати оніміння після відвідування стоматолога

Багато пацієнтів замислюються над тим, як усунути оніміння після стоматолога. Щоб знижена чутливість у ротовій порожнині пройшла швидше, потрібно послабити вплив анестетика або сприяти його швидшому виведенню з організму. Для полегшення свого стану можна зробити наступне:

  • не треба їсти тверду і жорстку їжу. У стані оніміння можна при цьому покусати собі щоки та губи при жуванні. Краще випити теплу рідину – чай, воду. Однак напій має бути теплий, а не гарячий. Під впливом тепла судини розширяться і анестетик швидше вийде з організму. Однак цей спосіб не можна застосовувати при видаленні зуба, щоб не спричинити кровотечу з лунки;
  • з тією ж метою можна додати до ясна теплий компрес — наприклад, змочений теплою рідиною ватяний диск;
  • не приймайте за день перед візитом до стоматолога алкоголь та жирну їжу. Це погіршить роботу печінки, і в день прийому вона гірше виводитиме анестетик з організму;
  • страх та тривога збільшують тривалість анестезії. Адже в організмі підвищується адреналін, що звужує судини. Це сприяє затримці знеболювального препарату в організмі. Тому перед прийомом лікаря, якщо ви хвилюєтеся, випийте заспокійливе.

Анестезія після стоматолога – як довго зберігається ефект

Анестезія після стоматолога і відчуття оніміння в роті після неї – це нормальне явище, яке, як правило, проходить або майже відразу (через 10-15 хвилин після процедури) або протягом 1-2 годин після закінчення.

 

Місцева анестезія полягає в тому, що в ділянку ясна навколо зуба робиться ін’єкція з знеболюючим препаратом. Цей препарат блокує передачу по нервових закінченнях больових імпульсів, що призводить до оніміння. Почуття оніміння може тривати до 4 годин і має пройти самостійно.

Проте анестетик може діяти сильніше чи слабше на різних пацієнтів. Сила впливу залежить від таких факторів, як:

 

  • Вік пацієнта. У людей похилого віку проникність судин знижується, і анестетик на них діятиме слабше і менше за часом.
  • Хронічні захворювання. При хронічних захворюваннях нирок та печінки, які відповідають за виведення знеболювального з організму, анестетик виводитиметься повільніше.
  • Запальний процес у ротовій порожнині — за його наявності анестетик буде менш ефективним через кисле середовище в місці запалення, яке руйнує препарат.

 

Досвідчений стоматолог врахує всі ці фактори і розрахує потрібну кількість препарату, який ефективно подіє саме на вас, і досить швидко виведеться з організму, а значить, зникне і неприємне відчуття оніміння у роті.

Як позбутися оніміння після стоматолога

Якщо після анестезії в роті відчувається дискомфорт, доводиться задуматися про те, як усунути оніміння після стоматолога. У цьому випадку варто застосувати такі способи:

 

  • злегка помасажувати область уколу. Такий масаж покращить кровообіг у яснах, а отже, дія анестетика пройде швидше;
  • не пити і не їсти нічого холодного. Відмовтеся від холодних напоїв та їжі, поки не пройшло оніміння. Холод продовжує дію анестезії;
  • прогуляйтеся на відкритому повітрі. Прогулянка покращить циркуляцію крові, а отже, прискорить відновлення організму.
  • коли буде можна приймати їжу, з’їжте щось корисне і поживне, випийте вітамінізований коктейль. Це покращить самопочуття, прискорить обмін речовин та швидше виведе анестетика.
  • прополощіть рот ромашкою, содовим чи сольовим розчином.
Як позбутися оніміння після стоматолога

Однак, якщо всі ці заходи не допомогли і почуття оніміння і дискомфорту в роті не проходить, рекомендуємо звернутися до лікаря. Він дасть потрібні рекомендації, як позбутися оніміння після стоматолога.

 

Щоб процес знеболювання пройшов нормально, а почуття оніміння в роті турбувало якнайменше, важливо звертатися до досвідчених стоматологів і в клініки, які мають хорошу репутацію. Адже хороший стоматолог правильно розрахує необхідну кількість анестетика і підбере саме той препарат, який потрібен саме вам. Також ваш комфорт залежить і від забезпеченості клініки добрими інструментами та препаратами для лікування. В одній клініці вам можуть зробити знеболювальну ін’єкцію тонкою стоматологічною голочкою, і ви не відчуєте уколу, а в іншій – товстою голкою для звичайних підшкірних ін’єкцій, що може бути неприємно і болісно. Тому від вибору правильної медустанови та лікаря залежать комфорт та безболісність вашого лікування.

Поширені запитання

  • Чи завжди після місцевої анестезії у стоматолога виникає оніміння у роті?

    Ні, це залежить від виду анестетика. Окремі види анестезії проходять за 10-15 хвилин.

  • Коли потрібно звертатися до лікаря, якщо оніміння в роті не проходить?

    До лікаря слід звертатися, якщо оніміння від анестезії після стоматолога не пройшло протягом 24 годин після візиту.

  • Оніміння після стоматолога – це нормальний процес чи порушення?

    Оніміння після відвідування стоматолога та ін’єкції анестезії абсолютно нормальне явище. Симптоми зазвичай зникають самостійно через 2-4 годин.

  • Чи можна досягти того, щоб оніміння після стоматолога пройшло швидше?

    Так, можна. Про способи прибрати симптоми розповідає викладена стаття.

  • Що потрібно, щоб анестезія була ефективною та безболісною, а оніміння в роті пройшло швидко?

    Щоб оніміння після стоматолога пройшло швидко, а анестезія добре подіяла, важливо вибрати хорошу стоматологічну клініку та досвідченого лікаря.