Хитається зуб

Якщо хитається зуб, чи можна його врятувати?

Важливо знати

«У мене хитається зуб» - з такою скаргою до нас звертаються пацієнти досить часто. Підвищена рухливість зуба може бути викликана цілим рядом різних чинників, які пов'язані як з локальними патологіями ясен, зубів і навколишніх тканин, так і з системними захворюваннями. Хитання зубів приносить не тільки фізичний, але і психологічний дискомфорт, зазвичай пов'язаний зі страхом втрати власних зубів. Своєчасна діагностика причини і лікування зубів, які хитаються є для фахівців «My Smile» одним із пріоритетних завдань. Сьогодні ми б хотіли більш детально торкнутися теми хитання зубів у дорослих і дітей. Ми розберемо основні причини гіперрухливості різних типів зубів, а також розглянемо всі варіанти лікування даної патології. Стоматологічна клініка «My Smile» швидко і ефективно допоможе впоратися з цією проблемою. Ми будемо раді бачити нових клієнтів з Ірпеня, Бучі, Гостомеля, Києва та інших міст Київської області в нашій сімейної стоматології.

Хитаються зуби - які основні причини?

Хитаються зуби - які основні причини?

Зуби рухаються в певній амплітуді, майже непомітно для людських очей. Завдяки невеликій рухливості зуби зберігають свою цілісність при жуванні. Проте, існують певні умови, при яких рухливість зубів різко зростає, викликаючи дискомфорт, а іноді і біль. Всі причини підвищеної рухливості зубів підрозділяються на кілька великих груп. Розглянемо загальні і приватні випадки хитання зубів:

 

  • Травма зуба або щелепи при ударі – одна з найчастіших причин розхитування зуба. Зазвичай зуб хитається і болить через пошкодження ясен, судинно-нервового пучка або кісткової тканини щелеп. Залежно від ступеня пошкодження, стоматолог може вдатися до різних методів лікування;
  • Травма при жуванні – також поширений фактор виникнення гіперрухливості зубів. Зазвичай така ситуація виникає при спробі перекусити твердий предмет (волосінь, дріт) або при попаданні в їжу стороннього предмета. Після цього, як правило, сильно хитається зуб і виникає виражений больовий синдром;
  • Ятрогенна або стоматологічна причина – зуби хитаються після невдалого лікування у стоматолога, зазвичай реконструктивних процедур на зубах (імпланти, коронки, пломби). Через неправильно сформований прикус зуби хитаються і постійно травмують один одного;
  • Запальні захворювання порожнини рота – однією з найбільш частих причин хитання зубів є гостре і хронічне запалення пародонту, ясен, пульпи та інших анатомічних структур. Якщо хитається зуб на тлі пародонтиту або пародонтозу, необхідно якомога швидше звернутися до стоматолога;
  • Остеопороз кісткової тканини щелеп – крихкість кісток, яка характерна для літніх людей, пацієнтів з наявністю різних ферментопатий, які отримали радіоактивне опромінення і т.д.;
  • Фізіологічна причина – зміна зубів у дітей з молочних на постійні.

Хитається корінний зуб - що робити?

Якщо для дітей втрата зуба – це абсолютно фізіологічне явище, то для дорослої людини – дуже серйозна проблема, що несе за собою фізичні та моральні страждання. Якщо у вас хитається корінний зуб, не варто відразу впадати у відчай і думати про його видалення.

 

Причинами для хитання зубів у дорослого є травми, нерегулярна гігієна порожнини рота, гіповітаміноз вітаміну С, інфекції зубів і ясен і т.д.

 

У нашого стоматолога часто запитують: «Чи можна врятувати хиткий зуб?». Відповідь – в більшості випадків так. Однозначно, чим швидше провести огляд, діагностику і встановити причину недуги, тим більше шансів на порятунок постійного зуба.

Хитається корінний зуб - що робити?

Якщо хитається передній зуб

Передні зуби набагато менш стійкі до жувального навантаженні, ніж інші. У ряді випадків при спробі пережувати тверду їжу різцями, виникає мікротравма зв’язкового апарату зуба і ясен. Хитаються передні зуби також при глибокому карієсі, пародонтозі, гінгівіті і інших захворюваннях.

 

Чи видаляти хиткий зуб? – неоднозначне питання. Екстракція зуба – це останнє, до чого вдасться стоматолог «My Smile». Ми завжди намагаємося усунути саму причину захворювання. До того ж, передні зуби несуть ще й естетичну функцію, а значить для пацієнта їх цінність зростає в рази.

Зуб хитається і болить при натисканні

Зуб хитається і болить при натисканні

Больовий синдром при підвищеній рухливості зубів говорить про залучення в запальний процес пульпи – комплексу судин і нервів в порожнині зуба. У деяких випадках біль може виникати при тривалому хитанні зуба без лікування і появі гінгівіту – запалення ясен.

 

Це, як правило, тривожний дзвіночок для будь-якого пацієнта. Ми рекомендуємо негайно звернутися до стоматолога, щоб провести всі необхідні лікувальні заходи по усуненню запального процесу.

 

Якщо у вас болить і хитається зуб після удару, швидше за все також було пошкоджено зубний нерв. Не завжди макроскопічна цілісність зуба говорить про його повній цілості. У разі нещасного випадку зубів і нижньої щелепи, необхідно в обов’язковому порядку провести рентгенологічне дослідження і призначити лікування.

 

Пам’ятайте – навіть в такій ситуації, якщо хитається зуб його можна врятувати. При виникненні інфекційних ускладнень на тлі травми зуба, шанси на його відновлення значно скорочуються.

Хитається імплант і протез

Імпланти і зубні протези, які були встановлені на місці видаленого зуба, також можуть хитатися. Причин для цього декілька:

 

  • Вийшов термін експлуатації протеза;
  • Бактерії потрапили під протез і викликали запалення навколишніх тканин;
  • Під час прийому їжі був пошкоджений металевий штифт і т.п.

 

Якщо імплант прослужив понад 10 років, він може почати руйнуватися. Залежно від якості матеріалів і сумлінності стоматолога різні імпланти можуть служити від декількох років до кінця життя людини.

 

У тому випадку, якщо у вас хитається імплант і це не пов’язано із запаленням ясен, періодонта або травмою, швидше за все імплант доведеться замінити на новий. Клініка «My smile» допоможе вам у вирішенні даної проблеми в найкоротші терміни.

Хитається імплант і протез

Хитається зуб мудрості

Зуби мудрості дуже часто доставляють більше проблем, ніж приносять користі. Їх значення в процесі пережовування їжі невелика, проте часто вони мають аномальну форму і розташування свого коріння, нерідко виникають труднощі з їх прорізуванням. А в багатьох випадках такий зуб хитається, викликаючи запалення ясен, епітелію щоки і інших структур. За цим також може послідувати лімфаденіт шийних лімфовузлів, фарингіт і інші патології.

Пацієнти рідко наполягають на збереженні зуба мудрості. Якщо хитаються зуби мудрості, то кращим рішенням буде їх видалення для профілактики ускладнень. Як відомо, «вісімки» видаляти найскладніше, тому після огляду, стоматолог може рекомендувати пройти комп’ютерну томографію. У рідкісних випадках для видалення зубів мудрості застосовується загальна анестезія.

Чи видаляти хиткий зуб? Лікування хитких зубів

Чи обов’язково видаляти зуб, який хитається? – це один з найбільш частих питань від наших пацієнтів. Ми ще раз настійно рекомендуємо при виникненні проблем з рухливістю зубів негайно звернутися до стоматолога.

 

У більшості випадків, якщо зуб хитається, його можна врятувати. Для цього наш лікар вибере необхідну тактику лікування. Які методи усунення даної патології?

 

  • Фармакологічна терапія – протизапальні, протинабрякові лікарські засоби, антибіотики, антисептики для полоскання порожнини рота і т.п .;
  • Зміна режиму харчування – відмова від продуктів, що викликають мікротравми ясен, зубів, надмірно холодної та гарячої їжі і напоїв, кислого;
  • Лікування основного захворювання – очищення кореневих каналів, установка пломб, коронок;
  • Шинування рухомих зубів – установка спеціальної шини, яка паралізує зуб;
  • Хірургічне лікування – застосовується при гнійних процесах, кістах нижньої і верхньої щелепи, вираженому больовому синдромі, неможливості збереження зуба;
  • Лазерна терапія, озонотерапія і т.д.

     

    Якщо у вас сильно хитається зуб, ніколи не намагайтеся самостійно його видалити так званими «народними способами», навіть якщо мова йде про молочний зуб.

    Чи можна пломбувати хиткий зуб?

    Хитаються зуби зазвичай на тлі запальних захворювань навколишніх тканин або травми, отже, пломбування хиткого зуба – це не принципове і не остаточне рішення. Установка пломби на зуб може бути завершальним етапом лікування. Спочатку стоматолог застосує симптоматичну і патогенетичну терапію, потім перейде до ортодонтії та реконструктивному лікуванню.

    Якщо у вас хитається зуб, в якому вже встановлена пломба, будь ласка, зверніться до стоматолога «My Smile» для якнайшвидшого одужання.

    Чи можна врятувати зуб, що хитається?

    Що робити, якщо зуб хитається і болить при натисканні? Чи можна врятувати зуб, що хитається? Чому хитається зуб мудрості? З цими питаннями пацієнти часто звертаються до стоматологічної клініки «My Smile». У нас працюють професійні лікарі, які підбирають індивідуальний комплекс заходів для лікування зуба, що хитається. 

     

    Якщо хитається корінний зуб, то насамперед потрібно виявити патологію, яка до цього призвела. Найчастіше зуб хитається через запалення тканин пародонту. Це відбувається через хвороботворну дію бактерій, які розвиваються в зубних відкладеннях. У цьому випадку відповідь на запитання «чому хитаються зуби» проста – це відбувається через проблеми з пародонтом. Усунути проблему допоможе професійне видалення нальоту та зубного каменю, відновлення тканин біля зуба.

     

    Дуже часто зуб болить і хитається, тому що у його основи виявляється запалення чи новоутворення. У цьому випадку збереження зуба, що хитається, зводиться до усунення даної проблеми. Часто хитається зуб після удару, хиткість зубів може виникнути через неправильний прикус, викривлення зубів. У цьому випадку потрібне ортодонтичне лікування.

     

    Стоматологи клініки «My Smile» крім комплексу заходів, спрямованих на відновлення здоров’я, вживуть заходів для зміцнення зубів і ясен. Чи можна врятувати зуб, що хитається? Так, одним із способів, які не дають зубу розхитуватися далі, є шинування.

     

    Комплексна методика дозволяє виявити, чому хитається зуб, усунути проблему та фізично запобігти подальшому розхитування шляхом встановлення спеціальної конструкції.

     

    Якщо хитаються передні зуби у дорослого, можуть знадобитися такі лікувальні заходи:

     

    • Чищення нальоту та зубних відкладень.
    • Чищення пародонтальних кишень шляхом хірургічної операції.
    • Антибактеріальне лікування.
    • Ортодонтичне лікування.
    • Розтин абсцесів, лікування утворень.
    • Виправлення неправильного прикусу.
    • Шинування.

    Чи можна врятувати зуб за допомогою шинування?

    Хитається зуб мудрості, що робити? Якщо хитається зуб мудрості чи будь-який інший зуб, усунути проблему можна за допомогою встановлення спеціальної конструкції (шинування). З цією метою можуть використовуватись спеціальні нитки, стрічки, протези, шини. Вони фіксуються у кількох місцях, що забезпечує максимальну стійкість. Цей спосіб дозволяє усунути рухливість зуба та повернути йому функціональність. 

     

    Яка конструкція буде обрана і як вона буде встановлена, залежить від анатомічних особливостей конкретного зуба. Так, на передні нижні зуби шини ставлять із внутрішньої сторони, а на верхні – зазвичай зверху. Шинування, виконане досвідченим лікарем, є досить ефективним.

     

    Чи можна врятувати зуб, що хитається, домашніми методами

    Що, якщо хитається корінний зуб? Якщо хиткість відзначається в корінному зубі, то домашні способи зміцнення не дадуть особливого результату. Однак, якщо молочний зуб хитається і болить при натисканні, деякі народні методи можуть допомогти. До загальнозміцнюючих та профілактичних процедур, що дозволяють зміцнити зуби та покращити стан ясен відносять такі:

     

    • Полоскання трав’яними відварами. Цей спосіб вважається одним із найефективніших. Хороші зміцнюючі властивості мають відвари таких рослин: м’ята, чайне дерево, шавлія, ромашка.
    • Прополіс. Якщо хитається зуб, трохи знизити біль та запалення допоможе полоскання спиртовим настоєм прополісу. Полоскання рекомендується проводити до 6 разів на добу протягом двох тижнів.
    • Сіль морська. Використання полоскань з морською сіллю допомагає позбутися цілої низки проблем. Сольові розчини мають гарний протизапальний ефект, а також відмінно усувають патологічну флору в роті.
    • Масаж ясен. Цей спосіб дозволяє зміцнити ясна і попередити проблему зубів, що хитаються. Масажувати ясна рекомендується щодня протягом 5 хвилин. Масаж дозволено у разі, якщо відсутня кровоточивість ясен.

     

    Якщо хитається зуб мудрості, то єдиним правильним вибором стане звернення до стоматологічної клініки.

    Хитається зуб, куди звернутися у Києві?

    Знайти відповідь на запитання, чому зуб хитається і болить, вам допоможуть у клініці «My Smile». У нас використовуються передові техніки та інструменти лікування зубів. Хитається передній зуб? Ми можемо допомогти. Сучасне обладнання, точна діагностика та професійне комплексне лікування в «My Smile» дозволить назавжди забути про проблему зубів, що хитаються.

    Ціна лікування хитких зубів в клініці «My Smile» в Ірпені

    Команда досвідчених фахівців «My Smile» запрошує жителів Ірпеня, Бучі, Києва та найближчих населених пунктів у Київській області на першу стоматологічну консультацію. Якщо у вас хитається постійний зуб або ви хочете допомогти своїй дитині не втратити молочний зуб занадто рано, ми будемо раді надати вам допомогу в будь-який час.

     

    Наші переваги – це:

    • Зручне розташування клініки;
    • Висококласні фахівці в хірургічній і терапевтичній стоматології;
    • Широкий спектр стоматологічних послуг;
    • Сучасне обладнання;
    • Доступні ціни.

     

    Вартість лікування даної патології буде залежати від причини виникнення рухливості зубів, кількості хитаються зубів, методу лікування. Більш детальну інформацію про ціни на всі послуги клініки «My Smile» можна отримати в розділі «ціни» або по телефону.

    Часто задавані питання про хиткі зуби

    • ➔ Чи обов'язково видаляти молочний зуб, який хитається?

      Зміна молочних зубів на постійні - це нормальний фізіологічний процес. Якщо у вашої дитини почав хитатися зуб, дочекайтеся поки він випаде самостійно, без спроб «видалити» його в домашніх умовах. Ми вдаємося до екстракції хиткого молочного зуба, тільки в разі виникнення додаткових проблем (запальні процеси, тривале хитання молочного зуба, який заважає рости постійному і т.д.).

    • ➔ Чи можна врятувати хиткий зуб, уражений глибоким карієсом?

      Так можна. Однак для остаточної відповіді на це питання необхідна очна консультація і огляд стоматолога. Пам'ятайте, чим раніше почати лікування, тим більше шансів зберегти хиткий зуб.

    • ➔ Мої зуби здорові, проте я страждаю від хронічного гінгівіту і рухливості зубів, що робити?

      Періодично загострюючий гінгівіт говорить про постійно існуючий провокуючий чинник в вашому житті. Наприклад, нерегулярна гігієна порожнини рота, жорстка зубна щітка, алергічна реакція на компоненти зубної пасти, їжі, хронічна інфекція через карієс, прийом різних лікарських засобів, супутні захворювання сполучної тканини або ендокринної системи. Необхідно провести комплексне обстеження і лікування для купірування даних симптомів

    • ➔ Хитається зуб і сочиться кров з ясен, що робити?

      Якнайшвидше зверніться до стоматолога, щоб запобігти незворотному пошкодженню зв'язкового апарату зуба, судин і нервів.

    • ➔ Як проводити профілактику патологічної рухливості зубів?

      Необхідно регулярно чистити зуби, користуватися зубною ниткою і антисептичним ополіскувачем порожнини рота, відвідувати стоматолога кожні 6 місяців для профілактики різних запальних захворювань, уникати вживання занадто твердої їжі.