Гнійне запалення ясен

Причини і лікування

Важливо знати

Гній в яснах - це прояв різних запальних захворювань порожнини рота, які вже досягли піку свого розвитку і вимагають якнайшвидшого втручання стоматолога. Гнійне запалення ясен протікає з яскравою клінічною картиною, а інтенсивність симптомів швидко наростає, що може привести до небезпечних локальних і системних ускладнень. Лікування ясен при гнійному запаленні найчастіше хірургічне, однак, бувають і винятки. Існує також маса провокуючих чинників, які підвищують шанс розвитку даної патології в окремих групах пацієнтів. Фахівці стоматологічної клініки «My Smile» займаються профілактикою і лікуванням всіх видів запальних захворювань порожнини рота, які призводять до гнійного запалення ясен. З даною проблемою до нас регулярно звертаються пацієнти з Ірпеня, Бучі, Києва, Гостомеля та ряду інших міст Київської області, а ми, в свою чергу, намагаємося надати кваліфіковану допомогу в екстреному порядку і за доступною ціною.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Чому з'являється гній в яснах?

Чому з'являється гній в яснах?

Гній – це каламутна рідина молочно-жовтого кольору, яка складається із зруйнованих лейкоцитів, епітеліальних клітин, бактерій і продуктів їх життєдіяльності (обов’язковий компонент), великої кількості білків і жирів, ряду запальних факторів і інших елементів.

Гній в яснах не є самостійною патологією, а лише говорить про занедбаність того чи іншого захворювання порожнини рота. Виявлення причини появи гною в яснах – це вкрай важливе завдання для стоматолога, саме цей аспект визначає подальшу тактику лікування пацієнта. Отже, гнійне запалення ясен, частіше за все, виникає на тлі наступних патологій:

 • Виразково-некротичний гінгівіт і пародонтит;
 • Хронічний гіпертрофічний гінгівіт;
 • Періостит (флюс);
 • Периімплантит.

Рідше гній на яснах з’являється при інших ситуаціях, таких як:

 • Глибокий карієс;
 • Хірургічні втручання на зубах і яснах;
 • Кісти і гранульоми зубів.

Профілактика цих патологій значно знижує ризик розвитку гнійного запалення ясен. Зверніться за консультацією до наших стоматологів, щоб швидко і недорого вирішити всі проблеми з зубами на ранній стадії. Чому розвивається нагноєння ясен при даних захворюваннях ми розглянемо далі.

Гній на яснах через виразково-некротичний пародонтит

Виразково-некротичний пародонтит – це важке захворювання пародонту, основними проявами якого є почервоніння, набряк і виразка ясен, виражена біль, неприємний запах з рота, виділення гною з виразкових дефектів, підвищене слиновиділення.

Серед причин даної патології виділяють травми зубів і ясен, погану гігієну порожнини рота, карієс, порушення прикусу, виражене ураження зубів камінням і інші. Гній на яснах з’являється практично з першого дня хвороби і швидко поширюється по м’яких тканин.

Лікування передбачає хірургічне видалення некротизованих ділянок ясен, регулярну антисептичну обробку ротової порожнини, застосування антибіотиків і нормалізацію гігієни порожнини рота.

Гній на яснах через виразково-некротичний пародонтит

Гній на яснах при гіпертрофічному гінгівіті

При цьому захворюванні тканина ясен розростається, утворюючи зубоясневі кишені. У них накопичується слина, залишки їжі і зубний наліт, які є прекрасним середовищем для розмноження патогенної флори. Ця патологія має хронічний характер перебігу з періодами загострення і ремісії. У певний момент виражене запалення може ускладнитися утворенням гною.

Для діагностики потрібен лише огляд порожнини рота стоматологом. Якщо є підозра, що гнійне запалення ясен поширюється на сусідні тканини, застосовується рентген-дослідження або комп’ютерна томографія. Лікування ясен в цьому випадку полягає в санації ясенних кишень антисептичними розчинами і налагодженні адекватної гігієни порожнини рота. Для профілактики рецидивів застосовують хірургічне лікування – видалення ясни з пластикою. Вартість даної операції Ви можете уточнити у стоматолога «My Smile» під час консультації.

Гній в яснах при періоститі

Гній в яснах при періоститі

Флюс виникає при прогресуванні карієсу, порушенні правил гігієни порожнини рота, хронічних інфекціях, ураженні зубів камінням і нальотом, з інших причин. Запалення окістя щелепи прогресує дуже швидко і досить часто ускладнюється появою гною.

Симптомами є почервоніння і набряк ясен, сильна пульсуючий біль, яка може віддавати в інші відділи голови та шиї, наявність видимого гнійного вогнища під яснами, набряк м’яких тканин порожнини рота, щоки. Лікування ясен в даній ситуації комбіноване – хірургічне видалення джерела гною і санування порожнини рота антисептиками, нерідко стоматолог призначає антибіотики системної дії.

Лікування ясен при гнійному запаленні в Ірпені

Якщо ви помітили у себе або у своєї дитини перші ознаки гнійного запалення ясен, як можна швидше зверніться за допомогою до стоматолога. Наші фахівці щодня консультують пацієнтів з Ірпеня, Бучі, Києва та інших прилеглих міст Київської області, і допомагають швидко позбутися даної проблеми раз і назавжди. Записатися на консультацію до стоматолога «My Smile» можна прямо на сайті, а також по телефону, звернувшись до адміністратора клініки.

Лікування ясен при гнійному запаленні в Ірпені

Нагноєння ясна: причини появи та чим лікувати

Гнійне запалення ясен – патологічний стан, що характеризується утворенням набряклості м’яких тканин, почервоніння, викликає неприємні відчуття, біль. Багатьох людей цікавить питання, якщо з’явився гній у ясні, як позбутися його. Основною причиною появи гною є розмноження хвороботворної мікрофлори. Якщо виникло нагноєння ясен, необхідно терміново звернутися до стоматолога. У клініці «My Smile» вам точно зможуть допомогти. Гній у яснах потребує негайного лікування. Своєчасне та правильне лікування дозволить уникнути генералізації процесу, полегшить загальний стан.

Запалення ясен з гноєм: які причини

Насправді нагноєння в ясні вважається досить небезпечною ситуацією. Адже в результаті розмноження патогенних мікробів їх скупчення в зубоясневих кишенях, може виникнути відшарування м’яких тканин, розвинутися абсцес.

Фактори, що провокують запалення ясен з гноєм:

 • Несвоєчасне лікування пародонтиту, гінгівіту та пародонтозу.
 • Погане чи не регулярне чищення зубів.
 • Наявність цукрового діабету.
 • Низький імунітет.
 • Травми ясен.

Гній у яснах виглядає як ділянка з сильною набряклістю, є біле вкраплення по центру. Саме утворення на дотик м’яка, хвороблива при торканні. Іноді спостерігається виділення гною та крові. Якщо гній з ясен довго не прибирати і не лікувати, незабаром з’являється неприємний запах. Часто підвищується загальна температура тіла, стан погіршується.

Гнійне запалення ясен: діагностика

У першому етапі проводиться візуальний огляд, пальпація, оцінюється ступінь рухливості зуба. Крім візуального огляду можуть бути призначені додаткові діагностичні заходи, які включають: УЗД, рентген, КТ. Після діагностики лікар визначить оптимальну схему лікування.

Як лікувати запалення ясен

Гній на яснах потрібно лікувати обов’язково. Якщо така проблема виникла, рішення має бути ухвалене негайно. Потрібно звернутися до стоматолога, щоб він прибрав осередок запалення та попередив можливу втрату зуба. Як прибрати гній з ясен стоматолог вирішує в кожному конкретному випадку індивідуально. Методи лікування гнійного запалення ясен включають:

 • Санацію порожнини рота.
 • Промивання місцевими антисептиками.
 • Призначення антибіотиків.
 • Розтин абсцесу, промивання порожнини.
 • Лікування основного захворювання.

Які при гнійному запаленні ясен антибіотики будуть призначені – залежить від збудника. Він визначається шляхом аналізу гнійного вмісту абсцесу.

Чи можна вилікувати гнійне запалення ясен у домашніх умовах?

Лікування домашніми засобами гнійного запалення на яснах можливе лише на початкових етапах або в очікуванні прийому у лікаря-стоматолога. Зазвичай цих цілей використовують полоскання відварами таких лікувальних рослин: ромашка, кора дуба.

Однак, якщо гнійне запалення яскраво виражене, лікування домашніми засобами не допустиме, навіть якщо це допомогло вашому сусідові. Звернення до стоматолога вважається єдиним правильним рішенням – адже тільки лікар зможе точно визначити причину виникнення запалення, призначити необхідні препарати, усунути абсцес і попередити появу ускладнень.

Можливі ускладнення при гнійному ясні

Щоб видалити гній з ясен, обов’язково треба звернутися до лікаря. Лікування вдома може серйозно ускладнити ситуацію. Відсутність вчасної допомоги може призвести до втрати зуба.

Не менш небезпечно проривати гулю з гноєм самостійно. Так як інфекція з порожнини може поширитись на весь організм, виникне сепсис. Цей стан вже несе небезпеку не тільки для зубів пацієнта, а й для його життя.

Лікування гнійного запалення ясен у клініці «My Smile»

Клініка «My Smile» – центр сучасної стоматології, де працюють лікарі-професіонали своєї справи. Центр оснащений сучасним обладнанням. Все це дозволяє вирішувати стоматологічні проблеми швидко та назавжди. Якщо виникло запалення ясен, одразу звертайтеся до фахівців центру «My Smile». Тут вам точно допоможуть.

Часті питання про гнійні запалення на яснах

 • ➔ Як усунути нагноєння ясен в домашніх умовах?

  Лікування ясен при гнійному запаленні має здійснюватися виключно в умовах стоматології. Всі спроби самостійної корекції даного стану, а також застосування народних методів лікування, можуть привести до серйозних ускладнень.

 • ➔ З отвору в яснах виділяється гній, що це може бути?

  Швидше за все мова йде про гнійний свищ, який є ускладненням хронічного абсцесу в корені зуба або тканинах пародонта. Дане захворювання вимагає хірургічного лікування і подальшої медикаментозної терапії для профілактики рецидиву.

 • ➔ У ясенній кишені біля зуба мудрості періодично з'являється гній, що робити?

  В даному випадку гній в яснах викликаний перикоронаритом - хронічне рецидивне запаленням ясен навколо зуба мудрості, при якому утворюються ясенні «кишені». Найчастішим видом лікування в цій ситуації є видалення зуба мудрості. Ціна видалення зуба мудрості залежить від складності випадку.

 • ➔ Чому після видалення зуба з «лунки» виділяється гній?

  Екстракція зубів в рідкісних випадках може ускладнитися гнійним запаленням ясен через попадання в рану інфекції. Однак, при дотриманні всіх рекомендацій лікаря в перші дні після видалення зуба, ризик розвитку даного ускладнення мінімальний.

 • ➔ Скільки коштує лікування ясен при гнійному запаленні в «My Smile»?

  Ціна лікування гнійного запалення ясен залежить від причини його виникнення, поширеності процесу і обсягу стоматологічної допомоги. Актуальну вартість лікування Ви можете дізнатися у нашого лікаря під час консультації.