Глибокий карієс

Симптоми глибокого карієсу. Чому необхідне своєчасне лікування гострого глибокого карієсу. Чому розвивається глибокий карієс у дітей. Як відбувається видалення глибокого карієсу у клініці My Smile. Консервативне лікування хронічного глибокого карієсу. Хірургічні методи лікування глибокого карієсу.

Важливо знати

Питанням, як лікувати глибокий карієс, ставилися ще у Стародавньому Єгипті. Про анестезію, а тим більше композиційні матеріали тоді можна було тільки мріяти. Єдиним способом лікування хронічного глибокого карієсу залишалися мед та трави. Примітивні інструменти з'явилися лише у середньовіччі, а бормашини – наприкінці 18 століття. Сьогодні в Україні лікування глибокого карієсу відбувається з анестезією, на інноваційному обладнанні та з використанням біосумісних матеріалів. Це забезпечує швидке, безболісне та ефективне усунення проблеми.

Консультація всього від 250 грн.

Записатись

Лікування глибокого карієса в клініці "МайСмайл"

Лікування глибокого карієса в клініці

Питанням, як лікувати глибокий карієс, ставилися ще у Стародавньому Єгипті. Про анестезію, а тим більше композиційні матеріали тоді можна було тільки мріяти. Єдиним способом лікування хронічного глибокого карієсу залишалися мед та трави. Примітивні інструменти з’явилися лише у середньовіччі, а бормашини – наприкінці 18 століття. Сьогодні в Україні лікування глибокого карієсу відбувається з анестезією, на інноваційному обладнанні та з використанням біосумісних матеріалів. Це забезпечує швидке, безболісне та ефективне усунення проблеми.

Симптоми глибокого карієсу

Ушкодження зубної емалі може виражатися через біль, неприємний запах з рота, видимі при візуальному огляді зміни та порушення. Ознаки глибокого карієсу можуть бути такі:

 • сильний, гострий або пульсуючий біль;
 • підвищена чутливість;
 • потемніння чи знебарвлення зуба;
 • глибокий карієс може провокувати запалення у яснах;
 • візуальні ушкодження емалі;
 • каріозна порожнина у зубі.

Симптоми глибокого карієсу можуть бути різними: від помітних змін дентину до постійного болю гострого. Якщо ви помітили у себе одну з перелічених вище ознак, рекомендуємо звернутися до лікаря.

Симптоми глибокого карієсу

Чому необхідне своєчасне лікування гострого глибокого карієсу

Для збереження здоров’я зубів та запобігання ускладненням не варто відкладати візит до фахівця. Лікування глибокого карієсу зубів запобігає подальшому руйнуванню зубної тканини. Це також допоможе запобігти пульпіту, періодонтиту та абсцесах. Пломбування глибокого карієсу поверне жувальні функції зуба, полегшить біль та підтримає загальне здоров’я ротової порожнини.

Звернення до стоматолога допоможе суттєво заощадити на лікуванні, тоді як лікування гострого глибокого карієсу з ускладненнями може призвести до втрати зуба. Відповідно, з’явиться потреба в імплантації: відвідувати клініку доведеться набагато частіше, а вартість послуг вийде в рази дорожче.

Лікування хронічного глибокого карієсу допоможе зберегти як функції зуба, а й його естетику. Сучасні підходи дозволяють приховати дефекти безболісно та повернути посмішці привабливість. Це особливо важливо для пацієнтів, які стикаються із глибоким карієсом на передніх зубах.

Чому розвивається глибокий карієс у дітей

Чому розвивається глибокий карієс у дітей

З цією проблемою стикаються не лише дорослі, а й найменші пацієнти клініки Май Смайл. Глибокий карієс у дітей може розвиватися з кількох причин:

 • генетична схильність;
 • надмірне вживання солодкого, кислого та вуглеводів часто провокує глибокий карієс;
 • неправильне чищення зубів та недотримання правил гігієни;
 • глибокий карієс молочних зубів може виникнути і через брак фтору в організмі;
 • постійне та довге використання соски та пляшечок.

Лікування глибокого карієсу у дітей часто потрібне і тому, що зубна емаль дитини більш тонка, а тому менш захищена від впливу шкідливих факторів. Навіть якщо малюк не скаржиться на біль у зубках, регулярне відвідування стоматолога допоможе запобігти карієсу або вчасно виявити проблему.

Чи потрібно лікувати глибокий карієс молочних зубів

Деякі батьки навіть коли карієс глибокий, але на молочних зубах, ігнорують проблему і чекають, коли зуби дитини зміняться. Так робити не варто з кількох причин:

 • Згодом проблема може спровокувати сильний біль або запальні процеси в яснах. Щоб не доводити проблему до крайності, краще вибрати лікування глибокого карієсу у 2 відвідування та бути спокійними за стан дитини.
 • Молочні зуби впливають в розвитку мови. За їх втрати ця функція може порушитися.
 • Лікування глибокого карієсу в дітей віком дозволить правильно формуватися зубному ряду, адже молочні допомагають постійним правильно прорізатися.
 • Втрата зуба може спричинити почуття невпевненості. Особливо якщо йдеться про глибокий карієс передніх зубів.

Як відбувається видалення глибокого карієсу у клініці My Smile

Для лікування глибокого карієсу зубів можуть застосовуватись різні методи:

 • Консервативний. При ньому максимально зберігається зубна тканина та структура зуба.
 • Хірургічне втручання для лікування гострого глибокого карієсу із серйозними ускладненнями. У цьому випадку проводиться лікування кореня або видаляється зуб.
 • Лазерна терапія, що усуває глибокий карієс без видалення нерва.
 • Із застосуванням біоактивних матеріалів для відновлення тканини.
 • Лікування глибокого карієсу із проведенням герметизації. На жувальну поверхню зуба наноситься спеціальний склад, що захищає емаль від розвитку проблеми.

Пацієнти часто запитують, чи боляче лікувати глибокий карієс? Якщо процедура може завдати пацієнту дискомфорту, застосовується анестезія.

Як відбувається видалення глибокого карієсу у клініці My Smile

Консервативне лікування хронічного глибокого карієсу

Після огляду та диференціальної діагностики глибокого карієсу проводиться знеболювання області навколо ураженого зуба. Потім видаляються хворі на зубні тканини за допомогою бормашини, очищається порожнина і зуб пломбується. Відбувається лікування глибокого карієсу поетапно і основні кроки можуть змінюватися в залежності від випадку. Пломбувальний матеріал шліфується, і потім відбувається остаточна обробка та полірування. У разі незначного ураження достатньо лікування глибокого карієсу у 2 відвідування.

Як лікується глибокий карієс на передніх зубах

Усунення проблеми відбувається за тією ж технологією. Особлива увага в поетапному лікуванні глибокого карієсу у травні Смайл в Ірпені приділяється естетиці. Стоматолог намагається зберегти природний зовнішній вигляд зубів, роблячи непомітним втручання у їхню структуру.

Хірургічні методи лікування глибокого карієсу

У цьому випадку застосовуються радикальніші рішення, тому етапи лікування глибокого карієсу можуть включати і встановлення імплантів, і взаємодію з кореневими структурами зуба. Тут застосовуються хірургічні інструменти, а процес лікування глибокого карієсу в клініці буде тривалішим.

Вартість лікування глибокого карієсу у клініці Май Смайл Ірпінь

Ціна на послугу залежить від кількох факторів:

 • складності випадку та анамнезу хворого;
 • чим і як лікують глибокий карієс;
 • кваліфікації спеціаліста;
 • рівня клініки.

Вартість лікування глибокого карієсу в клініці My Smile в Ірпені доступна для сім’ї із середнім рівнем доходу. Точну ціну лікар називає під час консультації після того, як визначить міру ураження зубів.

Поширені запитання:

 • Чи боляче лікувати глибокий карієс?

  Щоб у пацієнта не виникало болючих відчуттів, при видаленні глибокого карієсу в My Smile застосовується знеболювальне.

 • Чи можна визначити глибокий карієс під пломбою, не знімаючи її?

  У My Smile в Ірпені можна визначити глибокий карієс на рентгені або іншому обладнанні для діагностики.

 • Чи можливо лікування глибокого карієсу без видалення нерва?

  Так, якщо корінь не уражений, застосовується лікування глибокого карієсу без видалення нерва.

 • Яка вартість лікування глибокого карієсу у дитини?

  Ціна залежить від складності випадку та встановлюється лікарем My Smile.

 • Видалення глибокого карієсу можна проводити вагітним?

  Лікарі Май Смайл рекомендують лікувати глибокий карієс до та після виношування дитини. Якщо лікування необхідно терміново, слід вжити певних запобіжних заходів і попередити про вагітність лікаря.