Гінгівіт

Види, симптоми, лікування

Важливо знати

Запальні захворювання порожнини рота в стоматології займають особливе місце, так як можуть викликати серйозні ускладнення і навіть незворотні зміни в організмі людини при несвоєчасному виявленні. Саме тому так важливо звертатися до стоматолога при появі перших симптомів хвороби, щоб ефект від лікування був максимально позитивним. Однією з найбільш частих патологій в ротовій порожнині є гінгівіт. Поява гінгівіту може бути пов'язана з різними чинниками, від яких зазвичай відштовхується стоматолог, щоб призначити оптимальне лікування. Фахівці стоматології «My Smile» в Ірпені готові допомогти Вам впоратися з цим недугом швидко і ефективно. Ми пропонуємо першу консультацію всім новим клієнтам і доступні ціни на всі наші послуги.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Гінгівіт - це початок пародонтиту

Гінгівіт - це початок пародонтиту

Гінгівіт є початковою стадією пародонтиту – небезпечного захворювання м’яких тканин, що оточують зуб, і альвеолярного відростка щелеп. Пародонтит є частою причиною втрати зубів, тому гінгівіт краще лікувати на ранній стадії.

Гінгівіт – це запалення ясен, яке протікає як у гострій, так і в хронічній формі, і викликається рядом різних чинників, серед яких:

 • Недостатня гігієна порожнини рота;
 • Хронічні інфекції ротової порожнини;
 • Зубні камені;
 • Травми;
 • Порушення прикусу;
 • Сторонні тіла: брекети, пластини, знімні протези;
 • Неправильно встановлені пломби;
 • Недостатнє вироблення слини;
 • Куріння;
 • Цукровий діабет;
 • Нестача вітаміну С.

Симптоми і види гінгівіту

Симптоматика гінгівіту безпосередньо залежить від його форми і стадії захворювання. Який буває гінгівіт?

Гострий гінгівіт

Гострий катаральний гінгівіт – найпоширеніша форма захворювання. Проявляється почервонінням і набряком ясен, підвищеним утворенням нальоту, кровоточивістю при механічному чищенні щіткою. Катаральний гінгівіт добре піддається лікуванню на ранній стадії, через слабо виражені симптоми багато людей не звертаються до стоматолога з такою формою гінгівіту.

Хронічний гінгівіт

Хронічний гінгівіт – патологія ясен, яка характеризується періодами загострення і ремісії. Існує кілька видів хронічного гінгівіту, давайте коротко розглянемо, які найбільш часто зустрічаються.

Хронічний катаральний гінгівіт

Хронічний катаральний гінгівіт – має схожі прояви з гострою формою і виникає періодично при порушенні правил гігієни порожнини рота, загострення системних захворювань.

Гіпертрофічний гінгівіт

Виявляється у вигляді розростання ясен з утворенням ясенних кишень. Ділянки ясен в даному випадку можуть частково накривати коронку зуба зверху. Гіпертрофічний гінгівіт є причиною утворення хронічних вогнищ інфекції і вимагає хірургічного лікування.

Виразково-некротичний гінгівіт

Виразково-некротичний гінгівіт (виразковий гінгівіт) – важка запальна патологія ясен, що виявляється утворенням виразок з ділянками омертвілої тканини. Додатковими симптомами є біль, неприємний запах з рота, кровоточивість ясен, велика кількість нальоту на емалі, підвищення температури тіла, нездужання. Виразковий гінгівіт вимагає термінової стоматологічної допомоги через швидке прогресування.

Атрофічний гінгівіт

Повільно прогресуюча форма гінгівіту, що розвивається на тлі дефіциту вітамінів, білка, поганої гігієни порожнини рота, вираженого ураження зубів камінням. Десна при цьому зменшуються в об’ємі, може оголюватися шийка зуба.

Десквамативний гінгівіт

Відмінними ознаками є: почервоніння і дифузне відшарування ділянок епітелію ясен. Викликається такими факторами, як: гормональний дисбаланс, пубертатний період розвитку, системні патології, грибкові та вірусні захворювання. Щоб точно встановити причину і форму гінгівіту потрібна консультація лікаря. Стоматологи «My Smile» є одними з кращих фахівців в Київській області і завжди знаходять індивідуальний підхід до проблеми кожного пацієнта.

Симптоми і види гінгівіту

Лікування гінгівіту

Лікування гінгівіту завжди комплексне і спрямоване на швидке зняття симптомів запалення, усунення інфекційного агента і профілактику рецидиву захворювання. Для лікування катарального гінгівіту використовуються:

 • Місцеві антисептики і протизапальні розчини;
 • Корекція дієти;
 • Ультразвукова чистка зубів, Air Flow чистка.

Гіпертрофічний гінгівіт лікується хірургічним шляхом – видаленням ділянки ясен з гінгівопластикою. Вартість операції в даній ситуації залежить від обсягу ураження. Атрофічний гінгівіт важко піддається лікуванню, для усунення симптомів застосовують масаж ясен, вітамінотерапію, масляні аплікації, фторування зубів, фізіопроцедури та інше.

Виразково-некротичний гінгівіт непогано піддається лікуванню місцевими антисептиками із застосуванням системних антибіотиків, загальнозміцнюючої терапії. Виразковий гінгівіт нерідко змушує вдатися до хірургічного видалення некротизованих ділянок ясен. Обов’язковими заходами в даному випадку є нормалізація харчування і гігієни порожнини рота.

Отже, лікування гінгівіту – процес не завжди простий, про це добре знають стоматологи «My Smile», які щодня допомагають пацієнтам впоратися з різними запальними процесами порожнини рота. Ми пропонуємо лікування гінгівіту в Ірпені найбільш ефективними методами за лояльною ціною, яка значно нижче, ніж в Києві.

Гінгівіт у дітей

Гінгівіт у дітей

Гінгівіт у дітей розвивається в більш ніж 90% випадках через неправильний гігієнічний догляд за порожниною рота. Також провокуючими факторами виступають ортодонтичні методи лікування і системні захворювання.

Найчастіше гінгівіт ясен у дітей протікає в гострій формі, проявляється у вигляді кровоточивості ясен під час чищення зубів щіткою. При збільшенні патології з’являється почервоніння ясен, хворобливість і набряк.

Гінгівіт у дітей до року зазвичай розвивається через прорізування зубів, розчісування ясен нігтями, різних інфекцій.

Як лікувати гінгівіт у дитини?

Гінгівіт у дитини лікується схожими методами. Зазвичай застосовуються такі види лікування:

 • Нормалізація гігієни порожнини рота;
 • Прийом достатньої кількості білків, жирів, вуглеводів, вітамінів та інших речовин;
 • Застосування протизапальних препаратів;
 • Полоскання рота антисептиками;
 • Професійне чищення зубів.

Лікування гінгівіту у дітей з більш важкими формами захворювання може супроводжуватися використанням препаратів системної дії: антибіотиків, противірусних та гормональних лікарських засобів, а також хірургічною операцією. Актуальну ціну лікування гінгівіту у дитини Ви можете уточнити під час консультації стоматолога в «My Smile».

Як лікувати гінгівіт у дитини?

Лікування гінгівіту в Ірпені

Стоматологія «My Smile» є однією з провідних клінік Київської області, до нас регулярно звертаються як місцеві жителі, так і пацієнти з Києва, Бучі, Ворзеля, Гостомеля та інших міст. Сьогодні наші фахівці використовують найсучасніші методи лікування гінгівіту та інших запальних захворювань порожнини рота. Вартість лікування гінгівіту залежить від обраного стоматологом методу, а також занедбаності патології. Записатися на прийом до стоматолога «My Smile» ви можете прямо на сайті, а також по телефону.

Часто задавані питання

 • ➔ Як лікувати гінгівіт у грудних дітей?

  Запалені ясна у дитини на грудному вигодовуванні - часте явище. Гінгівіт у грудничка може виникнути на тлі молочниці, нестачі поживних речовин, після порізу нігтем при смоктанні пальця, при імунодефіциті і ряді інших станів. Зверніться по допомогу до дитячого стоматолога «My Smile», щоб вирішити питання про тактику лікування маленького пацієнта.

 • ➔ Як профілактувати гінгівіт при вагітності?

  Під час вагітності зростаюча в утробі дитина вимагає величезної кількості поживних речовин. Це негативно впливає на стан здоров'я матері, в тому числі, часто викликає гінгівіт. Для профілактики гінгівіту в цей період необхідно раціонально харчуватися, дотримуватися хорошої гігієни порожнини рота, робити професійну чистку зубів ультразвуком або «Air Flow».

 • ➔ Чи можна вилікувати гінгівіт самостійно в домашніх умовах?

  Ми не рекомендуємо займатися самолікуванням. Навіть проста катаральна форма гінгівіту може викликати серйозні інфекційні ускладнення, що погіршить прогноз перебігу хвороби.

 • ➔ Коли необхідне хірургічне лікування гінгівіту?

  Хірургічне лікування застосовується при гіпертрофічній формі гінгівіту, коли інші методи не дають належного ефекту. Також оперативне лікування може бути показано при гнійних ускладненнях гінгівіту і пародонтиту.

 • ➔ Чи варто застосовувати народні засоби для лікування гінгівіту?

  Застосування розчинів на основі різних рослин, що володіють протизапальним ефектом мають місце бути. Їх можна використовувати в якості додаткової терапії, проте, в якості основного лікування вони не підходять.