Флюс

Види, симптоми, діагностика, лікування

Важливо знати

Флюс відноситься до тяжких запальних патологій порожнини рота, і в стоматології йому приділяється особлива увага через швидкий характер прогресування і небезпеки розвитку ускладнень. На сьогоднішній день флюс досить добре піддається лікуванню, особливо якщо звернутися за допомогою своєчасно. Флюс на яснах може розвинутися як у дорослого, так і у дитини, тому так важливо приділяти увагу здоров'ю порожнині рота своїх дітей. Чому виникає флюс зуба і як його правильно лікувати? Ми підготували невеликий огляд на тему даного захворювання, щоб жителі Ірпеня та інших міст Київської області могли вчасно помітити симптоми флюсу і записатися на прийом до стоматолога «My Smile».

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Флюс (щелепний періостит)

Флюс (щелепний періостит)

Флюс – це застаріла назва періоститу щелепи. Багато стоматологів досі використовують цей термін для поліпшення взаєморозуміння з пацієнтом.

Щелепний періостит – це запалення окістя щелепи, яке розвивається вдруге внаслідок гострих і хронічних патологій порожнини рота і проявляється вираженою локальною і загальною симптоматикою.

Чому виникає флюс зуба?

Періостит щелепи може розвинутися з кількох причин, основними з них є:

 • Прогресуючий глибокий карієс;
 • Прикоренева кіста зуба;
 • Виражене ураження зубів камінням;
 • Хронічні інфекції порожнини рота;
 • Гострий і хронічний гінгівіт, пародонтит;
 • Травма зуба / ясен / щелепи;
 • Імунодефіцит;
 • Погана гігієна порожнини рота та інше.

Виявлення причини флюсу є ключовим моментом для стоматолога, який дозволяє швидко провести ефективне лікування. Ми пропонуємо оптимальні ціни на всі послуги, які на порядок нижче, ніж в Києві.

Чому виникає флюс зуба?

Зубний флюс, його види та симптоми

На сьогоднішній день стоматологія розрізняє такі види щелепного періоститу:

 • Простий – найбільш легка форма захворювання. Запалення окістя протікає в асептичних умовах (немає мікробної флори). Найчастіше розвивається після травми окістя або кістки щелепи. Виявляється помірним набряком і локальною хворобливістю. Лікування флюсу в даному випадку консервативне;
 • Серозний – даний вид періоститу супроводжується накопиченням в зоні запалення великої кількості рідини і інфільтрації навколишніх тканин. Без лікування вогнище запалення швидко інфікується. Симптоматика більш виражена, пацієнта турбує пульсуючий біль, який може поширюватися в інші ділянки голови та шиї;
 • Гнійний – найнебезпечніший періостит, який вимагає термінового хірургічного лікування. Осередок запалення забруднений патогенною мікробною флорою. Хвороба протікає важко для пацієнта, виявляється вираженим почервонінням ясен, сильним болем, набряком щоки, може з’явитися слабкість, часто підвищується температура тіла. Без лікування швидко розвиваються важкі ускладнення;
 • Фіброзний – це хронічна форма періоститу. Протікає у вигляді рецидивів і ремісій запального процесу. На відміну від гострих форм, фіброзний періостит викликає поступову гіпертрофію ясен за рахунок розростання сполучної тканини. Існує шанс розвитку гнійних ускладнень, тому лікування повинно бути своєчасним.

Флюс у дитини - особливості перебігу хвороби

Флюс у дитини - особливості перебігу хвороби

Флюс у дітей може розвиватися швидше, це пов’язано з особливостями імунної системи і інших метаболічних процесів. Молочні зуби сильніше схильні до карієсу, тому його ускладнення виникають частіше, ніж у дорослих.

Флюс у дитини протікає з яскраво вираженим больовим синдромом, набряком щоки, часто з’являється нездужання і підвищується температура тіла. Якщо медикаментозне лікування не приносить позитивний результат, лікар переходить до хірургічної тактики.

Флюс на яснах у дитини часто призводить до втрати одного або декількох зубів, що може викликати певний стрес у маленького пацієнта в подальшому. Дитячий стоматолог «My Smile» допоможе вашій дитині підготуватися до лікувального процесу психологічно, проведе ретельну діагностику і зробить всі процедури максимально безболісно. Записати дитину до стоматолога в Ірпені Ви можете на нашому сайті або за телефоном, вказаним в розділі «Контакти».

Як діагностувати флюс на яснах?

Діагностика щелепного періоститу не складає труднощів для досвідченого стоматолога. Щоб встановити діагноз зазвичай досить стандартного огляду ротової порожнини. Рентгенівський знімок щелеп лікар робить для того, щоб визначити стадію захворювання і наявність можливих ускладнень.

При підозрі на гострий гнійний періостит необхідно зробити загальний аналіз крові, щоб оцінити системну реакцію організму на активне запалення. Це важливий момент для визначення обсягу медикаментозної терапії.

Як діагностувати флюс на яснах?

Лікування флюсу

Флюс зубний лікується двома основними методами: медикаментозним і хірургічним.

1. Медикаментозне лікування – припускає використання антисептичних розчинів для порожнини рота, знеболюючих препаратів і антибіотиків для профілактики гнійного запалення. Після купірування гострої фази запалення необхідно запобігти повторному розвиток флюсу: вилікувати карієс, хронічний пародонтит, відновити цілісність зубів. В окремих випадках пацієнту призначаються інші системні препарати при наявності консультації відповідного спеціаліста.

2. Хірургічне лікування – флюс ясни розкривають і видаляють весь рідкий вміст (серозну рідину і гній). Якщо локально утворилася велика порожнина, стоматолог може встановити невеликий гумовий дренаж, щоб рідина, що виділяється запаленими тканинами не зібралася в зоні втручання. Хірургічне лікування також супроводжується призначенням антибіотиків, знеболювальних та протизапальних засобів.

Часте питання пацієнтів – через скільки днів проходить флюс після лікування? Простий і серозний флюс при адекватній терапії повністю проходить за 5-7 днів. Після хірургічного лікування гнійного періоститу або його ускладнень тривалість реабілітації суто індивідуальна і залежить від багатьох факторів.

Вартість лікування флюсу в клініці «My Smile» буде залежати від обсягу необхідної допомоги і тривалості терапії. Дізнатися ціну лікування в індивідуальному порядку можна під час консультації у нашого стоматолога.

Що робити вдома, якщо з’явився флюс зуба?

Багато пацієнтів допускають серйозні помилки при появі симптомів періоститу. Єдиним вірним варіантом в даній ситуації є швидке звернення до стоматолога. Чого робити категорично не можна в домашніх умовах?

 • Намагатися самостійно видалити рідину і гній;
 • Прикладати зігріваючі компреси;
 • Приймати антибіотики та інші препарати без призначення лікаря;
 • Використовувати народні методи лікування.

Як запобігти запаленню окістя зуба?

Профілактика періоститу щелепи доволі проста, необхідно лише виконувати певні дії і ризик захворіти буде зведений до мінімуму. Що потрібно робити?

 • Ретельно проводите гігієну порожнини рота;
 • Відвідуйте стоматолога для профілактичного огляду кожні 6 місяців;
 • Збалансуйте своє харчування – їжте як тверду, так і м’яку їжу, обов’язково вживайте свіжі овочі і фрукти;
 • Проводьте лікування всіх захворювань порожнини рота відразу після їх виявлення;
 • Контролюйте супутні захворювання, які можуть погіршити перебіг періоститу (цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, атеросклероз та інше).

Опухла щока – куди звернутися в Ірпені

Якщо Ви запідозрили періостит щелепи у себе або у своєї дитини, якомога швидше запишіться на прийом до стоматолога. Дане захворювання вимагає невідкладних заходів та не піддається лікуванню в домашніх умовах. Стоматологи «My Smile» в Ірпені готові надати допомогу в терміновому порядку і впоратися навіть з найважчими випадками флюсу. Актуальну вартість лікування Ви можете дізнатися під час консультації нашого фахівця. Запис на прийом здійснюється в онлайн режимі на нашому сайті або по телефону. Ми також приймаємо пацієнтів з інших міст Київської області: Бучі, Ворзеля, Гостомеля та навіть Києва. «My Smile» – всі види стоматологічних послуг за приємними цінами.

Часто задавані питання

 • ➔ Чи можливе лікування флюсу в домашніх умовах?➔ Чи можливе лікування флюсу в домашніх умовах?

  Лікування флюсу в домашніх умовах неможливо. Спроби самостійно виправити ситуацію можуть погіршити перебіг флюсу і викликати серйозні ускладнення.

 • ➔ Чи завжди флюс на яснах вимагає хірургічного лікування?

  Флюс на яснах можна вилікувати і без операції, але тільки на ранніх стадіях захворювання. Оперативне лікування флюсу в клініці «My Smile» проводиться в амбулаторному порядку за допомогою малоінвазивних методів.

 • ➔ Чому розвивається флюс після видалення зуба?

  Періостит після видалення зуба виникає через порушення правил асептики під час екстракції, неправильного догляду за «лункою» в яснах в перші дні після операції, наявності хронічних інфекцій в ротовій порожнині.

 • ➔ Як запідозрити флюс у дитини на ранній стадії?

  Рання діагностика флюсу у дитини часто викликає труднощі. Діти раннього віку не завжди можуть адекватно оцінити стан свого здоров'я і можуть приховувати симптоми від батьків. Першими симптомами є почервоніння і набряк ясен, наростаючий локальний біль, неспокій дитини.

 • ➔ Яка основна причина флюсу?

  Запалення окістя зуба найчастіше виникає через прогресування інфекційних і деструктивних захворювань зуба, ясен або кісткової тканини щелеп (карієс, пародонтит, гінгівіт та інші).