Ендодонтія. Ендодонтичне лікування зубів

Ендодонтичне лікування кореневих каналів. Алгоритм ендодонтичного лікування в «My Smile». Ендодонтія молочних зубів

Важливо знати

Ендодонтія - це розділ стоматології, який займається лікуванням кореневих каналів зубів. Ендодонтичне лікування каналів - одна з найбільш затребуваних маніпуляцій, так як найгостріша біль спостерігається саме при ураженні нервів і судин в каналі зуба. Своєчасна діагностика і висока якість лікування - головні чинники, які дозволяють зберегти хворий зуб на довгі роки. У стоматологічній клініці «My Smile» в Ірпені наші фахівці щодня займаються ендодонтичним лікуванням зубів у дорослих і дітей. Ми пропонуємо тільки сучасні методи діагностики і використовуємо перевірені тактики лікування, рекомендовані світовою спільнотою стоматологів. Актуальну вартість послуг «My Smile» можна дізнатися на сайті в розділі «Ціни», або у адміністратора по телефону. Записатися на першу консультацію можна онлайн з будь-якого міста Київської області (Ірпінь, Київ, Буча, Гостомель і інших).

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Ендодонтичне лікування кореневих каналів

Ендодонтичне лікування кореневих каналів

Ендодонт – це комплекс тканин, які знаходяться глибоко в кореневому каналі зуба, в основному він складається з кровоносних і лімфатичних судин, нервів і жирової тканини.

Цікавий факт! На думку багатьох пацієнтів, «ендодонтії» – це лікар, який займається лікуванням зубних каналів. Насправді, це твердження не зовсім вірно.

Коли людині потрібне ендодонтичне лікування?

 • Глибокий карієс – руйнування твердих тканин зуба, пов’язане зі специфічною інфекцією. Лікування кореневих каналів при карієсі проводиться в запущеній стадії з метою видалення нерва і установки пломби.
 • Періодонтит – гостре або хронічне запалення м’яких тканин навколо зуба. Виявляється гострим болем, появою гнійних виділень, утворенням «кишені» над зубом;
 • Пульпіт (гострий і хронічний) – запалення пульпи (судин і нервів) в пульпарній камері і зубних каналах. Симптомами є: гострий наростаючий біль, почервоніння і набряк ясен, потемніння зубної емалі та інше;
 • Підготовка до протезування зуба – установка культової вкладки, коронки та ряду інших протезів вимагає попереднього ендодонтичного лікування зубів;
 • Травми зубів – в деяких випадках, при травмах показана ендодонтія зуба.

Алгоритм ендодонтичного лікування в «My Smile»

Алгоритм ендодонтичного лікування включає кілька етапів. Він може відрізнятися в залежності від індивідуальних особливостей захворювання у пацієнта.

ВАЖЛИВО: тільки кваліфікований фахівець може підібрати оптимальну тактику діагностики та лікування. Спроби усунення симптомів в домашніх умовах можуть тільки погіршити ситуацію і збільшити період реабілітації після ендодонтичного лікування.

1. Діагностика – це те, з чого починається будь-яке лікування. Обстеження ми проводимо максимально швидко, щоб скоротити період больового синдрому у наших пацієнтів. Діагностика включає:

 • Огляд порожнини рота;
  • Перевірка життєздатності зуба;
  • Зондування пародонту;
  • Рентген або комп’ютерна томографія.

  2.Підбір тактики лікування – в залежності від патології і ступеня її розвитку, стоматолог «My Smile» вибирає підходящий варіант лікування. Якщо зуб життєздатний, ми проводимо всі необхідні заходи для його порятунку. У випадках, коли в зубах вже встановлені штифти, пломби, коронки або інші конструкції, вони обов’язково видаляються;
  3.Ендодонтичні процедури – стоматолог проводить місцеве знеболення, відкриває доступ до каналу зуба, очищає порожнину зуба і зубні канали від інфекції, при пульпіті – видаляється пульпа (зубний нерв). Зазвичай ми встановлюємо тимчасову пломбу з ліками, а через деякий час – постійну пломбу (якщо це можливо);
  4.Рекомендації щодо подальшого лікування – якщо пломбування зуба неможливе через сильне руйнування, доктор порекомендує різні варіанти реставрації, наприклад, установку коронки, вінірів, імплантацію.

  ВАЖЛИВО: після гострих запальних процесів в зубі через деякий час можуть формуватися кісти, гранульоми та інші освіти, тому після завершення всіх етапів лікування Вам необхідно регулярно спостерігатися у стоматолога.

  Ендодонтія в терапевтичній стоматології не включає видалення кіст, гранульом, свищів і гнійників, для цих цілей залучається стоматолог-хірург, консультацію якого Ви можете отримати в «My Smile», записавшись до нас онлайн за допомогою форми зворотного зв’язку.

  Алгоритм ендодонтичного лікування в «My Smile»

  Ендодонтія молочних зубів

  Молочні зуби мають корені, а значить, і кореневі канали. Хоча молочні зуби – це тимчасовий орган, відмовлятися від їх лікування ні в якому разі не можна. Розвиток карієсу, пульпіту, періодонтиту та інших захворювань у дітей в більшій мірі пов’язаний з нерегулярною гігієною, рідше – з травмами і дефіцитом поживних речовин в раціоні.

  Ендодонтія молочних зубів у дітей багато в чому схожа з дорослими. Проте, існує маса нюансів, які обов’язково необхідно знати, перш ніж братися за лікування кореневих каналів в молочних зубах, наприклад:

  • Більш тонка емаль;
  • Велика пульпарная камера і пульпа;
  • Короткі дентинні канальці;
  • Вигнута форма кореневого каналу і багато іншого.

  Дитячий стоматолог «My Smile» має великий досвід діагностики та лікування захворювань молочних зубів у дітей різного віку. Наша клініка оснащена спеціалізованим обладнанням та інструментами для проведення процедури ендодонтичного лікування навіть на найменших зубах. Записати дитину до дитячого стоматолога можна з будь-якої точки Київської області (Ірпінь, Київ, Ворзель, Буча, Гостомель).

  Ускладнення ендодонтичного лікування

  Ускладнення ендодонтичного лікування

  Ендодонтія в стоматології відноситься до одного з найбільш інвазивних методів лікування. Не секрет, що ускладнення ендодонтичного лікування епізодично виникають, вони можуть бути пов’язані з 2 причинами:

  • Занадто запущений запальний процес і зруйнований зуб;
  • Помилки з боку стоматолога.

  Які бувають ускладнення?

  • Перфорація зуба – утворення отворів в емалі та дентині;
  • Відламування ендодонтичних інструментів всередині зуба;
  • Неправильна обробка хворого зуба, помилки при пломбуванні каналів, що призводить до рецидиву запалення.

  ВАЖЛИВО: команда «My Smile» в першу чергу піклується про здоров’я пацієнта. Ми завжди використовуємо всі можливі заходи по профілактиці ускладнень, працюємо колегіально і ніколи не ризикуємо даремно!

  Запис на ендодонтичне лікування в Ірпені

  Отже, ендодонтичне лікування – це великий комплекс процедур в стоматології, який використовується для усунення запального процесу в пульпі і каналах зубів, а також відновлення цілісності і естетичного вигляду зуба. З’явився біль в зубах? Помітили ознаки запалення в яснах? Зуби почали хитатися? Можливо Вам потрібно ендодонтичне лікування. Не відкладайте похід до стоматолога, щоб зберегти міцне здоров’я порожнини рота на довгі роки. Записатися на першу консультацію в «My Smile» можна по телефону або на сайті.
  Запис на ендодонтичне лікування в Ірпені

  Часто задавані питання про ендодонтію та ендодонтичне лікування

  • ➔ Які процедури входять в послугу «Ендодонтичне лікування зубів»?

   Обсяг ендодонтичного лікування підбирається індивідуально. Найчастіше, він включає усунення інфікованих і нежиттєздатних тканин в зубному каналі, антисептичну обробку і підготовку каналу до пломбування і установку пломби.

  • ➔ Чи завжди потрібно проводити ендодонтичне лікування каналів, якщо болить зуб?

   Ні, зубний біль може бути викликаний різними патологіями. Ендодонтія в стоматології застосовується тільки у випадках ураження структур в зубному каналі.

  • ➔ Чи може ендодонтія зуба викликати ускладнення?

   Будь-яка процедура в медицині і стоматології може призвести до ускладнень. Застрахуватися від цього на 100% неможливо. Фахівці «My Smile» мають великий досвід в проведенні ендодонтичних процедур, ми можемо гарантувати Вам мінімальні ризики після лікування в нашій клініці.

  • ➔ Чи проводиться дітям ендодонтичне лікування зубів?

   Так, ендодонтичне лікування кореневих каналів у дітей також проводиться при глибокому карієсі, пульпіті та інших захворюваннях. Записати дитину на консультацію до дитячого стоматолога «My Smile» в Києві (Ірпені) Ви можете онлайн або по телефону.

  • ➔ Скільки коштує ендодонтичне лікування каналів в «My Smile»?

   Актуальна вартість лікування кореневих каналів зуба завжди доступна в розділі «Ціни» на нашому сайті. Уточнити ціну можна також в телефонному режимі у адміністратора «My Smile».