Емаль зуба

Основні причини чому злазить емаль з зубів, способи відновлення емалі зубів

Важливо знати

Емаль зуба найсильніше схильна до впливу агресивних чинників, таких як: їжа, напої, куріння, травми, патогенна флора з шлунково-кишкового тракту, дефіцит вітамінів і кальцію і багатьох інших. Зубна емаль захищає всі інші структури органу, тому, підтримання її цілісності - ключове завдання в профілактиці серйозних захворювань порожнини рота. Стоматологи клініки «My Smile» в Ірпені стикаються з різними проблемами зубної емалі у пацієнтів щодня. Ми пропонуємо максимально ефективні методи лікування, які дозволять відновити емаль зубів і знизити її чутливість. Записатися до нас на консультацію Ви можете з будь-якого регіону Київської області (Буча, Київ, Гостомель, Ворзель та інших міст). При відновленні емалі зубів ціна залежить від причини і ступеня пошкодження, а також вартості матеріалів, які застосовуються під час процедур.

Що таке зубна емаль і навіщо вона потрібна?

Що таке зубна емаль і навіщо вона потрібна?

Емаль – це зовнішня оболонка зуба, що складається, в основному, з неорганічних компонентів (кальцію і фосфору). Вона грає важливу роль у формуванні структури зуба, захисту його найбільш вразливих частин (дентину і пульпи).

Протягом року після прорізування зуба відбувається дозрівання емалі, в цей період вона дуже вразлива і вимагає хорошого гігієнічного догляду. Навіть мікроскопічні пошкодження емалі зуба з часом можуть призвести до карієсу і інших небезпечних захворювань.

Чому злазить емаль з зубів - основні причини?

Існують різні ступені вираженості пошкодження зубної емалі, а можливість її відновити безпосередньо залежить від фактора розвитку патології і занедбаності стану. Давайте розглянемо основні причини руйнування зовнішньої оболонки і методи лікування.
Чому злазить емаль з зубів - основні причини?

Відкололась емаль зуба

Відколи зубної емалі – поширена проблема, вони з’являються через:

 • Побутовий травматизм;
 • Надмірне жувальне навантаження;
 • Порушення прикусу;
 • Нестачі кальцію і фосфору в організмі;
 • Дисбалансу деяких гормонів;
 • Старіння організму;
 • Вродженого порушення мінералізації зуба.

Відколи можуть бути поверхневими і не завжди проявляються болем та іншими симптомами. Часто вони дають про себе знати через деякий час, коли всередину проникає інфекція і розвивається карієс.

Тріснула емаль на зубі

Тріснула емаль на зубі
Тріщини в емалі можуть бути викликані травмою, довготривало протікаючим інфекційним процесом в ротовій порожнині, різкою зміною температури їжі або напою. Мікротріщини можна виявити тільки під час огляду у стоматолога, глибокі ж дефекти швидко приведуть до запалення, появи болю та інших симптомів. Якщо Ви виявили у себе тріщину в емалі, як можна швидше зверніться за допомогою до фахівця, щоб зберегти зуб і заощадити на складному лікуванні в майбутньому.

Руйнування емалі зубів у ясен

З такими скаргами пацієнти не рідко звертаються до наших фахівців. Емаль поблизу ясни може руйнуватися з кількох причин:

 • Хронічне запалення ясен (гінгівіт, пародонтит);
 • Ерозія емалі – витончення емалі по площині зуба. Виявляється плямами жовтого і коричневого кольору (не пов’язане з карієсом);
 • Карієс;
 • Зубні камені, які найчастіше формуються недалеко від ясен.
Руйнування емалі зубів у ясен

Як можна відновити емаль зубів?

Відновлення емалі зуба можливо в більшості випадків. У стоматології «My Smile» ми використовуємо найбільш ефективні методики реставрації зубної емалі, такі як:

 • Фторування емалі;
 • Фотополімерна реставрація емалі;
 • Відновлення зубної емалі протезами.

Фторування емалі

Відновлення емалі зубів за допомогою фторування застосовується при легких ушкодженнях. Ми використовуємо покриття зубів фторлаком (спеціальною пастою) у пацієнтів з ерозіями, підвищеною чутливістю, невеликими сколами, а також для профілактики карієсу.
Нарощування емалі фторлаком запобігає розвитку каріозних бактерій, відновлює природний мінеральний склад, знижує чутливість зуба і ризик патологічної стертості емалі. Вартість процедури в Києві (Ірпені) Ви можете дізнатися у нашого реєстратора по телефону.

Реставрація емалі зубів фотополімером
Нарощування емалі зубів фотополімером – один з кращих методів лікування в усьому світі. Фотополімер – унікальний синтетичний матеріал у вигляді гелю. Після попередньої підготовки стоматолог наносить фотополімерний гель на ушкоджену ділянку і опромінює УФ-лампою, після чого матеріал миттєво твердне. Спосіб досить простий, але дуже ефективний. Після процедури Ви можете забути про проблеми з емаллю на довгі роки.

Нарощування емалі керамічними протезами

Відновлення емалі зуба за допомогою керамічних коронок і вінірів – найрадикальніший метод. Ми застосовуємо його при неефективності всіх інших. В «My Smile» виготовляються протези за індивідуальним зліпком щелеп. Тривалість виготовлення і ціна залежать від складності та обсягу роботи, а також від обраних Вами матеріалів протеза.

Відновлення емалі зубів в домашніх умовах

Відновлення зубної емалі в домашніх умовах вкрай важка задача. Щоб уникнути відвідин стоматолога пацієнти використовують різні БАДи, трав’яні настої, зубні пасти з фтором і кальцієм, ополіскувачі з прополісом і інші методи.

Більшість з цих способів не призводять до реального поліпшення стану зубної емалі, а в деяких випадках посилює процес її руйнування. Крім того, пацієнти витрачають в кілька разів більше грошей на ці процедури. Ми рекомендуємо використовувати тільки професійні методи реконструкції емалі, звертаючись за допомогою до стоматолога.

Запис на відновлення емалі зуба в «My Smile»

Фахівці «My Smile» готові допомогти Вам відновити емаль на зубах, використовуючи найсучасніші методи лікування, а також проконсультувати з приводу профілактики повторного її пошкодження у Вас або у Вашої дитини. Щоб записатися на прийом до стоматолога «My Smile» з Ірпеня або будь-якого іншого міста Київської області (Київ, Буча, Гостомель) заповніть форму зворотного зв’язку на нашому сайті або зв’яжіться з реєстратором клініки по телефону.

Часто задавані питання про відновлення емалі зуба

 • ➔ У мене ерозія емалі на передніх зубах, що робити?

  Лікування ерозії на передніх зубах має бути комплексним, воно включає медикаментозну терапію, застосування місцевих ремінералізуючих речовин, професійну чистку порожнини рота, нормалізацію раціону харчування і гігієни.

 • ➔ Яка ціна напилення емалі на зуби?

  Імплантація зубної емалі за допомогою фторовмісних паст - один з кращих методів відновлення зовнішньої оболонки зуба. Актуальну ціну процедури Ви можете дізнатися у реєстратора по телефону або під час консультації стоматолога.

 • ➔ Чому розвивається гіпоплазія емалі молочних зубів у дитини?

  Гіпоплазія емалі у дітей - складна патологія, яка розвивається з кількох причин: інфекції у матері під час вагітності, генетична схильність, дефіцит вітамінів / мікроелементів, застосування токсичних лікарських засобів та інше.

 • ➔ Чи можна наростити емаль на зубах з карієсом?

  Відновлення емалі зубів, уражених карієсом, можливо. Для цього використовуються методи фотополімерної реставрації, установка коронок або вінірів. Перед процедурою необхідно пролікувати карієс, щоб уникнути рецидиву хвороби і прибрати больовий синдром.

 • ➔ Як захистити емаль зуба від руйнування?

  Дотримуйтесь регулярної гігієни порожнини рота, використовуйте хорошу зубну пасту і ополіскувач для рота, не зловживайте агресивними напоями та їжею, проходьте профілактичні огляди у стоматолога і своєчасно лікуйте карієс.