Електрична зубна щітка

Як вибрати електричну зубну щітку? Дитяча електрична зубна щітка. Як вибрати електричну зубну щітку для підлітка? Електрощітки: звукова щітка і ультразвукова щітка - відмінності

Важливо знати

Перша електрична зубна щітка була створена швейцарським стоматологом в середині 1950-х років для людей з обмеженими фізичними можливостями. Пристрій швидко набрав популярності і вже через 10 років продавався практично по всьому світу. В Україні зубні щітки електричні з'явилися значно пізніше, а на сьогоднішній день на ринку можна купити зубну електрощітку самих різних брендів: «ORAL-B», «Philips», «Xiaomi», «Soocas» та інші. Електро зубна щітка має безліч переваг, якщо використовувати її правильно.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Зубна щітка електрична

Зубна щітка електрична

Зубна щітка електрична складається з рукояті, в яку зазвичай вбудований моторчик, головки з щетинками і набір різних датчиків і допоміжних елементів. Щетинки пристрою вібрують за рахунок електромоторчика, який в свою чергу може працювати від акумулятора, або від стандартних батарейок.

 

Щітка електрична – кілька важливих фактів:

  • Електрощітки діляться на 2 великі групи:

– З «вимітаючими» рухами щетинок (вгору-вниз);

– Зі зворотно-обертальними рухами щетинок.

  • В електро зубних щітках насадка (головка) – змінна, що дозволяє купити пристрій тільки один раз, а потім міняти насадки раз в 2-3 місяці;
  • Купити електрощітку можна з різною жорсткістю щетинок, все як у і мануального варіанту;
  • Серед електричних щіток виділяють звукові і ультразвукові моделі (в залежності від частоти коливань).

Електрощітка: звукова щітка і ультразвукова щітка - відмінності

Звукова електрична щітка для зубів виконує амплітудні рухи, працюючи за принципом електромагніту. Головка розгойдується за допомогою пружини і резонатора, частота вібрації – 260 Гц. Звукові щітки здійснюють від 20 000 до 40 000 рухів/хв. За рахунок звукової хвилі такі щітки краще справляються з нальотом в міжзубних проміжках, а також під ясенним краєм.

 

Ультразвукова зубна щітка оснащена п’єзокерамічним перетворювачем, який створює вібрацію з частотою 1,6 МГц. Крім стандартного чищення зубів від нальоту, ультразвук дозволяє руйнувати тверді камені, покращує кровообіг в яснах, створює легкий знеболюючий ефект, а також частково бореться з бактеріями. Такі щітки ми рекомендуємо використовувати пацієнтам з ортодонтичними конструкціями і протезами.

Електрощітка: звукова щітка і ультразвукова щітка

Як вибрати електричну зубну щітку?

В клініку «My Smile» регулярно звертаються пацієнти зі всієї Київської області – Ірпеня, Києва, Бучі, Ворзеля та інших міст. Багато виявлених проблем з зубами і яснами часто можна вирішити правильним підбором зубної щітки, пасти та інших гігієнічних засобів.

 

Перед тим, як купити електричну зубну щітку, рекомендуємо звернутися за консультацією до фахівця, ми підкажемо:

 

  • як вибрати зубну щітку електричну за ціною/якістю;
  • як вибрати насадку для електричної зубної щітки при тому чи іншому захворюванні порожнини рота;
  • як вибрати дитячі електричні зубні щітки.

 

Нижче фахівці «My Smile» дадуть кілька загальних порад про те, як купити зубну щітку електричну.

Як вибрати електричну зубну щітку для дорослих?

Як вибрати електричну зубну щітку для дорослих?

Дорослим щітка підбирається виходячи зі стану порожнини рота. Для повністю здорових зубів і ясен можна купити електрощітку середньої жорсткості (medium). Щітка повинна бути без гумових вставок, зі зручною ручкою і короткою голівкою (2-2,5 см). Щітки з вимітаючими рухами щетинок використовують технологію звичайного чищення, вони дешевші, підійдуть в більшості випадків.

 

Щітки зі зворотно-обертальними рухами (2D і 3D) чистять кожен зуб окремо, ефективність очищення збільшується, але такі пристрої коштують дорожче.

 

Сучасні моделі щіток можуть бути оснащені спеціальними технологіями, які в основному спрямовані на зручність використання:

 

  • Додаткові режими;
  • Функція поступового звикання;
  • Датчик тиску;
  • Можливість синхронізації зі смартфоном.

Як вибрати електричну зубну щітку для підлітка?

Дитяча електрощітка для підлітка повинна відповідати віковим особливостям порожнини рота. У підлітковому віці можна використовувати м’які або середні по жорсткості щітки, жорстка електрощітка дитяча застосовується лише в окремих випадках після огляду стоматолога.

 

Електрична зубна щітка дитяча вибирається або в класичному варіанті, або в звуковому, ультразвукові щітки не рекомендовані. Якщо у підлітка дуже чутливі зуби, то краще купити дитячу зубну щітку електричну Soft або Ultrasoft, або зупинитися на класичній мануальной щітці.

Як вибрати електричну зубну щітку для підлітка?

Дитяча електрична зубна щітка

У малюків до 5 років використовується зубна щітка електрична дитяча тільки з м’якими і дуже м’якими щетинками. Рекомендуємо вибирати моделі з можливістю підбору режиму чистки. Електрична зубна щітка для дітей з високою частотою вібрації може пошкодити ніжні ясна.

 

Починати необхідно з самого щадного режиму, а після чищення уважно оглядати порожнину рота, щоб уникнути пошкоджень. Хочете дізнатися, яка дитяча зубна щітка електрична підійде Вашій дитині? Запишіться на консультацію до дитячого стоматолога «My Smile» в Києві (Ірпені).

Поширені запитання про електричну зубну щітку

  • ➔ Чи правда, що електрична щітка чистить швидше звичайної?

    Швидкість очищення зубів залежить від ретельності обробки. Однаково добре можна почистити зуби мануальною і електронною щіткою. Перевага електрощітки - всі рухи виконуються в автоматичному режимі.

  • ➔ Чи можна постійно використовувати тільки електричну зубну щітку?

    Електро зубна щітка може використовуватися на постійній основі і повністю замінити класичний мануальний варіант.

  • ➔ Як вибрати електрощітку для чутливих зубів?

    Електрична зубна щітка для чутливих зубів повинна бути оснащена м'якими щетинками (soft). У сучасних моделей також є спеціальний щадний режим роботи для таких випадків.

  • ➔ Як часто потрібно міняти електричні зубні щітки?

    Зубна щітка електрична має змінну насадку, яку потрібно міняти кожні 2-3 місяці, як і звичайну щітку.

  • ➔ Що таке 3D зубна електрощітка?

    Електрощітка зубна 3D має коротку круглу головку, яка виконує зворотно-обертальні рухи, а також «пульсує». Виробники стверджують, що такий варіант чистки найефективніший.