Дистальний прикус (прогнатія) – це патологічне взаємовідношення зубів верхньої та нижньої щелепи. При змиканні щелеп верхній зубний ряд сильно виступає вперед, через що розвиваються проблеми з пережовуванням їжі, порушення дикції, виникає естетичний дефект. Дистальний прикус – це найчастіше вроджена вада, виявити яку майже завжди можна неозброєним оком. Прикус дистальний може викликати деформацію скронево-нижньощелепних суглобів та багато інших наслідків, тому своєчасна діагностика патології в ранньому віці така важлива для успішного лікування та профілактики ускладнень. У клініці «My Smile» у Києві (Ірпені) проводиться лікування дистального прикусу у дітей та дорослих за допомогою сучасних ортодонтичних конструкцій, а також хірургічних втручань. Записатися до спеціаліста Ви можете з будь-якого міста Київської області (Київ, Ірпінь, Буча, Гостомель та ін.).
Консультація всього від 200 грн.
ЗаписатисьГлибокий дистальний прикус може сформуватися з кількох причин:
Дистальний глибокий прикус проявляється типовими симптомами:
Функціональні симптоми – відкритий дистальний прикус нерідко супроводжується складнощами при ковтанні, порушення носового дихання, мови.
Стоматологи виділяють 3 основні форми дистального прикусу:
Дистальний прикус у підлітка частіше проявляється саме з надмірним висуванням верхньої щелепи (макрогнатія верхньої щелепи), хоча недорозвинення та заднє положення нижньої щелепи (мікрогнатія нижньої щелепи) також можна розглядати як дистальний прикус.
Перші симптоми неправильного прикусу починають проявлятися ще ранньому дитинстві (зазвичай це 4-5 років). Дуже часто проблему списують на особливості будови обличчя дитини, через що патологія прогресує і лікувати її стає складніше.
У патогенезі дистального прикусу можна виділити кілька факторів, що впливають на посилення макрогнатії:
Регулярні відвідування стоматолога раз на 6 місяців допомагають виявити симптоми дистального прикусу на ранній стадії, і провести всі необхідні заходи ще на стадії молочного прикусу.
Макрогнатія верхньої щелепи, мікрогнатія нижньої щелепи та інші зубощелепні аномалії у дорослих – це результат генетичних відхилень та порушення розвитку кісток черепа в ранньому дитинстві, які не були вчасно виявлені.
Набутий дистальний прикус у дорослої людини може сформуватися не лише внаслідок травми, виражених змін у скронево-нижньощелепному суглобі та інших серйозних патологіях.
Чи можна виправити дистальний прикус у дорослого? Так, можна, проте це набагато складніше завдання. Через те, що зуби, кістки та суглоби вже повністю сформовані, для зміни їх положення за допомогою ортодонтичних конструкцій може знадобитися більше часу. Метод нерідко виявляється неефективним, і тоді йдеться про хірургічне лікування.
Виправлення дистального прикусу у дорослих та дітей завжди починається з діагностики:
Оптимальний обсяг обстеження лікар підбирає індивідуально під пацієнта.
У дітей з тимчасовим (молочним) прикусом як лікування використовуються в основному заходи, що дозволяють запобігти неправильному становищу щелеп:
Лікування дистального прикусу в змінному прикусі переважно ортодонтичне – за допомогою брекет-систем та інших конструкцій. Брекети – це складні апарати, що складаються з металевих дуг, лігатурних крил та ретенційних елементів для фіксації системи до зубів. |
Брекети при дистальному прикусі дозволяють стоматологу створити механічний тиск на зубні одиниці, щоб поступово перемістити їх у потрібному напрямку. У ряді випадків стоматологу доводиться видаляти зуби дитині, які заважають сформувати нормальний прикус. Дефекти зубного ряду поступово замінюються сусідніми одиницями за допомогою брекетів.
Додаткові методи лікування:
Мікрогнатія та макрогнатія у дорослих гірше піддається лікуванню. Лікування дистального прикусу брекетами використовується лише при зубоальвеолярній формі патології. Дистальний прикус без операції коригується протягом кількох років.
Елайнери – це знімні капи (ковпачки), які надягають на зуби. Носити їх необхідно по 16-18 годин на добу, і періодично змінювати на більш жорсткі. Елайнери при дистальному прикусі найчастіше використовуються у підлітковому віці. Капи більш естетичні, ніж брекети, але мають менш виражений ефект. Їхнє застосування обмежене суворими показаннями, які може визначити лише стоматолог.
Фахівці клініки «My Smile» проводять профілактику, діагностику та лікування дистального прикусу у дорослих та дітей. Ми застосовуємо лише сучасні методи корекції зубощелепних аномалій і завжди підбираємо тактику лікування індивідуально під пацієнта.
Сьогодні ми пропонуємо:
Записатися на консультацію у Києві (Ірпені) або дізнатися вартість послуг Ви можете онлайн у нас на сайті або за телефоном у адміністратора клініки.
«My Smile» – виправлення глибокого прикусу з гарантією позитивного результату!
Дистальний прикус у дитини може бути пов'язаний з генетикою, порушенням розвитку в ембріональний період, ендокринними захворюваннями, впливом шкідливих факторів навколишнього середовища, дефіцитом вітамінів, а також травмами та передчасним видаленням молочних зубів.
Так, виправлення дистального прикусу брекетами – основний метод лікування даної патології, який дозволяє досягти позитивного результату здебільшого.
Лікування дистального прикусу у дорослих за допомогою операції проводиться лише у разі неефективності ортодонтичного лікування. Варіант та обсяг хірургічного лікування підбирається індивідуально.
Так, виникнення дистального прикусу у дітей можна запобігти за допомогою різних апаратів, ортодонтичних конструкцій, які встановлюються у порожнину рота.
Вартість виправлення дистального прикусу залежить від способу лікування, який визначає стоматолог «My Smile» в індивідуальному порядку. Дізнатися остаточну ціну Ви можете у процесі консультації у нашого спеціаліста.