Діастема

Все, що потрібно знати про щілини між зубами

Важливо знати

Діастема - це досить поширене явище як у дорослих, так і у дітей. Багато хто вважає щілину між зубами варіантом норми, інші косметичним дефектом, треті - серйозною проблемою, яка сприяє розвитку різних захворювань порожнини рота. Однозначної думки з даного питання немає навіть у стоматологів, проте, велика кількість пацієнтів звертаються до нас в клініку з проханням зменшити проміжок між зубами. Лікуванням діастеми може займатися стоматолог, ортодонт і навіть щелепно-лицьовий хірург, в залежності від причини її розвитку. Фахівці нашої клініки мають великий досвід в корекції різних зубощелепних аномалій, в тому числі - діастеми. Якщо у Вас з'явилася так звана дірка між зубами, або Ви давно хотіли виправити даний дефект, ми з радістю підберемо вам оптимальний і ефективний метод лікування в індивідуальному порядку. Записатися на консультацію стоматолога «My Smile» в Ірпені Ви можете прямо на головній сторінці сайту, а також по телефону.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Щілина між зубами або діастема

Щілина між зубами або діастема
«Лікарю, у мене велика щілина між зубами, як це виправити?» – з таким запитанням до нас часто приходять пацієнти на прийом. Як правило, мова йде про збільшення відстані між центральними різцями на верхній щелепі, хоча бувають і інші варіації. Щілина між передніми зубами називається діастемою, між іншими – тремою.

Види діастем

Діастеми бувають помилковими і істинними.

Хибна діастема – це щілина між зубами у дітей з молочним прикусом. Вона є тимчасовою і майже завжди зникає після формування постійного прикусу.

Істинна діастема – це проміжок між зубами, який з’являється у підлітків (найчастіше в 13-17 років) з різних причин, і є патологією, яка вимагає професійної допомоги стоматолога.

Види діастем

Чому збільшується проміжок між зубами?

Механізми утворення діастеми у дітей і дорослих – різні, розглянемо найбільш часті причини.

 1. Діастема у дітей – розвивається, як правило, через низьке розташування вуздечки верхньої губи. У молодшому віці вуздечка може кріпитися у самого ясенного краю. Крім того, щілину між зубами у дитини може виникнути за рахунок формування так званих «зачатків» постійних зубів. Діастема у дитини до 7 років вважається нормальним явищем і не вимагає корекції.
 2. Діастема у дорослих – розвивається з різних причин, серед яких:
 • Відсутність лікування патології з раннього віку;
 • Аномальне розташування вуздечки верхньої губи;
 • Звичка гризти тверді предмети;
 • Порушення прикусу;
 • Погана гігієна порожнини рота;
 • Екстракція зубів в минулому без імплантації та протезування;
 • Запальні захворювання зубів і ясен – пародонтит, пародонтоз, гінгівіт;
 • Деформація зубів язиком при неправильному ковтанні;
 • Травми;
 • Спадковість.

З'явилася щілина між зубами - чи потрібно лікувати?

З'явилася щілина між зубами - чи потрібно лікувати?

Невелика диастема в цілому може бути абсолютно нешкідливою. Крім того, якщо звернути увагу, багато відомих особистостей вважають це своєю «родзинкою». У разі великого дефекту або його поступового збільшення, ми все-таки рекомендуємо пацієнтам проводити лікування для профілактики можливих ускладнень. Чому треба лікувати діастему?

 1. Естетичний недолік;
 2. Подальший зсув сусідніх зубів;
 3. Перерозподіл жувального навантаження і стирання зубів;
 4. Порушення дикції;
 5. Попадання їжі в міжзубний проміжок;
 6. Підвищення ризику розвитку запальних захворювань ясен.

Наші фахівці займаються лікуванням діастеми у дітей і дорослих вже багато років, і на поточний момент знайомі з усіма можливими нюансами даної патології. Ми пропонуємо лояльні ціни на діагностичні та лікувальні процедури, які значно нижче, ніж в Києві, а також високий рівень сервісу і зручні методи запису на консультацію. Саме тому до нас звертаються пацієнти зі всієї Київської області.

Лікування діастеми в стоматології «My Smile»

Стоматологія «My Smile» є провідним центром екстреної та планової допомоги пацієнтам, не поступаючись клінікам Києва. Наші фахівці використовують найсучасніші методи діагностики і лікування діастем, а саме:

 1. Фотополімерна реставрація – метод, який пацієнти називають «закрити щілину між зубами пломбою». Для даної процедури дійсно використовується пломбувальний матеріал – фотополімер, який твердіє під дією ультрафіолету. Стоматолог наносить спеціальний матеріал на внутрішні краї центральних різців, пошарово усуваючи дефект. Вся процедура займає приблизно 30 хвилин. Термін служби такої пломби в середньому близько 7-ми років.
 2. Художня реставрація – особливий вид реконструкції зубів, який включає відразу кілька видів роботи. У даній ситуації зуби набувають максимально натурального кольору і блиску.
 3. Установка вінірів – усунення діастеми шляхом обточування коронки з подальшою установкою керамічного протеза за індивідуальним відбитком.
 4. Установка брекет-системи – щілина між зубами ліквідується спеціальною системою металевих дуг і власне брекетів. На відміну від попередніх методів в даному випадку буде потрібно кілька місяців на корекцію дефекту.

Ціна лікування діастеми обговорюється з пацієнтом в індивідуальному порядку після огляду стоматолога. Додаткові питання про лікування в нашій стоматології Ви можете задати консультанту «My Smile» по телефону.

Лікування діастеми в стоматології «My Smile»

Дірка між зубами після травми

Поява широкого проміжку між зубами після травми може бути викликана пошкодженням щелеп, структури зуба, гематомою зуба і іншими факторами. Такі стани потребують ретельної діагностики та якнайшвидшого лікування.

При виникненні такої проблеми, будь ласка, зверніться за допомогою до фахівця «My Smile», щоб попередити втрату зубів і інші неприємні ускладнення травми. Ми завжди готові прийняти пацієнта в екстреному порядку, щоб мінімізувати больові відчуття і психологічний дискомфорт в даних обставинах.

Профілактика розвитку діастеми

Якщо дотримуватися певних рекомендацій, а також стежити за станом зубів своєї дитини і його звичками, можна значно знизити шанс розвитку діастеми. Отже, що робити, щоб не з’явилася дірка між зубами?

 • Регулярно відвідуйте свого стоматолога;
 • Не нехтуйте адекватною гігієною порожнини рота;
 • Обмежте вживання таких продуктів, як насіння соняшнику, сухарики та інше;
 • Уважно стежте за звичками Вашої дитини, харчовою поведінкою – не допускайте смоктання пальців, іграшок, інших твердих предметів;
 • Зверніться до лікаря, якщо у дитини з’явилися ознаки порушення дикції.

Лікування щілини між зубами в Ірпені

Хочете прибрати щілину між зубами у себе або у своєї дитини? Отримайте консультацію нашого фахівця з питань лікування зубощелепних патологій. Ми щодня приймаємо пацієнтів з Ірпеня, Києва, Бучі, Ворзеля, Гостомеля та багатьох інших міст Київської області. За кілька років існування стоматології «My Smile» нам вдалося відтворити красу посмішки сотням пацієнтів з діастемою і іншими стоматологічними проблемами. Записатися на прийом до стоматолога «My Smile» можна прямо на сайті, або зв’язавшись з нами по телефону.

Часто задавані питання

 • ➔ Чи можна закрити щілину між зубами пломбою?

  Так, дірка між зубами може бути усунена за допомогою фотополімерної реставрації, а також художньої реставрації, коли лікар застосовує відразу кілька методів лікування. В даному випадку лікування діастеми досить швидке, проте це лише косметичний ефект.

 • ➔ Чи потрібно виправляти щілину між зубами у дітей?

  Щілина між зубів у дітей до 7 років вважається варіантом норми, це компенсаторна реакція організму при підготовці до прорізування постійних зубів. Далі цей дефект рекомендується виправляти за допомогою брекет-систем.

 • ➔ Яка вартість лікування діастеми в стоматології «My Smile»?

  Вартість корекції щілини між зубами в нашій стоматології буде залежати від обраного методу лікування. Спосіб корекції завжди підбирається в індивідуальному порядку з урахуванням бажання пацієнта, а також анатомічних особливостей будови зубів і щелеп. Актуальну ціну лікування Ви завжди можете уточнити у стоматолога під час консультації.

 • ➔ Чому з'являється щілина між зубами в дорослому віці?

  Щілина в зубах у дорослих може з'явитися через хронічне запалення ясен, зв'язкового апарату зубів, окістя щелеп, травм, шкідливих звичок і ряду інших чинників. Усунення даних проблем може певною мірою виправити ситуацію.

 • ➔ Як зменшити щілину між зубами на нижній щелепі?

  Основним типом лікування у дітей старше 7 років в даному випадку є установка брекет системи на кілька місяців. Дорослим можна проводити ортодонтичне лікування, а також використовувати різні методи реставрації.