Чому стирається емаль на зубах?

Коли емаль здорова та не має пошкоджень, ризик виникнення стоматологічних проблем мінімальний. Однак, коли вона стирається або стоншується, вона не може повною мірою виконувати захисні функції. Якщо зуби стираються, вони стають уразливими до карієсу, тріщин, запальних процесів та інших проблем. Щоб не допустити подібних недуг, важливо розуміти, чому вони виникають і яких заходів вживати для збереження красивої та здорової посмішки.

5 поширених причин чому зуби стираються

5 поширених причин чому зуби стираються

Проблема може бути спричинена різними чинниками. Наведемо 5 найпоширеніших причин, чому стирається емаль на зубах:
 

  • Хімічні чинники. До них відносять і вживання кислих продуктів, і постійне застосування зубних паст з ефектом відбілювання, і навіть вплив шлункового соку при блюванні.
  • Фізичні чинники. Проблема може бути наслідком неправильного прикусу, бруксизму чи неправильного чищення зубів. Наприклад, якщо ви використовуєте жорстку щітку або сильно натискаєте нею під час гігієнічних процедур, емаль може пошкоджуватися.
  • Вікові зміни. Стирається емаль на зубах і з роками. Це пов’язано з постійним жувальним навантаженням та зменшенням кількості корисних речовин в організмі. У зв’язку з цим люди старшого віку більш схильні до стоматологічних недуг на кшталт тріщин, підвищеної чутливості, карієсу.
  • Генетична схильність. Спадковість визначає і склад, і структуру зубної тканини. Тому люди, у яких емаль тонша або слабша від народження, частіше за інших запитують, чому стираються зуби.
  • Шкідливі звички. Останні в списку, але не за популярністю фактори – це регулярні дії, що повторюються, які негативно відбиваються на стані зубів. До них належать і розкушування дуже твердих предметів на кшталт горіхів і льодяників, і відкриття зубами пакетів або пластикових кришок, і жування на один бік щелепи. Також вживання крижаної чи гарячої їжі створюють стресові умови, через які руйнується емаль.

 
Розуміючи, від чого стираються зуби, можна вчасно вжити заходів і для запобігання проблемі, і для недопущення подальшого зношування. Важливо розуміти, що більшість факторів діють поступово – нешкідливі, на перший погляд, звички можуть суттєво нашкодити емалі та призвести до того, що потрібно буде тривале та складне лікування.

Оцінити стан емалі та отримати докладні рекомендації фахівців ви можете у клініці My Smile. Досвідчені лікарі визначать причину проблеми та запропонують найбільш ефективний спосіб її усунення.

Чому при такому відхиленні, як неправильний прикус, стираються зуби

Зношування емалі часто є наслідком неправильного положення щелепи. Є кілька причин, чому при такому стані як неправильний прикус стираються зуби:

 

  • Жувальне навантаження не розподіляється рівномірно по всій щелепі. Деякі зуби зазнають занадто сильного тиску, від чого швидше зношуються.
  • Коли зуби неправильно стуляються, тертя між ними в рази збільшується. Результат – емаль стає тоншою.
  • Неправильний прикус може спричинити бруксизм. Тертя посилюється, відповідно, зуби ушкоджуються.

 

У домашніх умовах визначити, чому зуби стираються, буває складно. Більше того, на погіршення стану емалі може діяти комплекс факторів: крім неправильного прикусу, у людини можуть бути шкідливі звички, які лише посилюють ситуацію. Тому до вирішення питання слід підходити комплексно та під наглядом фахівців.

Чому при такому відхиленні, як неправильний прикус, стираються зуби

Чому стирається емаль на передніх зубах

Пошкодження передніх зубів – проблема поширена. Прискорене стирання може бути пов’язане з багатьма чинниками:

 

  • неправильний прикус;
  • звичка скреготати зубами;
  • часте вживання кислого;
  • неправильне чищення зубів;
  • шкідливі звички;
  • порушення мікрофлори ротової порожнини.

 

Щоб з’ясувати, чому стирається емаль на передніх зубах, лікарі My Smile дізнаються, який спосіб життя веде пацієнт, проводять огляд і за необхідності призначають діагностику.

У чому небезпека того, що зуби стираються

У чому небезпека того, що зуби стираються

Якщо проблема має запущену стадію, пережовування їжі стає менш ефективним, що відбивається на травленні. Тонка емаль робить зуби вразливішими до пошкоджень, сколів, тріщин і руйнування. Також згодом проблема може порушити прикус та призвести до перевантаження щелепного суглоба.

 

Стоматологи Май Смайл в Ірпені рекомендують пацієнтам клініки вирішувати проблему на ранній стадії. Своєчасне лікування допоможе уникнути ускладнень та збереже привабливість посмішки.

Як зрозуміти, що стирається емаль на зубах

Проблема може виявлятися у таких симптомах:

 

  • підвищена чутливість;
  • зуби набувають жовтуватого відтінку;
  • змінюється форма та довжина зубів;
  • з’являються нерівності та шорсткості;
  • виникають сколи;
  • з’являється багато каріозних уражень.

 

Коли зуби стираються, проблема не просто завдає фізичного дискомфорту і впливає на естетику посмішки. Наслідки для здоров’я ротової порожнини можуть бути значно серйознішими.

Як зрозуміти, що стирається емаль на зубах

Що робити, якщо стираються зуби

Якщо ви помітили у себе перераховані вище симптоми, не відкладайте візит до стоматолога. На консультації лікар визначить причину проблеми та докладно розповість, що робити, якщо стираються зуби. Якщо причина у бруксизмі, фахівець може порекомендувати захисні капи. При неправильному прикусі можна скористатися методами корекції – наприклад, встановити брекет-систему. Для зміцнення емалі часто призначається ремінералізуюча терапія.
 
Фахівці My Smile в Ірпені допомагають пацієнтам не лише лікувати захворювання, а й дають рекомендації щодо профілактики недуг. Ви можете звернутися до стоматолога Май Смайл для того, щоб лікар в індивідуальному порядку підібрав для вас спеціалізовані засоби для догляду за зубами.
 
Щоб записатися на прийом до лікаря My Smile в Ірпені, телефонуйте +38(066) 366 99 86 або +38(063) 476 94 54 або скористайтесь формою зворотного зв’язку на нашому сайті.

Поширені запитання

  • Чому стираються передні зуби при бруксизмі?

    При бруксизмі підвищується тертя між зубами, через що емаль швидко зношується. На передніх зубах навантаження більш виражене, ніж на жувальних.

  • Що робити, якщо стираються молочні зуби у дитини?

    Зверніться до стоматолога. Лікар оцінить стан зубів і дасть рекомендації щодо догляду та лікуванню.

  • Чи можна запобігти стиранню зубів?

    Так. Дотримуйтесь гігієни, дотримуйтесь дієти, використовуйте м'яку зубну щітку та регулярно відвідуйте стоматолога для профілактичних оглядів.

  • Чому зуби стираються, якщо немає ані шкідливих звичок, ані неправильного прикусу?

    Причина може бути у вікових змінах, генетиці та навіть нестачі мінералів в організмі.

  • Як відновити зуби після стирання?

    В Україні найпопулярнішими методами залишаються реставрація чи терапевтичні процедури для зміцнення емалі.