Пляшковий карієс

Причини пляшкового карієсу, стадії. Чим небезпечний пляшковий карієс у дітей? Лікування пляшкового карієсу в Ірпені

Важливо знати

Пляшковим карієсом ми називаємо карієс у дітей молодшого віку - до 3-х років. Захворювання це досить поширене і пов'язане в основному з порушенням режиму харчування і гігієни порожнини рота. Пляшковий карієс початкової стадії добре піддається лікуванню, але все ж, патологію краще профілактувати, що дозволить не тільки зберегти здоров'я порожнини рота дитини, а й заощадити фінанси батьків в майбутньому. Зі зверненнями щодо появи пляшкового карієсу регулярно стикається дитячий стоматолог «My Smile». На сьогоднішній день наша клініка в Ірпені приймає діток з усієї Київської області: Києва, Бучі, Гостомеля, Ворзеля та інших міст. Ми використовуємо найбільш сучасний підхід до лікування пляшкового карієсу і пропонуємо розумні ціни на свої послуги.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Причини пляшкового карієсу

Причини пляшкового карієсу

Стоматологи виділяють наступні причини пляшкового карієсу:

Основні:

 • Тривале грудне вигодовування/вигодовування з пляшечки з соскою, особливо – в нічний час;
 • Порушення правил гігієни порожнини рота – відмова від чищення молочних зубів, нерегулярна гігієна, неправильний підбір засобів для догляду за ротовою порожниною.

Додаткові:

 • Підвищення в’язкості слини, зміна її хімічного складу, бактерицидних властивостей;
 • Зниження імунітету після перенесеної ГРВІ, хірургічного лікування, ЛОР-захворювань і інших станів;
 • Дефіцит певних речовин в раціоні – кальцію, фосфору, фтору, білків;
 • Генетична схильність.
Важливо! Будь-які додаткові причини пляшкового карієсу можна легко усунути, дотримуючись режиму годування дитини та адекватної гігієни порожнини рота.

Стадії пляшкового карієсу

Пляшковий карієс – це захворювання, що розвивається поступово. У деяких випадках, коли на зуби дитини діє занадто багато факторів, патологія може протікати більш активно.

 1. Перша або початкова стадія розвивається у дітей від 6 до 20 місяців. Зубна емаль втрачає важливі мінеральні речовини, на ній з’являються білі матові плями. Процес зазвичай починається у ясенного краю зуба. Малюка нічого не турбує, тому батьки часто пропускають такі симптоми;
 2. Поверхневий пляшковий карієс у дітей з’являється при тривалому грудному вигодовуванні або годуванні з пляшечки і відсутності належної гігієни порожнини рота, в віці 18-24 місяці. На зубах з’являються ділянки руйнування емалі до дентину. Виглядають вони як жовті або коричневі плями. Дитина може скаржитися на підвищену чутливість зубів, дискомфорт при жуванні;
 3. Середній карієс – зазвичай проявляється між 2 і 3 роком життя малюка. Пошкодження емалі стає більш глибоким і помітним. В зубах з’являються каріозні порожнини. Дитина скаржиться на виражену чутливість зубів і хворобливі відчуття під час прийому їжі;
 4. Глибокий пляшковий карієс – діагностується у дітей від 30 місяців до 4-х років. Виявляється сильним ураженням емалі та дентину, «плями» збільшуються за розміром і глибині. Дитина скаржиться на сильний біль при контакті зубів з їжею, водою і навіть повітрям, відмовляється приймати їжу, нерідко порушується сон.
Стадії пляшкового карієсу

Чим небезпечний пляшковий карієс у дітей?

Батьки часто недооцінюють пляшковий карієс, аргументуючи тим, що це молочні зуби, які все одно випадуть. До чого може привести пляшковий карієс?

 • Передчасне випадання молочних зубів = дефекти мови, проблеми з жуванням, порушення прикусу;
 • Пошкодження зачатків постійних зубів;
 • Порушення прорізування постійних зубів;
 • Розвиток хронічної інфекції в порожнині рота;
 • Поширення інфекції на інші органи.

Лікування пляшкового карієсу в Ірпені

Лікування пляшкового карієсу в Ірпені

Для лікування пляшкового карієсу ми використовуємо сучасні методи:

 • Ремінералізація: нанесення на зуби спеціальних засобів, які відновлюють мінеральний склад емалі. Метод використовується на початковій стадії;
 • Пломбування зубів – чистка каріозних порожнин, установка фотополімерної або іншої пломби.

Ціна лікування пляшкового карієсу залежить від варіанту і обсягу лікування, щоб дізнатися ціну лікування пляшкового карієсу у Вашої дитини, отримайте консультацію дитячого стоматолога «My Smile» в Києві (Ірпені).

Важливо! Спосіб, обсяг і вартість лікування може визначити тільки стоматолог після консультації та огляду ротової порожнини.

Профілактика пляшкового карієсу

Мами й тата часто використовують інформацію з сумнівних інтернет-джерел, щоб спробувати впоратися з пляшковим карієсом в домашніх умовах. Але «пляшковий карієс лікування» в пошуковій системі Google – це не вирішення проблеми. Батьки, в першу чергу повинні зайнятися профілактикою даної проблеми, виконуючи наступні дії:

 • Налагодження режиму годування дитини;
 • Повноцінна гігієна порожнини рота дитини з моменту прорізування першого зуба;
 • Підбір гігієнічних засобів спільно зі стоматологом;
 • Регулярні профілактичні огляди у стоматолога.

Помітили симптоми пляшкового карієсу у дитини? Запишіться на консультацію до дитячого стоматолога «My Smile», і ми допоможемо впоратися з цією проблемою швидко і ефективно. Записатися на прийом можна з будь-якого міста Київської області: Ірпеня, Києва, Ворзеля, Бучі та т.д.

Профілактика пляшкового карієсу

Часто задавані питання про пляшковий карієс

 • ➔ Чи потрібно лікувати пляшковий карієс?

  Так, пляшковий карієс у дітей обов'язково потрібно лікувати. Варіант лікування залежить від стадії захворювання. Після курсу лікування батькам слід дотримуватися певних профілактичних заходів, щоб не допустити повторного розвитку карієсу.

 • ➔ Чи може пляшковий карієс викликати якісь ускладнення?

  Так, пляшковий карієс може швидко прогресувати і приводити до втрати молочних зубів, пошкодження зачатків постійних зубів, розвитку запальних захворювань ясен і інших проблем.

 • ➔ Чи приймає лікар у «My Smile» дітей до 3-х років?

  Так, лікуванням зубів у малюків займається дитячий стоматолог «My Smile» Тетяна Сніжко - фахівець з великим досвідом і сучасним підходом до профілактики та лікування карієсу.

 • ➔ Як переконати маленьку дитину, що похід до стоматолога - це не страшно?

  Для цього ми рекомендуємо провести бесіду з малюком в спокійній обстановці, при необхідності, дитячий стоматолог «My Smile» проконсультує Вас по даному питанню. Для заспокоєння дітей ми також використовуємо музику, мультфільми та інші відволікаючі методи.

 • ➔ Скільки коштує лікування пляшкового карієсу в «My Smile»?

  Ціна буде залежати від стадії захворювання і обсягу лікування. Щоб дізнатися вартість лікування в індивідуальному порядку запишіться на консультацію до стоматолога «My Smile».