Бруксизм

Чим небезпечний скрегіт зубами уві сні? Чарівні ліки від бруксизму. Стиснення зубів під час сну - профілактика

Важливо знати

Бруксизм - це мимовільний скрегіт зубами уві сні, який зустрічається у дітей молодшого віку, а в 10-15% випадків - у дорослих. Бруксизм є причиною безперервного пошкодження зубів, розвитку ускладнень і поступової втрати зубних одиниць. Тому, незалежно від причин даного стану, рішенням проблеми в першу чергу повинен займатися стоматолог. Лікування бруксизму - досить складне завдання, для виконання якого нерідко залучаються фахівці різних галузей. У клініці «My Smile» проводиться профілактика, діагностика та лікування бруксизму, а також його ускладнень у дорослих і дітей. Якщо Ви зіткнулися з цією проблемою або помітили, що Ваша дитина вночі скрипить зубами, чекаємо Вас в клініці «My Smile» для повноцінного обстеження і лікування. Записатися на консультацію можна з будь-якого міста Київської області: Ірпінь, Київ, Фастів, Буча, Гостомель і інших.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Скрегіт зубами - причини

Скрегіт зубами - причини

Причини бруксизму можна розділити на кілька основних груп:

 • Стоматологічні: порушення прикусу, неправильно встановлені брекети або протези, артрит скронево-нижньощелепного суглоба;
 • Неврологічні: різні захворювання головного мозку, трійчастого нерва, епілепсія;
 • Психологічні: стреси, перенапруження, емоційна нестабільність;
 • Інші: хронічний риніт, аденоїди, неправильне харчування, алкоголізм, наркоманія, вживання психотропних препаратів.

Чим небезпечний скрегіт зубами уві сні?

Тривало існуючий скрегіт зубами поступово призводить до розвитку ускладнень:

 • Патологічної стертості емалі;
 • Підвищення чутливості зубів;
 • Появи тріщин, сколів і більших дефектів;
 • Розвитку карієсу, пульпіту;
 • Пародонтит і розхитування зубів;
 • Гнійні ускладнення.

Скреготіння зубами також є протипоказанням для різних видів стоматологічного лікування, наприклад, установки коронок, вінірів, брекет-систем, пластин. Дані конструкції швидко руйнуються при великому механічному навантаженні.

Чим небезпечний скрегіт зубами уві сні?

Скрип зубами уві сні - чи є рішення?

Скрип зубами можна повністю вилікувати в багатьох випадках, але іноді доводиться застосовувати лише методи механічного захисту зубів від стирання. Визначити тактику і об’єм лікування може тільки лікар, а частіше – група фахівців. Щоб уберегти своє здоров’я, не варто покладатися на удачу і народні методи.

Чарівні ліки від бруксизму

Чарівні ліки від бруксизму
Багато пацієнтів звертаються до фахівців «My Smile» з уже наявними ускладненнями, а все тому, що довгий час перебували в пошуках парамедичних варіантів лікування бруксизму. Важливо розуміти, стукіт зубами уві сні – це майже завжди комплексна патологія, і, на жаль, на сьогоднішній день «чарівні» ліки від бруксизму не доступно людству.

Засоби від скрипу зубів

Усунути зубний скрегіт можна декількома способами:

 1. Методи психологічного розслаблення – усвідомлення проблеми, бесіди з психологом, прослуховування заспокійливої музики перед сном, зміна способу життя, психотерапія і багато іншого;
 2. Лікування захворювань, що призводять до спазму жувальних м’язів – масажі, медикаментозна терапія, фізіотерапевтичні процедури, фізкультура та інше;
 3. Стоматологічне лікування – усунення захворювань порожнини рота, порушення прикусу, артриту і артрозу, застосування спеціальних кап.
Засоби від скрипу зубів

Скрегіт зубами вдень - справа в прикусі?

Різні зубощелепні аномалії, такі як: надкомплектні зуби, адентія, порушення прикусу є однією з найбільш частих причин, чому у людини скриплять зуби уві сні. Поки патологія ще не зайшла занадто далеко, її можна виправити за допомогою ортодонтичних конструкцій.

Щоб зрозуміти, чи підійде даний варіант у Вашому випадку, необхідно пройти огляд у стоматолога. Якщо Ви страждаєте від бруксизму і знаєте про наявність патологічного прикусу, запишіться на консультацію в «My Smile», і ми допоможемо Вам вирішити дану проблему максимально швидко і за оптимальною ціною.

Капа, щоб не скрипіти зубами

Стоматологічна капа схожа на ту, що застосовують боксери. Ми виготовляємо їх в зуботехнічній лабораторії в індивідуальному порядку після отримання відбитка і формування моделі.

Якщо людина стукає зубами уві сні, капа пом’якшує ці удари і не дає емалі руйнуватися. Більш того, застосування капи не дає можливості щелепі повністю замикатися, а значить напруга жувальних м’язів зменшується. Капи не лікують бруксизм, це тимчасова або постійна міра для захисту зубів. Вартість капи в «My Smile» залежить від складності виготовлення.

Стук зубами уві сні – коли потрібен психолог?

Людина скрипить зубами уві сні, але при обстеженні не виявлено ніяких захворювань зубів чи нервової системи, в чому причина? Швидше за все, справа в регулярних стресах, перевтомі, моральному виснаженні і схожих проблемах. Допомогти в цій ситуації може тільки професійний психолог або психотерапевт. Лікування зазвичай полягає в бесідах з лікарем і застосуванні різних заспокійливих препаратів.

Стиснення зубів під час сну – профілактика

Щоб перемогти нічний бруксизм, Ви можете допомогти лікарю, виконуючи нескладні дії, наприклад:

 

 • Використовувати теплий компрес на жувальні м’язи перед сном;
 • Проводити самомасаж жувальних м’язів, голови, шиї, спини;
 • Навчіться розслаблятися перед сном, можна подивитися добрий фільм, прийняти ванну, використовувати пахощі;
 • Іноді допомагає спокійне жування жуйки;
 • Не переїдайте на ніч, відмовтеся від вживання чаю, кави, алкоголю перед сном.

Ці дії не можуть замінити спеціальне лікування на 100%, а лише доповнюють його, налаштовуючи Вас на позитивний лад, обов’язково пам’ятайте про це.

Бруксизм у дітей

Дитячий бруксизм зустрічається досить часто. Це може бути як самостійна патологія, так і наслідки травми обличчя, зубів або поганого лікування у стоматолога. Розпізнати бруксизм легко, особливо, якщо Ви укладаєте дитину спати. Бруксизм у дітей часто є передвісником різних неврологічних захворювань – епілепсії, сомнамбулізму, аномалії розвитку черепно-мозкових нервів. Дитину потрібно обов’язково ретельно обстежити, тільки тоді можна сподіватися на позитивний результат лікування.

У клініці «My Smile» прийом дітей веде досвідчений дитячий стоматолог, який вкаже батькам на можливі причини бруксизму у малюка і підбере ефективний метод корекції стану. Записати дитину на консультацію з Києва, Ірпеня, Бучі або іншого міста Київської області можна по телефону або на сайті. Вартість лікування буде залежати від виду та обсягу допомоги.

Скрегіт зубами уві сні у дорослих – допомога стоматолога в Ірпені

Стискання зубів уві сні – поширена проблема, фахівці «My Smile» пропонують комплексне обстеження і лікування бруксизму у дітей і дорослих. У нашій клініці Ви також можете замовити капи для захисту зубів від стирання уві сні за доступною ціною. Щоб отримати консультацію фахівця «My Smile» залиште заявку на сайті або зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом.

Часто задавані питання

 • ➔ Якщо вночі скрипиш зубами - це бруксизм?

  Так, якщо людина мимоволі скрипить зубами уві сні, цей стан називається бруксизм. Воно вимагає ретельної діагностики та комплексного лікування.

 • ➔ Дитина вночі скрипить зубами, що робити?

  Скрегіт зубами вночі у дитини може бути тимчасовим явищем (в залежності від віку), необхідно звернутися за медичною допомогою: стоматолог, психолог, невропатолог, щоб встановити причину і попередити пошкодження зубів.

 • ➔ Скільки коштує капа, щоб не скрипіти зубами?

  Бруксизм у дорослих і дітей тимчасово усувається за допомогою капи. Це не лікування, а лише спосіб профілактики руйнування зубів на той період, поки визначається причина патології і проводиться необхідне лікування.

 • ➔ Чи може скрегіт зубами уві сні у дорослих пройти сам?

  Скреготіння зубами уві сні або бруксизм, як правило, не проходить самостійно, тому затягувати з відвідуванням лікаря ні в якому разі не варто.

 • ➔ Які є ефективні засоби від скрипу зубів?

  Спочатку потрібно встановити причини скрипу зубами уві сні, а потім застосовувати відповідні препарати, проходити процедури, відвідувати сеанси психолога або лікувати патології зубів.