Брекети: за і проти

Показання, протипоказання

Важливо знати

Чим старше ми стаємо, тим більше з'являється проблем зі здоров'ям - це закономірність, від якої, на жаль, нікуди не подітись. Проте, сучасна медицина дозволяє проводити ефективне лікування навіть тих патологій, які посилилися з плином часу. Стан порожнини рота є дуже важливим елементом здоров'я людини, яке також грає важливу роль і з соціальної точки зору. Порушення прикусу і інші зубощелепні аномалії, без сумнівів, краще лікувати в дитячому та підлітковому віці. Що робити, якщо Ви зважилися на ортодонтичне лікування тільки в зрілому віці? Чи можна провести корекцію прикусу після 40 років? Так, проте існує ряд нюансів, про які ми розповімо далі. Отже, плюси і мінуси використання брекетів в 40 років.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Брекет система

Брекет система

Красиві, рівні зуби — це візитна картка людини, адже усмішка завжди привертає увагу, а здоров’я зубів відіграє головну роль.

Крім естетичної складової, зуби без карієсу та ті, які стоять у правильній позиції — це запорука здоров’я. Неправильне розташування може провокувати головний біль, дискомфорт у горлі, м’язові спазми, неправильне положення щелепного суглоба та проблеми зі шлунково-кишковим трактом (наприклад, рефлюкс).

Брекети — одна з найпопулярніших ортодонтичних конструкцій. У класичному поданні брекет-система складається з наступних елементів:

 • Брекет (замок), що кріпиться до кожного зуба;
 • Металеві дуги, що йдуть уздовж зубних рядів;
 • Лігатури, призначені для кріплення брекету до дуги.

Що дають брекети? Брекет-система кріпиться на спеціальний клей до емалі зуба, лігатура фіксується таким чином, щоби брекети чинили механічний тиск на зубні одиниці, завдяки чому відбувається виправлення неправильного прикусу та формування рівного зубного ряду.

Ортодонт стоматології My Smile в Ірпені може посилити або послабити тиск брекету на той чи інший зуб у процесі лікування. Актуальну ціну встановлення брекетів ви можете уточнити під час первинної консультації або за телефоном.

Які бувають брекети

За розташуванням брекети ділять на:

  • вестибулярні — кріпляться із зовнішньої поверхні зубів. Перевагою таких систем є доступніша ціна, їх легше встановити й надалі регулювати. З такими брекетами легше доглядати ротову порожнину.
  • лінгвальні — це «непомітні» брекети, вони кріпляться з внутрішнього боку зубів і вважаються значно естетичнішими. Часто пацієнтам потрібен час, щоб звикнути до таких систем: через зменшення ротової порожнини можуть бути труднощі при прийомі їжі. З лінгвальними брекетами складніше проводити гігієну ротової порожнини.

Показання до брекетів

До прямих показань до встановлення брекет-системи належать:

 • різні типи порушення прикусу;
 • аномальне розташування окремих зубів;
 • підготовка до імплантації та протезування;
 • допомога в прорізуванні окремих зубів;
 • широкі проміжки між зубами;
 • скупченість зубів;
 • зсув зубів після видалення

Протипоказання до встановлення брекетів

 • карієс;
 • пульпіт;
 • пародонтит;
 • пародонтоз;
 • стоматит;
 • онкологічні захворювання ротової порожнини;
 • системні захворювання кісткової тканини (ревматичні патології та ін.);
 • погана гігієна ротової порожнини.

Усі перелічені вище стани та захворювання — протипоказання для брекетів. Перед встановленням брекет-системи необхідно провести терапію, щоб уникнути ускладнень. В Ірпені ви можете звернутися до нас за консультацією, щоб дізнатися, чи потрібно ставити вам брекети.

Які бувають брекети

Коли ставити брекети на зуби

Головне правило перед встановленням брекетів у будь-якому віці — видалення карієсу, зубів мудрості (якщо необхідно) та проведення чищення. Певного віку, що оптимально підходить для процедури, немає — необхідність визначає ортодонт після очного огляду.

Брекети в 30 років: за та проти

30 років — це вік, коли практично всі патології розташування зубів досить легко піддаються ортодонтичній корекції. Ставити брекети в 30 років — це оптимальне рішення, адже в молодому віці стан кісткової тканини все ще дозволяє змінювати положення зубів за допомогою брекетів.

Ми часто встановлюємо брекети в 30 років пацієнтам, котрі хочуть скоригувати естетику своєї усмішки.

Брекети в 40 років: за та проти

Брекети в 40 років: за та проти

Стоматологія My Smile надає ортодонтичну допомогу пацієнтам різного віку. До нас звертаються з Ірпеня, Бучі, Києва та інших міст Київської області, щоби провести корекцію зубощелепних аномалій. Реальні відгуки щодо роботи можна побачити на головній сторінці сайту.

Щодо встановлення брекетів після 40 років, то тут немає жодних вікових протипоказань. Усе залежить від стану ротової порожнини на момент звернення. Наш ортодонт в індивідуальному порядку оцінить можливість корекції прикусу для кожного пацієнта та пояснить, чи варто встановлювати брекети: за та проти.

Тому брекети в 40 років — рішення, яке на 100 % дасть очікуваний результат. Попри те, що прикус уже давно сформувався і тут потрібно більше часу для лікування, брекети в 40 років усе ще дають позитивний ефект і досягти рівних зубів і красивої усмішки цілком реально. Скільки носити брекети в 40 років? Усе залежить від початкової ситуації, тобто, що саме вам потрібно виправити. На такі запитання може відповісти лікар-ортодонт.

У деяких ситуаціях лікар може порадити провести лікування хронічних запальних захворювань ротової порожнини, ультразвукову чистку зубів та інші процедури перед встановленням брекетів. За наявності протипоказань до встановлення брекетів, ортодонт запропонує інші варіанти ортодонтичного лікування. Ціна встановлення брекетів залежить від індивідуальних особливостей пацієнта, а також від типу брекет-системи.

Брекети в 50–60 років: плюси та мінуси

Брекети в 50 років і пізніше встановлюються нечасто. Як правило, людина в зрілому віці вже має кілька хронічних запальних захворювань зубів чи ясен. У такому віці популярніші інші ортодонтичні послуги (наприклад, встановлення коронок і протезування), чим цілком можна виправити ситуацію, що склалася.

Крім того, брекети — не найестетичніша конструкція, що також відштовхує багатьох пацієнтів цієї вікової категорії.

Якщо протипоказань до встановлення брекетів у такому віці немає, або їх можна легко скоригувати, цей метод ортодонтичного лікування можна ефективно застосовувати пацієнтам цієї вікової категорії. У складних випадках лікування брекетами може бути доповнено використанням інших конструкцій як до встановлення, так і після.

Для того, щоб дізнатися все про брекети, ви можете записатися на прийом до клініки MySmile. Під час консультації фахівці проведуть огляд та дадуть відповідь на всі ваші запитання.

Брекети в 50–60 років: плюси та мінуси

Скільки потрібно носити брекети

На це запитання зможе відповісти лікар. Ортодонт клініки My Smile під час огляду оцінить стан ваших зубів і зорієнтує, чи потрібні вам брекети. Якщо конструкція вже встановлена, за необхідності відрегулює брекети й розповість про подальші дії, а також відповість на всі питання, що цікавлять. Записатися на прийом до ортодонту в стоматологію My Smile у Києві (Ірпені) ви можете на сайті клініки або за телефоном.

Встановлення брекетів в Ірпені

Запрошуємо на консультацію до ортодонту в стоматологію My Smile пацієнтів з Ірпеня, Києва, Бучі та інших міст, які хочуть виправити дефекти положення зубів за доступною ціною. Записатися на консультацію можна онлайн на сайті або за телефоном.

Поширені запитання

 • ➔ Чи боляче носити брекети?

  Носіння брекетів дійсно пов’язане з певним дискомфортом, тому що ця система чинить постійний тиск на зубні одиниці. Адаптація до брекетів у пацієнта настає протягом кількох днів тижнів.

 • ➔ Скільки потрібно носити брекети?

  Усе залежить від причин їх встановлення. Середня тривалість лікування становить 6–18 місяців.

 • ➔ У якому віці найкраще починати лікування брекетами?

  Чим раніше Ви почнете ортодонтичне лікування, тим швидше отримаєте результат. Брекети можна ставити в будь-якому віці, але в літніх пацієнтів лікування триває трохи довше.

 • ➔ Чи існують непомітні брекети?

  Ми встановлюємо керамічні брекет-системи пацієнтам, які максимально стурбовані естетичним виглядом зубів. Однак, вони дорожчі за стандартні металеві конструкції.

 • ➔ Скільки коштує поставити брекети дорослому?

  Вартість установки брекетів залежить від типу та матеріалу конструкції, а також тривалості лікування.