Болить зуб після видалення нерва

Причини, особливості, лікування

Важливо знати

Депульпація або видалення зубного нерва - це завжди вимушена процедура, яку використовує стоматолог для усунення сильного болю в зубах і попередження небезпечних ускладнень. Трапляються ситуації, коли нерв видалили, а зуб болить як і до лікування, або неприємні відчуття з'являються через деякий час після депульпації. Спеціально для наших пацієнтів ми розповімо, чому болять зуби після видалення нервів, коли з цим можна впоратися самостійно, а коли краще звернутися за допомогою до стоматолога? Отримати консультацію при зубному болі Ви можете в терміновому порядку, звернувшись до фахівців «My Smile» прямо на сайті або по телефону.

Консультація всього від 200 грн.

Записатись

Чи може боліти зуб без нерва?

Чи може боліти зуб без нерва?

Коли болить зуб після видалення нерва, пацієнти, як правило, підозрюють неякісне лікування. Дійсно, такий варіант має місце бути, однак, варто розуміти, що видалення пульпи – це процедура сама по собі травматична. Вона проводиться як раз в період активного запалення і вираженого больового синдрому.

М’які тканини в області кореня, через які проходить великий нервовий стовбур, швидше за все вже були залучені в запальний процес, там розвинувся набряк. Навіть якщо стоматолог виконав всі маніпуляції ідеально, в більш ніж половині випадків пацієнти скаржаться на ниючий біль протягом кількох днів після депульпації.

Тимчасова пломба з ліками, гігієнічні процедури і дотримання режиму харчування – це ті чинники, які допоможуть Вам впоратися з болем за короткий період. У деяких випадках лікар може призначити анальгетики.

Чому виникає запалення кореня зуба без нерва?

Отже, у Вас болить зуб з віддаленим нервом вже більше 5 днів, симптоми посилюються, з’явилося почервоніння ясен, набряк і навіть виділення рідини. Ця ситуація вже говорить про прогресування запального процесу і вимагає невідкладної стоматологічної допомоги. Чому так могло статися?

 1. Стоматолог недостатньо добре очистив кореневий канал від запалених тканин;
 2. Пломба нещільно прилягає до коронки зуба;
 3. Пломбувальний матеріал проник через отвір на верхівці кореня в м’які тканини і викликав сильну алергічну реакцію;
 4. Ви дали дуже велике жувальне навантаження на запломбований зуб;
 5. У період відновлення у Вас загострилися хронічні захворювання або Ви застудилися;
 6. Проявилася індивідуальна чутливість на пломбувальний матеріал або антисептик.

Коли болить зуб під тимчасовою пломбою після видалення нерва більше 5 днів, швидше відвідайте стоматолога, щоб уникнути ускладнень, таких як втрата зубної одиниці або поширення інфекції. Вартість лікування зубів в «My Smile» залежить від обсягу стоматологічної допомоги. Актуальний прайс з нашими послугами Ви знайдете в розділі «Ціни» на сайті.

Чому виникає запалення кореня зуба без нерва?

Зуб після видалення нерва почав хворіти - як реагувати?

Ми вже розібралися в основних причинах зубного болю після видалення нерва. Коли можна купірувати симптоми самостійно, а коли йти на огляд до стоматолога?

 1. Після видалення нерва болить зуб в той же день після ослаблення ефекту від анестезії – це норма;
 2. Болить зуб після видалення нерва протягом 5 днів, біль поступово притупляється – Вам не варто турбуватися;
 3. Ви відчуваєте сильний біль в області обробленого зуба, який посилюється з кожним днем, відбивається в інші області голови, з’являється набряк ясен та інші симптоми – потрібна консультація стоматолога в терміновому порядку.

Пульсуючий біль в зубі без нерва - що робити?

Пульсуючий біль в зубі без нерва - що робити?

«У мене пульсує зуб після видалення нерва» – скарга пацієнта, з якою часто стикаються наші фахівці. Відчуття пульсації в області депульпованого зуба з тимчасовою пломбою – це ознака запального процесу, накопичення рідини в зубному каналі і пульпарній камері, яка «розпирає» зуб зсередини.

Цей стан небезпечний розвитком гнійних ускладнень, тому, при появі таких симптомів необхідна консультація стоматолога. Спеціаліст «My Smile» проведе огляд, при необхідності призначить рентген зуба і використовує всі доступні методи корекції даного стану, щоб позбавити Вас від сильного болю і зберегти зуб.

Болить зуб після видалення нерва через місяць

Через місяць після видалення нерва Ви вже не повинні відчувати ніякого болю і підвищеної чутливості зубів до гарячого і холодного. Якщо у вас болить зуб після видалення нерва через місяць, то причин може бути кілька:

 • Утворилася кіста або гранульома кореня;
 • Ви пошкодили пломбу при жуванні або внаслідок іншої травми;
 • У Вас загострилися хронічні захворювання ясен або зв’язкового апарату зуба;
 • Інфекція з іншого джерела проникла через кров до кореня зуба.

Лікування в цьому випадку може бути дуже різним. У більшості випадків необхідна повторна чистка та обробка кореневих каналів і заміна пломби.

Болить зуб після видалення нерва через місяць

Болить зуб без нерва через рік

Помилки стоматолога при обробці каналу зуба майже завжди виявляються в перший місяць після процедури. Чи може боліти зуб без нерва через рік після депульпації? Так, це пов’язано з вживанням надмірно твердої їжі, пошкодженням пломби, запаленням в сусідніх зубних одиницях, нерегулярною гігієною порожнини рота. Обов’язково пройдіть огляд у стоматолога, щоб виправити ситуацію на самому ранньому етапі.

Чому болить зуб без нерва

Багатьох цікавить питання, чи може боліти зуб без нерва. На даний момент існує ряд причин, які можуть спровокувати біль у цій ситуації:

 •     Не до кінця видалено нерв, зуб гостро реагує на температуру та інші подразники.
 •     Погано запломбований кореневий канал (всередині залишається порожнина, в якій розмножуються бактерії, пломба встановлена не щільно).
 •     На зуб виявляється підвищене жувальне навантаження (це може бути через занадто велику висоту пломби).
 •     Виникла інфекція, навіть якщо нерв якісно видалений, а канал добре запломбований, але в процесі лікування було інфіковано кореневі канали. Це може статися, коли болить зуб після видалення нерва через 2 місяці і більше.
 •     Погана гігієна ротової порожнини, якщо людина має захворювання пародонту, ймовірність отримати інфекцію набагато вище.

Зрозуміти, чому болить зуб без нерва, можна, якщо звернутися до хорошого стоматолога. Саме такі професійні лікарі-стоматологи працюють у клініці «My Smile».

Болить зуб після видалення нерва через 2 місяці

Якщо почав боліти зуб без нерва, навіть через 2 місяці, то виникла проблема, яка навряд чи вирішиться самостійно.

Слід обов’язково звернутися до клініки до стоматолога, якщо:

 •     З’явилася пульсація або біль в зубі без болю за кілька годин після видалення нерва.
 •     Через кілька годин після депульпації з’явився гострий біль.
 •     З’явилася припухлість щоки, набряк, гнійник біля зуба без нерва.
 •     Якщо зуб без нерва болить та гостро реагує на холодне та гаряче.
 •     Після видалення з’явилася гарячка.
 •     При жуванні або натисканні зуб без нерва чутливий або болить.

Щоб зрозуміти, чому болить зуб з видаленим нервом, потрібно звернутися до лікаря та провести рентгенографічне дослідження.

Як лікувати проблемний зуб з видаленим нервом

Якщо болить зуб без нерва, причини можуть бути різними. Тактика лікування підбирається з урахуванням кожного конкретного випадку. Можуть знадобитися такі лікувальні маніпуляції:

 •     Проблемний зуб може розкриватися, повністю видаляється пломбувальний матеріал.
 •     Якщо на пульпі залишилися нервові закінчення, їх повторне видалення.
 •     Проводиться медикаментозна обробка кореневих каналів, їх зачистка та шліфування.
 •     Може бути встановлена тимчасова пломба для протизапального лікування. Потім вона змінюється на постійну.
 •     Може знадобитися коригування форм і рельєфу пломби з метою зменшення жувального навантаження, якщо це спричинило те, що болить зуб, у якому видалили нерв.

Як позбутися болю в зубі з видаленим нервом

Якщо болить вилікуваний зуб без нерва, стан може покращитись, якщо прийняти знеболювальні. В цьому випадку підійде ібупрофен, анальгін. Дискомфорт та запалення зуба без нерва можна знизити за допомогою антисептика, у цьому випадку ідеально підійде хлоргексидин. Також можна використовувати різні види полоскань (ромашка, шавлія).

Скільки болить зуб після видалення нерва

Скільки болить зуб після видалення нерва? Цим питанням задається більшість пацієнтів стоматологічної клініки. Зазвичай невеликий дискомфорт може виникати кілька днів після лікування, максимум тиждень. Невеликий біль може виникати під час їжі або при натисканні на зуб. Але якщо біль сильний і тривалий, є ймовірність, що виникло запалення кореня зуба без нерва. У цьому випадку краще відразу звернутися до лікаря, щоб не виникло неприємних наслідків.

Що робити, коли болить зуб без нерва?

Якщо болить зуб без нерва, це може бути варіантом норми. Адже невеликий біль та пульсація – нормальна реакція організму на втручання. Найчастіше пацієнт неспроможна сам визначити, що саме болить. Наприклад, може болить ясна під зубом без нерва чи ниє кістка, чи сусідній зуб.

Болить ясна під зубом без нерва

Якщо болить ясна під зубом без нерва, особливо якщо болючі відчуття спостерігаються при натисканні, це може свідчити про те, що пульпа видалена не якісно, в каналах може бути жива тканина. Можливо, у каналах залишилися патогенні мікроби, які викликають запалення, біль та дискомфорт. Що робити, якщо болить без нерва? Відповідь проста – звернутися до клініки «My Smile».

Зуб болить через алергію на антисептик або матеріал для пломбування

Пульсуючий біль у зубі без нерва може виникнути як алергія на антисептик або сам пломбувальний матеріал. І тут виникає біль, печіння, відчуття, що пролікований зуб виділяється на фоні інших.

Депульпований зуб болить через сусідній зуб

Чи може боліти депульпований зуб? Так, на жаль, це не рідкість. Під час лікування та видалення нерва може бути потривожений сусідній зуб, що також часто спричиняє болючість.

Зуб реагує на холодне після видалення нерва

Чутливість зуба після лікування залишається ще на якийсь час високою. Тому після видалення нерва зуб реагує на холодне чи гаряче. Це досить поширена ситуація.

Зуб реагує на холодне після видалення нерва 2-3 дні після лікування, це нормальна реакція організму. Відбувається це як наслідок порушення тканин навколо зуба. Як результат – підвищена чутливість, яка повністю проходить після загоєння.

Якщо немає нерва, а зуб болить через 2-3 тижні, це означає, що вам саме час відвідати стоматологію «My Smile». Наші лікарі точно знають, чого може боліти зуб без нерва. У нас вам виконають рентгенівський знімок, розроблять стратегію лікування та підберуть ідеальний варіант для кожного конкретного випадку.

Звертайтеся в «My Smile», тут вам точно можуть допомогти.

Після видалення нерва болить зуб? Зверніться в «My Smile»

Вам видалили нерв, але зуб болить як і раніше? Рекомендуємо швидше звернутися за допомогою до фахівця. Стоматолог «My Smile» швидко впорається з болем в зубах і розповість, як запобігти подібній ситуації в майбутньому. Ми працюємо для вас кожен день з 10-00 до 20-00. Записатися на консультацію Ви можете прямо на сайті або по телефону, зв’язавшись з адміністратором «My Smile».

Часто задавані питання

 • ➔ Чи повинен боліти зуб після видалення нерва?

  Помірний біль в зубі після видалення нерва - це цілком нормальне явище. Больові відчуття пов'язані з самою процедурою або з невеликою реакцією організму на протимікробні препарати, якими обробляється пульпарна камера.

 • ➔ Скільки днів болить зуб після видалення нерва?

  Нормою вважається нетривалий біль в області обробленого зуба протягом 3-5 днів. Якщо неприємні відчуття не вщухають або посилюються, краще звернутися до стоматолога.

 • ➔ Чому у мене болить сусідній зуб після видалення нерва?

  Наші зуби дуже добре інервовані. Будь-яка травматична маніпуляція, особливо на тлі запального процесу, може викликати відчуття болю на сусідніх зубах і інших частинах голови і шиї.

 • ➔ У мене болить ясна після видалення нерва, що робити?

  Під час видалення нерва ясна практично завжди трохи пошкоджується, що приводить до її помірного запалення. Іноді наші ясна відповідають алергічною реакцією на різні лікарські розчини, які використовує стоматолог. Ці стани проходять за кілька днів.

 • ➔ Біль після видалення нерва в зубі з'явилася через кілька місяців, чому?

  Ця ситуація не вважається нормою, швидше за все порушилася цілісність пломби і в канал зуба потрапила інфекція, або в області кореня утворилася кіста. Зверніться за консультацією до стоматолога, щоб швидко вирішити проблему.